X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co się dzieje Karola, że byłaś u pobrania krwi?

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dziękuję ze miłe słowa :D

    Karola doskonale wiem o czym piszesz, że jak się wcześniej wstaje to ma się tyle czasu na wszystko, ja jednak też nie umiem się zmobilizować, tym bardziej że mam problem z wcześniejszym chodzeniem spać. Ale dziś i tak postęp, bo już raczej spać nie idę, choć kusi mnie przy kolejnym karmieniu zdrzemnąć się ;)

    Mikulka współczuję tak okropnej @, ja jeszcze nie mam i właśnie się boję jak w końcu dostanę, to jak to będzie. A ze szczepieniem - totalna paranoja.

    Karusia współczuję ciężkiej nocki, oby szybko nastąpiła poprawa.

    A u nas dziś nocka lepsza, bo Mały wczoraj po zaśnięciu nie wybudził się ani razu, troszkę pokwękał ale przez sen, a spał od 21:30 do 5:30, czyli jak dla nas normalka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2015, 10:31

    mikulka, karusia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie spojrzałam na suwaczki i niektóre dzieciaczki zbliżają się do 7 miesięcy, wow ... Lolka, Am wkrótce swietujecie ;-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Właśnie spojrzałam na suwaczki i niektóre dzieciaczki zbliżają się do 7 miesięcy, wow ... Lolka, Am wkrótce swietujecie ;-)


    :) no tak, masz rację. Ja nie ogarniam jak ten czas szybko mija ;)

    mikulka lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja tu dopiero co wczoraj świętowałam pół roczku, a Wy już 7 m-cy :)

    Mikulka, robiłam tsh - średnio sie czuje i ostatnio non stop oczy podpuchniete, chyba tarczyca mi szaleje :( wole sprawdzic hormony.

    Za chwile jedziemy szukac spacerowki:) trzymajcie kciuki, aby cos sensownego wybrać...te wszytskie wozki sa po prostu brzydkie - dla chlopca łatwiej cos wybrac- zdecydowanie!

    mikulka, am, karusia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka, mam prosbe - jesli uda Ci sie dostac na szczepienie - moglabys zapytac lekarza, czy jesli po podaniu glutenu wystapila wysypka na twarzy i brzuszku i sa szorstkie rece to odstawic i sprobowac za m-c jeszcze, czy co robic? O ile masz fajnego pediatre i bedzie czas na rozmowe. Z gory Ci bardzo dziekuje, bo nie wiem co robic. Najwyzej przejde sie do naszej pediatry, ale intuicja mi podpowiada, aby odstawoic, dawac kaszki bezglutenowe i sprobowac raz jeszcze za m-c.

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola:) wrote:
    Mikulka, mam prosbe - jesli uda Ci sie dostac na szczepienie - moglabys zapytac lekarza, czy jesli po podaniu glutenu wystapila wysypka na twarzy i brzuszku i sa szorstkie rece to odstawic i sprobowac za m-c jeszcze, czy co robic? O ile masz fajnego pediatre i bedzie czas na rozmowe. Z gory Ci bardzo dziekuje, bo nie wiem co robic. Najwyzej przejde sie do naszej pediatry, ale intuicja mi podpowiada, aby odstawoic, dawac kaszki bezglutenowe i sprobowac raz jeszcze za m-c.


    Jak się dostanę to zapytam :-)

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety ze szczepienia nici :-( Panuje grypa i mnóstwo chorych dzieci.

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja w ten zimowy poranek a właściwie to już prawie w południe ;-)
    U nas noc średnia, ja najpierw się kręciłam i nie mogłam zasnąć, później Jula trzy razy mnie budziła, budzik męża nieubłaganie dzwonił przed 5 i jeszcze z rana głośno odśnieżali wkoło bloku no ale w sumie nie mogę narzekać bo bywały już o wiele gorsze noce :-P
    Mikulka a u Was nie ma w przychodni oddzielnego wejścia dla dzieci zdrowych i chorych? Szkoda, że Wam odwołali szczepienie bo by już było z głowy i pewnie nastawiłaś się już na nie no ale co zrobić. Najważniejsze by Mała była zdrowa.
    Karola to wózek poszedł w mgnieniu oka. Propo glutenu to nietolerancja bodajże objawia się zaburzeniami układu trawiennego- bóle brzuszka, rozwolnienie. Nie wiem czy reakcje skórne też mogą występować.
    Iwo u nas Jula na początku mnie gryzła jak dopiero co pojawiły się jej ząbki, wtedy zabierałam jej pierś i stanowczo mówiłam "nie wolno mamy gryźć". Najczęściej się uśmiechała wtedy hehe. Albo gryzła gdy była zła. Teraz natomiast chyba nauczyła się już ssać z ząbkami ale bez gryzienia. Zapewne Dawidek też niedługo opanuje tę sztukę ;-)

    Iwo lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, ach te budziki coś o tym wiem niestety ;-)
    Nie mamy osobnego wejścia do przychodni, a poza tym jest jeden lekarz, który najpierw przyjmuje chore dzieci, a potem zdrowe do szczepienia. Nie będę się wypowiadać juz i zaśmiecać forum tą przychodnią, ale najgorsze jest to, że to jedyna w moim mieście :'(

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka no to faktycznie lipa z tą przychodnią :-/
    A budzikom śmierć :-P

    misia_k1, mikulka lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka ale wykrakałaś z tą @, ja też dziś dostałam ledwo żyje. A miała być za 8 dni dopiero:/
    noc ciężka, hania nie chciała na noc kaszki i budziła się często z płaczem:(
    Dodatkowo u nas też dziś rano pobudka, pojechaliśmy na pobranie krwi z haneczką, jutro szczepienie i tez jestem bardzo ciekawa ile waży. Każdy mówi ze jest bardzo dluuuuuuuga ale drobniutka.

    Maja a jak u Was postępy? Jakoś jak jestem na forum to czekam na wieści od Was, jakoś tak sentymentalnie że nasze dzidzie leżały niemal obok siebie to fajnie widzieć jak się rozwija raczkująca Lilianka;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2015, 12:00

    mikulka, karusia lubią tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Mamsuie:),
    dzięki za info a propo rozmiarówki z LIDLA:)
    u Nas nocka hm w miare standardowa-tyle, ze od 4.30 do 6.30 noszenie i sen od 7-7.20!:)
    Od 2 dni Jaś często się wybudza w nocy ale jak dam smoka to zasypia tyle, ze na max 30 min i jak smok wypadnie to od nowa...,,omija" jedzenie ok północy bo wybudza się np ok 3 lub później i teraz mam pytanie do Was czy próbować podawać mu ,,pierdylion" razy tego smoka i dopiero karmić ok 3 czy w ogóle próbować go przeciągnąć do karmienia o 7.
    Dziś dałam butle o 1.30 bo te ciągłe podawanie smoczka mnie troszkę znudziło;) no i po butla spał tylko 3 h.

    U mnie prószy śnieg od 1 w nocy:)biało super.

    Czy sądzicie ze 4 butle na 24 h to dużo jak na Jego wiek?/Jaś je teraz 180ml wody+ proszek( 210) nieraz zje całość lub zostawi ok 30 ml.
    Zastanawiam się czy butle zastąpić mu kaszką/
    butle je o 7, 11, 19.30( z kleikiem) i ok północy. Czasami je tez o 17.
    Wy juz macie schematy dopracowane to może jakieś sugestie...dodam, ze mój to Malutka Kluseczka przy Waszych Skarbach:)

    Am nie zaskoczę Cię, jak napisze, że Twój syn to słodziak:)

    am, karusia lubią tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta, ale że mnie czarownica heh ;-)

    Misia, 4 butle mm to moim zdaniem idealnie :-) Ja daje niuni 6 po 150 ml, czyli wychodzi porównywalnie (nie zawsze dopija do końca)

    marta&hania lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikulka wrote:
    Marta, ale że mnie czarownica heh ;-)

    Misia, 4 butle mm to moim zdaniem idealnie :-) Ja daje niuni 6 po 150 ml, czyli wychodzi porównywalnie (nie zawsze dopija do końca)
    No Mikulka niby tak, tyle, że mój Jaś to okrąglutki chłopczyk:)a Julcia drobniutka...widać, ze Jaś wszystko bierze ,,na mase";/:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2015, 13:45

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, nietolerancja glutenu u niemolaków objawia się również zmianami skórnymi- jak przy AZS - na 100 %.

    Kupiliśmy tego x-landera x-cite comic, nie wiem czy to był trafny wybór - wszytsko wyjdzie w praniu. Troche przeraża mnie siedzisko kubełkowe dla półrocznego dziecka, ale czytałąm na ten temat i niby nie ma przeciwskzań. Dla mnie nie ma wózka idealnego, niestety każda spacerówka ma wady :( Na lato kupimy zwykłą parasolke za 200-300 zł.

    Mikulka, szkoda z tym szczepieniem :(

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB Ty masz wózek mamas&papas sola ? Tam jest chyba siedzisko typu kubełkowego? Co o nim sądzisz?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola,ja mam jedo fyn memo, więc nie pomogę.

    Karola:) lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola dziecko koleżanki prawdopodobnie ma nietolerancje glutenu (zresztą ona też miała w jego wieku) i tak jak piszesz zmiany skórne też są, natomiast żeby sprawdzić czy to rzeczywiście nietolerancja glutenu lekarka kazała jej przez miesiąc podawać i zobaczyć czy objawy się utrzymują czy znikają. Na moje oko to dziwne, ale tak kazała jej robić, więc koleżanką stwierdziła, że nie będzie dziecka męczyć i spróbuje za parę miesięcy ponownie

    Karola:) lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am śliczny Dawidek w avatarku

    My dziś byliśmy ma szczepieniu, niestety szczepią tym euvaxem. Ale mają podobno partię z 18 grudnia więc może już dobra
    Zuzia waży 8100 a co do mierzenia znowu mnie wkurzyli
    Wymierzyła na deseczce że Zuzia mierzy 64 cm!!
    już mi się nie chciało z nią dyskutować, ale miałam ochotę jej powiedzieć, żeby w takim razie spróbowała ją wcisnąć w ubranka na 68, bo Zuzia od miesiąca nosi już 74 i niedługo będą na styk

    am, Karola:) lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
‹‹ 634 635 636 637 638 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ