X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamusie 2022
Odpowiedz

Lipcowe mamusie 2022

Oceń ten wątek:
  • (sunshine89 Przyjaciółka
    Postów: 116 178

    Wysłany: 29 lipca 2022, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też to zasugerowałam, ze jak już tu jestem to wolałabym urodzić, biorąc pod uwagę mój pierwszy poród to boje się że urodzę w domu, tylko, że to był 38 tydzień+2 dni i oni powiedzieli, że to nie jest w interesie dziecka żeby wywoływać i mam czekać na akcję bo jest jeszcze czas, z takim rozwarciem to kilka mocniejszych skurczy i pójdzie.

  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 29 lipca 2022, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak bo polityka jest taka ze dopiero po 41 tc chcą wywoływać :/ domyślam się ze trochę Cie wkurzyli ale co zrobisz :/ trzymaj się dzielnie 🍀

  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 30 lipca 2022, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już nawet Żebrowska urodziła 🙈🤣 a u nas cisza …

  • (sunshine89 Przyjaciółka
    Postów: 116 178

    Wysłany: 30 lipca 2022, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🤣🤣🤣 i na nas przyjdzie pora, szczerze mówiąc nie mogę się doczekać, zmęczona jestem mega, stopy spuchnięte, psychicznie też nie czuje się zbyt dobrze... Dobrze, że już tylko dni nas dzielą od porodu i znowu nowy rozdział i nowe problemy.

    MamaKaji lubi tę wiadomość

  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 31 lipca 2022, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro się dowiem jaki plan ma lekarz na nasze rozwiązanie :) bardzo jestem ciekawa czy dołączę do Ciebie :)

  • (sunshine89 Przyjaciółka
    Postów: 116 178

    Wysłany: 31 lipca 2022, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jutro idę na kontrolę, nikt nie dawał mi, że wytrwam tydzień z takim rozwarciem, no ale natura też lubi płatać figle 🙆🏻‍♀️

    MamaKaji lubi tę wiadomość

  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 31 lipca 2022, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak w poprzedniej ciąży chciałam wyjść do domu w 37 tc to mi powoedzieli, ze od 37 tyg wypuszczają tylko na własne żądanie...


    202206271756.png
  • Duzaa Autorytet
    Postów: 464 378

    Wysłany: 31 lipca 2022, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love22 wrote:
    A co powiecie dziewczyny zeby na pierwszej stronie dodać daty porodów? Duzza ,ty masz chyba kontak z pozostałymi, może sie zgodzą podać i widzialybysmy jak sie pokryły te daty z tymi terminami pierwszymy. Ile w terminie urodzio, ile po...

    Możemy spróbować z tymi datami jednak przyznam ze juz nie daje rady tak regularnie tu wchodzić bo mały nieźle daje w kość a w połączeniu ze starszym bratem to juz w ogóle combo :p
    Gratuluję wszystkim rozpakowanym i trzymam kciuki dla tych co jeszcze czekają! To już ostatnia prosta :)

    MamaKaji lubi tę wiadomość

    oar89jcggibdab41.png
  • (sunshine89 Przyjaciółka
    Postów: 116 178

    Wysłany: 31 lipca 2022, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love22 wrote:
    Jak w poprzedniej ciąży chciałam wyjść do domu w 37 tc to mi powoedzieli, ze od 37 tyg wypuszczają tylko na własne żądanie...

    Na własne żądanie bym się nie wypisała bo później jakby mnie nagle złapało to by krzywo na mnie patrzyli.. obserwacja w kierunku porodu i nic się nie ruszyło, rozwarcie też się nie powiększało więc ordynator powiedział że mam czekać w domu, tym bardziej że mieszkam zaraz obok szpitala.

  • Iwona:) Przyjaciółka
    Postów: 85 60

    Wysłany: 31 lipca 2022, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🌸
    Gratulacje dla następnych rozpakowanym mamusiek.
    My powoli sobie wdrażamy rytm dnia . Początki były najgorsze ! Jak chodziłam nie wyspana to łapały mnie dni baby blues i płakałam , łzy same leciały ciurkiem.
    Małego brzuszek bolał a nic nie miałam w domu , czekałam na przyjaciółkę aż mi przywiezie espumisan na wzdęcia .
    Dała mi go wczoraj i jak ręka odjął ! Nawet lepiej i dłużej śpi !
    Malutki robi się coraz fajniejszy !
    Była u nas położna i mały przytył prawie 400 gram przez tydz i karmimy się tylko piersią 🥹😇
    Wszyscy mówią ze malutki podobny do mnie 😍😍 nawet mój stary mówi ze skóra ze mnie ściągnięta 😍
    Ogólnie jestem zadowolona bo nie mam ani kilograma który został po ciąży i czuje się jak bym wcale w niej nie była na dzien dzisiejszy 🥰
    Mój mały ma jutro dwa tyg i mam pytanie do Was czy kladziecie dzieciaczki na matę taka babygym ??
    Drugie pytanko ile wasze pociechy są aktywne w ciągu dnia ?? Czy śpią 24/7?

    MamaKaji lubi tę wiadomość

    uwo99jcga0vdsd7t.png
  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem po wizycie. Ciąża jest fizjologiczna, nie ma śladów przenoszenia. U mnie szyjka krotka, kanał otwarty tylko rozwarcie na 1cm, coś się w ktg zaczyna dziać. Dostałam skierowanie do szpitala na sobotę. Cieszę się jaki i stresuje ☺️

    (sunshine89, Iwona:), BasiaIR lubią tę wiadomość

  • (sunshine89 Przyjaciółka
    Postów: 116 178

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaKaji trzymam kciuki za szybkie, szczęśliwe rozwiązanie :)

    MamaKaji lubi tę wiadomość

  • (sunshine89 Przyjaciółka
    Postów: 116 178

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też po wizycie i nadal bez zmian szyjka zgładzona,rozwarcie duże ale akcji brak, przepływy super, więc nie będą nic przyspieszać do 41 tygodnia. Dziecko koło 4 kg się szykuje, więc będzie niezle Kongo na tej porodówce jak już tam trafię , mam nadzieję,że jednak USG się myli i urodzi się trochę mniejsza.

  • BasiaIR Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 05:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona:) wrote:
    Cześć dziewczyny 🌸
    Gratulacje dla następnych rozpakowanym mamusiek.
    My powoli sobie wdrażamy rytm dnia . Początki były najgorsze ! Jak chodziłam nie wyspana to łapały mnie dni baby blues i płakałam , łzy same leciały ciurkiem.
    Małego brzuszek bolał a nic nie miałam w domu , czekałam na przyjaciółkę aż mi przywiezie espumisan na wzdęcia .
    Dała mi go wczoraj i jak ręka odjął ! Nawet lepiej i dłużej śpi !
    Malutki robi się coraz fajniejszy !
    Była u nas położna i mały przytył prawie 400 gram przez tydz i karmimy się tylko piersią 🥹😇
    Wszyscy mówią ze malutki podobny do mnie 😍😍 nawet mój stary mówi ze skóra ze mnie ściągnięta 😍
    Ogólnie jestem zadowolona bo nie mam ani kilograma który został po ciąży i czuje się jak bym wcale w niej nie była na dzien dzisiejszy 🥰
    Mój mały ma jutro dwa tyg i mam pytanie do Was czy kladziecie dzieciaczki na matę taka babygym ??
    Drugie pytanko ile wasze pociechy są aktywne w ciągu dnia ?? Czy śpią 24/7?
    Mój Hugo ma 15 dni. Wydaje mi się, że ma 2 okna aktywności. Do tej pory był schemat:jem, śpię, jem, śpię,... Ale wczoraj rano zrobił cyrk na piersi-zjadł ładnie, ale nie mógł usnąć na piersi... wyrywał się, prężył, krzyczał, płakał,.... Pełne kombo. To ja suszarka, szumis, piłka, odbijanie, śpiewanie, bujanie,... Po czym włożyłam go zrezygnowana do łóżka i on się uspokoił. Leżał tak i gaworzył sam do siebie że 40 min, po czym wyraził chęć jedzenia. 10 min.na piersi i spal

    Iwona:) lubi tę wiadomość

  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    (sunshine89 wrote:
    Ja też po wizycie i nadal bez zmian szyjka zgładzona,rozwarcie duże ale akcji brak, przepływy super, więc nie będą nic przyspieszać do 41 tygodnia. Dziecko koło 4 kg się szykuje, więc będzie niezle Kongo na tej porodówce jak już tam trafię , mam nadzieję,że jednak USG się myli i urodzi się trochę mniejsza.

    U nas 3,4kg wiec takie fajne do rodzenia :)
    Masz już skierowanie do indukcji porodu ? Trzymam kciuki 🍀

  • (sunshine89 Przyjaciółka
    Postów: 116 178

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za tydzień mam wizytę jak nie urodzę do tej pory i wtedy dostanę skierowanie. Mam nadzieję, że coś się jednak samo ruszy wcześniej bo w końcu ile może chodzić z takim rozwarciem.
    Paradoks jest taki, że ja od 31 tygodnia byłam.na podtrzymaniu bo szyjka się skracała i rozwierala.
    Dziękuję i również trzymam kciuki 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2022, 09:22

  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshine89 to ja podobnie, w 34tc się przeforsowalam i zaczęłam plamić i luteina na podtrzymanie a teraz ani drgnie 🙈 ja próbuje to rozruszać do soboty 😵‍💫

  • (sunshine89 Przyjaciółka
    Postów: 116 178

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie masz sposoby? To może i ja spróbuję, ja wczoraj wysprzatalam całą chatę i dalej nic, a w pierwszej ciąży po sprzątaniu w nocy na porodówkę pojechałam. Może to ta luteina nas tak zahamowała ?

    MamaKaji lubi tę wiadomość

  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    (sunshine89 wrote:
    Jakie masz sposoby? To może i ja spróbuję, ja wczoraj wysprzatalam całą chatę i dalej nic, a w pierwszej ciąży po sprzątaniu w nocy na porodówkę pojechałam. Może to ta luteina nas tak zahamowała ?

    Przede wszystkim spacer ale taki marszowy, skakanie na piłce, sprzątanie, mieszkam w domku jednorodzinnym to cały czas schody, sex tez ale z tym brzuchem i pogoda to za często ochoty brak, drażnienie sutków przez koszulkę, ostrzejsze jedzenie. Dodatkowo łykam wiesiołek lekarski. I NIC 🙈 trochę mnie to przygnębia a psychika tez swoje robi :(

    Po tych aktywnościach fizycznych to mnie tylko stopy bolą i nic 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2022, 14:09

  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 3 sierpnia 2022, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymajcie sie nie rozpakowane dziewczyny. Trzymam kciuki.
    Jak moj lekarz mi odstawiał luteine to mowil, ze on nie jest zwolennikiem stosowania luteiny po 34/35tc bo potem czesto trzeba wywolywac po terminie. Ja byłam wtedy w 36 tc.

    Dla mnie do Mama Kaji optymalne so rodzenia sn to dziecko 3 kg 🙃 jak usłyszałam ze ten moj jaknjuz sie rodzil ważył wiecej to pomyslam ze moze i lepiej ze bylo cc bo nie wiem czy bym wiekszego wypchnela jak poprzednie mniejsze ledwo wypałam i sporo mnie nacieli 🙈 ale to ja. Kolezanka naturalnie urodzila dwoje dzieci z wagą 4200 i 4400 i miala tylko malutkie naciecie 😁

    To moze wszystkie ktore ty sa napiszmy po kolei datę ur i płeć zeby Duzzej bylo łatwiej spisać

    MamaKaji lubi tę wiadomość


    202206271756.png
‹‹ 215 216 217 218 219 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ