X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    W szoku jestem zawsze po 5w1 odwałka w nocy, bez spania...a wczoraj..zasnela o 21 i obudzila sie o 7.30 na pierwsze karmienie, pozniej spala do 9.30! Szok! Tyle, ze znow gula na nodze i lekko czerowne ma to miejsce, musze soda chyba jej to ogarnac.
    Dzis tez drzemki ma po 2 godz, teraz zasypia, bo 2 drzemka...ale maruda dzis okropna, nie wiem czy zeby, czy po szczepieniu...

    Byli u nas goscie, chrzestna Wiki, ale oni z Bydzi, wiec mala podniecona...znow smigala po pokoju, dzis zamawiam ten kojec bo nie wyrobie...zabralam jej kable, to placz, eh cos czuje sie sie zaczelo :( Caly czas pelza, na razie raczkowanie ustalo..hmm..ale jak ona pelza, prze,ieszcza sie w mega tempie...

    BYle noc byla ok, bo ona czesto po szczepieniu druga noc ma tez srednią :/
    W Wawie snieg padał wiec na spacerze nie bylismy.

    Co do whisky pije sama bez coli czy wody, czasem z lodem. MY to sie raczymy winem zazwyczaj, moj maz ma mega wiedze na ten temat...takze jak pijemy to jest rozmowa skad, jaki szczep itd :P

    Am niekapek sie u Was jednak spawrdzil?
    MOj maz jak widac mial nosa i wiedzial co kupic, u nas ona super sobie z niego pije :P Ale od jutra bede dawac jej soczki z woda :P

    Karusia juz nocnik, kurcze nawet nie pomyslalam, moze my powinnismy sprobowac, a jaki zakupiłas?
    A jak uczysz papa :) ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2015, 16:33

    karusia, am, BiB, marta&hania lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, 25 stycznia, godzina 17:10 mamy pierwsze siusiu do nocniczka :D dzien pelen zosinych debiutow :D

    Karola:), misia_k1, lolka83, am, Paula_29, marta&hania lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka jak siade pozniej do kompa, to znajde w smyku i wrzuce link :)

    Po prostu do niej machamy, mowimy papa i prosimy, zeby i Zosia zrobila papa :P zwyczajnie :) na poczatku nawet jak mikroskopijnie machnela raczka to bilismy brawo, trzeba powtarzac pierdylion razy dziennie i po 2 dniach sa efekty :D

    misia_k1, lolka83, Camilia, am, Paula_29, marta&hania lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    Lolka jak siade pozniej do kompa, to znajde w smyku i wrzuce link :)

    Po prostu do niej machamy, mowimy papa i prosimy, zeby i Zosia zrobila papa :P zwyczajnie :) na poczatku nawet jak mikroskopijnie machnela raczka to bilismy brawo, trzeba powtarzac pierdylion razy dziennie i po 2 dniach sa efekty :D


    Ok, to czekam na linka.
    My chyba zaczniemy probowac papa :P

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.bdsklep.pl/okt-kids-comfort-kaczuszka-rozowy-nocnik,id-214906

    Na stronie smyka nie ma.. nieźle :P
    A więc oto nasz najlepszy, najtańszy, najzwyklejszy pierwszy nocniczek :) jest malutki i takiego szukałam, za kilka miesięcy jak dupcia Zosina podrośnie kupuję nocnik beaba bo kocham ich produkty :P ale tamten jest już dla większego dzieciaczka :)

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj debiut obiadkowy- pierwsza rybka z warzywami :-) 3/4 słoiczka zjedzone na obiad, reszta dokończona na podwieczorek ;-)

    am, misia_k1, Paula_29, karusia, marta&hania lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Wiktoria dziś powiedziała pierwsze slowa! Tata i Baba :) Super!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2015, 19:38

    misia_k1, Karola:), am, Camilia, karusia, marta&hania lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Dziewczyny Wiktoria dziś powiedziała pierwsze slowa! Tata i Baba :) Super!!


    Ale powtórzyła jak do niej mówiliście czy nieświadomie ? Gratulacje :*

    lolka83 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Dziewczyny Wiktoria dziś powiedziała pierwsze slowa! Tata i Baba :) Super!!
    To będzie miała braciszka jeśli tata było pierwsze ;-)

    Karola:), lolka83 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Ale powtórzyła jak do niej mówiliście czy nieświadomie ? Gratulacje :*


    Nie mówiliśmy, więc chyba nieświadomie :)
    Kiedys coś mamama, powiedziała...i tyle :) A dzis pol dnia mega wyraznie tata i baba... :) Smiesznie :P

    Karola:), marta&hania lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    To będzie miała braciszka jeśli tata było pierwsze ;-)


    Mialam kiedys sen, ciemny mezczyzna, hustawka i dwójka dzieci, dziewczynka i chlopiec :) Dziwne, bo ja zawsze uwielbialam blondynow, zawsze chlopaki blondyni, moj maz niby ciemny, bo ciemne wlosy, zielone oczy :P
    jego wysnilam, Wiki też, ciekawe czy chlopiec tez kiedys bedzie :p marzę o parce :P

    Karola:), am, karusia, misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta&hania wrote:
    Karusia daj znac jak poszlo z nocnikiem, myslalam zeby sadzac haneczke jak tylko zacznie sama siedziec;)

    Paznokcie umalowane, maseczki nalozone;) i wooooogole sie nie stresuje. Małżonek normalnie motorek w dupce tak ogarnia, bo kuerownika z zona zaprosil i mysli ze ja tu bede robic;) niech zobacza jak dobrze wygladam po porodzie i jaka jestem ogarnieta;) az śmiać mi sie z niego chce bo w szoku jest ze ja na kanapie z ogorkiem na oczach i mam wywalone na wszystko, a zawsze w stresie, wkurzona biegam szykuje i zawsze umordowana jestem. Podaba mi sie dzisiejsze podejscie, oby juz mi tak zostalo;) polecam!

    Wiecie wy mozecie sie smiac ale naprawde mam meza lenia i jak zawsze ktos ma do nas przyjsc to on zawsze wymysla inne zadania zeby mi nie pomoc, samochod myje, wode w akwarium wymienia, przelewy robi, robi porzadek w szafce z narzedziemi ktorych nie widac, ale wtedy mi mowi ze przeciez mu o tą szafke juz tyle truje to ja wreszcie pisprzata. Ehhh nasze zycie. Troche sie podzielilam.

    Marta, mój M robi dokładnie to samo. Niestety nie dość, że jest leniem to jeszcze mega brudasem i gdybym ja wszystkiego nie ogarnęła, to onb by tego na pewno nie zrobił, a ja spaliłabym się ze wstydu!

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za życzenia dla Szymka.

    My dziś cały dzień byliśmy u mamy na imieninach. Sporo gości było, więc Szymek wychwalony, wynoszony i wymęczony. Myślałam, że łatwo zaśnie i prześpi całą noc, a on nawet nie ma zamiaru usnąć :(


    Karola, owszem, miałam cc, ale najpierw rodziłam sn i rodziłam i rodziłam i końca nie było widać ;) Po 2 godz skurczów partych wzięli mnie na stół.

    lolka83 lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB - ja miałąm parte 1 h 45 minut i nie sądze aby ktoś tam myślał o cesarce ...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale się jaram! na limango są dzisiaj meeega wyprzedaże! pamiętacie (pewnie nie :P) jak do Was trafiłam po raz pierwszy, chciałam się poradzić odnośnie wózka concord wanderer:
    http://allegro.pl/concord-wozek-wanderer-3w1-baza-isofix-4w1-gratis-i4986753121.html
    Strasznie chciałam go kupić, ale nigdzie w wawie nie można go było zobaczyć na żywo, mało było wtedy opinii w necie i bałam się go kupować w ciemno... więc zrezygnowaliśmy, zwłaszcza, że kosztował dwa razy tyle co nasz obecny "jako tako"... z którego naprawdę średnio jestem zadowolona. ma kilka minusów.

    I rozglądąłam się za spacerówką, bo wykminiłam, że sprzedam tako i kupię sobie spacerówkę...
    pod uwagę brałam dwie:
    https://babynet.pl/joie-litetrax-4-wozek-spacerowy-p-7918.html (w sklepie się w nim zakochałam bo jest mega zwrotny, lekki, składa się na kanapkę i jest dość tani, kolorystyka tylko słaba)
    ale też chciałam koniecznie mieć maclarena (taka fanaberia :P )
    http://mamaija.pl/techno-xlr-spacerowka-foliaokrycie-spiworek-w-komplecie,m49610.html
    tylko xlr, bo tylko on ma regulowane rączki, reszta maclarenów jest słaba, bo ma wysokie rączki, bez możliwości regulacji (zwracajcie na to uwagę :P)

    I dzisiaj podjęłam decyzję... Kupuję concorda żeby nie wiem co! Na bangli w końcu doczekał się oceny (4,5) ma dużo przychylnych opinii, nie jest wózkiem idelanym, bo takiego nie ma! I przez przypadek trafiłam na limango... a tam ostatnia sztuka, przeceniona z 2000 na 1307 zł :O i tym sposobem kochane moje w marcu przesiadamy się do nowej spacerówki!! :D ale się jaram :D już nie mogę doczekać się kiedy przyjedzie :D a Wy już wybrałyście spacerówki? Karolcia, chyba Ty właśnie coś kupujesz?

    taki będziemy miały:
    http://www.kiddies24.de/shop/images/product_images/big_images/1015254_1.jpg :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2015, 21:50

    misia_k1, marta&hania lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    BiB - ja miałąm parte 1 h 45 minut i nie sądze aby ktoś tam myślał o cesarce ...

    Karola, ale u mnie przez ten czas Szymek nawet nie wszedł w kanał rodny. Przez 20h nie przesunął się wcale, no i minęło 15h od odejścia wód płodowych (przez co bagatela Szymek miał później infekcje i dostawał 2 antybiotyki!)

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia, fajny ten wózek, ładniutki :)

    My jeździmy już spacerówką Jedo fyn, zadowolona jestem bardzo :) Jeśli chodzi o tą spacerówkę concord to jedyne co, to wydaje mi się, że budka jest płytka (ale to chyba dlatego, ze u nas się rozkłada bardzo, tak, że dziecko prawie całe zakrywa)

    karusia lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bib, ona w zestawie ma taki gadżet, który można przyczepić od daszka aż do barierki, tak, że dziecko jest całe zakryte :)

    może się komuś przyda ten blog z ocenami wózków ;)

    http://mamawozibardziej.blogspot.com/2014/06/joie-litetrax-10-dni-prawdy.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2015, 22:11

    BiB lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia rzeczywiście ładny ten wózek :) mi też podoba się ten joie. My jeszcze w gondoli i myślę że spokojnie jeszcze starczy na trochę, ale Dawid waży lekko ponad 7 kg, to jest jeszcze malutki ;)
    Ja mam nadzieję że będziemy korzystać ze spacerówki z kompletu 3w1, bo jakoś nie po drodze mi teraz kupno kolejnego wózka.

    Lolka tak z niekapka jestem zadowolona :) jak na czas oderwę Małemu go od ust, to nawet mu nie leci po brodzie. On po prostu tak się cieszy że tyle tego picia leci, że ciągnie i ciągnie, tylko zapomina o połykaniu ;)

    Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie wystawiłam nasz wózeczek, w lutym kupujemy spacerówkę, jeszcze się nie zdecydowaliśmy, bo wieczny brak czasu :(
    ale raczej x-lander x-cite

    BiB, jeeeny to faktycznie, ale Szymek kolos więc nic dziwnego że ciężko było...

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
‹‹ 630 631 632 633 634 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ