X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 17 listopada 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też nie śpimy, byliśmy dziś na szczepieniu, więc spacer dziś odapda.

    Szymek waży 7070, więc w 2,5 tyg przybrał 0,5 kg, więc nie najgorzej...

    Iwo lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 17 listopada 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ja też cukru nie dawałam, gdybym dała to nie nadawałyby się dla małej. Tak przynajmniej w tych poradnikach rozszerzania diety jest napisane, że cukru, soli i innych przypraw nie należy podawać maluszkom. Chodzi o zdrowe nawyki żywieniowe. Tak jak piszesz w gerberkach jest tylko dodatkowo woda zawsze, nigdy cukier. Ja wczoraj wieczorem skusiłem się na jeden słoiczek i były pycha :) myślę, że jeśli się zawekowały to nie mają prawa się popsuć.

    U nas ostatnie dwa dni też były słabe... Chyba ta okropna pogoda działa na nasze maluchy.... U nas mżawka ale i tak wyszłam z młodą na 30 minut. Od rana spać nie mogła a jak tylko wyszłyśmy od razu zasnęła. Śpi już prawie 2 godziny. Zobaczymy z jakim humorkiem się obudzi.

    Mam 3 dni lenistwa... Dom ogarnęłam w weekend, nie muszę nigdzie z młodą jechać, bo w tamtym tygodniu codziennie coś... Może pomyśle coś o prezentach na Święta :)

    Aaa i gratki dla nowo ochrzczonych :) jak to mówią, po chrzcinach dzieci zamieniają się w aniołki ;) u nas nie zadziałało :DD

    Camilia, Karola:) lubią tę wiadomość

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 17 listopada 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja ja tez nie dodaje cukru,sa takie slodkie jablka ze nie ma sensu.poza tym kupilam banany bo czytalam ze lepiej bana dodac do oslody niz cukru. ale radoche mam przy tych sloikach:)

    Karola:), Camilia, am, maja89waw lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 17 listopada 2014, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki ucina sobie drzemkę, nie poznaje dziecka z tym spaniem... :P

    Też miałam mega radoche przy słoikach :)

    U nas wraz z dniem chrztu się poprzemieniało na gorzej, tzn. teraz już sytuacja w miarę opanowana, ale po chrzcie była istna masakra :P Oby tak u Was nie było dziewczyny :]

    Ja właśnie piorę drugą pralkę, rano prasowałam, musiałabym jeszcze odkurzyć i umyć podłogi, jutro odwiedza mnie koleżanka z Gabrysią - parę dni temu skończyła 4 miesiące, także będziemy porównywac dzieciaczki :P wypada ogarnąć dom. Duże mieszkania są fajne, ale sprzątania jest niestety o wiele więcej :(

    Lecę dokończyc obiad :)

    Co kupujecie mężom na Święta?

    am lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 17 listopada 2014, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:47

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 17 listopada 2014, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola wczoraj jak miałam nakarmić Małą przed wyjściem do kościoła i tak mocno się rozpłakała to wtedy zauważyłam taką malutką białą kropeczkę na dziąśle. Lekko odchyliłam wargę i bingo- pierwszy ząbek ;-) Dzisiaj pediatra potwierdziła, że to ząbek.
    Misia u nas noc w sumie podobnie jak każda- trzy pobudki na karmienie, jednak od 4 Jula już się budziła co chwilę a o 7 trzeba było wstać bo dzisiaj szczepienie.
    Na szczepieniu moja Kluseczka była bardzo dzielna, lekko tylko zapłakała. Teraz ją obserwuję i mierzę temperaturę czy nie ma gorączki. Waży już 7160g. Zapytałam o rozszerzanie diety Małej i przy dokarmianiu mm raz dziennie stosuje się taki system jak przy wyłącznym kp. Czyli od 5-6 miesiąca zaczynamy podawać zupę- przecier jarzynowy z dodatkiem ugotowanej kaszy manny (2-3g na 100 ml) raz dziennie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2014, 15:04

    Karola:), am lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 17 listopada 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Moj M w tym roku chce radio do auta;)wiec problem z glowy...ja nigdy pomyslu na siebie nie mam co bym chciala dostac.

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • zabuszka Autorytet
    Postów: 1076 717

    Wysłany: 17 listopada 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my dalej chorujemy juz troche lepiej ale dalej sie ciagnie A dzis cos mnie zbiera ... a co do prezentow to ja tez mam zawsze problem nie lubie jakis bezuzytecznych prezentow tylko te praktyczne pomyslu brak

    1e6e393edd.png

    cb8576b8d0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 17 listopada 2014, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczaki Iwo, przykro mi...a o ktorej ma kąpiel i ostatnie karmienie?
    hm a może budzi się bo jest glodny??
    dajesz mu smoka jak zaczyna sie wzbudzać, aby dalej zasnal?u mnie nieraz to pomaga lub jak placze,daje butlę.
    Czasem też po kąpieli bawimy się i dopiero jak bedzie zmeczony to usypiam.

    Wiesz,mozesz spróbować na jednorazowym podaniu mm na noc...nie namawiam,jak nie chcesz samego mm to może do swojego pokarmu dodaj z 2 miarki?nieodbierz mnie źle,ze mm chce rozwiazac problem,ale spróbować nie zaszkodzi....jak to nie pomoze to stawialabym na skok:)
    lub zabki?.ale by plakusial czesciej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2014, 15:15

    Iwo lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 17 listopada 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeeeny, Iwo, współczuję na maxa :( ciekawe co jest przyczyną tych wybudzeń. Pewnie przemęczyć go przed spaniem też próbowałaś? Może to na zęby albo skok, życzę aby jak najszybciej minęło, bo wiem, że tak się nie da żyć :( Ale jak się wybudza to płacze, czy po prostu chce się bawić, jakby pomylil dzień z nocą? A ile Dawid spi w dzień i ile trwa u niego okres czuwania taki jednorazowy, chodzi mi o to po jakim czasie potrzebuje drzemki?

    Camilia, to Jula już kobiiiita :)
    BiB, Szymek ładnie przybrał, wg moich wyliczeń u nas też wyszło 0,5 kg w 3 tygodnie. Zobaczymy jak na wadze u lekarza, ale dopiero za 2 tygodnie.

    Właśnie nie mam pomysłu na prezent dla męża, wiem, że Paulina23, która już daaawno się nie udziela coś fajnego dawało meżowi po porodzie, coś związanego z dzieckiem, ale już nie pamiętam...

    Iwo, Camilia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 17 listopada 2014, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:47

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2014, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Plumb, a jaką kaszkę podajesz?Szczerze mówiąc to nie wiedziałam, że można od razu aż tyle tej kaszki podać..
    Kaszka Bobo Vita mleczno ryżowa od 4 miesiąca. Tam jest ogólnie opis na jedną porcję 150ml. Ale my zaczęliśmy od 60 ml,bo nie wiedziałam ile Victor zje. Teraz już 90 ml wsuwa. Taka kaszka zastępuje jeden mleczny posiłek,jedną butlę mleka.Victor spija 180 ml mleka. Tą samą kaszkę wprowadzałam wcześniej u moich 2 starszych dzieciaczków.

    BiB lubi tę wiadomość

  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 17 listopada 2014, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plumb ta kaszkę robi się z mm czy z wodą?

    Iwo, no to faktycznie dziwne, ale powiedz mi jak po 2 godzinach zabawy o 24 robi się zmęczony, to próbowałaś ponosić i pośpiewać i nie zaśnie? Czy zaśnie i się wybudza co chwilę aż do 6? Bo aż nieprawdopodobne, że jest aktywny 6 h i nie padnie?
    Jak mi M. wybudził Wiktorię o 1 w nocy tydzień temu, to przez 2 h walczyłam ze smokiem i cyckiem, jak nie podziałało, to wzięłam ją na matę- zabawiałam - godzinę i padła.
    Jak doradca Ci powie coś odnośnie rozszerzenia diety, to daj znac :) i trzymam kciuki aby się poprawiło!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2014, 16:16

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 17 listopada 2014, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Gratuluje udanych chrzcin
    Nam ksiądz powiedział, że dzieci zaraz po chrzcie są święte, bo ochrzczone a jeszcze nie grzeszą:)

    Rozmawiałam z pediatrą na temat rozszerzania diety po 4 m-cu dla KP
    zaleciła podawać łyżeczkę kaszki manny gotowanej na swoim odciągniętym mleku lub kaszki manny mlecznej z nestle po 4 m-cu ( łatwiej przygotować, bo nie trzeba gotować swojego mleka)
    Początkowo podawać tylko łyżeczkę na spróbowanie i obserwować, na razie nie zamieniać jeszcze na posiłek

    U nas przeszły złe nocki, teraz Zuzia budzi się 4 lub 4,30 na jedzenie, tylko raz w nocy, za to w dzień jest strasznie marudna, nawet w trakcie zabawy marudzi i strasznie mocno gryzie wszystko. Wcześniej też gryzła, ale teraz jak chwyci place to z taką siłą jak kleszcze, może to zęby...

    am, Camilia, maja89waw lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 17 listopada 2014, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    x

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 18:47

    misia_k1 lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 17 listopada 2014, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny super że na chrzcinach dziewczynki były grzeczne :) Czy to już wszystkie lipcowe dzieci ochrzczone? Chyba tak.

    U nas nocka niezła, Mały spał od 21:30 do 5. Ale dziś wyjątkowo nie poszliśmy już spać. Z racji tego że jest moja mama żal mi było dnia na spanie, muszę się nacieszyć :) . Pojechałyśmy z Małym w odwiedziny do cioci, autobusem 13 przystanków w jedną stronę. Dawid był mega zadowolony, większość drogi spał, a w gościach aniołek, normalnie jestem z niego dumna :D . Przespał mi teraz dwie godziny, co nie zdarzało mu się już od długiego czasu. Obudził się i je drzemiąc zarazem :P

    Przyszedł dziś ten kocyk z makaszki, jest prześliczny i jestem bardzo zadowolona :)

    A pogoda u nas też nie za ciekawa, ale na szczęście nie padało.

    Iwo współczuję, oby takie niespanie było przejściowe, może to rzeczywiście skok, bo widzę że próbowałaś już wszystkiego.

    Camilia, Bib ładnie dzieciaczki przybierają. Ciekawe co u nas w tym temacie. Na początku grudnia szczepienie, to się zapewne dowiem. Jak ostatnio ważyliśmy się na wadze łazienkowej wyszło Dawidowi ok. 6700.

    Camilia lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Plumb ta kaszkę robi się z mm czy z wodą?

    Tylko z wodą,bo ma już w składzie też mleko.

  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 17 listopada 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo współczuję, że Dawidek tak źle ostatnio sypia i trzymam kciuki by jak najszybciej się to zmieniło. Może faktycznie to skok rozwojowy, ząbki lub mały kawaler dopomina się o coś innego niż mleko.
    Paula czyli co pediatra to inne zalecenie bo nam powiedziała, że kaszke manna po 5 miesiacu próbować. I bądź tu mądry ;-)

    Iwo lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 17 listopada 2014, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie podałam Julci paracetamol w czopku bo miała 38,2 a wcześniej podany paracetamol w syropie chyba ulała bo wzrosła jej od tamtego czasu temperatura. Mam nadzieję, że teraz spadnie bo się martwię :-(

    Iwo lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2014, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zawsze podawałam dzieciom w czopku,przynajmniej wiedziałam że dawka trafiła do środka.
    Zdrówka dla Julci <3

    Camilia lubi tę wiadomość

‹‹ 522 523 524 525 526 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ