X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka najlepszego dla Wikusi :*

    Karola:) lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no obstawam brokula, bo nic innego nie jadla, co mogloby powodowac wzdecia... a dawno juz brokula nie jadla.. ale moze to nie to, bo generalnie caly dzien maruda... wiec skok albo inne licho. Kto mi podmienil dziecko pytam?! :)

    Z zawodu jestem technologiem zywnosci, z pasji dietetykiem, a z zyciowej loterii mikrobiologiem ;)

    Marta ja tez lubie ubranka z lidla! Sa b. Dobrej jakosci... juz widze te dzikie tlumy i wsciekle matki pod lidlem :D

    Lolka, a pamietasz jak nam mowili, ze porod strasznie boli? (Wiem, Ty mialas cc) a wcale tak strasznie nie bolalo. Bylo 5 razy gorzej niz strasznie :D wiec nie ma sie co sugerowac co mowia kolezanki, bo Wiki moze miex totalnie luzackie wyzynki pierwszych zabkow ;)

    BiB, Iwo, marta&hania lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BIB spóźnione buziaki dla Szymka z okazji pół roczku oraz najlepszego dla Wiki Karola

    Ja też mam ciuszki z Lidla są ok:)

    marta&hania, Karola:) lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przy dwójce dzieci nie mam czasu zbytnio zaglądać na forum. Oprócz Julki mam jeszcze lekcje, szkołę i problemy 8 latka heh. I przepraszam, że zazwyczaj pisze prosto, zwięźle i na temat, ale z mojego telefonu mega trudno i dlugoooo się skrobie i to dlatego ;-)

    Karola, buziaczki dla Wiki :-*

    BiB, caluski dla Szymka ;-)

    Lolka, tez mam taką kumpele której synek co ząbek miał pod 40 stopni gorączki. Wydaje mi się, że jednak każde dziecko przechodzi inaczej i miejmy nadzieję, że u nas będzie git ;-)

    My nadal w pampersach nr 3 i zgadzam się z Camilia, że pomarańczowe pięknie pachną :-)

    Ubranka z lidla pierwsza klasa, ale nie stoję za nimi od siódmej rano heh. Kupuję jak przy okazji, jak "cos" zostanie oczywiście :-D

    Co do wózka zostajemy narazie przy spacerowce z kompletu. Było ciężko, ale się do niej nawet przekonałam. Dobrze osłania przed wiatrem, dzięki sporej budce wiec jest ok.

    Moja Jula od dwóch dni robi "papa". Mój tata uparcie codziennie machał do niej i zakumała spryciula.

    My jutro mamy szczepienie, aż strach się bać.

    Miłego popołudnia Dziewczyny :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2015, 15:46

    am, Iwo, marta&hania, karusia, Karola:) lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja tylko na moment, nadrobiłam Was pobieżnie, bo mam dzisiaj urwanie dupy :(

    Dziękujemy za życzonka :*

    Zostałyśmy bez wózka...wystawiłam wczoraj nasza Inglesine i dzisiaj po nią już jadą, z W-wy, także o ile dzisiaj zdążymy, to jedziemy zamówić chyba tego x-landera x-cite, a jeśli nie to jutro, aby w przeciągu tygodnia mieć wózek, bo liiipa :) Ciesze się, że sprzedałam, ale z drugiej strony tak mi go żal :) Nadal jestem wnim zakochana <3 i Wiki tak go lubiła :) eh...życie, czas na zmiany :)

    Pytanie dla dziewczyn, które same gotują dzieciom - jakie zupki gotujecie?, prosze o dokładne składy. My jemy 4 dzień brokuł + ziemniak i dzisiaj było mega plucie :] prawie nic nie zjadła!
    Gluten u nas od soboty, niby juz coś powinna reagować, jeśli by była alegia - ma luźne kupy, czekam czy będą takie cały czas...i chyba robia się wysuszone policzki :( jeszcze ją obserwuje....

    Iwo lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Szymek jakiś niekumaty. Od miesiąca uczę go 'papa' i 'kosi łapci' i nic nie czai ;)

    My w środę się szczepimy 3cia dawka pneumo. Jakoś bardzo sie schizuję przed szczepieniami, bo u nas żadnych sensacji do tej pory nie było.

    Do tej pory słyszałam same negatywne opinie o pomarańczowych pampkach, ale tak je zachwalacie, że chyba kupię i sama się przekonam :) Białe były fajne, bo ładnie pachniały, a te 4ki teraz to śmierdzą plastikiem, a nie pachną!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2015, 15:55

    Iwo lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola gratulacje dla Wikulki na pół roczku :)


    A my dziś mamy drugą rocznicę ślubu :D


    BiB, Karola:), mikulka, marta&hania, misia_k1, Camilia, ciążomania lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Pytanie dla dziewczyn, które same gotują dzieciom - jakie zupki gotujecie?, prosze o dokładne składy. My jemy 4 dzień brokuł + ziemniak i dzisiaj było mega plucie :] prawie nic nie zjadła!
    Gluten u nas od soboty, niby juz coś powinna reagować, jeśli by była alegia - ma luźne kupy, czekam czy będą takie cały czas...i chyba robia się wysuszone policzki :( jeszcze ją obserwuje....

    Ja gotuję tak: 1 marchewka,1 ziemniak, 1 pietruszka lub seler, do tego jedno z warzyw na zmianę brokuł/kalafior/dynia/cukinia/groszek i to kroję w kostkę, zalewam wodą żeby przykryła gotuję do miękkości, na koniec dodaję 2 łyżeczki manny i 1 łyżeczkę oliwy z oliwek, blenderuję i gotowe. Teraz zaczęłam dawać mięsko, więc do warzyw wrzucam jeszcze kawałek (robię to na oko, wiec nie powiem Ci ile)


    Am, wszystkiego dobrego dla Was :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2015, 15:54

    am, Iwo, Karola:), karusia lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am, wszytskiego najlepszego, dużo miłości <3

    BiB dzięki, moja Wiki chyba też nie czai bazy z tym papa i kosi kosi :D tazke nie jestes sama :)

    am, Paula_29 lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co do zebow wiem, akurat napisalam, ze moze to czekac nas, nie musi :) TYle, ze ja ponoc zle znosilam wiec ma nadzieje, ze Wikusia nie pojdzie w mame :)

    Co do pampersów...dokladnie 4 biale jakies dziwne, w nocy tez tyle nie trzymaja co poprzednie rozmiary, moze tez se skusze na pomaranczowe :)


    KArola jak wrzucilam na MamoZobacz Twoj wozek to kolezanki znajoma byla zainteresowana, ciekawe czy to ona, czy jeszcze ktos inny :) Wiesz to piekny wozek :)

    MOja kumpela kupila za 2 tys wozek z nosidelkiem i spacerowka BUGABOO, jakies do tego byly gażdzety itd.W sklepie by ja to kosztowlo 6-7 tys.
    KOlezanki zjnajoma miala 4 wozki, akurat tego uzyla raz, stal w "zajezdni na wozki" w domu w Konstancinie i sie kurzyl...takze udalo jej sie swietnie kupic.

    Am najlepszego z okazji rocznicy! :*

    Mala wypila dzis pol skoczku jablkowego zmieszanego z woda z kubka niekapka, czyli da sie cos pic oprocz mleka ale to nie moze byc woda...
    byla juz mniej marudna, ale jednak byla...byle na dniach jej przeszlo :)

    am, Iwo, Karola:) lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny parę słów, czego dowiedziałam się na Podyplomowej Szkole Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego ;) :
    1. Wykład: Co pediatra musi wiedzieć o przeszczepianiu krwi pępowinowej? ( prowadził nasz prof.onkolog- hematolog- pediatra Styczyński)
    - na świecie odbyło się ponad 30 tys, przeszczepów krwi pępowinowej, w Europie 758, najwięcej w USA
    - plusy, że nie musi być zgodność w układzie HLA ( tak jak w przeszczepie szpiku), można ją przeszczepić większej ilości osób
    - najwięcej jest przeszczepów dla rodzeństwa i rodziny, w Polsce 17 przeszczepów allogenicznych ( najczęściej dla rodzeństwa ), w Polsce przeszczepia się głównie w białaczkach i nowotworach,dlatego to najlepszy przeszczep dla rodzeństwa (nie musi być zgodności HLA- powtarzam), były też przeszczepy autogeniczne ( od chorego dla chorego) np. w encefalopatii
    - oczywiście zastosowanie przeszczepów krwi pępowinowej różne- choroby szpiku, nowotwory, choroby neurologiczne ( stwardnienie rozsiane), nawet przeszczepiano po zawalach serca- mięsień serca regenerował się
    - przytoczono słowa prof. Jedrzejczaka, który mówi że bankowanie krwi to tylko komercja, a szanse że dziecko będzie przeszczepioną krew to tylko 6 % ( z uwagi na to, że osoby, które bankują krew, rzadko na te nowotwory chorują )
    - duża przyszłość w medycynie regenaracyjnej ( już hodują wątroby i nerki z kom.macierzystych krwi pępowinowej
    take home message-jeśli kogoś stać, niech bankuje krew pępowinową, wprawdzie obecnie liczba przeszczepów nie jest imponująca, ale rośnie i przy obecnym rozwoju medycyny, może okazać się, że bankujemy żywe złoto i panaceum na większość chorób ;)- główna nadzieja medycyny regeneracyjnej
    - może warto rozważyć w kolejnej ciąży? ( my dla Dawiśka wzięliśmy)

    2. Wykład: Alergia pokarmowa u dzieci- prof. Czerwionka- Szaflarska- pediatra- alergolog
    - 25% dzieci ma alergię, 20% atopowe zapalenie skóry
    -obserwujemy marsz alergiczny, najpierw mamy alergię pokarmową u dzieci poniżej 1 r. ż, później alergiczny nieżyt nosa, później astmę oskrzelową
    - najczęstsza postać alergii u dzieci- alergiczny nieżyt nosa
    - sporo zagadnień o lekach na astmę, najnowsze wytyczne- nie będę was zanudzać ;)
    - diagnostyka alergii pokarmowej trudna, oznaczenie przeciwciał IgE raczej u dzieci starszych, może być alergia IgE niezależna, nie ma co tych przeciwciał oznaczać u małych dzieci
    - złoty standard w diagnostyce- testy skórne paskowe ( nie podali od jakiego wieku)
    - coraz częstsza manifestacja alergii pokarmowej, prócz skóry, to zapalenie okrężnicy ( jelito grube)- trzeba wykonać kolonoskopię ( przy krwi w stolcu)

    3. zespół FAS ( poalkoholowy zespół płodowy) zaburzenie u dzieci matek pijących w ciąży, jak rozpoznać ( nie chce was zanudzać) , chyba, że ktoś szczególnie będzie chciał wiedzieć

    Najbardziej zależało mi na wykładzie o alergii na białka mleka krowiego, ale wykład odbył się rano, a ja dotarłam dopiero na 11 :)




    Karola- sto buziaków na Wikuni :)

    BiB- gotuję bardzo podobnie :)

    am- wszystkiego najlepszego dla was z okazji rocznicy, niech wam się wiedzie w zdrowiu :)

    PS. moje piersi nie cierpią zębów Dawida!!! Normalnie stopy mi się pocą jak mnie młody chwyci i wbije tego jednego ząbka w pierś...karusia,am jak wy sobie z tym radzicie?Grożę mu palcami mówię: nie wolno, a Dawiśko tylko się uśmiecha i dalej mnie ciągnie za pierś....ałłłłłłłłłłłłaaaaaaaaaaa

    PS2. trochę się wkurzyłam na m w sobotę, wyszedł z kumplami na męskie spotkanie, a ja męczyłam się z Dawiśkiem i jego zębami...do 1:00 nie chciał spać,w końcu wzięłam go do siebie do łóżka i padł....kiedy ja ostatnio gdzieś wyszłam, COŚ wypiłam...wiem, kp to mój wybór, ale zsolidaryzowałby się mój m ze mną...poczułam się jak człowiek na diecie z jedzącym pizzę przy jednym stole...cichy dzień mieliśmy wczoraj ;)

    aaaaaaaaaaaaaaaaaale naskrobałam, mam nadzieję, że nie uśniecie i zrozumiecie coś z tego medycznego bełkotu ;)

    am, karusia, Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam kilka zapytan na MamoZobacz o smoczki, wiecie, że moja tego nubba tylko molestuje, jakie polecacie??
    BO chce coś naskorbac..


    Iwo, rozumiem i dobrze, niech ma ciche dni-mini kara..faceci to sa niezli..moj M jutro po pracy wychodzi na piwo, a mala od dzis ma jazdy, tez ciekawe o ktorej wroci :(
    Eh, ale ja tez juz wychodze co jakis czas, na szczescie jest butla i mm :P Teraz juz nie ma tekstu, ze musze wracac na karmienie :)
    jednak wychodze na 2-3 godizny na dluzej nie mam jak, bo albo wracam na karmienie obiadku, bo m srednio potrafi, a znow po poludniu to musze wracac na kapanie na 19-20, a znow po 21 jak zasnie nie chce chce mi sie isc, bo jak sie obudzi, to mnie widzi, ja poglaszcze i idzie spac dalej, a jak M z nia zotsla raz to sie rozbudzila, bo on nie wiedzial co ma z nia zrobic...Takze tak :)

    Iwo lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, my używamy smoczki aventu, są super. Mieliśmy też nuka, ale Szymek ich nie lubiła, mają dziwny kształt. Poza tym, ja Cię podziwiam, że ty masz jeszcze siłę blogować!

    Mój M wyszedł z kolegami w piątek wieczorem, nabzdryngolił się, nocował u rodziców w Krakowie (my mieszkamy pod Krakowem wiec nie ma jak wrócić do domu) i podobno teściowa zrobiła mu awanturę, buahahahahaha :D. Nie oddzywają się do siebie ;)

    lolka83, Iwo, marta&hania lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Lolka, my używamy smoczki aventu, są super. Mieliśmy też nuka, ale Szymek ich nie lubiła, mają dziwny kształt. Poza tym, ja Cię podziwiam, że ty masz jeszcze siłę blogować!

    Mój M wyszedł z kolegami w piątek wieczorem, nabzdryngolił się, nocował u rodziców w Krakowie (my mieszkamy pod Krakowem wiec nie ma jak wrócić do domu) i podobno teściowa zrobiła mu awanturę, buahahahahaha :D. Nie oddzywają się do siebie ;)


    Kochana dzięki, nasza znów jakiegos jednego smoczka z NUK nawet ssała chwilkę, haha :) MamoZobacz to na razie zabawa, gorzej jest z Cromania.pl tam ilośc ludzi czytających mobilizuje, ponad 7 tys :)


    Co do teściowki, niezla :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2015, 18:09

    marta&hania lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dziś do nadrabiania :) wow, mam nadzieję że zdążę napisać zanim Mały się obudzi.
    Tak, niestety z braku pomysłu uśpiłam go 20 minut temu, no trudno :/

    Dziękuję za życzenia :D

    Misia 9 miesięcy to długo, ale jak to się mówi jak musisz to dasz radę, będzie dobrze. Czy choć co jakiś czas będzie M w domu, czy to 9 miesięcy ciągiem?

    Pampersów nie używam, teraz cały czas dady, w sumie mam jeszcze paczkę zielonych pampersów 4, ale jeszcze nie wiem jak się będą spisywać.

    Karola jak póki co gotuję bazując na przepisach z książki Poradnik żywienia niemowląt http://pediatria.mp.pl/zywienie/show.html?id=110020 . Nie daję do zupek kaszy manny, bo ją Dawid je wieczór z mleczkiem. Póki co ważę te składniki, dopóki nie dojdę do wprawy, bo dopiero niedawno rozpoczęłam gotowanie.

    Lolka ze smoczkami jak wiesz nie pomogę.

    A żyrafa idzie już do nas, jak dobrze pójdzie to jutro ją będę mieć. Mam nadzieję że się sprawdzi, bo póki co Małemu gryzaki nie podchodzą, woli gumową książeczkę lub ostatnio dorwał się do śliniaka z ceratką, to myślę że gumowa żyrafa będzie dobrą alternatywą.

    I koniec drzemki, idziemy gotować kaszkę :) (równo 30 minut Mały spał - normalka ;))



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2015, 19:18

    lolka83 lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Ja gotuję tak: 1 marchewka,1 ziemniak, 1 pietruszka lub seler, do tego jedno z warzyw na zmianę brokuł/kalafior/dynia/cukinia/groszek i to kroję w kostkę, zalewam wodą żeby przykryła gotuję do miękkości, na koniec dodaję 2 łyżeczki manny i 1 łyżeczkę oliwy z oliwek, blenderuję i gotowe. Teraz zaczęłam dawać mięsko, więc do warzyw wrzucam jeszcze kawałek (robię to na oko, wiec nie powiem Ci ile)

    Am pisała, że nie daje manny do zupek, więc jeszcze dorzucę od siebie, że ja też nie zawsze daję manne do obiadku, tylko wtedy przed zblenderowaniem odlewam część wody w której się warzywka gotowały, żeby zupka nie była za rzadka.

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak będzie wysypka po glutenie, to go odstawiamy i próbujemy raz jeszcze za jakiś czas czy co robić? Nie zapytałam alergologa...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka, ludzie byli jednak z Kalisza, pomyłka słowna nastapiła - wózek sprzedany :) Jutro po spacerówkę... :]

    lolka83, marta&hania, marta&hania lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na week M bedzie wracac,od dzis do piatku tez go nie bedzie.
    Am wkleisz linka do sophie?
    I naj z okazji ,,bawelnianej":)rocznicy

    Lolka my mamy nuk,avent,canpol i lovi;)Jas kazdy akceptuje.
    Te avent soothie tez sa ok,ale przy nich duzo sie slinil i nie trzymaja sie tak fajnie w ustach...teraz na etapie zabkowania sa super bo Maly jezdzi nimi po dziaselkach,traktuje jako gryzak.

    dziewczyny,a jaka jest rozmiarowka Lidla,tzn czy zanizona,zawyzona??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2015, 20:21

    am lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia_k1 wrote:
    na week M bedzie wracac,od dzis do piatku tez go nie bedzie.
    Am wkleisz linka do sophie?
    I naj z okazji ,,bawelnianej":)rocznicy

    Lolka my mamy nuk,avent,canpol i lovi;)Jas kazdy akceptuje.
    Te avent soothie tez sa ok,ale przy nich duzo sie slinil i nie trzymaja sie tak fajnie w ustach...teraz na etapie zabkowania sa super bo Maly jezdzi nimi po dziaselkach,traktuje jako gryzak.

    dziewczyny,a jaka jest rozmiarowka Lidla,tzn czy zanizona,zawyzona??

    https://www.facebook.com/pages/MamoZobacz/779014708843959?ref=hl

    proszę ja wklejałam dzis Sophie :)

    Co do lidla mi sie wydawała zawsze wieksza :P Bardzo lubie ich rzeczy, mam zapas ubranek na 80 i 86 zobacze co teraz beda mieli.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 632 633 634 635 636 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ