Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPCOWE MAMY 2020
Odpowiedz

LIPCOWE MAMY 2020

Oceń ten wątek:
  • Nadzieja Autorytet
    Postów: 2205 3188

    Wysłany: 28 lutego 2020, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dzisiaj USG polowkowe. Trzymajcie za mnie ✊. Wizytę mam dopiero na 16.15 więc jeszcze trochę muszę poczekać.

    Co do ruchów dalej nie czuje

    ellevv lubi tę wiadomość

    860ix1hp6806789i.png


    147a8caae8.png

    qq87io4phvumny7i.png

    35 lata
    Starania od 2018
    29.03.2019 -nadżerka
    05.04.2019 usunięcie nadżerki
    15.10.2019 start I iv protokół krotki
    26.10.2019 punkcja 10 oocytow, 8 komorek, 6zaplodnionych i 6 zarodkow, do 5-doby zostaly 4
    31.10.2019 transfer 1 blastki ⛄
    12dpt 476,5, 14dpt 888,2
    18.11.2019-18dpt (5+2) pęcherzyk i ciałko żółte 🎉
    27.11.2019 -27dpt ❤️

    10.07.2020 godz.19.45 Synek 3580g szczęścia 😍 38tc 5dzien


    02.2021 wracamy po rodzeństwo
    20.02.2021 transfer 1blastki ⛄
    03.03.2021 - 11dpt - 600
    05.03.2021 - 13dpt - 1443
    26.03.2021- ❤️
    Zostań z nami ....🍀🍀🍀

    29.10.2021 godz. 8.55 córeczka 3460g szczęścia 😍38tc 3dzien
  • Monia/89 Autorytet
    Postów: 1304 1058

    Wysłany: 28 lutego 2020, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja wrote:
    Ja mam dzisiaj USG polowkowe. Trzymajcie za mnie ✊. Wizytę mam dopiero na 16.15 więc jeszcze trochę muszę poczekać.

    Co do ruchów dalej nie czuje

    🤗🤗 kciuki i czekamy na wieści

    03.2019 punkcja
    05.2019 1 transfer 4AA cb
    09.2019 histeroskopowa biopsja endometrium (wysokie NK) + scratching
    10.2019 2 transfer 4AA intralipid+encorton
    8 dpt 90,58
    10 dpt 234,50
    12 dpt 582,70
    25 dpt crl 2,7 mm mamy ❤️
    Czekamy na córeczkę 🙆
    06.2020 mamy 51 cm cudu❤️
    10.2022 transfer 4.1.1
    8 dpt 71,46
    10 dpt 228,20
    14 dpt 1051
    24 dpt mamy ❤️
    06.2023 mamy 54 cm drugiego cudu❤️
  • mila_88 Ekspertka
    Postów: 129 125

    Wysłany: 28 lutego 2020, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie do tych mieszkających na Śląsku, bo akurat będę z wizytą w weekend. Gdzie w Katowicach (lub okolicy) znajdę sklep z wyborem łóżeczek dla dzieci? Chciałabym jednak coś pooglądać na żywo...

    2019.11.14 dwa bijące serduszka
    2019.12.27 dziewczynki;)
    2020.06.18 po drugiej stronie lustra;-)

    ponad 4 lata starań; 2019.02. poronienie 9tc
  • ellevv Autorytet
    Postów: 4646 6476

    Wysłany: 28 lutego 2020, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia 🤞🤞

    A gdzie czujecie przeważnie ruchy? Ja czuję je w podprzuszu czy jak to tam nazwać. W środę maluch leżał nóżkami na dół a od wczoraj zaczęłam rozpoznawać te bąbelki ruszające się

    PCOS, cykle bezowulacyjne, nadwaga, wysokie TSH (4,34), 3 lata na AH

    🔹️12.2025 👨‍👩‍👧‍👦🩷 3735g, 52cm
    🔹️11.05.2025 - serduszko ❤️
    🔹️27.04.2025 - nadal dwie kreski ⏸️
    🔹️26.04.2025 - dwie kreski ⏸️
    🔹️starania od 02.2024

    age.png

    🔸️ 07.2020 👨‍👩‍👦💙 3600g, 50cm
    🔸️ 29.11.2019 - serducho ❤️
    🔸️ 13.11.2019 - beta HCG 228
    🔸️ 13.11.2019 - dwie kreski ⏸️
    🔸️ starania od 07.2017

    age.png
  • ajami19 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 28 lutego 2020, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila_88 wrote:
    Dziewczyny, mam pytanie do tych mieszkających na Śląsku, bo akurat będę z wizytą w weekend. Gdzie w Katowicach (lub okolicy) znajdę sklep z wyborem łóżeczek dla dzieci? Chciałabym jednak coś pooglądać na żywo...



    W Gliwicach w Europie Centralnej jest Smyk Megastore i tam było dużo łóżeczek, fajny sklep z rzeczami dziecięcymi (na pewno duży wybór wózków) jest w Zabrzu Babyland - tu ich strona internetowa https://www.babyland.pl/pl/list/pokoj-dzieciecy/mebelki/lozeczka-dzieciece.

    mila_88 lubi tę wiadomość

  • Nadzieja Autorytet
    Postów: 2205 3188

    Wysłany: 28 lutego 2020, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie

    Bąbelo jest zdrowy, wszytko jest ok 😀
    Waży 330g
    Dalej jest to chłopiec.
    Fajnie się ruszał i kopal

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2020, 17:25

    ola_g89, ren-ka11, mila_88, rc, Minisia82, Myszmysz, Lyanna, wichrowe_wzgórza, Monia/89, Nati12, mariolka_19, Kosanka, Madzik84, AnnaB. lubią tę wiadomość

    860ix1hp6806789i.png


    147a8caae8.png

    qq87io4phvumny7i.png

    35 lata
    Starania od 2018
    29.03.2019 -nadżerka
    05.04.2019 usunięcie nadżerki
    15.10.2019 start I iv protokół krotki
    26.10.2019 punkcja 10 oocytow, 8 komorek, 6zaplodnionych i 6 zarodkow, do 5-doby zostaly 4
    31.10.2019 transfer 1 blastki ⛄
    12dpt 476,5, 14dpt 888,2
    18.11.2019-18dpt (5+2) pęcherzyk i ciałko żółte 🎉
    27.11.2019 -27dpt ❤️

    10.07.2020 godz.19.45 Synek 3580g szczęścia 😍 38tc 5dzien


    02.2021 wracamy po rodzeństwo
    20.02.2021 transfer 1blastki ⛄
    03.03.2021 - 11dpt - 600
    05.03.2021 - 13dpt - 1443
    26.03.2021- ❤️
    Zostań z nami ....🍀🍀🍀

    29.10.2021 godz. 8.55 córeczka 3460g szczęścia 😍38tc 3dzien
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5001 1720

    Wysłany: 28 lutego 2020, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosanka, ja w poprzedniej ciąży raz czułam raz nie, nawet pod koniec się nie stresowałam, że jest rzadko, bo zdążyłam załapać, że to taki charakter :P
    Teraz czuję codziennie i jakby mocniej, ale też bez szaleństw.

    Kosanka lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • Malami Przyjaciółka
    Postów: 157 41

    Wysłany: 28 lutego 2020, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj się zaczęło :) 18tydz5dzien że widać na brzuchu ruchy. Wcześniej około 2 tyg łaskotanie.

  • Martusska Autorytet
    Postów: 678 415

    Wysłany: 28 lutego 2020, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuję przeważnie na dole :) i ostatnio nawet nagrałam filmik jak brzuch się poruszył :D

    Uświadomiłam sobie ze dzisiaj znów piątek. Ja nie wiem gdzie ten czas tak szybko ucieka, dopiero był poniedziałek. :o. Czemu tak szybko leci czas??

    f2w33e3kmkr4l6vu.png
    ex2btgf6pw7pc9mw.png

    1usa8u69sqqt0q6z.png

  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 28 lutego 2020, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prawie nie czuje ruchów przez łożysko na przedniej ścianie. W ciągu dnia nie ma opcji jak coś robię (a przy 1,5-roczniaku zawsze coś robię :D ). Dopiero jak usiądę i się skupie to coś tam czuje. Jest zupełnie inaczej niż w poprzedniej ciąży. Wtedy czulam ruchy bardzo wyraznie, od początku czułam je na dłoni, a teraz to łożysko bardzo tłumi i amortyzuje.

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • Malami Przyjaciółka
    Postów: 157 41

    Wysłany: 29 lutego 2020, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam właśnie na przedniej i też słabo czuję. Tak koło pepeka i poniżej po prawej.

  • mariolka_19 Koleżanka
    Postów: 54 78

    Wysłany: 29 lutego 2020, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też po połówkowych.
    Lekarz mówił że wszystko w porządku.cyt,,bardzo ładne i grzeczne dziecko,, bo pokazywało dokładnie to co chciał pan doktor. I ku naszej radości podobno dziewczynka, mam nadzieje że już tu i ówdzie nic nie urośnie.
    U mnie początek 20 tygodnia,ruchy czuję od dwóch w miarę regularnie. Nisko w podbrzuszu.
    Co do czasu to dla mnie pędzi jak szalony. Nie wiem kiedy to zleciało a tu już połowa ciąży.

    Nati12, Myszmysz, ola_g89, Monia/89, Minisia82, Lyanna, ellevv, rc, mila_88, acygan lubią tę wiadomość

  • Nobis Autorytet
    Postów: 1262 497

    Wysłany: 1 marca 2020, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi na ostatniej wizycie lekarz powiedział że mogę mieć problem z czuciem ruchów bo mały jest na każdym usg ostwicony w stronę łożyska (tylnia ściana) i ono może tłumić odczuwanie ruchów. No nic muszę próbować wyłapywać i być cierpliwa.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Monia/89 Autorytet
    Postów: 1304 1058

    Wysłany: 1 marca 2020, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny doradzcie, te które już mają maluchy. Co lepsze do spania śpiworek czy kolderka i podusia? Jaka podusia płaska czy ta klinowa bo bezpieczniej? Szykujemy się do takich zakupów i mam dylematy. Niczym innym nie planuje zagracac łóżeczka.

    03.2019 punkcja
    05.2019 1 transfer 4AA cb
    09.2019 histeroskopowa biopsja endometrium (wysokie NK) + scratching
    10.2019 2 transfer 4AA intralipid+encorton
    8 dpt 90,58
    10 dpt 234,50
    12 dpt 582,70
    25 dpt crl 2,7 mm mamy ❤️
    Czekamy na córeczkę 🙆
    06.2020 mamy 51 cm cudu❤️
    10.2022 transfer 4.1.1
    8 dpt 71,46
    10 dpt 228,20
    14 dpt 1051
    24 dpt mamy ❤️
    06.2023 mamy 54 cm drugiego cudu❤️
  • ellevv Autorytet
    Postów: 4646 6476

    Wysłany: 1 marca 2020, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia/89 wrote:
    Dziewczyny doradzcie, te które już mają maluchy. Co lepsze do spania śpiworek czy kolderka i podusia? Jaka podusia płaska czy ta klinowa bo bezpieczniej? Szykujemy się do takich zakupów i mam dylematy. Niczym innym nie planuje zagracac łóżeczka.

    U nas do 2 lat (jakoś tak) jest zakaz dawania niemowlakowi poduszki i kołderki. Podobno najpiej śpiworek do spania. I bez żadnych ochraniaczy, misiów itp itp w łóżeczku. Po prostu tylko dziecko.

    Ale ja sama mam w domu to i to. I jeszcze się nie zastanawiałam co będę używać 😅

    Monia/89 lubi tę wiadomość

    PCOS, cykle bezowulacyjne, nadwaga, wysokie TSH (4,34), 3 lata na AH

    🔹️12.2025 👨‍👩‍👧‍👦🩷 3735g, 52cm
    🔹️11.05.2025 - serduszko ❤️
    🔹️27.04.2025 - nadal dwie kreski ⏸️
    🔹️26.04.2025 - dwie kreski ⏸️
    🔹️starania od 02.2024

    age.png

    🔸️ 07.2020 👨‍👩‍👦💙 3600g, 50cm
    🔸️ 29.11.2019 - serducho ❤️
    🔸️ 13.11.2019 - beta HCG 228
    🔸️ 13.11.2019 - dwie kreski ⏸️
    🔸️ starania od 07.2017

    age.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 1 marca 2020, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia/89 wrote:
    Dziewczyny doradzcie, te które już mają maluchy. Co lepsze do spania śpiworek czy kolderka i podusia? Jaka podusia płaska czy ta klinowa bo bezpieczniej? Szykujemy się do takich zakupów i mam dylematy. Niczym innym nie planuje zagracac łóżeczka.

    Zdecydowanie śpiworek, z poduszki zupełnie bym zrezygnowała.

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • Nati12 Autorytet
    Postów: 304 317

    Wysłany: 1 marca 2020, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia/89 wrote:
    Dziewczyny doradzcie, te które już mają maluchy. Co lepsze do spania śpiworek czy kolderka i podusia? Jaka podusia płaska czy ta klinowa bo bezpieczniej? Szykujemy się do takich zakupów i mam dylematy. Niczym innym nie planuje zagracac łóżeczka.
    Jeśli chodzi o poduszki to dziecko powinno spać na plasko, w sensie bez poduszki. My chyba do 1,5 roku albo i dłużej nic córce nie dawaliśmy. Wiem że jak dziecko ma problemy z ulewaniem to ewentualnie ten klin może się przydać, ale u nas nie był potrzebny i córka od początku spala na brzuchu. Co do kołderkę to do momentu kiedy dziecko nie wstaj samo to też bym odradzała . Może łatwo zarzucić sobie na głowę i nieszczescie gotowe. Od początku córka była w rożku pozniej w śpiworki i ma ponad 3 lata i nadal w śpiworki śpi. Przynajmniej wiem że się nie rozkopie i nie będzie jej zimno 😉 Tyle że córka urodziła się w zimie więc było wiadome że trzeba ciepło otulić, teraz jak będzie lato to zastanawiam się czy może kupić cienki otulacz. Ciekawe jak się to sprawdzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2020, 18:38

    17u9anlitbltln0j.png

    klz99vvjenfzk8m9.png
    Rocznik 1990

    12.2014 początek starań,
    11.2015 zaczynamy leczenie Naprotechnologia,
    Hiperprolaktynemia czynnosciowa, niski progesteron, podejrzenie endometriozy, niedobór Wit D3,
    03.2016 nieudana próba HSG
    04.2016 II cykl z Femarą i udało się ❤
    12.2016 córeczka jest z nami👨‍👩‍👧 3280g, 54cm
    03.2018 starania o rodzeństwo,
    11.2018 początek leczenia
    02-07.2019 VI. cykli z Letrazolem + Glucophage XR 750
    26.09.2019 laparoskopia - wykryto i usunięto endometrioze 2 st., usunięto torbiel endometrialną na lewym jajniku, usunięto torbiel okołojajowodową na prawym jajowodzie, przeczyszczono jajowody.
    10.2019 I cykl po laparo z Lametta
    28.11. 2019 jest ❤️ dzidziuś 1,04cm
    02.07.2020 synek jest z nami 👨‍👩‍👧‍👦 3660g, 56cm
  • Madzik84 Autorytet
    Postów: 443 374

    Wysłany: 1 marca 2020, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam na przedniej i czuje tylko z prawej strony brzucha, praktycznie w pachwinie

    [*] 18.10.2014 (8tc), 18.08.2015 (7tc)
  • mariolka_19 Koleżanka
    Postów: 54 78

    Wysłany: 1 marca 2020, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny używacie termometru na podczerwień?szukam sprawdzonego i przede wszystkim dokładnego. Możecie coś polecić? Z góry dzięki.

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 1 marca 2020, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam śpiworek i używać jak najwcześniej to dziecko się przyzwyczaja. Bardzo wygodne są, nie trzeba sprawdzać czy dziecko się odkryło, no i przede wszystkim bezpieczne.
    Wiki dopiero teraz zaczęła się wkurzać i ma kołderkę, z której się odkopuje i trzeba być czujnym.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
‹‹ 159 160 161 162 163 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masz objawy duszności wydechowej, ale nie jesteś zdiagnozowany? Lekarz online może pokierować Cię dalej

Duszność wydechowa utrudnia oddychanie, szczególnie podczas wydychania powietrza. Uczucie braku tchu może budzić niepokój. Jeśli doświadczasz takich objawów, a diagnoza wciąż nie jest postawiona, warto skonsultować się z lekarzem. Konsultacja online to szybki sposób na omówienie symptomów, uzyskanie wstępnej oceny i wskazówek dotyczących dalszej diagnostyki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Planujesz ciążę? Sprawdź, jaką rolę w organizmie odgrywa koenzym Q10

Przygotowania do ciąży to ogromne wyzwanie dla organizmu – na poziomie komórkowym zachodzą procesy wymagające dużych nakładów energii. Coraz więcej badań pokazuje, że koenzym Q10 może wspierać jakość komórek jajowych i plemników, dostarczając mitochondriom potrzebnego paliwa. Choć nie zastąpi kwasu foliowego ani terapii hormonalnej, może stać się cennym uzupełnieniem w staraniach o dziecko.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ