X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamusie 2022
Odpowiedz

Lipcowe mamusie 2022

Oceń ten wątek:
  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love22, super wieści. Ale coś nie brzmisz na przekonaną, że wszystko ok. Czy to mylne wrażenie? Jak się czujesz? :)

    MamaKaji, zazdroszczę takiej możliwości urządzenia pokoiku dziecku. Nawet jak początkowo więcej dziecko będzie u Was niż u siebie, jednak ma swój kąt, a to ważne. Pochwal się później metamorfozą :D
    BasiaIR wrote:
    Czuję się nieprzygotowana. Polubiłam trylion kont na Insta, oglądam kanały na YT i mam wrażenie, że nie przyswajam. Tego jest za dużo. Może jak pojawi się dzidziuś, to będzie łatwiej wdrożyć te porady....

    O, mam zupełnie to samo... Człowiek chce jak najlepiej się przygotować, a tak naprawdę włazi się w studnię bez dna. Ja próbuję się ograniczać do kont, którym dziwnym sposobem, podskórnie ufam, bo wiadomo - jeden powie tak, a drugi zupełnie inaczej. I co wtedy? Ale damy radę na pewno!

    Asia2309, przybijam piąteczkę co do obaw :D I jednocześnie się pochwalę, że REGULARNE 2 dni masażu za mną 😅 Robię z tym instruktażem, który wstawiła Moniika. Wcześniej nie rozmasowywałam ud, okolic krocza i rzeczywiście odczucia były inne.

    A ja dziś chyba z Ciebie, Iwona, wzięłam przykład, tylko mi marnie wyszło :D
    Mąż pierwszy raz od lat poszedł do pracy stacjonarnie i nie wiedziałam co ze sobą zrobić. To poszłam do lumpeksu i kupiłam 3 sukienki za łączną sumę 100 zł. Więc dopadły mnie głupie wyrzuty sumienia, że dziecku nie mam wszystkiego, a sobie funduję ciuchy, co za wyrodna matka! 😅 Do tego stopnia były to wyrzuty, że poszłam do kolejnych 3 lumpeksów w poszukiwaniu prześcieradeł czy kocyków dla bejbika albo czegoś dla męża chociaż. I nic nie znalazłam! Wróciłam do domu i teraz nawet nie dam rady nóg podnieść, żeby zrobić trening Dembińskiej na odciążenie dna miednicy. Czuję jakbym miała się rozpaść na pół. Karma szybko mnie dopadła 😅

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • Ani_7 Koleżanka
    Postów: 31 22

    Wysłany: 3 czerwca 2022, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim
    Meldujemy się, przepraszam że tak rzadko ale jesteśmy w trakcie budowy domu i na wszystko brakuje czasu
    U nas termin cc 04.07 ♥️
    Od 12 tv potwierdzona dziewczynka ♥️
    Wszystkiego dobrego dla każdej mamusi 😍😘

    Love22 lubi tę wiadomość

    e437579cca.png
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 5 czerwca 2022, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    910608 wrote:
    Love22, super wieści. Ale coś nie brzmisz na przekonaną, że wszystko ok. Czy to mylne wrażenie? Jak się czujesz? :)

    Troche nie do końca jestem przekonana ze lekarz kolejna wyzyte wyznaczyl za 3 tyg a nie 2. Twierdzi ze nie ma potrzeby wcześniej, a ja oczywiscie sobie wkrecam zw moze się cos dziac i przegapimy. Maly wyszedl o tydzien mniejszy, co jest jeszcze w normie ale w poprzedniej ciazy na tym etapie synek przestal rosnąć i sobie wkrecam ze moze byc tak samo. Teraz to najchętniej cobtydzien robilabym usg.


    202206271756.png
  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może dla swoje komfortu umów się na szybsza wizytę? Niepotrzebnie przebywasz znowu stres :(

    My próbujemy wybrać farbę do ścian w pokoiku 🙈 jak zawsze za dużo kolorów :p kupiliśmy 8 próbników i prawie do żadnego nie jesteśmy przekonani 🤣

  • Bogi Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam

    Mam olbrzymią prośbę o wypełnienie ankiety do pracy mgr

    Z góry dziękuje za pomoc


    https://forms.gle/36oG4AiKfci7HWjs8

    MamaKaji lubi tę wiadomość

  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 6 czerwca 2022, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    06.06.2022 o godz. 8.54 przyszedł na świat mój drugi syn. Waży 3160 g, ma 51 cm (w 36+1), apgar 10/10. Poród przedwczesny z uwagi na niesłabnącą cholestaze ciążowa pomimo trzech tygodni hospitalizacji na oddziale patologii ciąży, otrzymaniu 51 kroplówek i wchlonieciu łącznie 76 litrów płynow dożylnie. Trzyma sam ciepło, oddycha samodzielnie, nawet czasem jak nie śpi to potrafi possac pierś więc teraz walczymy o karmienie. Jeśli dalej tak pójdzie to wyjdziemy za trzy dni. Kamień z serca 🤯 byłam strasznie przerażona wizja późnego wczesniaka a póki co nie widzę różnicy z donoszona ciąża. Marzę żeby wyjść ze szpitala i nigdy już tutaj nie wrócić ✌🏻️

    910608, Duzaa, Ani_7, Moniika lubią tę wiadomość

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • Asia2309 Autorytet
    Postów: 2063 2348

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 05:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW ogromne gratulacje ! Ciężkie chwilę za Tobą ale piekne przed 🥰 dużo zdrówka dla Maleństwa i Mamy 🥰🍀

    21 cs- 5.11.2021 r. ⏸

    23.11- 6t1d jest 💙
    8.07- 38t+3d Antoś już z nami 🥰 4070g, 56 cm, poród sn
  • PatkaPP Autorytet
    Postów: 372 459

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW wrote:
    06.06.2022 o godz. 8.54 przyszedł na świat mój drugi syn. Waży 3160 g, ma 51 cm (w 36+1), apgar 10/10. Poród przedwczesny z uwagi na niesłabnącą cholestaze ciążowa pomimo trzech tygodni hospitalizacji na oddziale patologii ciąży, otrzymaniu 51 kroplówek i wchlonieciu łącznie 76 litrów płynow dożylnie. Trzyma sam ciepło, oddycha samodzielnie, nawet czasem jak nie śpi to potrafi possac pierś więc teraz walczymy o karmienie. Jeśli dalej tak pójdzie to wyjdziemy za trzy dni. Kamień z serca 🤯 byłam strasznie przerażona wizja późnego wczesniaka a póki co nie widzę różnicy z donoszona ciąża. Marzę żeby wyjść ze szpitala i nigdy już tutaj nie wrócić ✌🏻️
    Gratulacje!! 3 tygodnie na patologii, ale musiałaś mieć ciężko. Cieszcie się teraz sobą, mam nadzieję że szybko wyjdziecie. Dużo zdrówka dla Was! Powodzenia!

    MDW lubi tę wiadomość

    3jgxskjopx38dbpv.png
    07.2020 - 16tc👼💔
    05.2019 - Zosia ❤️
  • BasiaIR Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW wrote:
    06.06.2022 o godz. 8.54 przyszedł na świat mój drugi syn. Waży 3160 g, ma 51 cm (w 36+1), apgar 10/10. Poród przedwczesny z uwagi na niesłabnącą cholestaze ciążowa pomimo trzech tygodni hospitalizacji na oddziale patologii ciąży, otrzymaniu 51 kroplówek i wchlonieciu łącznie 76 litrów płynow dożylnie. Trzyma sam ciepło, oddycha samodzielnie, nawet czasem jak nie śpi to potrafi possac pierś więc teraz walczymy o karmienie. Jeśli dalej tak pójdzie to wyjdziemy za trzy dni. Kamień z serca 🤯 byłam strasznie przerażona wizja późnego wczesniaka a póki co nie widzę różnicy z donoszona ciąża. Marzę żeby wyjść ze szpitala i nigdy już tutaj nie wrócić ✌🏻️
    😍😍😍Ogromne gratulacje. Cieszę się Waszym szczęściem. Cudownie!!!

    MDW lubi tę wiadomość

  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW wrote:
    06.06.2022 o godz. 8.54 przyszedł na świat mój drugi syn. Waży 3160 g, ma 51 cm (w 36+1), apgar 10/10. Poród przedwczesny z uwagi na niesłabnącą cholestaze ciążowa pomimo trzech tygodni hospitalizacji na oddziale patologii ciąży, otrzymaniu 51 kroplówek i wchlonieciu łącznie 76 litrów płynow dożylnie. Trzyma sam ciepło, oddycha samodzielnie, nawet czasem jak nie śpi to potrafi possac pierś więc teraz walczymy o karmienie. Jeśli dalej tak pójdzie to wyjdziemy za trzy dni. Kamień z serca 🤯 byłam strasznie przerażona wizja późnego wczesniaka a póki co nie widzę różnicy z donoszona ciąża. Marzę żeby wyjść ze szpitala i nigdy już tutaj nie wrócić ✌🏻️

    Cudowne wieści! Dużo zdrówka dla Was 😍

    MDW lubi tę wiadomość

  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy bobas już jest! 😍🥳
    MDW, ogromne gratulacje! Maluszek jest dzielny najwyraźniej po mamie. Trzymam kciuki za szybkie wyjście że szpitala! 🤞
    Jak Ty się czujesz? To było nagłe cc?

    MDW lubi tę wiadomość

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    910608 wrote:
    Pierwszy bobas już jest! 😍🥳
    MDW, ogromne gratulacje! Maluszek jest dzielny najwyraźniej po mamie. Trzymam kciuki za szybkie wyjście że szpitala! 🤞
    Jak Ty się czujesz? To było nagłe cc?
    CC akurat miałam planowane od dawna ale w 38 tc z uwagi na anatomię miednicy, tylko że doszedł problem z cholestaza ciążowa i ilość moich kwasow żółciowych zagrażała bezpośrednio dziecku więc pod stała kontrolą ktg, usg, badania z krwi doczekałam do 36+1 tc.

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namęczyłaś się, ojeju :( Mi w domu jest ciężko, a spędzać końcówkę ciąży w szpitalu to nawet ciężko mi sobie wyobrazić...
    Mam nadzieję, że szybko dojdziesz do siebie po CC i laktacja ruszy z kopyta <3
    Po jakim czasie miałaś pionizację? Maluszek jest gdzieś nieopodal Ciebie czy musisz po oddziale się przemieszczać, żeby go zobaczyć? I czy masz imię dla bąbla? :)

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawo MDW!! Wspaniałą wiadomość że maluszek jest w dobrym stanie :) zdrówka życzymy dla Was obojga :)

    oar89jcggibdab41.png
  • Ank@ Debiutantka
    Postów: 14 15

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW gratuluję i życzę byście szybko wyszli ze szpitala. Zdrówka ;)

    MDW lubi tę wiadomość

    0d1yvfxm40979910.png
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW wrote:
    06.06.2022 o godz. 8.54 przyszedł na świat mój drugi syn. Waży 3160 g, ma 51 cm (w 36+1), apgar 10/10. Poród przedwczesny z uwagi na niesłabnącą cholestaze ciążowa pomimo trzech tygodni hospitalizacji na oddziale patologii ciąży, otrzymaniu 51 kroplówek i wchlonieciu łącznie 76 litrów płynow dożylnie. Trzyma sam ciepło, oddycha samodzielnie, nawet czasem jak nie śpi to potrafi possac pierś więc teraz walczymy o karmienie. Jeśli dalej tak pójdzie to wyjdziemy za trzy dni. Kamień z serca 🤯 byłam strasznie przerażona wizja późnego wczesniaka a póki co nie widzę różnicy z donoszona ciąża. Marzę żeby wyjść ze szpitala i nigdy już tutaj nie wrócić ✌🏻️

    Gratulacje! Piękna data. Najważniejsze, ze oboje dobrze się czujecie. A skoro i tak byłaś przygotowana na cc to przynajmniej nie czujesz dodatkowego stresu, ze chciałaś inaczej. No i całkiem spory chłopak jak na ten tydziwn ciąży. Trzymajcie siw zdrowo. No i pochwal sie imieniem. I jak wyjdziwciw to domu to napisz proszę jak starszy zareagował na brata , mamy taką samą różnicę wieku między chlopcami i jestem ciekawa.

    MDW lubi tę wiadomość


    202206271756.png
  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    910608 wrote:
    Namęczyłaś się, ojeju :( Mi w domu jest ciężko, a spędzać końcówkę ciąży w szpitalu to nawet ciężko mi sobie wyobrazić...
    Mam nadzieję, że szybko dojdziesz do siebie po CC i laktacja ruszy z kopyta <3
    Po jakim czasie miałaś pionizację? Maluszek jest gdzieś nieopodal Ciebie czy musisz po oddziale się przemieszczać, żeby go zobaczyć? I czy masz imię dla bąbla? :)
    Tak, zdecydowanie nie polecam szpitali na miejscówkę na ostatni trymestr. Choć tutaj napatrzyłam się na tyle tragedii że nie wiem czy jeszcze spojrzę kiedyś na ciążę jako na stan błogosławiony, raczej to duża patologia i problemy. Jesteśmy od początku razem na sali. Bruno nie musiał iść na oiom bo jest całkowicie wydolny i duży. Karmienie idzie coraz lepiej. Liczę że może w czwartek wyjdziemy do domu i że moja stopa na wiele wiele lat nie postanie w żadnym szpitalu.

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • Asia2309 Autorytet
    Postów: 2063 2348

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    910608 melduję ze 3 dzień z rzędu roluje krocze i robię masaż. Też robię ten z filmiku ale mam pytanie, robisz go sama? Czy maz pomaga? Bo nie ukrywam, mi trochę ciężko samej i nie wiem czy do końca jestem rozluźniona i cz jest sens takiego masażu 🤔

    21 cs- 5.11.2021 r. ⏸

    23.11- 6t1d jest 💙
    8.07- 38t+3d Antoś już z nami 🥰 4070g, 56 cm, poród sn
  • Ani_7 Koleżanka
    Postów: 31 22

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW wrote:
    06.06.2022 o godz. 8.54 przyszedł na świat mój drugi syn. Waży 3160 g, ma 51 cm (w 36+1), apgar 10/10. Poród przedwczesny z uwagi na niesłabnącą cholestaze ciążowa pomimo trzech tygodni hospitalizacji na oddziale patologii ciąży, otrzymaniu 51 kroplówek i wchlonieciu łącznie 76 litrów płynow dożylnie. Trzyma sam ciepło, oddycha samodzielnie, nawet czasem jak nie śpi to potrafi possac pierś więc teraz walczymy o karmienie. Jeśli dalej tak pójdzie to wyjdziemy za trzy dni. Kamień z serca 🤯 byłam strasznie przerażona wizja późnego wczesniaka a póki co nie widzę różnicy z donoszona ciąża. Marzę żeby wyjść ze szpitala i nigdy już tutaj nie wrócić ✌🏻️
    Gratulacje ♥️♥️ dużo zdrówka ♥️

    MDW lubi tę wiadomość

    e437579cca.png
  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 7 czerwca 2022, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia2309 wrote:
    910608 melduję ze 3 dzień z rzędu roluje krocze i robię masaż. Też robię ten z filmiku ale mam pytanie, robisz go sama? Czy maz pomaga? Bo nie ukrywam, mi trochę ciężko samej i nie wiem czy do końca jestem rozluźniona i cz jest sens takiego masażu 🤔

    Gratulacje! :D Ja wczoraj przerwałam dobrą passę, eh!
    I wiesz co, masaż robię sobie sama. Wcześniej próbowałam na leżąco i było mi zupełnie niewygodnie, może dlatego podchodziłam do masażu jak do jeża. Ale jak robię teraz zgodnie z tym instruktażem, który wstawiła Moniika, na siedząco, to jest całkiem ok. I mam wrażenie, że w rozluźnianiu pomaga właśnie masowanie ud i okolic krocza jak na filmiku :> Aaaaale z mężem/partnerem pewnie jest jeszcze fajniej :D

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
‹‹ 206 207 208 209 210 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ