X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh a u nas kolejna "zabawna" nocka.. od 4 prawie co 10 minut musialm bujac Zosie w wozku... wstala o 7 w nocy tez sie budzila ze 3 razy co najmniej... czy ktores z Waszych dzieciaczkow przy skoku rozwojowym tak mialo? Przeszlo mu to?:o

    km5st5odu2rt42xe.png
  • misia_k1 Autorytet
    Postów: 1530 1326

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia my tak mamy juz z 2 miesiace.tez myslalam,ze to skok i czekalam,czekalam i czekam chociaz na jedna pobudke zamiast kilku-kilkunastu.

    karusia lubi tę wiadomość

    relg3e5e2kcajna5.png

    34bwflw13qaykthd.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nigdy nie było takich ekscesów nocnych, ale wydaje mi sie że to nie jest skok.
    Wiki dzisiaj rano też sama usiadłą 3 razy pod rząd :)
    Spałą od 20.30 do 7.30. ciągiem - zyc i nie umierać, no ale o 5.30 wstałąm zobaczyć co u niej - przekręciłąm ją na plecy, bo ciągle na tym brzuchu śpi i się martwię...
    Miłego dzionka kochane :)

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia u nas trzy pobudki to minimum a bywały noce, że Mała prawie co chwile się budziła. Z tymże u nas tak od początku a nie tylko podczas skoku rozwojowego. Dzisiaj na przykład 5 pobudek z czego 3 na cycka.

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze nie martwiloby mnie to, gdyby nie fakt, ze do tej pory Zosia budzila sie raz, albo dwa razy w nocy... a teraz budzi sie co chwila... wg mnie to skok rozwojowy, bo w przeciagu ostatniego tygodnia Zosia sie zmienila ... z takiej malej gapki zrobilo sie z niej kumate dziewcze! No nie wiem jak Wam to opisac, ale momentami czuje jakby po tamtej "starej" Zosi nie zostalo nic :/ ja chce mojego malego slodkiego bobaska spowrotem!!!

    Lolka mi sie podobaja tez torby ze skip hop i taka tez zakupie, czarna, bo bedzie mi do nowego wozka pasowala :D

    Karola:), am, Paula_29 lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    A do kąpieli polecam http://www.aptekagemini.pl/ziajka-natluszczajacy-plyn-do-kapieli-dla-dzieci-i-niemowlat-370ml.html :)

    Lolka kolejny temat na Twojego bloga - płyny do kąpieli :)


    My najpierw używaliśmy musteli, super była i pięknie pachniała, ale niestety kojarzyła mi się ze szpitalem (bo u nas kąpali dzieci w musteli), potem używałam hippa, a następnie tego płynu z ziajki,o którym pisze am. Ziajka zdecydowanie lepsza od hipp, ale mniej wydajna. Mam ochotę zmienić płyn na jakiś inny, ale nie wiem jeszcze na jaki.. :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2015, 11:20

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    Ehh a u nas kolejna "zabawna" nocka.. od 4 prawie co 10 minut musialm bujac Zosie w wozku... wstala o 7 w nocy tez sie budzila ze 3 razy co najmniej... czy ktores z Waszych dzieciaczkow przy skoku rozwojowym tak mialo? Przeszlo mu to?:o

    Karusia, wg mnie to skok. Szymek tak miał, że najpierw budził się w nocy ok 2 razy lub wcale, a potem nagle budził się co chwilę ale przez całą noc! Na szczęście wystarczyło mu dać smoczek i pogłaskać chwilę po główce i usypiał na chwilę..Przeszło po ok 2 tyg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2015, 10:14

    karusia lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia, wygląda faktycznie na skok. Oby Twoja "dawna" Zosia szybciutko do Ciebie wróciła ;-)

    Karola, no no tylko pozazdrościć takich nocek. U nas pobudka o 2 na mm i pogaduchy z tatą i o 6 to samo sam :-) Ale lepsze to niż wstawanie co 2,5 godz na cycka.

    Zalamalam się co do tego wózka guinny. Dla mnie byłby pewnie ok, bo mam 164 cm, ale mój M ma 183 cm i zawsze śmieje się z ludzi garbiacych się przy wózku, czyli u nas odpada eh... A taki ladniutki ...

    Karola:), karusia lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikulka czyli po przejściu na butlę macie tylko jedną pobudkę w nocy? Bo wcześniej pamiętam, że Julka też Cię często budziła? Czyli jest szansa dla nas ale jeszcze się nie zdecydowałąm kiedy kończę kp, jakoś ciężko mi to idzie :-P
    Am a mogłabyś podać link gdzie kupiłaS tą szklaną tarkę? Też musiałabym się w taką zaopatrzyć ;-)
    Lolka my do kąpieli używaliśmy do tej pory oilatum baby, emolium, atoperal. W zanadrzu mamy jeszcze oillan i krochmal ninio. Jak narazie przy Małym Alergiku szału nie ma ale jest zdecydowanie lepiej niż po "zwykłym" płynie do kąpieli na przykłąd baby dream którego używaliśmy tylko na początku.
    Kochane moja /jula jeszcze ani razu się nie przewróciła na brzuszek. Myślicie, że jeszcze nie jej czas i czy dzieje się coś nie tak? Jak piszecie co Wasze Szkrabu już potrafią to widzę, że jesteśmy daleko w tyle :-/ I jeszcze pytanie do mam używających szczoteczek na palec. Czy tylko wieczorem czyścicie nią ząbki dziecka i czy na sucho czy może przy użyciu wody?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2015, 10:29

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm...może faktycznie to skok u Zosiaka, jesli zmieniła się i czai bazę już :) W takim wypadku wyglada to na skok.

    Mikulka, no jestem przekonana że przy quinny mąż musiałby się garbic :(

    Camilia, tak jak opisujesz, to widze, że Julci dajesz wszytsko i mięsko chyba? I zupki wieloskładnikowe? Ale juz wiesz dokłądnie co ja uczula? Jak skóra się pogarsza to rezygnujesz zproduktów czy karmisz dalej? Bo tak jak porownuje Was i nas, to my jemy bardzo ubogo, jesli widze zmiany, to od razu produkt odstawiam, nie wiem czy za bardzo przezywam, ale tak mi alergolodzy zalecali.
    No półroczne dziecko juz powinno sie przekrecac, a cwiczyłas te cwiczenia z youtuba? Może warto udac sie do lekarza rehabilitanta? Dr Barbara Bata przyjmuje w szpitalu dziecięcym, bardzo fajna strasza babka, na wizyte czeka sie okolo tygodnia, max dwóch, tylko skierowanie od pediatry bys musiala miec. Nam powiedziala, ze Wiktoria jest dobrze rozwinieta jak na pol roku, ze w tym wieku dziecko powinno pelzac i przekrecac sie na obie strony (nie tak jak u nas na jedna) i podciagniete do siedzenia dzwigac odpowiednio głowe.

    Camilia, karusia lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia ja tej szczoteczki używam na sucho żeby pomasowac dziąseł ka i dwa wystające maniunie ząbeczki, hania bardzo lubi ten masaż, pewnie jak będzie starsza to zacznę używać żelu dla niemowląt kupiłam taki z Ziaja i ale muszę poczytać od kiedy go uzywac:)

    Ja właśnie używam do kapieli Ziajki ale bym zmieniła teraz, bo juz mi się znudził, na początku używałam oiliatum, ale u nas malutka nie ma problemów skórnych.

    Lolka jak będę miała ciekawe pomysły to będę Ci podsylać, zaglądam codziennie na mamozobacz i czekam na nowe wpisy;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2015, 11:04

    Camilia, lolka83 lubią tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja widziałam ostatnio w aptece, że oilatum wypuściło jakąś nową serię kosmetyków dla dzieci, które nie mają problemów skórnych (przynajmniej tak mi pan w aptece powiedział). Butelka kosztuje 20 zł, więc ja się chyba skuszę i wypróbuję.

    Camilia, raczej nie panikowałabym, że Jula się nie przekręca, ale wizyta u fizjoterapeuty nie zaszkodzi. U nas Szymek się przekręca, ale 99% w jedną stronę, więc też planuję się umówić i sprawdzić czy wszystko z nim ok.

    Camilia lubi tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BiB wrote:
    Karusia, wg mnie to skok. Szymek tak miał, że najpierw budził się w nocy ok 2 razy lub wcale, a potem nagle budził się co chwilę ale przez całą noc! Na szczęście wystarczyło mu dać smoczek i pogłaskać chwilę po główce i usypiał na chwilę..Przeszło po ok 2 tyg


    Tak batdzo potrzebowalam tego uslyszec... dzieki dziewuszki :*

    Karola:), BiB lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    U nas nocka ok, mimo że Dawid popłakiwał po zaśnięciu, ale pomagała na to suszarka, to ładnie dospał mi do 6:30.

    Karusia oby szybko wróciły u Was przespane nocce. Ja też myślę że to skok, skoro Zosia się zmienia, a poza tym dużo dzieci miało takie czasowe kłopoty ze spaniem.

    Bib to jak wypróbujesz ten płyn to daj znać :) Ja na początku miałam oliatum, ale potem już nie chciałam używać już emolientu i kupiłam tą ziajkę, a jak podpasowała skórze to już nie zmieniałam.

    Camilia link do tarki http://allegro.pl/tarka-szklana-do-owocow-warzyw-przecierow-krosno-i4871692182.html :)
    A co do przewrotów to jak Cię to niepokoi to warto sprawdzić, ale myślę że Julia spokojnie ma jeszcze czas.

    Camilia, karusia, Paula_29, misia_k1 lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola Jula je zupki wielkoskładnikowe z mięsem albo z rybą. Jak narazie nie gotuję sama tylko kupuję gotowe w słoiczkach. Do tej pory nie zauważyłam by po jakimś produkcie skóra znacząco się jej pogorszyła. Są momenty gdzie wygląda gorzej ale nie tragicznie więc póki co nie eliminuję żadnego składnika. Na pewno z wprowadzeniem żółtka poczekamy jeszcze dłuższy czas bo jak już pisałam wcześniej wydaje mi się, że to ono ją uczula. Ostatnio nawet jem nabiał w rozsądnych ilościach i z jej cerą nie jest źle (odpukać). Zobaczymy jak będzie dalej. Gluten spożywa od 3 dni i również jak do tej pory jest ok.
    Marta a czyścisz Hani ząbki po wieczornym mleku tak? Masujesz całe dziąsła czy tylko tam gdzie są ząbki i jak długo?
    A co do rehabilitacji to ćwiczymy na podstawie tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=mDGTrXr5j5s
    Jeśli macie jakiś lepszy to poproszę o linka. Tydzień temu na wizycie pediatra stwierdziła, że ruchowo jest ok, dam Julci jeszcze "chwilę" i jak się nic nie zmieni w tym temacie to poproszę o skierowanie na rehabilitacje. Bardzo chciałabym by moja Kluseczka dobrze się rozwijała i martwię się tym, że póki co jest w tyle w porównianiu z Waszymi Pociechami. No ale mam nadzieję, że za chwilę nadrobimy :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2015, 12:09

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am dziękuję za link :-)

    Karusia będzie dobrze, na pewno to skok rozwojowy :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2015, 12:08

    karusia lubi tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale generalnie Jula ma jakies zmiany na skórze? Czy skóra jest juz idealna? Bo u nas jest idealna i wtedy po np. glutenie zrobiły sie krostki na buzce, brzuszku i szorstkie policzki i rece - nie je glutenu od 2 dni i jest lepiej. Po prostu chodzi mi o to, czy Jula ma cały czas jakies zmiany AZS i dlatego nic nie eliminujesz? Czy skóra jest wyleczona i po prostu nic ja nie uczula?

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    A co do rehabilitacji to ćwiczymy na podstawie tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=mDGTrXr5j5s
    Jeśli macie jakiś lepszy to poproszę o linka. Tydzień temu na wizycie pediatra stwierdziła, że ruchowo jest ok, dam Julci jeszcze "chwilę" i jak się nic nie zmieni w tym temacie to poproszę o skierowanie na rehabilitacje. Bardzo chciałabym by moja Kluseczka dobrze się rozwijała i martwię się tym, że póki co jest w tyle w porównianiu z Waszymi Pociechami. No ale mam nadzieję, że za chwilę nadrobimy :-)

    Camilia te ćwiczenia są ok. A i nie przejmuj się Julia ma naprawdę jeszcze czas, a w tyle to jest Dawid - taki leniwy i cóż zrobić :/

    karusia, Camilia lubią tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, nie martw sie! Jak pojdziesz prywatnie to reh na pewno Ci powie, ze jest zle ;)
    Pamietasz moze jak ja sie martwilam gdy Zosia miala 4 msc i Wasze dzieci wszystkie co do jednego wyciagaly przed siebie lapki po zabawki? A moje nie chcialo! Kilka intensywnych dni nauki poprzez zabawe i odpowiednie cwiczenia i Zosia zaczela wyciagac raczki. Mozesz zawsze poradzic sie fizjo w jaki sposob stymilowac Julcie, zeby ja zachecic do przekrecania. Zosia od kilku dni (kiedy wlasnie zaczal sie skok :P) zaczela sie przekrecac na brzuszek... ozywiscie tylko przez jeden bok, drugi ja nie kreci ;) o 14 mamy wizyte u fizjo, pewnie bedzie kazala Zosi pokazywac przekrecanie na druga strone ;)
    Zosia tez od kilku dni dzwiga sie i z pozycji lezacej robi kolyske... tylko czekac az sie dzwignie w wozku i rabnie na dynie :/

    Oprocz domniemanego skoku ida nam caly czas gorne jedynki... juz sporo zeszly, sa naprawde niziutko, jakis milimetr brakuje, zeby zaczely sie wyzynac... wiec pewnie jeszcze jakies dwa tygodnie to potrwa... tak to wygladalo z dolnymi...
    kolejna nowosc u Zosi... ultradzwieki. Nie wiedzialam, ze od radosnych piskow mojego dziecka kiedys rozboli mnie glowa... ;)
    Widocznie trzeba sie nastawic psychicznie, ze teraz noce beda ciezkie... latwiej sie bedzie pogodzic z sytuacja :P

    Lolka ja tez z ciekawoscia sledze posty na zobacz mamo ;)
    Wg mnie powinnas wraz z nadchodzaca wiosna rozpoczac temat spacerowek! Moze ktos poleci jakas fajna ;)
    A do kapieli uzywamy atoperal baby i takiego samego do twarzy.

    Mozesz tez zarzucic tenat toreb dk wozkow :P to jest to, co mnie ostatnio ciekawi :P

    Karola:), misia_k1, Camilia lubią tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karusia ultradźwięki znam i mnie też od nich boli głowa, często jest tak że Mały nawet jak ma usta zamknięte to jakieś dźwięki wytwarza ;)

    A tą kołyskę Dawid też robi od jakiegoś czasu, czasem tak wysoko podciągnie głowę że mam wrażenie że siądzie z leżenia :)

    Karola:) lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
‹‹ 636 637 638 639 640 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ