X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamusie 2022
Odpowiedz

Lipcowe mamusie 2022

Oceń ten wątek:
  • GoskaSamoska1 Ekspertka
    Postów: 145 66

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izolda7913 wrote:
    U nas dokładnie to samo,auto musimy zmienić i kupić wszystko,także czekam do soboty,mam nadzieję,że bobas w końcu ułoży się tak żeby poznać płeć i zaczynam zakupy,z jednej strony nie mogę się doczekać a z drugiej przeraża mnie ilość i koszt tego co jest potrzebne😂
    U nas też ale ja się cieszę, lubię wydawać pieniądze 😱😂

    Izolda7913 lubi tę wiadomość

    p19udqk32h2163o8.png
  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniika wrote:
    910608 fajne te spodnie!

    Goska ja też już nie kupuje drugiej pary chociaż te mi się bardzo spodobały. W poprzedniej ciąży miałam jedne legginsy i jeansy. W legginsach i sukienkach chodziłam do końca. Rodziłam w czerwcu.

    MDW ale piękne kolorki, wyglądają jak nowe (niechcący kliknęłam lajka wyżej) 😍 u mnie pierwsze ubranka w rozmiarze 56-62 były dobre, nic nie wisiało na młodej. Dobrze, że nie kupowałam mniejszych. Za to ilościowo miałam więcej bo tesciowa poszalała i to z długim rękawem! Ostatecznie młoda bardzo ulewała i ta ilość była okej żeby co chwilę prania nie robić. I dość długo nosiła te rozmiary więc chociaż tyle ;)
    Dzięki :) Wbrew pozorom nie ma tam nic nowego oprócz dwóch muślinowych pieluszek bim-bla, które wygrałam w kwietniu niebędąc w ciąży. Te ubranka mało się zniszczyły ale ja też nie musiałam ich specjalnie zapierać tylko odświeżać w pralce na 30° po kilku dniach noszenia. Oczywiście zdążały się wypadki z pielucha - zwłaszcza dopóki nie przyszła położna środowiskowa i nie pokazała mi jak zakładać poprawnie pieluchę. Ale byłam zażenowana 🤦🏼‍♀️dopytywała czy nas tego nie uczyli na szkole rodzenia - i możliwie, że pokazywali ale co innego na lalce a co innego na niemowlaku 2,5 kg 🤯

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • GoskaSamoska1 Ekspertka
    Postów: 145 66

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW wrote:
    Oczywiście zdążały się wypadki z pielucha - zwłaszcza dopóki nie przyszła położna środowiskowa i nie pokazała mi jak zakładać poprawnie pieluchę. Ale byłam zażenowana 🤦🏼‍♀️dopytywała czy nas tego nie uczyli na szkole rodzenia - i możliwie, że pokazywali ale co innego na lalce a co innego na niemowlaku 2,5 kg 🤯
    A co robiłaś źle jeśli można zapytać?

    p19udqk32h2163o8.png
  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GoskaSamoska1 wrote:
    A co robiłaś źle jeśli można zapytać?
    Ależ oczywiście, nie wywijałam takich wewnętrznych falbanek na zewnątrz (przy otworach na nogi) i bardzo często się zdarzało, że zawartość pieluchy wyciekała właśnie przy nogach 🤦🏼‍♀️ także cieszę się, że ta kobieta mnie uświadomiła. Ściągnęła mi nawet szwy po CC i to tak delikatnie, że chyba żadnemu lekarzowi by się tak nie chciało z tym bawić 👌🏻

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie wiem jak się zapakuje z trójką do mojego auta. Też by pasowało nowsze przestonniejsze, no ale mieliśmy inne wydatki u teraz nie ma mowy o kupnie nowego auta :( może w totka wygram- jak zacznę grać 🙈
    Marzy mi się nowy wózek bo mój już wyblakł, oglądam używane ale w okolicy nie ma za bardzo nic lepszego od tego co mam. W Warszawie spory wybór no ale używanego bez oglądania jakoś nie mam odwagi brać. Pewnie skończę z tym starym. Wogóle to miałam zacząć odkładać na wyprawkę- A raczej uzupełnienie jej- dla maluszka. No ale dziś znowu kupiłam ciuchy dla starszych 🙈 Ja jestem chyba uzależniona. Co miesiąc obiecuje że nic im już nie kupię, a potem widzę coś ślicznego i bach. Kiedyś myślałam że mając chłopca to mniej się wydaje niż na dziewczynkę, ale się myliłam. Jest tyle pięknych rzeczy na chłopaka, no ale ceny też nieraz ciekawe. Na codzień kupuje pepco, ale na wyjścia to już zaszaleje 🙈


    202206271756.png
  • Moniika Autorytet
    Postów: 308 382

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW ja wywijałam te "koronki", ale i tak młoda miała taki okres, że kupa wylatywała po pachy 🤭 rzeczywiście te mniejsze ubranka mam bez żadnych plam, ale jednak prane były czesto przez ulewanie. Szlo po kilka body na dzień nawet. Gdyby nie to to taki maluszek się w ogóle nie brudzi 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2022, 19:11

    ckai3e3kwr8svtby.png

    06.2020 córeczka 🧚‍♀️❣
  • Estrella Autorytet
    Postów: 1808 1804

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW wrote:
    Dzięki :) Wbrew pozorom nie ma tam nic nowego oprócz dwóch muślinowych pieluszek bim-bla, które wygrałam w kwietniu niebędąc w ciąży. Te ubranka mało się zniszczyły ale ja też nie musiałam ich specjalnie zapierać tylko odświeżać w pralce na 30° po kilku dniach noszenia. Oczywiście zdążały się wypadki z pielucha - zwłaszcza dopóki nie przyszła położna środowiskowa i nie pokazała mi jak zakładać poprawnie pieluchę. Ale byłam zażenowana 🤦🏼‍♀️dopytywała czy nas tego nie uczyli na szkole rodzenia - i możliwie, że pokazywali ale co innego na lalce a co innego na niemowlaku 2,5 kg 🤯

    To ja się na zajęciach przez skype na pewno nauczę 😂😂 coś mi tam bratowa pokazywała ale do lipca to ja zdążę zapomnieć jak się przewija dziecko 🤦‍♀️

    AMH - 02.21 - 0.72, 10.21 - 0.49; 03.24 - 0.62
    nasienie - ok
    Ona: 36 lat, On: 36 lat
    12.05.2021 start 1 IVF ICSI
    08.08.2021 poronienie 9tc (puste jajo) 💔😥

    23.10.2021(NATURALS) - 30,79 mIU/ml
    25.10.2021 - 90,38 mIU/ml, prog 23,7 ng/ml 🙏✊
    25.06.2022 - 2650 g i 50 cm (38+3) witaj Gwiazdeczko 😍😍
  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estrella wrote:
    To ja się na zajęciach przez skype na pewno nauczę 😂😂 coś mi tam bratowa pokazywała ale do lipca to ja zdążę zapomnieć jak się przewija dziecko 🤦‍♀️
    Można też dopytać w szpitalu jak podejrzewasz, ze to jeszcze nie najlepsza technika- gdybym tylko była świadoma 🤦🏼‍♀️Aaa, a koleżanka i jej mąż radzili też nam wcześniej na sucho popróbować zapinać fotelik samochodowy w pasy. Ponoć okrutnie się poklucili przy tym w dzień wyjścia że szpitala. Wiadomo, małe dziecko, wszystko nowe i jeszcze sprzęt który nie współpracuje. Wierzę że musiało im to podnieść ciśnienie + hormony w połogu 💣💣💣

    Moniika lubi tę wiadomość

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • Moniika Autorytet
    Postów: 308 382

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tak, fotelik warto ogarnąć wcześniej 🤣 ja się z położną namęczyłam żeby skrócić pasy. Na szczęście tak jak podejrzewała mąż lepiej ogarniał i nam to zapiął jak wyniosłyśmy dziecko (był już covid nie mógł wejść na oddział). Ja go uświadomiłam, że sprawy techniczne spadną na niego. Co do stresu to wszystko fajnie, wsiedliśmy do samochodu, zapieliśmy dziecko.. Maz rusza, patrze przez szybę, a walizki stoją na parkingu 🤣🤣🤣🤣🤣🤭 także moje hormony tak nie działały jak stres tatusia. Nie było odwiedzin więc byl bardzo poruszony cała sytuacja :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2022, 20:51

    Love22 lubi tę wiadomość

    ckai3e3kwr8svtby.png

    06.2020 córeczka 🧚‍♀️❣
  • Estrella Autorytet
    Postów: 1808 1804

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniika wrote:
    O tak, fotelik warto ogarnąć wcześniej 🤣 ja się z położną namęczyłam żeby skrócić pasy. Na szczęście tak jak podejrzewała mąż lepiej ogarniał i nam to zapiął jak wyniosłyśmy dziecko (był już covid nie mógł wejść na oddział). Ja go uświadomiłam, że sprawy techniczne spadną na niego. Co do stresu to wszystko fajnie, wsiedliśmy do samochodu, zapieliśmy dziecko.. Maz rusza, patrze przez szybę, a walizki stoją na parkingu 🤣🤣🤣🤣🤣🤭 także moje hormony tak nie działały jak stres tatusia. Nie było odwiedzin więc byl bardzo poruszony cała sytuacja :D

    Moja bratowa po wyjściu ze szpitala mówiła że ma kalafior zamiast mózgu 😂😂😂

    AMH - 02.21 - 0.72, 10.21 - 0.49; 03.24 - 0.62
    nasienie - ok
    Ona: 36 lat, On: 36 lat
    12.05.2021 start 1 IVF ICSI
    08.08.2021 poronienie 9tc (puste jajo) 💔😥

    23.10.2021(NATURALS) - 30,79 mIU/ml
    25.10.2021 - 90,38 mIU/ml, prog 23,7 ng/ml 🙏✊
    25.06.2022 - 2650 g i 50 cm (38+3) witaj Gwiazdeczko 😍😍
  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniika wrote:
    O tak, fotelik warto ogarnąć wcześniej 🤣 ja się z położną namęczyłam żeby skrócić pasy. Na szczęście tak jak podejrzewała mąż lepiej ogarniał i nam to zapiął jak wyniosłyśmy dziecko (był już covid nie mógł wejść na oddział). Ja go uświadomiłam, że sprawy techniczne spadną na niego. Co do stresu to wszystko fajnie, wsiedliśmy do samochodu, zapieliśmy dziecko.. Maz rusza, patrze przez szybę, a walizki stoją na parkingu 🤣🤣🤣🤣🤣🤭 także moje hormony tak nie działały jak stres tatusia. Nie było odwiedzin więc byl bardzo poruszony cała sytuacja :D

    Ale teraz jest co wspominać i z czego się śmiać 🤣

    A tak apropo fotelików, jest inna opcja powrotu ze szpitala inna niż fotelik? Jakoś tak na rękach trochę strach, a i nie wiem, czy można. Podobnie z chustą. A mamy taką sytuację, że nie posiadamy (póki co, mąż intensywnie o tym myśli!) ruchomości typu auto :D

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • Bumszakalaka Ekspertka
    Postów: 136 114

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też nie mamy samochodu, wracaliśmy raz taksówką a za drugim razem pożyczyliśmy od brata :) teraz sie przymierzany do kupna, bo jednak trójka dzieci będzie i niestety starszaki się rozdzielają, najstarszy idzie do szkoły... Więc nie uśmiecha mi się z niemowlakiem jeździć dom szkola przedszkole

  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumszakalaka, to w jaki sposób wychodziłaś ze szpitala z maluszkiem? Wiązałaś go w chustę?

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    910608 wrote:
    Ale teraz jest co wspominać i z czego się śmiać 🤣

    A tak apropo fotelików, jest inna opcja powrotu ze szpitala inna niż fotelik? Jakoś tak na rękach trochę strach, a i nie wiem, czy można. Podobnie z chustą. A mamy taką sytuację, że nie posiadamy (póki co, mąż intensywnie o tym myśli!) ruchomości typu auto :D
    Aż jestem ciekawa tych alternatyw! Kiedyś jakoś nasi rodzice też wracali ze szpitali z dziećmi -moi nie mieli wtedy jeszcze auta więc pewnie się da. Nie wiem jak daleko masz do domu bo może taki spacer w wózku by wchodził w grę przy dobrej pogodzie. Autobus też opcja ale kolonizować dziecko taką ilością bakterii hmm, może lepiej zamówić taksówkę?

    910608 lubi tę wiadomość

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • Ank@ Debiutantka
    Postów: 14 15

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) jak nie ma auta to komunikację miejską jednak bym odradzała, gdy nie było pandemi też bym się nie zdecydowała. w takiej sytuacji wyjściem jest taxi albo pożyczenie auta. spacer jak blisko niby spoko ale bagaże? no i zależy czy naturalny poród czy CC.
    Dużo piszecie ;) po pracy czyt ale już nie mam siły pisać bo w domu też trzeba ogarnąć ;)
    Co pasów i przypinania nosidełka to nie umiem bo mam bazę ;)
    Dla dziecka nic nie kupuje jeszcze, nie mam na razie ,,weny" ;) jak pójdę już na L4 to przejrze ubranka po synku
    Pozdrawiam wszystkie serdecznie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2022, 23:21

    0d1yvfxm40979910.png
  • Bumszakalaka Ekspertka
    Postów: 136 114

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    910608 wrote:
    Bumszakalaka, to w jaki sposób wychodziłaś ze szpitala z maluszkiem? Wiązałaś go w chustę?
    Nie no normalnie w foteliku, bo mimo braku auta zawsze fotelik kupowaliśmy, żeby mieć na podróże taxi czy autem brata, siostry itp. Jak ktoś gdzieś nas podwoził :)

  • Moniika Autorytet
    Postów: 308 382

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka ja też mam bazę, ale pasy dziecku i tak się zapina i dopasowuje, a w bazę tylko wpina fotelik :)

    ckai3e3kwr8svtby.png

    06.2020 córeczka 🧚‍♀️❣
  • zoexzoe Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Dziewczyny.
    Byłam trochę cicho przez ostatni czas bo covid wysysa ze mnie energię.. wtorkową noc spędziłam na sorze bo zaczełam krwawić i już spanikowałam. Okazało się że to jednak
    nie krwawienie z dróg rodnych a krew z cewki bo na sorze zaczelam 'sikać' żywią krwią.. ogólnie czuję się źle.. muszę odpoczywać. Dzidzia rośnie i ma 95g i wszytstko z nią w porządku, więc chociaż tutaj są dobre wiadomości.

    Mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2022, 11:48

    p19u9jcgiw4gu9v7.png
  • Moniika Autorytet
    Postów: 308 382

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoe o matko 😭 mam nadzieję, że szybko Ci się poprawi, odpoczywaj ile możesz. Super, że z dzidzią wszystko dobrze 🤗

    ckai3e3kwr8svtby.png

    06.2020 córeczka 🧚‍♀️❣
  • GoskaSamoska1 Ekspertka
    Postów: 145 66

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zoexzoe wrote:
    hej Dziewczyny.
    Byłam trochę cicho przez ostatni czas bo covid wysysa ze mnie energię.. wtorkową noc spędziłam na sorze bo zaczełam krwawić i już spanikowałam. Okazało się że to jednak
    nie krwawienie z dróg rodnych a krew z cewki bo na sorze zaczelam 'sikać' żywią krwią.. ogólnie czuję się źle.. muszę odpoczywać. Dzidzia rośnie i ma 95g i wszytstko z nią w porządku, więc chociaż tutaj są dobre wiadomości.

    Mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze
    A możesz jakieś leki brać przy tym covid?

    p19udqk32h2163o8.png
‹‹ 163 164 165 166 167 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ