X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamy 2021
Odpowiedz

Lipcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Kosmo Autorytet
    Postów: 1316 417

    Wysłany: 5 grudnia 2020, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja wczoraj rozkminialam mój wynik glukozy z krwi a dzisiaj przyszły wyniki toksoplazmozy i znowu niejednoznaczne... IGM 0,97 i strzałka w górę, a IGG mniejsze niż 0,2 więc ujemne.

    Już wyczytałam że to pewnie wynik fałszywie dodatni ale już gugluje czym ewentualnie to może grozić dziecku...😣

    klz9mg7yyp19n25l.png
  • Tabolek Autorytet
    Postów: 781 1047

    Wysłany: 5 grudnia 2020, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danio wrote:
    Zula u mnie jutro dzien prawdy. Mam usg i wszystko bedzie jasne- ciąża młodsza czy się żle rozwija.

    Tabolek trzymam kciuki.

    Danio jak tam po wizycie?

    zem3mg7ythr95x2e.png
  • jusci Autorytet
    Postów: 589 269

    Wysłany: 5 grudnia 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też mdłości i wymioty od 6 tygodnia. Na początku to non stop nad kibelkiem, teraz od tygodnia jest troche lepiej i już tak nie wymiotuję. Niestety mdłości skutecznie odbierają mi chęci do jedzenia... W ciąży z Szymonem miałam tak samo, aż do 14 tygodnia 😣

    Nasze Aniołki [*] 06.07.15 8 tc, [*] 22.10.15 7 tc, [*] 19.09.18 7tc , 09.04.2019 CB, {*} 04.2020 7tc
    PAI-1 homo, mthfr hetero
    f2wl20mmcvxm5eim.png
    ex2bpiqvl3ojtl60.png
  • Danio Autorytet
    Postów: 652 366

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tabolek wrote:
    Danio jak tam po wizycie?

    Dziękuję, ze pytasz. U mnie niestety kolejny tydzień niepewności. Zarodek.niby urósł, jest serduszko ale jest mały. Lekarz uspokaja, ze dla niego wyglada to na pozna owulację ale nie wiem , jakos mi tp wszysyko się nie zgrywa. Jutro mam wizytę u lekarza prowadzacego a w piatek kolejne usg, które już mam nadzieję wszysko wyjaśni. Ta niepewność jest dobijająca.

    oar843r8ab1t8zh2.png
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danio dobrze, że napisałaś, myślę o Was od wczoraj. Kochana a co znaczy, ze zarodek jest za mały? Urósł tyle ile miał od poprzedniej wizyty?
    I jest serduszko! <3
    Wiem, że się denerwujesz, przytulam mocno.

    I w ogóle cześć dziewczyny. Gratuluję ciąż :) Ja tez prawdopodobnie będę lipcowką.

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • sandrina22 Autorytet
    Postów: 1279 944

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danio o ile dni jest późniejszy wiek zarodka wg USG względem om? Jest serduszko, więc może faktycznie późna ovu.

    Cześć Kasia :)

    l22n8rib4ir19qsz.png

    dqpr9vvjd8qbaglu.png
  • Tabolek Autorytet
    Postów: 781 1047

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danio wrote:
    Dziękuję, ze pytasz. U mnie niestety kolejny tydzień niepewności. Zarodek.niby urósł, jest serduszko ale jest mały. Lekarz uspokaja, ze dla niego wyglada to na pozna owulację ale nie wiem , jakos mi tp wszysyko się nie zgrywa. Jutro mam wizytę u lekarza prowadzacego a w piatek kolejne usg, które już mam nadzieję wszysko wyjaśni. Ta niepewność jest dobijająca.

    Danio wiem że nerwów i strachu nie da się opanować ale jeśli lekarz uważa że wynika to z późnej owulacji to może po prostu ma rację i dzidzia nadrobi 🙂 trzeba być dobrej myśli Kochana, wierzę mocno że wszystko jest i będzie dobrze 🙂❤️

    zem3mg7ythr95x2e.png
  • Danio Autorytet
    Postów: 652 366

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia w końcu zrobiłaś coming out 😂
    Dzieczyny tydzien temu w piatek bylo -9 dni wzgledem OM. W tą sobotę -13 dni. Ale lekarz zaczal porownuwac 2 usg i powiedzial ze w tym poerwszym troszke inaczej zmierzył i ze mogla byc ciaza troszke mlodsza wiec ta roznica nie wzroslaby tak duzo w ciagu tygodnia. Na poczatku jak zobaczyl tylko ze roznica wzrosla powiedzial zeby nie robic sobie zaduzo nadzieji, ale jak zaczal analizowac oba usg to powiedzial, ze jednak sznasa na to ze bedzie ok i ze to byla pozna owulacja jest bardzo duza. Juro mam wizyte u lekarza prowadzacego, zobacze co on na to powie. Obaj lekarze od usg i prowadzacy maja bardzo duze doświadczenie. Pracuja w szpitalach klinicznych.
    Nic nie zrobie. Czekam.kolejny tydzien. Najgorsze jest to ze im dluzej jestem w ciazy tym bardziej sie do niej przyzwyczajam i bedzie coraz trudniej jezeli sie okaże, ze nic z tego.

    Ogolnie pomimo tej niepownosci mam przeczucie, se bedzie dobrze..mam nadzieje, ze się sprawdzi 🙂

    oar843r8ab1t8zh2.png
  • vatolina Autorytet
    Postów: 349 248

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danio a ile ma milimetrów i który tydzień według tego drugiego usg?

    ojxel6d846sat3l9.png
    20.01.21 / 168g 🤍 (16+4)
    17.02.21 / 391g 🤍 (20+4)
    17.03.21 / 773g 🤍 (24+3)
    14.04.21 / 1459g 🤍 (28+3)
    12.05.21 / 2375g 🤍 (32+3)
    02.06.21 / 2880g 🤍 (35+3)
    10.06.21 / 3150g 🤍 (36+4)
    18.06.21 / 3240g 🤍 (37+5)
    05.07.21 / 3700g 🐻🎂🎈
  • Maniuś Autorytet
    Postów: 2051 6272

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy miewa któraś może migrenowe bóle głowy? Jak sobie z nimi radzić 🙄🙄🙄?

    zrz69vvjbeicd46f.png
    Synek 19.08.2015 ❤️
    Synek 05.05.2017 ❤️
  • Kama_86 Autorytet
    Postów: 325 213

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę się nie odzywałam, ale czas na siedzenie w necie mam tylko jak moja dwulatka śpi, a ostatnio często zasypiam razem z nią. I też, jak niektórym z was, ciągle mi zimno.
    Teraz jeszcze wczoraj wieczorem córkę dopadła jelitówka, w nocy mąż też zaczął latać do łazienki i ledwo żyję, ale sama na razie nie mam objawów. Boję się, że mnie weźmie z opóźnieniem, a jutro mam 2 wizyty - rano u diabetolog, a wieczorem u ginekologa.
    Pytanie do dziewczyn, które mają insulinę: Miałyście robioną krzywą czy od razu na podstawie pomiarów glukometrem zapadła decyzja o insulinie?
    Ja mam po jedzeniu zazwyczaj dobre wyniki, ale na czczo przeważnie lekko podwyższone albo na granicy normy.

  • Maniuś Autorytet
    Postów: 2051 6272

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kama_86 wrote:
    Trochę się nie odzywałam, ale czas na siedzenie w necie mam tylko jak moja dwulatka śpi, a ostatnio często zasypiam razem z nią. I też, jak niektórym z was, ciągle mi zimno.
    Teraz jeszcze wczoraj wieczorem córkę dopadła jelitówka, w nocy mąż też zaczął latać do łazienki i ledwo żyję, ale sama na razie nie mam objawów. Boję się, że mnie weźmie z opóźnieniem, a jutro mam 2 wizyty - rano u diabetolog, a wieczorem u ginekologa.
    Pytanie do dziewczyn, które mają insulinę: Miałyście robioną krzywą czy od razu na podstawie pomiarów glukometrem zapadła decyzja o insulinie?
    Ja mam po jedzeniu zazwyczaj dobre wyniki, ale na czczo przeważnie lekko podwyższone albo na granicy normy.
    Ja dostałam na podstawie pomiarów... Teraz od środy już mam insulinę, ale nadal cukry po nocy powyżej normy. Dziś już muszę podać 8 jednostek na noc 🙄

    zrz69vvjbeicd46f.png
    Synek 19.08.2015 ❤️
    Synek 05.05.2017 ❤️
  • PaulinaAlicja Debiutantka
    Postów: 12 12

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. W piątek 4.12 lekarz potwierdził ciążę. Bałam się, bo 6 razy mieliśmy puste jajo i poroniłam. Raz miałam łyżeczkowanie. Obecnie od dodatniego testu czyli 20.11 przyjmuje zastrzyki przeciwzakrzepowe Fraxiparine, luteinę dopochwowo i Acard.
    Zastrzyki są stresujące dla mnie, mąż wykonuje, ja psychicznie nie dałabym rady sobie igły wbić. Luteina się sączy, nonstop wilgotna wkładka. A po Acardzie mam takie uczucie głębszego wdechu. I przyśpieszone bicie serca. Ile poświęceń by zobaczyć zarodek 😍 w końcu. Mdli mnie od wtorku 24h. Nie mogę jeść nic co jadłam wcześniej. Aby nie wymiotować, jem szybko co mam zjeść i do łóżka. Jabłka, brzoskwinie w syropie, kanapki. Imbir nie pomaga ani migdały.W domu mam 8 letnią córkę, dobrze że nie jest młodsza, rozumie już wiele. Mieliśmy wiele badań z mężem, że ja już straciłam nadzieję. Jeżdżę do lekarza w Łodzi, który bez wahania stwierdził, że muszę te leki zażywać. Cieszę się że w końcu trafiłam na odpowiedniego lekarza. Poprzedni nic przed 12 tyg nie zalecają podawać na podtrzymanie. Może się uda ☺️ miło poczytać Wasze wpisy/rady na różne tematy.

    Gabrysia 28.07.2012r ❤️
  • Tabolek Autorytet
    Postów: 781 1047

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulinaAlicja wrote:
    Witam. W piątek 4.12 lekarz potwierdził ciążę. Bałam się, bo 6 razy mieliśmy puste jajo i poroniłam. Raz miałam łyżeczkowanie. Obecnie od dodatniego testu czyli 20.11 przyjmuje zastrzyki przeciwzakrzepowe Fraxiparine, luteinę dopochwowo i Acard.
    Zastrzyki są stresujące dla mnie, mąż wykonuje, ja psychicznie nie dałabym rady sobie igły wbić. Luteina się sączy, nonstop wilgotna wkładka. A po Acardzie mam takie uczucie głębszego wdechu. I przyśpieszone bicie serca. Ile poświęceń by zobaczyć zarodek 😍 w końcu. Mdli mnie od wtorku 24h. Nie mogę jeść nic co jadłam wcześniej. Aby nie wymiotować, jem szybko co mam zjeść i do łóżka. Jabłka, brzoskwinie w syropie, kanapki. Imbir nie pomaga ani migdały.W domu mam 8 letnią córkę, dobrze że nie jest młodsza, rozumie już wiele. Mieliśmy wiele badań z mężem, że ja już straciłam nadzieję. Jeżdżę do lekarza w Łodzi, który bez wahania stwierdził, że muszę te leki zażywać. Cieszę się że w końcu trafiłam na odpowiedniego lekarza. Poprzedni nic przed 12 tyg nie zalecają podawać na podtrzymanie. Może się uda ☺️ miło poczytać Wasze wpisy/rady na różne tematy.

    Czesc 🙂 super że się udało i trzymamy kciuki za dzidzie żeby dobrze się rozwijała 🙂🤞

    zem3mg7ythr95x2e.png
  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leni wrote:
    Hej, u mnie potwierdza się, że druga/każda ciąża jest całkiem inna od pierwszej. Poprzednio miałam siłę, miewałam mdłości ale dobrze się czułam, a teraz ledwo żyję.. Na dodatek przez te mdłości i zgage ciągle chce mi się jeść.. 🙄
    Ja z kolei mam ciągle ochotę na słodkie i owoce :).
    U mnie tez jest inaczej niż poprzednio, mdłości męczą dużo bardziej. W poprzedniej ciąży poranki były kiepskie a potem już wszystko było ok, a teraz najgorsze są popołudnia i wieczory.

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
  • Danio Autorytet
    Postów: 652 366

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vatolina wrote:
    Danio a ile ma milimetrów i który tydzień według tego drugiego usg?


    wg USG wychodzi 6+1. CRL 4.3 mm
    Czemu pytasz?

    oar843r8ab1t8zh2.png
  • anjaa25 Autorytet
    Postów: 259 296

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosmo wrote:
    Dziewczyny a ja wczoraj rozkminialam mój wynik glukozy z krwi a dzisiaj przyszły wyniki toksoplazmozy i znowu niejednoznaczne... IGM 0,97 i strzałka w górę, a IGG mniejsze niż 0,2 więc ujemne.

    Już wyczytałam że to pewnie wynik fałszywie dodatni ale już gugluje czym ewentualnie to może grozić dziecku...😣


    Hej...może powtórz badania. w sumie masz niskie wartości...ale nie pamiętam jakie normy są dla toxo. ja w wynikach CMV igg i igm miałam dodatnie co świadczyłoby o świeżym zakażeniu. Lekarz zlecił zrobić tzw. awidność igg CMV. I podobnie jest w toxo - też się robi awidność. Wynik procentowy pokazuje czy zakażenie było teraz czy dawno temu ... Powodzenia i trzymam kciuki :)

    lprki09kusm93td5.png
  • anjaa25 Autorytet
    Postów: 259 296

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak wogóle to cześć mamuśki :) ja dzisiaj powiedziałam najbliżej rodzince o ciąży.. (rodzice, teściowie i siostry). Co prawda miałam wątpliwości czy nie za wcześnie ale w sumie stwierdziłam że czemu nie...tak długo czekaliśmy że chcieliśmy się jak najszybciej podzielić tą wiadomością...większość beczała :) he he he ... a moja mama uwierzyła dopiero za czwartym razem jak mąż powtórzył że będzie babcią ... a jak u Was??czekacie jeszcze z tą wiadomością.. czy już się podzieliłyście?? trzymam kciuki :)

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

    lprki09kusm93td5.png
  • anjaa25 Autorytet
    Postów: 259 296

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AA.. właśnie ..tak czytam sobie o Waszych pomiarach glukozy...powiedzcie mi same sobie robicie tak często pomiary. czy robicie to bo pierwsze badanie na czczo wyszło źle??? ja miałam tylko jedno badanie glukozy na czczo które wyszło w normie i się zastanawiam czy robić jeszcze badania po jedzeniu??

    lprki09kusm93td5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2020, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anjaa25 wrote:
    A tak wogóle to cześć mamuśki :) ja dzisiaj powiedziałam najbliżej rodzince o ciąży.. (rodzice, teściowie i siostry). Co prawda miałam wątpliwości czy nie za wcześnie ale w sumie stwierdziłam że czemu nie...tak długo czekaliśmy że chcieliśmy się jak najszybciej podzielić tą wiadomością...większość beczała :) he he he ... a moja mama uwierzyła dopiero za czwartym razem jak mąż powtórzył że będzie babcią ... a jak u Was??czekacie jeszcze z tą wiadomością.. czy już się podzieliłyście?? trzymam kciuki :)
    My planujemy w sobotę bo rodzice przyjadą do nas na ślub więc liczymy na podwójne świętowanie :)
    Choć nie czuje ekscytacji - nie lubię mówić o takich rzeczach.

    anjaa25 lubi tę wiadomość

‹‹ 55 56 57 58 59 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ