X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamusie 2022
Odpowiedz

Lipcowe mamusie 2022

Oceń ten wątek:
  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love22 wrote:
    No dziewczyny, czop dziś rano już wypadł to ciekawe za ile dni mnie weźmie. Z jednej strony mam juz dość tej nieporadnosci mojej z brzuchem, a zdrugiem chciałabym urodzic w lipcu. No ale to jeszcze 16 dni. Zobaczymy.

    a właśnie zajrzałam z ciekawości, czy pełnia jednak oddziałuje czy nie. A tu proszę...
    Trzymam kciuki za Ciebie! Jutro już będzie donoszona! <3

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love22 wrote:
    No dziewczyny, czop dziś rano już wypadł to ciekawe za ile dni mnie weźmie. Z jednej strony mam juz dość tej nieporadnosci mojej z brzuchem, a zdrugiem chciałabym urodzic w lipcu. No ale to jeszcze 16 dni. Zobaczymy.

    No to koniecznie informuj o sytuacji i trzymam kciuki za Was!

    oar89jcggibdab41.png
  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Mamusie!
    Widzę ze sie dzieje 🤩 powoli zaczniemy się wykluwać jedna po drugiej … tik tak , tik tak; oczywiście życzę każdej z nas porodu w terminie 😘

    U nas tempo ogromne … ledwo pojechaliśmy na 3dni nad morze, powrót, odświeżenie ścian w pokoiku, zamówienie i odebranie reszty wyprawki (apteka, ciuszki, akcesoria, regał, wózek, fotelik, dostawka) :) To teraz czekamy na gości 🙈 zaczynamy od środy kończymy na sobocie a w niedziele chyba nogi wyciągnę 🤣 przez dom przewinie się 7 gości. To takie ostatnie podrygi i zamykam dom na klucz 🙊 chyba ze mała kawa 🤩 aaaaa i po drodze była sesja zdjęciowa (wyjdzie w miarę ale nie tak pięknie jak Iwona 😍)

    Robiłam dzisiaj wyniki krwi, ogólnie bez zmian, po wlaniu w siebie wstrętnych fiołek z żelazem teraz mam więcej erytrocytów niż norma przewiduje; wiec anemii nie będzie 😍

  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam, ze wczoraj caly czop odszedł bo tak dużo tego było, a dziś znowu niemal drugie tyle. Dziś 37 t sie zaczął.


    202206271756.png
  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku, Love22... to już niebawem! Jak się czujesz emocjonalnie z tym faktem, że dzieciątko coraz bardziej chce być po tej stronie brzucha? :D

    MamaKaji, wow, podziwiam! Skąd czerpać tyle energii? Ja z chęcią bym się dobrała do takiego źródła, żeby chociaż dopiąć walizkę :D Nie zostało mi dużo, bo tylko własne kosmetyki dorzucić i wybrać ostatecznie outfity dziecka, no ale wiadomo... :P

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wczorajszych i dzisiejszych przygotowaniach do wizyt gości … wylądowałam w szpitalu … 🙈 przeforsowałam się, i zaczęłam delikatnie brudzić 😳 w tej chwili leżę na oddziale, usg i ktg dobre. Brudzenie ustało ale Boże Ciało na oddzielnym łóżku 😵‍💫 Trzymajcie kciuki!

  • Ani_7 Koleżanka
    Postów: 31 22

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love22: to teraz już tylko czekamy :) trzymam kciuki za Was, i czekamy na każde info :)
    MamaKaji: to musiałaś nieźle porządki zrobić skoro wylądowała w szpitalu :( dobrze że już jesteś pod opieką i wszystko się unormowało. Odpoczywaj teraz dużo. Kiedy Cię wypiszą ?

    e437579cca.png
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaKaji ,tak sobie czytałam jak ty szalejesz z tymi porządkami, a tonjiz taki wtap że trzeba uważać. Skrociła Ci sie szyjka? Pewnie 3 dni dnibpolezysz na obserwacji.
    Ja mam tyle w glowie do zrobienia, ale wlasnie boje się. Mimo ze teoretycznie moge juz bezpiecznie rodzić to boję sie i wolalabym to odciagnać jeszcze w czasie. Zresztq ja nawet przy wkladaniu ubrań dziecięcych do szafy dostaje skurczy 🙈


    202206271756.png
  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam skurczów, nic mnie nie boli, szyjka długa, łożysko u góry, tętno dziecka prawidłowe. Pani doktor mówi ze naczynko mi pękło i ucisk dziecka oraz grawitacja zrobiły swoje. Krwawień nie mam, ale na obserwacji już zostać muszę i dobrze bo pod kontrolą. Dobrze się czułam, na wizytach wszystko dobrze to byłam aktywna, tylko teraz przez te dwa dni była gonitwa z czasem i dlatego :/ teraz odpoczywam i tyle :)

  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 16 czerwca 2022, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to dobrze, że fałszywy alarm. Ale odpoczynek dobrze Ci zrobi. Po porodzie się nagonisz i na sprzątasz.
    Pamietam jak przy pierwszym dziecku przejmowalam sie zeby wszystko było przygotowane, firanki okna, generalnie pieknie w pokoju jak na zdjeciu w katalogu. Z kazdym tygodniem po pojaeieniu sie dziecka pokoj mniej juz przypominal ten katalogowy. Przy drugim też jeszcze próbowałam ten katalogowy wyglad utzrymac, ale po miesiącu sie poddałam. Teraz nawet sie nie łudzę. Ogarniam byle czysto było ale z 3 w 2 pokojach to nie wiem czy tydzień ten porządek utrzymam 🙈
    U mnie o dziwo jakoś ten ucisk na krocze sie zmniejszył i dzis od rana mam przyplyw energii. Dzieci z mężem wyszykowalam na procesje. Kawe z koleżanką juz wypiłam. Obiad się robi. A moje krocze dziwnie lekkie. Mam nadzieję ze sie nie obrócił w złą stronę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2022, 14:08

    MamaKaji lubi tę wiadomość


    202206271756.png
  • (sunshine89 Przyjaciółka
    Postów: 116 178

    Wysłany: 16 czerwca 2022, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love22 wrote:
    No to dobrze, że fałszywy alarm. Ale odpoczynek dobrze Ci zrobi. Po porodzie się nagonisz i na sprzątasz.
    Pamietam jak przy pierwszym dziecku przejmowalam sie zeby wszystko było przygotowane, firanki okna, generalnie pieknie w pokoju jak na zdjeciu w katalogu. Z kazdym tygodniem po pojaeieniu sie dziecka pokoj mniej juz przypominal ten katalogowy. Przy drugim też jeszcze próbowałam ten katalogowy wyglad utzrymac, ale po miesiącu sie poddałam. Teraz nawet sie nie łudzę. Ogarniam byle czysto było ale z 3 w 2 pokojach to nie wiem czy tydzień ten porządek utrzymam 🙈
    U mnie o dziwo jakoś ten ucisk na krocze sie zmniejszył i dzis od rana mam przyplyw energii. Dzieci z mężem wyszykowalam na procesje. Kawe z koleżanką juz wypiłam. Obiad się robi. A moje krocze dziwnie lekkie. Mam nadzieję ze sie nie obrócił w złą stronę.


    Pamiętam, że w dniu porodu miałam nagły przypływ energii, rano wszystko ogarniam a w nocy urodziłam 😊😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2022, 14:45

  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 16 czerwca 2022, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ordynator był dzisiaj na obchodzie i prawdopodobnie cała nasza trójka z sali wyjdzie jak nic się u nas nie zmieni. Ja już wszystkie spotkania odwołałam profilaktycznie. I tak jak piszecie, będę się rozkoszować odpoczynkiem 😊

  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 16 czerwca 2022, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja też miałam przypływ energii i na procesje nawet sama poszłam i jeszcze zdjęcia do kroniki robiłam z moim 4 latkiem biegającym u boku... Ten upał i trasa teraz mi bokiem wychodzą bo leżę i umieram :p całe szczęście oprócz zmęczenia i lekkiego spięcia brzucha już nic się nie dzieje :)

    oar89jcggibdab41.png
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 16 czerwca 2022, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    (sunshine89 wrote:
    Pamiętam, że w dniu porodu miałam nagły przypływ energii, rano wszystko ogarniam a w nocy urodziłam 😊😊
    Nie strasz 😁 narazie cisza ;)


    202206271756.png
  • (sunshine89 Przyjaciółka
    Postów: 116 178

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 00:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Absolutnie nie miałam zamiaru Cię straszyć :) spokojnie u mnie to na pewno był tylko zbieg okoliczności :) ale biorąc pod uwagę, że masz ciążę donoszoną to nawet gdyby się tak stało to już nie problem :). Ja się modlę każdego dnia by moja szyjka wytrzymała do tego 37 tygodnia.

    Love22 lubi tę wiadomość

  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja się wydawało,ze nie wytrzyma do 36 a widzisz. Kilka dni temu lekarz powiedział, ze teraz porodu ani widu ani słychu. A juz by pasowało, żeby coś sie tam pomalutku działo bo po cc nie bardzo pozwalają na chodzenie po terminie.


    202206271756.png
  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skracanie się szyjki to fizjologia od 30 tc, więc nie rozumiem dlaczego lekarze przedstawiają ten fakt jako jakąś anomalią czy stan chorobowy. Tylko zabieta to radość z oczekiwania na malucha!

    Chyba dalej nikt więcej się nie rozpakował? Jakieś grzeczne te nasze dzieciaki, nie pchają się przed szereg ☺

    Jak czujecie się w te upały? Jak je znosicie?

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to nigdy jakoś nie mam problemów z upalami, 3 ciąże na samo lato i uwielbiam to. W domu mam chłodno, aż muszę wychodzić na lezak sie zagrzać😅 znacznie gorzej jest po porodzie, ostatnio po cc strasznie sie pocilam chyba 2 tygodnie.


    202206271756.png
  • (sunshine89 Przyjaciółka
    Postów: 116 178

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    910608 wrote:
    Skracanie się szyjki to fizjologia od 30 tc, więc nie rozumiem dlaczego lekarze przedstawiają ten fakt jako jakąś anomalią czy stan chorobowy. Tylko zabieta to radość z oczekiwania na malucha!

    Chyba dalej nikt więcej się nie rozpakował? Jakieś grzeczne te nasze dzieciaki, nie pchają się przed szereg ☺

    Jak czujecie się w te upały? Jak je znosicie?

    No właśnie czytałam wiele artykułów na ten temat i też uważam, że zostałam niepotrzebnie nastraszona, bo każdy jakiś nawet lekki wysiłek wywołuje u mnie wyrzuty sumienia, że może za chwilę urodzę.

  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 20 czerwca 2022, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Pani dr na tym etapie już nawet nie mierzy szyjki, sprawdza tylko czy pozamykana itp a to właśnie po to by nie wprowadzać dodatkowego stresu

    A mnie ten mój brzuszkowy dzieć wykończy (tak nadal nie mamy imienia) :p dziś w nocy chyba z godzinę skórcze średnio co 5 min. Ale to takie trochę mocniejsze niż przepowiadające, bolesne lekko ale jeszcze nie tak jak porodowe. I nagle jak ręka odjął przeszły... Chyba się rozmyślił :p

    oar89jcggibdab41.png
‹‹ 208 209 210 211 212 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ