X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe Mamusie 2014
Odpowiedz

Lipcowe Mamusie 2014

Oceń ten wątek:
  • karusia Autorytet
    Postów: 716 977

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A najchetniej to bym zibaczyla post o torbach uniwersalnych... moze ktos wyszperal gdzies taka, ktora jest uniwersalna dla mamy i dziecka? I nie wstyd z nia wyjsc :D

    lolka83 lubi tę wiadomość

    km5st5odu2rt42xe.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia, myślę, że na spokojnie, każde dziecko ma swoje tempo rozwoju. Ale wizyta rehabilitanta nie zaszkodzi. U nas też ubolewałam, bo Dawiśko do 3 miesiąca ani myślał dźwigać głowę, ale odkąd chodzimy na rehab i na basen to tak wystrzelił z rozwojem...teraz turla się przez oba ramiona po całym pokoju, zorientował się, że to najszybszy sposób lokomocji, przywali nieraz przy tym głową o jakiś mebel, pełza za zabawkami, siada. Wczoraj wyszłam na chwilę do łazienki,wracam, a on przepełzał kilka metrów i gryzie moje kapcie ;)....bleee...Myślę, że to zasługa i rehab i basenu. Naprawdę widzę różnicę.

    Karusia- albo skok albo zęby, nie ma rady...

    U nas noc fatalna- Dawiśko zasnął o 21, ale zaczął budzić się od 23...popłakiwał biedaczek i nie chciał spać do 3...ewidentnie zęby, idzie mu druga jedynka na dole, a zasadzie wyrzynają się obie dolne 1..wszystko wkładał do buzi, przygryzał mi piersi...smarowałam dentonoxem, ulga na chwilę...podałam paracetamol na ból i wzięłam do swojego łóżka...biedaczek odwrócił się do mnie, zaczął gładzić po włosach, ja go przytuliłam i zaczęłam śpiewać kołysanki i powoli opadły mu powieki i tak zasnął z rękami w moich włosach...bidulka moja kochana, tak cierpiał...tak mi go szkoda było, że kompletnie nie zauważyłam, że już 3 i ja ledwo żyję...
    Zęby jednak dają nam w kość

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2015, 13:23

    am lubi tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia ja karmię kaszką o 18:30 o 19 kapie i po wysuszeniu jej masuje dziąsełka góra dół jak mi wygodnie czasem hania bierze mój palec ze szxzoteczka i gryzie i masuje sobie sama, i wtedy ma największą radoche; ) czasem tra to 30 sek a czasem 3 min zależy od jej i mojego humoru:) później kremuje i zakładam pampersa. Chodzi o to żeby kolejność była zachowana i nie biegać po każdej czynności myć rece;)
    Mam nadzieje ze robimy dobrą bazę do późniejszego mycia zebow:)

    Lolka ja teraz szukam fajnych otulaczy do wózka na ręce bo zimnoooo. Dodatkowo znów zacząłem pić herbatki laktacyjne femaltikierem juz żygam może znajdziesz inna alternatywę, do tej pory nie miałam potrzeby używania wkładek laktacyjnych ale będę wracać na trochę do pracy i chyba będę musiała się w jakieś zaopatrzyć. Może znajdę coś u Ciebie na blogu;)

    Pozdrawiam

    Camilia lubi tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • Iwo Autorytet
    Postów: 597 1057

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    http://www.smyk.com/womar-rekawiczki-do-wozka-mufki-dwuczesciowe-niebieski,p1102966265,swiat-niemowlaka-p
    polecam tę mufkę, dostałam na święta,
    2w rączki cieplutko, przyda się też na przyszłą zimę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2015, 14:22

    marta&hania, am, am lubią tę wiadomość

    17u93e5e8a1j9elc.png 6b9cca1390b828e5.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka ja do kąpieli używałam emolium, tą Ziajkę co Am dała linka i do mycia czasem używam pianki dzidziuś - jest super

    Karusia ja myślę, że to skok, jak Zuzia marudziła to też dużo osób mówiło że to charakter a jednak przeszło. Poza tym my też mamy od jakiegoś czasu więcej pobudek. Dziś np Zuzia obudziła się pierwszy raz od kilku tygodni o 4,30 i płakała, musiałam jej dać cyca
    Poza tym wyjęłaś mi to z ust o tej rozumnej , kumatej istotce. jak oglądam filmiki sprzed 2, 3 m-cy to nawet po minie widać, że to dzieciątko niewiele wiedziało, a teraz to już wie co i jak i w zasadzie podoba mi się to
    Jak Zuzia je obiadek to po jednej stronie na tacce ma miseczkę z obiadkiem a po drugiej butelkę z wodą i pokazuje raz na to raz na to. Wczoraj z mężem się śmialiśmy, że nie muszę się domyślać czy chce jeść czy pić:)

    Camilia wydaje mi się, że nie masz się co przejmować, każde dziecko idzie swoim torem, natomiast tak jak np Karola pisze co powinno dziecko w 6 m-cu wg rehabilitanta to np u nas w książeczce zdrowia są umiejętności dzieci w każdym miesiącu i dopiero po 6 miesiącu są obroty, w 7 pełzanie do tyłu a w 8 do przodu. Także myślę, że do tego czasu nie ma co panikować. A jak masz klina to połóż Julkę na rogu klina i pomóż jej kilka razy się przewrócić na brzuch z tej poduszki i może załapię. Ja tak Zuzię nauczyłam

    am, misia_k1, Karola:), karusia, Camilia lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszedł nasz x-cite.....ajjjj jaram się :D i Wiki jaka szczęśliwa :)
    (zobaczymy jak na spacerze :P)

    misia_k1, Camilia, marta&hania lubią tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karusia wrote:
    A najchetniej to bym zibaczyla post o torbach uniwersalnych... moze ktos wyszperal gdzies taka, ktora jest uniwersalna dla mamy i dziecka? I nie wstyd z nia wyjsc :D


    Kochana, mam w planach temat spacerówki i toreb :P Tylko kilka kolezanek jest w ciazy i na razie bylo o ciazy...na dniach będą te tematy :)

    U nas dzien ok. MAla spala od 21 do 6.30, ale budzila się ok 3 i 4, dawalam smoka i usypiala, nie mialam jakos sily zrobic butli :P

    Pozniej bylam na zakupach, pojechalam do h&M po opaski, no i nic nie bylo, gdzie wy kupujecie, bo mala wyrosla ze swoich i chce kupic nowe ladne i dupa :(
    Wtedy mala siedziala z mamą, spala od 15.50 do 17.20, czyli jak to u niej 1,5 godziny...teraz bawią się na macie z męzem...a raczej caly salon to mata :)
    Przyedl kojec, na dniach bedziemy instalowac :)

    Zyrafka tez jest od wczoraj, na razie przyjela się, moze nie ma szału, ale zainteresowanie jest :P

    Super wlasnie mialam pytac co macie za ocieplacze do wozeczków na rece, bo musze cos kupic :)
    Iwo wrzuciła moze taki zakupie :)

    Dzięki za info o plynach :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2015, 18:42

    am, karusia, marta&hania lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola Jula ma cały czas takie suche lekko czerwone placki na nogach i rękach, trochę kostek i wysuszona skórę na skroniach. Nie było jeszcze czasu, że to całkowicie zniknęło. Jak pisałam czasami jest lepiej a czasami gorzej.
    Dziewczyny dziękuję za słowa otuchy odnośnie przewrotów Julci. Dzisiaj sporo ćwiczyłysmy i co prawda sama się jeszcze nie przekrecila ale jak jej wzięłam nogę na bok to resztę przerzucila sama i nawet rękę wyjęła spod ciała :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2015, 20:31

    marta&hania, Karola:), am, karusia, Paula_29 lubią tę wiadomość

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Am a Dawidek się też nie przekręca?

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia wrote:
    Am a Dawidek się też nie przekręca?

    Camilia przekręca się z brzucha na plecy, a z pleców na boki, ale całkiem sam na brzuch nie umie. Właśnie wystarczy że lekko go przytrzymam, zablokuję jak jest na boku i jest na brzuchu, no ale ciągle potrzebuje tej pomocy.

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    byłyśmy dziś na szczepieniu, Hania waży 6820, mierzy 67. Któraś z Was pisała wagę swojego maleństwa i szukałam w postach i nie mogłam znaleźć, jakaś ślepa jestem. Chciałam porównać jak wymiarowo jest względem waszych pociech. Wiem ze każdy inaczej rośnie itd ale jakoś tak chciałam poszukać bratniej duszy która też ma taką drobine. Lekarz powiedział ze wszystko dobrze i bardzo dobrze rozwinięta jest więc się ciesze, waga tez ok ze my z M szczupli wiec mamy nie wymagać tego od naszego dziecka. Z jedzeniem tez mamy nie biegać i nie wciskać jak chce zjeść dać, jak nie to nic na siłę!
    :-)

    am, Karola:), karusia, Camilia lubią tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1193

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też byłam dziś na szczepieniu z Szymkiem,na szczęście puki co żadnych skutków ubocznych nie widzę. Wykąpałam go i już śpi. Waży 8100, nie mierzyli go, ale ma coś ok 74-75 cm

    am, marta&hania lubią tę wiadomość

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nasza mala w sobote 8800 i ma ok 73-74 cm.
    Tyle, ze od swiat jedzie tylko na mm, wiec tak :)

    marta&hania lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Karola:) Autorytet
    Postów: 1842 2145

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My od m-ca wyłącznie na mm - Wiki waga urodzeniowa - 3810 i 59 cm, jest drobna od poczatku - waga podwojona w dniu pół roczku 7600 - mierzy, 70 cm na pewno, może 1 lub 2 cm więcej.

    marta&hania lubi tę wiadomość

    l22n8u69ve8jfk3u.png
    f2w3sek2le1zbsij.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia 8100 wczoraj i też koło 70-71 cm , tylko na piersi jest

    marta&hania lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny macie dorodne bobasy:) nasza to chyba forumowa miniaturka;) ale ona przy urodzeniu 2900, 51.
    ale ja jestem niska, i ważę 45, moj mąż wysoki ale chuuuuudy, to chyba geny. Musze to jakoś sobie tłumaczyć. ;-)

    karusia, Camilia lubią tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta&hania wrote:
    Dziewczyny macie dorodne bobasy:) nasza to chyba forumowa miniaturka;) ale ona przy urodzeniu 2900, 51.
    ale ja jestem niska, i ważę 45, moj mąż wysoki ale chuuuuudy, to chyba geny. Musze to jakoś sobie tłumaczyć. ;-)


    Marta Dawid jest szczupły :) 16 stycznia na szczepieniu ważył 7150, urodził się 3330 :)

    marta&hania lubi tę wiadomość

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • marta&hania Ekspertka
    Postów: 174 343

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    am wrote:
    Marta Dawid jest szczupły :) 16 stycznia na szczepieniu ważył 7150, urodził się 3330 :)

    I tu Dawiśkowi przebijamy piąteczke, jest najbliżej naszych wymiarów;)

    Karola:), karusia, am lubią tę wiadomość

    l22nio4pqrnzhmck.pngc233c97d9c4db1a0.png
  • am Autorytet
    Postów: 1364 1711

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawid śpi a ja nie mogę się zebrać, a tyle roboty .... coś mnie gardło dziś pobolewa, oby to tylko chwilowe było. Dziś mój M w końcu zwlekł się z leżakowania, bo puściła mu gorączka.

    Chcąc mi pomóc poszedł ze mną kąpać Małego, założył sobie maseczkę. Dawid mu się tak przyglądał i widziałam że lekko się boi, to mu tłumaczę że to tata i wszystko było w miarę, do momentu kiedy M wziął go na ręce i włożył do wody. Wtedy ja zniknęłam na sekundę z pola widzenia i Mały tak strasznie zaczął płakać, aż tak szlochać, był tak przerażony, że nawet jak M ściągnął maseczkę i zaczęliśmy się wygłupiać nie chciał się uspokoić, tak się strasznie przestraszył.

    A co do wzrostu, to aż z ciekawości spróbuję Małego zmierzyć, bo u nas w przychodni nawet się za to nie biorą.

    Bib i z okazji pół roczku jakoś szczególnie ta wizyta u pediatry wyglądała?

    dxom6iyec1xrevh9.png a22c285df4fa527a.png
  • mikulka Autorytet
    Postów: 586 819

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj jakaś taka dolina. W ogóle ostatnio mam jakiegoś doła. Nic mi się nie chcę, nic mnie nie cieszy, nie wiem ... Może to jakaś depresja poporodowa (wersja późna heh).

    Mała się przed chwilą obudziła z katarem, kurcze jak nie urok to ... wiadomo co ;-)

    Jula waży ok 7 kg i mierzy ok 65 cm, malutka jest jeszcze. Jak się urodziła ważyła 3110 i miała 51 cm.

    Mała dzisiaj śpi z nami, bo coś niewyrazna, a M jej chrapie nad uchem wrrrrrrr, w ogóle się nie kładę, bo jego zarzynanie działa na mnie jak płachta na byka. Kiedyś zrobię mu chyba krzywdę :-)

    Ściskam Dziewczyny i życzę Wam spokojnej nocki :-*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2015, 22:53

    marta&hania, lolka83, Camilia, karusia lubią tę wiadomość

    tb73e6ydzfb83uo0.png
‹‹ 637 638 639 640 641 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ