X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamusie 2022
Odpowiedz

Lipcowe mamusie 2022

Oceń ten wątek:
  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 21 lipca 2022, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona:) dzięki i trzymaj mocno :)
    Po 11latach mając znowu maluszka to chyba tak jakbyś miała swoj drugi pierwszy raz 😍
    A jak patrzę teraz na te techniki podnoszenia, przewijania itp to wszystko się zmieniło :)
    Czasami sobie myśle jak my się wychowaliśmy bo nasi rodzice robili wszystko inaczej 🤣

    Lekarz wczorajsi badaniu powiedział ze jestem trochę w lesie 🤣🙈 ale nie oznacza to ze za pare dni nie urodzę :) wiec czekać cierpliwie i stosować zasady 3xS 🤣🙈

    Iwona:) lubi tę wiadomość

  • (sunshine89 Przyjaciółka
    Postów: 116 178

    Wysłany: 21 lipca 2022, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Gratulacje dla wszystkich rozpakowanych mamusiek. Ja jestem taka szczęśliwa bo udało mi się donosić ciążę. Z tego szczęścia aż się popłakałam, tyle tygodni żyłam w strachu, że kamień spadł mi z serca normalnie. Teraz w końcu mogę chodzic normalnie o ile tak można nazwać ten kaczy chód, bo pachwiny i krocze strasznie bolą. Czop śluzowy już mi odszedł, więc lada moment spodziewam się powitać moją małą kruszynkę.
    Iwona, wydaje mi się że z tym używanym fotelikiem to chodzi o to, że jak kupisz z nieznanego źródła to nie masz pewności czy był bezwypadkowy a tym samym czy jest nadal bezpieczny, niestety pozycja w foteliku nie jest pozycja korzystna dla noworodka, ale jednak te foteliki są najbezpieczniejsze i używać się powinno ich tylko w podróży. Widzę mamusie które wożæ w ten sposób swoje dzieci na spacer i wszystkie te maluszki są tam takie zwinięte.

    Iwona:) lubi tę wiadomość

  • Iwona:) Przyjaciółka
    Postów: 85 60

    Wysłany: 21 lipca 2022, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshaine powiem Ci ze człowiek głupieje jak się naogląda wszystkiego ! No to super bo to fotelik po koleżance i ona miała go od nowości i żadnych wypadków wiec może jeszcze przeczekam ten stres bo mały musi się ze mną zapoznać musimy się nauczyć siebie a co taki tam fotelik co siedzi w nim jak fasolka zwinięta 🫣

    (sunshine89 lubi tę wiadomość

    uwo99jcga0vdsd7t.png
  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 21 lipca 2022, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie jak napisała Sunshaine, chodzi zafałszowanie informacji o wypadku w używkach :) ale skoro znasz przeszłość fotelika to bez obaw! Tylko jeszcze jedno, fotelik powinien być dobrany do auta. Jak wybierałam fotelik to w sklepie został przymierzony fotelik do tylnej kanapy i zmierzony kat nachylenia pod którym będzie leżała główka dziecka :) ja mam Maxi cosi peblo 360. Dobre opinie maja tez Avionaut, Britax i cybex :)

    Sunshaine gratulacje i trzymam za Was kciuki :)

    Iwona:), (sunshine89 lubią tę wiadomość

  • BasiaIR Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 23 lipca 2022, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wstępie serdecznie gratuluje wszystkim nowym mamom. Mamy moc!!! Czas na moją historie.
    Hugo urodził się 18 lipca o 7.52.Od sob.bylam w szpitalu i od 16.00 do niedz. do 16 chodziłam z cewnikiem Foleya. Po jego wyjęciu lekarka powiedziała, że wg. niej są optymalne warunki na poród i rekomenduje przebicie pęcherza. Poszłam na to. O 23.00 zabrali mnie na porodówkę. Położna była zbulwersowana. Powiedziała, że nadal jestem w głębokiej ciąży i kazała się przygotować na długa noc. Nie będę wchodzić w szczegóły, ale był mega powolny progres. Wszystkie pozycje, które sprawiały mi przyjemność, teraz były niewygodne i zle wpływały na dzidziusia. Po 9h gdzie już Wilam się z bólu, a progres nadal słaby wpadł ordynator i natychmiast zarządził cesarke. Powiedział, że mały nie da rady. Zaczęli rzucać mną jak workiem kartofli.Przebierali,podawali leki, dopytywali.... Cała zaczęłam się okropnie trząść z nerwów. Nie mogłam tego opanować. Zaczęło się cięcie. Usłyszałam, że mały obwiniety był pępowiną i w życiu bym go nie urodziła. Bolało jak cholera, później dali mi synka, ale równocześnie dostałam strasznych mdłości. Jakiś koszmar🙈 Dopiero uspokoiłam się na sali poporodowej i zaczęłam cieszyć się Hugusiem. Zakochana jestem po uszy, ale zaskoczyło mnie, że będzie tak ciężko z noworodkiem. Mam Baby Bluesa. Cieszę się i płaczę, smuce się płaczę. Jestem totalnie niewyspana. Wyglądam jak kupa. Strasznie spuchnięta jestem:nogi, łydki, uda, cyce jak donice... Ale dam radę. Nie ja pierwsza nie ostatnia. Jestem ogromnie wdzięczna losowi za Hugo😍

    MamaKaji lubi tę wiadomość

  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 23 lipca 2022, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BasiuIR! Gratuluje z całego serca 😘 zdrowia 💚 to co przeżyliście to mały kosmos ale mam nadzieje ze Hugo zrekompensuje Ci cały ból i traumę 😘

    Ja nadal w dwupaku i cisza 🙈

    BasiaIR lubi tę wiadomość

  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 23 lipca 2022, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję Basiu! Jesteś twarda. Rozumiem doskonale Twój baby blues, choc wiecej w tobie optymizmu niż bylo we mnie. Dobrze, ze wszystko się dla was skończyło bez wiekszycg komplikacji i dłużej nie męczyli. Cieszcie sie sobą ile wlezie bo czas szybko leci. U nas jiz 3 tyg 😁

    BasiaIR lubi tę wiadomość


    202206271756.png
  • (sunshine89 Przyjaciółka
    Postów: 116 178

    Wysłany: 24 lipca 2022, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje :). Ja wczoraj trafiłam do szpitala ze skurczami, na KTG pisały się skurcze porodowe. Rozwarcie 6 cm. Po dwóch godzinach wszystko się zatrzymało, nie chcą mnie już wypuścić do domu bo mówią, że jest za duże rozwarcie, akcji jak nie było tak nie ma do tej pory i teraz muszę czekać. Leżę na przedporodowej i ciągle słyszę rodzące kobiety, psycha mi siada.

  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 24 lipca 2022, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshaine89, oby finał nastąpił szybko!!! Ach te dzieciaczki … niech się zdecydują i już będą zdrowe i bezpieczne z nami :)
    Ja jutro mam ktg w szkole rodzenia ale u mnie dalel postępów brak 🙈

  • BasiaIR Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 24 lipca 2022, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    (sunshine89 wrote:
    Gratulacje :). Ja wczoraj trafiłam do szpitala ze skurczami, na KTG pisały się skurcze porodowe. Rozwarcie 6 cm. Po dwóch godzinach wszystko się zatrzymało, nie chcą mnie już wypuścić do domu bo mówią, że jest za duże rozwarcie, akcji jak nie było tak nie ma do tej pory i teraz muszę czekać. Leżę na przedporodowej i ciągle słyszę rodzące kobiety, psycha mi siada.
    To już koncoweczka. Za chwilkę będziesz tulić dzidzie. Trzymam kciuki😘

  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2446 3168

    Wysłany: 26 lipca 2022, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Gratuluję wszystkim Mamusiom!!!
    Postanowiłam Was zapytać o opinię dot. laktatorów, bo myślę, że jesteście już głęboko w temacie :) Na jaki postawiłyście? Co polecacie? Ma któraś Neno Angel?

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 28 lipca 2022, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam lanshinoh podwójny. Rewelacja i odciaganie jest szybkie i bezbolesne. Lejek jak dla mnie lepszy niz np. W medeli.Mam porownanie tylko z medela wiec o neno sie nie wypowiem.

    MamaKaji lubi tę wiadomość


    202206271756.png
  • Iwona:) Przyjaciółka
    Postów: 85 60

    Wysłany: 28 lipca 2022, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam neno uno i jestem zadowolona:)

    uwo99jcga0vdsd7t.png
  • Skinny Koleżanka
    Postów: 40 15

    Wysłany: 29 lipca 2022, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heloł 🙂 Czy jest tu jeszcze jakas nierozpakowana mamusia? Czy tylko moj taki uparty i wyjsc nie chce 🥵

  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 29 lipca 2022, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem jestem i u mnie ani widu ani słychu na rozpoczęcie akcji 🙈

  • Skinny Koleżanka
    Postów: 40 15

    Wysłany: 29 lipca 2022, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez nic.. Rozwarcia brak, szyjka dluga. Leze juz w szpitalu bo twardnial mi brzuch, a akurat moj lekarz na urlopie i pojechalam sprawdzic i zostalam. Ale nic nie moga zaczac wywolywac z uwagi na stan po poprzednim cieciu..a chcialabym sprobowac vbac🙂 czekanie jest najgorsze i juz mam chwile zwatpienia.

    MamaKaji lubi tę wiadomość

  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 29 lipca 2022, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pon idę do lekarza i dostane skierowanie do szpitala na wywołanie :) u mnie tez wszystko na baczność tylko dzieciątko się wierci bo coraz mniej miejsca 🙈 tez jestem trochę podłamana bo myślałam ze jakoś to samo szybciej ruszy :/ większość już z dziećmi na rękach a ja dalej z burze :/ i tez mam taki niepokój jak Ty :)
    Dobrze ze jesteś pod obserwacja :)choć wiadomo, co w domu to w domu.

  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 29 lipca 2022, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co powiecie dziewczyny zeby na pierwszej stronie dodać daty porodów? Duzza ,ty masz chyba kontak z pozostałymi, może sie zgodzą podać i widzialybysmy jak sie pokryły te daty z tymi terminami pierwszymy. Ile w terminie urodzio, ile po...

    MamaKaji lubi tę wiadomość


    202206271756.png
  • (sunshine89 Przyjaciółka
    Postów: 116 178

    Wysłany: 29 lipca 2022, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaKaji wrote:
    Ja w pon idę do lekarza i dostane skierowanie do szpitala na wywołanie :) u mnie tez wszystko na baczność tylko dzieciątko się wierci bo coraz mniej miejsca 🙈 tez jestem trochę podłamana bo myślałam ze jakoś to samo szybciej ruszy :/ większość już z dziećmi na rękach a ja dalej z burze :/ i tez mam taki niepokój jak Ty :)
    Dobrze ze jesteś pod obserwacja :)choć
    wiadomo, co w domu to w domu.

    Ja we wtorek wyszłam ze szpitala, brak akcji porodowej i mnie wypuścili, chodzę z rozwarciem i nadal nic 🙆 czekam już jak na szpilkach.


  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 29 lipca 2022, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wypuścili Cie ?!!! To już mogli indukować porod a nie odsyłać do domu 🙈 oby teraz już szybko poszło ✊

‹‹ 214 215 216 217 218 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ