X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ładny ten wózeczek wybraliście :)

    My dziś mamy jakiś poślizg z działaniu, nie mogę się ogarnąć mimo że wcześniej niż zwykle wstałam :/

    Dawid dziś jadł zupę z cukinią, myślę że jemu wszystko smakuje, zjadł by każde ilości. Dziś tej zupy wyszło strasznie dużo jak na dwa dni, nie wiem czemu i dałam mu naprawdę sporo, a jeszcze by zjadł. Zastanawiam się jak to jest z tym jedzeniem, czy powinnam odlać 200 ml i tylko tyle mu dać czy można więcej? Co myślicie, jak Wy robicie?

    Przyszła dziś żyrafa :) jest słodka, a Mały od razu wyciągał do niej ręce, jeszcze zanim ją umyłam :) Potem trochę ją pogryzł ;)
    Dostaliśmy też dziś drugą paczkę z hippa z zupką 190ml i jeszcze z bobovity z marchewką, tubka groszku i jakąś próbką kaszki.

    A i miałam Wam napisać że odkąd zaczęłam dawać Małemu surowe jabłko do południa skończyły się problemy z kupą (nie zapeszając), ale jak coś polecam.

    Paula_29, misia_k1, Karola:) lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am ja myślę, że możesz spróbować mu dać więcej, doktorka mi dziś powiedziała, że jak jest na piersi dziecko to trudno wymierzyć dokładnie ile powinno zjeść, bo np może zjadać mniej z piersi a więcej obiadku. Jak zje za dużo to najwyżej mu się uleje, to będziesz wiedzieć na przyszłość by mu więcej nie dawać

    A jak to zrobiłaś że dostajesz te paczki?

    am, Karola:) lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    Am ja myślę, że możesz spróbować mu dać więcej, doktorka mi dziś powiedziała, że jak jest na piersi dziecko to trudno wymierzyć dokładnie ile powinno zjeść, bo np może zjadać mniej z piersi a więcej obiadku. Jak zje za dużo to najwyżej mu się uleje, to będziesz wiedzieć na przyszłość by mu więcej nie dawać

    A jak to zrobiłaś że dostajesz te paczki?

    Zarejestrowałam się na ich stronach :) Z hippa dostaliśmy już 2 paczkę, a z bobovity pierwszą :) Koleżanka polecała zarejestrować się na stronie musteli jeszcze, ponoć wysyłają próbki kosmetyków co jakiś czas, muszę dziś tam popatrzeć :)

    misia_k1, Paula_29, Karola:), Camilia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am, ja mam taki kubeczek 200 ml i więcej niż to mu nie daję, wydaje mi się, zer to i tak dużo. Szymek też bardzo lubi zupki, a teraz jak dostaje mięso to już jest totalny szał.

    Am, uroczy ten Twój Dawidek w avatarku!I taki to Ciebie podobny..

    Paula, to lekarka nieźle pojechała z tym mierzeniem. Taki błąd to przecież gołym okiem widać! My idziemy jutro na szczepienie, zobaczymy czy pediatra poogląda go jakoś dokładniej z okazji 6 mies, czy zrobi to 'po łebkach' jak zwykle.

    Karola:), am lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB, to sorki z tym wózkiem, widocznie, ktos inny pisał o mamas&papas.

    Paula, no ja też nie mam zamiaru męczyc dziecka, odstawiam ten gluten - bede dawac cos co nie uczula i zaczne zupki z miesem, a pozniej sprobuje raz jeszcze.

    Wiem, że sie powtarzam, ale bez kitu zazdroszcze Wam, ze Wasze dzieci tak jedza, ja musze sie tyle nawygłupiac aby Wiki zjadła, eh...

    Padam dzisiaj na twarz, wychodzi to, ze wstalam dzisiaj o 6tej, dzisiaj max 22 leze w lozku - marze o goracej kapieli w wannie - mamy tylko prysznic :P

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am, ja po Twoim poście zarejestrowalam się na stronie Bobovita :-)

    Karola, moja Jula tez nie chce jeść, jak czytam że większość dzieciaczków zjada całe obiadki to aż zazdroszczę. Chyba rośnie mi drugi niejadek eh.

    Widzialyscie może kiedyś spacerówkę guinny zapp xtra? Szukałam dzisiaj tak przyszlosciowo wózka w przyzwoitej cenie i ten wpadł mi w oko. I chociaż nie jestem zwolenniczką trojkolowcow to o ile gondole są z reguły ładne to spacerówki albo brzydkie albo mega drogie :-(

    Idę relaksować się przy piwku i "M jak miłość" heh

    am lubi tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też oglądam m jak miłośc, pije herbatkę z sokiem :)

    Widziałam quinny zapp xtra dzisiaj na żywo, z reszta widzialam wiele razy go, bo jeszcze jak wiki była w brzuszku to wiedziałam, że to bedzie moja spacerowka :) Jednak zmieniłam zdanie - ten wózek jest bardzo niski, do dziecka trzeba sie nachylać. Nie wiem Mikulka czy z mezem jestescie wysocy, my akurat jestesmy niscy - ja 168, maz 173 i trzeba sie nachylac - jak facet ma z 180 cm, to chyba by musial jezdzic zgarbiony :P
    Geberalnie wozek sie fajnie prezntuje, tylko wada tez jest to, ze strszemu dziecku wisza nogi, bo podnozek jest malutki. Zapp Xtra 2 składa sie razem z siedziskiem, jedynka - trzeba siedzisko wyjac. Ale szczerze mimo wad, o których napisalam - jeszcze bede go miała kiedys - wózek musi mi sie podobac, wiem ze to głupie, bo to dziecku ma byc wygodnie i ma byc praktyczny, ale wózek musi mi wpasc w oko :)

    karusia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Po hardcorowej nocy w miarę spokojny dzień... Na poprawę humoru przyszedł dzisiaj mój concord i powiem Wam, że jest piękny! :D jest pięknie zrobiony, z wielką precyzją, zwraca się na niego uwagę, do tego ma mnóstwo fajnych opcji i gadżetów, których nie widziałam w innych spacerówkach.. Jeżdże co 10 minut nim po domu :D szwagierka dzisiaj jak go zobaczyła, pomimo, że ma hartana, stwierdziła, że go sprzedaje i kupuje concorda :D więc jestem bardzo zadowolona! :)

    A widziałyście jakie fajne organizery do wózka mają w skip hop?
    http://allegro.pl/skip-hop-organizer-do-wozka-grabgo-saszetka-i5007880152.html


    Super sprawa, na telefon, klucz i inne pierdoły.

    W ogóle wystawiłam dzisiaj nasz wózek na aukcję... Może ktoś to to kupi :D muszę się rozejrzeć za torbą do wózka :) bo tą, którą mam sprzedaję z wózkiem razem... Macie jakieś fajny torby do polecenia? :)

    Am ale słodziak w avatarku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2015, 21:08

    am, Karola:) lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia, saszetki super, dzięki chyba zamówie :)

    No ja bede miała swoją spacerówkę do konca tygodnia, juz sie tez nie moge doczekac :)
    w tym concordzie koła mi sie nie podobaja :P generalnie rzecz biorac nie ma takiej spacerowki, która by mi sie podobała w 100 % :P
    No ale karusia, obysmy były zadowolone z naszych nowych zakupow.
    Torby wlasnie tez nie mam, u mnie jest do dokupienia pod kolor, ale nie wiem, czy bede dokupywac...pomysle nad tym.

    Ile dałas za swoj wozeczek?

    karusia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia cooooffffam to co napisalam - inny wozek oceniłam, biorac go za Twoj - faktycznie fajny :)
    Bardzo mi sie podoba! Siedzisko ma zwykle czy kubełkowe?

    Kupujesz spiworek?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2015, 21:40

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolciu, tak pomyslalam, ze ten organizer do wozia nie jednej z nas sie spodoba i przyda :)

    A concorda wyzailam zupelnie przypadkiem za 1308 zl na Limango! Bylismy z mezem w szoku i wzielismy go w ogole bez zastanowienia! Bo w necie najtaniej za 1900 mozna znalezc sama spacerowke! Wiec uwazam, ze zakup tym bardziej jest fajowy!!! :) sie jaram tym wozkiem, i tym ze go tak "tanio" wyczailam jakbym los na loterii wygrala :D najfajniejsze dla mnie jest to, ze sklada sie bez zdejmowania siedziska! :) mam swoje joie i maclarena (prawie :P) w jednym :)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siedzisko zwykle, jakos nie mam zaufania do tych kubelkowych :P pewnie widzialas tego neo a dziwnymi kolkami :P

    Ehh Zosia steka pewnie znowu bedzie ciekawa noc :/

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Własnie w maclarenie te koła mi sie nie podobaja, joia dzisiaj nam wciskali, faktycznie zwinny, ale ogromny minus - dziecko tyłem do matki i brzydkie kolory - taki tandetny!

    karusia lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nooo kolory ma strasznie slabe :/ ale zwinny i fajnie sie do samochodu sklada:)

    A ten wozek quinny, o ktorym piszesz jest rzeczywiscie malenki! Nam tez go polecali, ale wg mnie dziecko poltoraroczne to juz sie w nim nie zmiesci.. szczegolnie zima.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2015, 21:55

    Karola:) lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj dziewczyny, ja na razie bede jezdzic spacerowka z naszego 3 w 1, ale musze kupic fajna spacerowke, nie wliczajac parasolki ale na lato...
    Mialam jakos plan zakupic na zimę to spaecrowke, ale chyba wstrzymam sie do marca kwietnia. Teraz nie mam jakos do tego glowy. Na razie jak jest snieg, pojezdze tym Luca, zreszta powinnam Wiki niedlugo przesadzic bo w gondoli ledwo się miesci, ale wydaje mi się, ze ma tam na razie tak cieplutko i fajniutko :P

    Co do tych paczek z Bobovity i Hipp, to ja rejestrowlama sie jakos w listopadzie i przyszlo z HIpp i Bobovity, szczegolnie z Bobovity jestem zadowlona z poradnika, fajny bardzo, korzystam z niego :)

    KArusia super sprawa z tym organizerem do wozka. Kiedys widzialam go, tez mysle aby kupic.
    Co do torby do wozka tez mysle nad jakąś, ale to wtedy jak zakupie spacerowke, bo na razie mam z kompletu i jestem bardzo zadowlona :)

    U nas dzis spokojny dzien...Mala spi od 21 moglaby pospac do 5-6, tak jak co dzien...
    Spacer dzis byl, chociaz, ze snieg padal, ale z kumpela ponad godzinke spacerowalysmy :)

    Chyba sie wczesniej poloze, bo dzis wyjatkowo padam, mialam cos obejrzec ale chyba daruje sobie :)

    Aha Wiki, sama siada w lozeczku od kilku dni, wiec pewnie niedlugo bede musiala jej obnizyc lozeczko...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2015, 23:40

    am, karusia lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am ile podajesz starego jabłuszka na raz?

    kończą mi się kosmetyki do kąpieli dla małej, czegoś szczególnego używacie i polecacie? Może zrobię zmiane;-)

    Przespanej nocki:*

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 00:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta&hania wrote:
    Am ile podajesz starego jabłuszka na raz?

    kończą mi się kosmetyki do kąpieli dla małej, czegoś szczególnego używacie i polecacie? Może zrobię zmiane;-)

    Przespanej nocki:*


    Własnie czego używacie, bedzie temat na post :) ?
    My uzywalysmy Pharmaceris B Baby, Żel delikatny do mycia, teraz konczymy Hipp, bardzo jestem zadolwona z tych dwóch, a teraz chce sprobowac plyn Dzidzius :)


    Dobranoc :*

    am, marta&hania lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta&hania wrote:
    Am ile podajesz starego jabłuszka na raz?

    kończą mi się kosmetyki do kąpieli dla małej, czegoś szczególnego używacie i polecacie? Może zrobię zmiane;-)

    Przespanej nocki:*

    Daję tak niecałą ćwiartkę, nie wiem dokładnie bo trę łyżeczką, jutro powinna mi przyjść szklana tarka, to wtedy będę ścierać ćwiartkę i zobaczę czy Mały wszystko chętnie zje :) teraz jak zaczyna się kwasić to już nie daję więcej.

    A do kąpieli polecam http://www.aptekagemini.pl/ziajka-natluszczajacy-plyn-do-kapieli-dla-dzieci-i-niemowlat-370ml.html :)

    Lolka kolejny temat na Twojego bloga - płyny do kąpieli :)

    lolka83, marta&hania, Paula_29 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 00:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Własnie czego używacie, bedzie temat na post :) ?
    My uzywalysmy Pharmaceris B Baby, Żel delikatny do mycia, teraz konczymy Hipp, bardzo jestem zadolwona z tych dwóch, a teraz chce sprobowac plyn Dzidzius :)


    Dobranoc :*


    Ha ha ha myślimy o tym samym ;)

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 01:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Ha ha ha myślimy o tym samym ;)


    :) ja pije winko i spadam spac :P znow się zeszlo :(

    Karola:) lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
‹‹ 635 636 637 638 639 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ