X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamusie 2022
Odpowiedz

Lipcowe mamusie 2022

Oceń ten wątek:
  • BasiaIR Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 15 lipca 2022, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie rodzę :-( Ze względu na mój wiek i in vitro ciąża traktowana jest jako podwyższonego ryzyka i kwalfikuje sie dziś do przyjęcia do szpitala na indukcję.Uwaga....nie mieli miejsca. Mam się jutro ponownie zgłosić na izbę przyjęć. Procedura bez zmian, takze pewnie znowu z 6h na izbie....

  • Iwona:) Przyjaciółka
    Postów: 85 60

    Wysłany: 15 lipca 2022, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ank@ wrote:
    Hej dziewczyny ;) 13 lipca o 14:35 urodziłam synka 3040g i 55cm, siłami natury ;)
    Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia :*
    Gratulacje kochana ! 🌸💗
    Basia daj znać jak u Ciebie 🙏🏼🌷
    Dziewczyny ja już chodzę wykończona ta ciąża ! Jak nie skurcze cały czas to bóle z kręgosłupa a od wczoraj zauważyłam ze wyszły mi takie żyły na brzuchu których nie miałam …. Brzuch napiety mega ! Twardy! Mały się tylko przeciąga … a ja spie jak szalona całymi dniami ….

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2022, 17:13

    uwo99jcga0vdsd7t.png
  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 16 lipca 2022, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BasiaIR wrote:
    Nie rodzę :-( Ze względu na mój wiek i in vitro ciąża traktowana jest jako podwyższonego ryzyka i kwalfikuje sie dziś do przyjęcia do szpitala na indukcję.Uwaga....nie mieli miejsca. Mam się jutro ponownie zgłosić na izbę przyjęć. Procedura bez zmian, takze pewnie znowu z 6h na izbie....

    Basiu i przyjęli Was na oddział do porodu?! Trzymam za Was kciuki ✊

  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 16 lipca 2022, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona:) wrote:
    Gratulacje kochana ! 🌸💗
    Basia daj znać jak u Ciebie 🙏🏼🌷
    Dziewczyny ja już chodzę wykończona ta ciąża ! Jak nie skurcze cały czas to bóle z kręgosłupa a od wczoraj zauważyłam ze wyszły mi takie żyły na brzuchu których nie miałam …. Brzuch napiety mega ! Twardy! Mały się tylko przeciąga … a ja spie jak szalona całymi dniami ….

    Iwonka jesteś dzielna, dobrze ze możesz sobie poodpoczywać :) macica pracuje wiec spodziewasz się akcji w każdej chwili 😊

  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 16 lipca 2022, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak tam świeżo upieczone mamusie i dzieciaczki?! 🥰
    Troszkę Wam zazdroszczę ze jesteście już w domciu 😊

    Ani_7 lubi tę wiadomość

  • Iwona:) Przyjaciółka
    Postów: 85 60

    Wysłany: 16 lipca 2022, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie mam 🌸
    Co macie jako wkład do wózka ( chodzi mi o gondole )
    Jestem ciekawa czy macie tylko materacyk i jakiś kocyk czy jakieś inne rzeczy do polecenia ???
    Jestem zielona bo moja starsza się urodziła w zimę i miałam śpiwór zimowy , a teraz siedzę i rozmyślam czy mam jeszcze do tego wózka coś dokupić 🫣

    uwo99jcga0vdsd7t.png
  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 16 lipca 2022, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona:)
    Mam materacyk z wózka ubrany w prześcieradło by wymieniać i kocyki bawełniane i bambusowe. Mam tez letni śpiworek w razie czego :)

    Iwona:) lubi tę wiadomość

  • Iwona:) Przyjaciółka
    Postów: 85 60

    Wysłany: 16 lipca 2022, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamakaji
    Ja właśnie kupiłam tylko prześcieradełko do wózka , kocyki to wiadomo mam jeden bambusowy ! Jest przecudowny i taki milutki w dotyku 😍 i bawełniane . Śpiworek dostałam od koleżanki wiec mam nadzieje ze mi starczy 🫣 jedynie może odkupię prześcieradełko do wózka i zamówiłam taka pościel do wózka :)
    Człowiek taki głupi chodzi 😅😅 co chwile jakieś rzeczy mi się nasuwają na mój mózg 😅😅
    Myśle , ze mam wszystko a za chwile ktoś coś wstawia na fb i wydaje mi się ze nie mam noc 😅😅😅😇

    uwo99jcga0vdsd7t.png
  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 17 lipca 2022, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona:)
    Ja tez tak mam ze kupiłabym wszystko 🙈 ale później przychodzi zdrowy rozsądek i możliwość dokupienia w każdej chwili :) damy radę 😊

  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 17 lipca 2022, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, gratuluje Duzza. 910608 avty jak? Miałaś termin na 5.07 bodajże...
    U nas nie ma czasu na nic. Najmłodszy jest poki co w miare nie wymagajacy, choc noce coraz gorsze bo mało śpimy. Ale z 3 to juz nie wiadomo kiedy dzien minie. Ostsstnie dni byly calkiem spoko, ciagle w biegu, zalatwianie formalnosci i spraw papierowych. Czekalam na ta niedziele, ze sie ogarnę na spokojnie ,ubiore ladnie i umaluje. Starsze dzieci zabiore do kościoła. No i co, leżę w lozku, teraz mam w koncu czas na ogarniecie sie - jest godz 18. Super. Caly dzien sama z dziecmi i hormony znow daly o sobie znać, zrobiłam makijaż, a co tam , pal licho ze 5 min pozniej wygladam gorzej niż przed bo sie poryczalam. Nie udalo mi sie nawet z dziecmi na podworko wyjsc, a o kosciele juz nie wspomnę. Teraz maz pilnuje dzieci , zdrzemnij sie- a ja kurde o tej porze nie mam ochoty juz na drzemkę, ja chciałam milo spedzic dzien, poczuc sie kobietą. Mam dość wygladania jak strach na wróble. Do tego piers mnie boli jak cholera, niby maly caly dzien przy piersi a ja czuje jakąś grude i chyba zastój sie zrobił. Czy ja naprawdę przesadzam. A jeszcze trkst mojej mamy sprzed dwoch dni- ja cie nie poznaję, ze ty tak się teraz ubierasz i nie dbasz o to jak wygladasz gdy wychodzisz z domu. No zesz ku... ja tez sie nie poznaję i bardzo chciałabym wyjsc z umytymi wyprostowanymi wlosami w wyprasowanej modnej sukience, ale jestem najwyrazniej tak niezaradna, ze nie ogrniam tego. Dzieci sa wystrojone a na mnie juz czasu brakuje. Ale grunt to miec wsparcie najbliższych 😭


    202206271756.png
  • Iwona:) Przyjaciółka
    Postów: 85 60

    Wysłany: 17 lipca 2022, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love22 bardzo mi przykro to wszystko czytać 😞 Mam nadzieje ze się wszystko ureguluje bo hormony napewno troszkę skaczą . Wiem o czym mówisz jedli chodzi o wygląd bo mi tez przeszkadza ostatnio hmmmm nie rak ostatnio bo od 3 miesięcy chodzę w dresach i mojego starego koszulkach …. Włosy myje raz na tydz i nie mam gdzie się szykować a jak mam chęci to jestem śpiąca i w złym humorze wiec to tyle z mojego wyjścia gdzieś 😐 siedzę na tej wiosce gdzie nic nie ma i mam dość … czekam na przeprowadzkę do miasta i na małego aż się urodzi 🫣

    uwo99jcga0vdsd7t.png
  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 18 lipca 2022, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love22, jak dla mnie jesteś supermenka bo masz pod opieka trójkę dzieci które jak piszesz są ogarnięte 😘 jesteś kobieta i wiadomo ze tęsknisz za strojeniem i choć odrobina przyjemności (sama jestem sfrustrowana jak mąż krzywo na mnie patrzy bo maluje paznokcie lakierem i ŚMIERDZI …). Nic a nic się nie dziwie Twoim odczuciom i reakcja a Twojej Mamie się należy pstryczek w nos ze tak powiem 😳 mogłaby wziąć starsze wnuki na wakacje lub choć na lody na pare godzin a nie komentować Twój brak czasu dla siebie (nie chce dolewać oliwy do ognia a poprostu staje po Twojej stronie ✊). Może zgłoś położnej Twoje nastawienie?! Mojej koleżance bardzo pomogła taka rozmowa :) wiem ze łatwo to powiedzieć ale trzymaj się dzielnie i nie daj negatywnym emocjom 😘

    Iwona:), oby się szybko urodziły te nasze pociechy i porod był w miarę delikatny 🤣 a przede wszystkim szybki 😊 obyś szybko znalazła wiatr we włosach w mieście na spacerach i spotkaniach ze znajomymi

    Iwona:) lubi tę wiadomość

  • Iwona:) Przyjaciółka
    Postów: 85 60

    Wysłany: 19 lipca 2022, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpadam na szybko !
    Mój mały już ze mną 😍❤️💗💓 moja nowa miłość !!!
    Miałam taki mały brzuch a mały się urodził 3890gram !!! I 51 cm !
    Wczoraj rano kawka na tarasie i słuchałam ebooka i czuje ze leci coś po nogach i od razu skurcze ! Wiec poszłam się wykapać i od 8.30 do 11.00 kiedy trafiłam do szpitala zrobiło się 7 cm rozwarcia 😩😩😩
    Siedziałam do 14.30 z mega bólami które nie puszczały po 15 min i ledwo co byłam przytomna. Opadłam z sił i poprosiłam o znieczulenie zewnotrzoponowe i poczułam ulgę i wróciłam do żywych.
    Miałam przecudowne położne które tak super ze mną współpracowały , pomagały mi żeby ochronić krocze i żebym czuła się komfortowo ze życzę każdej takich położnych ! Znieczulenie mnie trzymało do samego końca i na siedząco na palu po paru parciach wyskoczył mały ! Poryczalam się ze starym ! Mój tez mi tak pomagał tak mi kibicował ze jestem pełna podziwu ❤️❤️❤️❤️
    Nie wiek czy pisałam ale nie peklam i czuje się świetnie ❤️💓
    Powodzenia dziewczyny te które się jeszcze nie rozpakowały 🍀🍀🍀🍀🍀

    MamaKaji, Love22, Duzaa lubią tę wiadomość

    uwo99jcga0vdsd7t.png
  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 19 lipca 2022, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona:) gratuluje z całego serca!!! Dużo zdrowia dla Was 😘😘😘

    Ja dalej czekam i ani skurczów ani wód 🤣🙈

    Iwona:) lubi tę wiadomość

  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 19 lipca 2022, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona gratuluję, poród marzeń :)
    Kawał człowieka :)

    U mnie juz lepeij, kryzys był straszny bo jak wam pisalam na koniec ramtego dnia zaczela bolec mnie piers i bol potegowal doła, bylam zla i plakalam caly czas. Bol sie bardzo nasilił. Mimo ze piers byla miekka bol byl w środku, mialam kiedys zapalenie piersi przy corce i taki byl wlasnie ból, z tym ze wtedy piers byla twarda jak kamien a mleko nie wyplywalo. Teraz z pozoru wyglądało dobrze, a zmierzylam temperature na piersi i bylo 38. Wiedzialam ze robi sie zapalenie,byla juz lekko czerwona. Dobrze ze miejscowy sklep w niedziele otwarty bo sprzedawca sprzedaje i 10 min przed zamknieciem udalo sie kupic ibuprom i kapustę do okladow. Po tabletce wystarczyło 15 min i poczulam ulgę. Przez noc oklady z kapusty. Maly byl niespokojny i czesto pił mleko. Zmienialam mu rozne pozycje do karmienia żeby trafil na ten przytkany kanalik i wyssal. Chyba sie udalo bo zapalenie zeszlo i bol tez. No i ja od razu lepiej sie czuję. Wczoraj tesciowa zabrała starsza dwojke na kilka godzin i maly wreszcie mogl spokojnie pospać w dzień. Biedny spał prawie 2 h.

    Iwona:) lubi tę wiadomość


    202206271756.png
  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 19 lipca 2022, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love22,
    I pięknie, znowu wyszło słońce 😍 oby tak dalej!

  • Ani_7 Koleżanka
    Postów: 31 22

    Wysłany: 20 lipca 2022, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ank@ wrote:
    Hej dziewczyny ;) 13 lipca o 14:35 urodziłam synka 3040g i 55cm, siłami natury ;)
    Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia :*
    Gratuluję i zdrówka ♥️

    e437579cca.png
  • Ani_7 Koleżanka
    Postów: 31 22

    Wysłany: 20 lipca 2022, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona:) wrote:
    Wpadam na szybko !
    Mój mały już ze mną 😍❤️💗💓 moja nowa miłość !!!
    Miałam taki mały brzuch a mały się urodził 3890gram !!! I 51 cm !
    Wczoraj rano kawka na tarasie i słuchałam ebooka i czuje ze leci coś po nogach i od razu skurcze ! Wiec poszłam się wykapać i od 8.30 do 11.00 kiedy trafiłam do szpitala zrobiło się 7 cm rozwarcia 😩😩😩
    Siedziałam do 14.30 z mega bólami które nie puszczały po 15 min i ledwo co byłam przytomna. Opadłam z sił i poprosiłam o znieczulenie zewnotrzoponowe i poczułam ulgę i wróciłam do żywych.
    Miałam przecudowne położne które tak super ze mną współpracowały , pomagały mi żeby ochronić krocze i żebym czuła się komfortowo ze życzę każdej takich położnych ! Znieczulenie mnie trzymało do samego końca i na siedząco na palu po paru parciach wyskoczył mały ! Poryczalam się ze starym ! Mój tez mi tak pomagał tak mi kibicował ze jestem pełna podziwu ❤️❤️❤️❤️
    Nie wiek czy pisałam ale nie peklam i czuje się świetnie ❤️💓
    Powodzenia dziewczyny te które się jeszcze nie rozpakowały 🍀🍀🍀🍀🍀
    Gratuluję i witamy na świecie ♥️♥️

    e437579cca.png
  • MamaKaji Przyjaciółka
    Postów: 143 42

    Wysłany: 20 lipca 2022, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymajcie kciuki bo idę dzisiaj do lekarza …. Jestem w 38TC i narazie echo :/

    Iwona:) lubi tę wiadomość

  • Iwona:) Przyjaciółka
    Postów: 85 60

    Wysłany: 21 lipca 2022, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Wam kochane za gratulacje ❤️❤️
    Mammakaj trzymam kciuki ! 🍀💓 zazwyczaj jest tak jak się jak najmniej spodziewasz to wtedy przyjdzie 🥹💗


    My narazie się obywamy z nowa sytuacja . Noce są ciężkie bo mały dużo wstaje w nocy i płacze i w ogóle 🥹🥹🥹😞
    Zmęczenie wychodzi bardzo szybko , ale mam nadzieje ze się siebie nauczymy dosyć prędko i będzie coraz lepiej 💓💓💓💓
    Wiecie co nawet wchodziłam na YouTube żeby zobaczyć jak się trzyma malucha i jak się odkłada i przenosi żeby to sprawnie szło bo myślałam ze nawet z tego wyszłam z wprawy po 11 latach macierzyństwa 🫣🫣🫣

    Jedynie jestem wręcz szczęśliwa ze jak na niego patrzę to wszystko mi przechodzi i chciałabym mieć go tylko w ramionach 💓💗 moja nowa miłość … jakie to piękne ze taka miłość matczyna jest za darmo bez żadnych starań i ten człowieczek daje taka bezstroska miłość 💓🥹

    Jak się dziewczyny macie ??

    A mam pytanie jedno o fotelik samochodowy ?! Odkupiłam od koleżanki ale czytałam ze lepiej mieć nowy jeśli chodzi o ta kwestie i malutki źle tam siedzi jakoś jest zgarbiony i tak jakoś dziwnie w nim wyglada ….. macie coś do polecenia jakiego wy kupiliście i używacie ?? 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2022, 08:15

    uwo99jcga0vdsd7t.png
‹‹ 213 214 215 216 217 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ