X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPCOWE MAMY 2023 🍼
Odpowiedz

LIPCOWE MAMY 2023 🍼

Oceń ten wątek:
  • Stokrotka_92 Przyjaciółka
    Postów: 91 94

    Wysłany: 28 listopada 2022, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 😉 przywitam się w końcu, podczytuje Was ale jakoś nie miałam odwagi się przywitać. Na pierwszej wizycie wyszedł mi 4cm mięśniak, którego rok temu nie było 😞 i bardzo mnie to stresuje. Dziś mam wizytę 😉 z moich obliczeń zaczynam 9t, ale mam nadzieję że dziś wy liczymy TP. Trzymajcie kciuki za ❤

    L.aura, Aga0801, Willsee, Oleczek, Anett93, akuszerka89, smoothie, Matleena89 lubią tę wiadomość

  • Aga0801 Ekspertka
    Postów: 192 209

    Wysłany: 28 listopada 2022, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anett93 wrote:
    A jeszcze chciałam zapytać jakie aplikacje do obliczania ciąży polecacie? :)
    Ja się na jedną nie mogłam zdecydować, mam dwie 😀 Jedna to Preglife, druga to Ciąża+ i w sumie obie lubię i do obu zaglądam.

    Witaj Stokrotka_92, powodzenia na dzisiejszej wizycie ❤

    Ja dzisiaj obudziłam się z okropnym bólem brzucha, musialam parę razy odwiedzić toaletę i brzuch mnie przy tym tak bolał jak nigdy jeszcze w życiu. Wystraszyłam się tego i tak mnie wymęczyło, że wzięłam w pracy dzień na żądanie. Leżę i popijam miętkę i na szczęście już jest lepiej.

    Anett93 lubi tę wiadomość

    👩 27 👦 30

    13.11.2022 ⏸️
    14.11.2022 beta 90 mIU/ml 😍
    16.11.2022 beta 232 mIU/ml 🥰
    07.12.2022 8mm i bijące serduszko ❤
    13.01.2023 USG prenatalne + test PAPP-A ✊️ Wszystko w normie 😊
    10.03.2023 USG połówkowe - 382g zdrowego Wiktorka 💙
    preg.png
  • RudaMaruda Ekspertka
    Postów: 138 157

    Wysłany: 28 listopada 2022, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akuszerka89 wrote:
    Haha no u mnie też już coś tam zaczynają mnie ubrania w brzuchu uwierać, ale u mnie to raczej zaparcia 🤦‍♂️🙈🤣
    W ogóle to te zaparcia mnie wykończą:/ nie pomaga nawet zjadanie zalanych wrzątkiem suszonych śliwek i popijanie tego kawą z mlekiem:-/

    Ja też już mam ten problem :( myślałam, że pojawi się dużo później :(
    W tym tygodniu kupuję zapas Laktulozy i Melilaxu, bo wolę być spokojna i przygotowana na jeszcze większe problemy.
    Jak dla mnie to chyba największy minus ciąży, ta wieczna męczarnia.

    preg.png
    07/2020 - 9tc [*]
    06/2021 - Córeczka

    9/11 - dwie kreski
    8/12 - mamy serduszko 😍
    9/01 - będzie chłopak!
    6/02 - następna wizyta
  • Willsee Ekspertka
    Postów: 170 211

    Wysłany: 28 listopada 2022, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anett93 wrote:
    A jeszcze chciałam zapytać jakie aplikacje do obliczania ciąży polecacie? :)


    Ja używam Preglife i Hi Mommy - moj mąż posiada apke Hi Daddy i obie apki są ze sobą połączone 😊
    Hi Mommy to opcja płatna z roczna subskrypcją (bez subskrypcji jest dużo mniej informacji dostępnych) - dzisiaj jest akurat promocja i subskrypcja rodzinna na rok kosztuje 35 zł.
    Zainteresowałam się nią bo jest tam na przyszłość licznik kopnięć, czy licznik skurczy - wiadomo ze można bez tego żyć, ale fajny bajer 😉

    Anett93 lubi tę wiadomość



    preg.png
  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 28 listopada 2022, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczek wrote:
    Dzień dobry po weekendzie,

    witam się i zaczynam 9 tydzień wg OM,
    mam wrażenie że ten weekend to był wielki reset, wyspałam się z piątku na sobotę, w sobotę mieliśmy kilka spraw do załatwienia na mieście sklep budowlany i kilka salonów samochodowych bo jesteśmy na kupie auta, potem galeria- dziecko do figloparku a my na Drwala do Maca ;) potem zakupy a wieczorem bez dziecka do przyjaciół i powiem Wam, że mimo tej gonitwy super się czułam i jakoś tak lżej w sensie że takie aktywne chodzenie też dobrze mi zrobiło na mięśnie i samopoczucie.

    Moją zmora jak u Akuszerki też są zaparcia i nic nie pomaga, dziś chyba spróbuje soku z kapusty z reguły pomagał przy takich hardkorowych akcjach.

    Ciesze się że Wasze dzieciaczki rosną zdrowo i mimo tego że sama się zamartwiam i mam czarne myśli to musimy wszystkie nastawić się że będzie dobrze, myślę że grudzień będzie ciężki a od stycznia będziemy miały więcej odwagi cieszyć się ciążą

    A i dziś mam diabetologa - jestem bardzo ciekawa co mi powie nt tej mojej metforminy w ciąży bo ginekolożka była w szoku że poprzednia ciąża tak była prowadzona .


    Oleczek to koniecznie daj znać co powiedział :) Mój ginekolog stwierdził, że nie ma problemu jeśli chodzi o metforminę (dostałam od drugiego lekarza). Będziemy stosować, jest bezpieczna. Ja czekam jeszcze na teleporadę i skierowanie do diabetologa. Martwię się bo raptem glukoza na czczo wyszła mi podwyższona. Nie udało się na razie zbadać drugi raz, a nie chcę nic zbagatelizować :(

    Witam nowe dusze i zaciskam kciuki za wizyty :) :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2022, 12:10

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • Anett93 Autorytet
    Postów: 2419 3095

    Wysłany: 28 listopada 2022, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Willsee wrote:
    Ja używam Preglife i Hi Mommy - moj mąż posiada apke Hi Daddy i obie apki są ze sobą połączone 😊
    Hi Mommy to opcja płatna z roczna subskrypcją (bez subskrypcji jest dużo mniej informacji dostępnych) - dzisiaj jest akurat promocja i subskrypcja rodzinna na rok kosztuje 35 zł.
    Zainteresowałam się nią bo jest tam na przyszłość licznik kopnięć, czy licznik skurczy - wiadomo ze można bez tego żyć, ale fajny bajer 😉

    Zobaczę sobie tę aplikację, dziękuję za polecajki. Preglife mam :)

    Willsee lubi tę wiadomość

    👩30 🧔29
    👩🧔2016
    👰🤵‍♂️2020

    Starania o pierwszą dzidzię od 12.2021 💙

    07.11.2022 - 12dpo ⏸️ - beta 17.7 🤰
    24.11.2022 - (6+2) 0.3cm widocznego zarodka 🥰
    08.12.2022 - (8+2) 1.5cm Dzidzi z bijącym ❤️
    29.12.2022 - (11+2) 4.5cm Małego Cuda ❤️
    12.01.2023 - (13+2) I prenatalne,
    6.7cm prawdopodobnie chłopiec 💙🧑
    16.02.2023 - (18+2) 244g szczęścia 💙
    02.03.2023 - (20+2) II prenatalne, 340g zdrowego chłopca 💙
    16.03.2023 - (22+2) 475g 💙
    13.04.2023 - (26+2) Wojtuś 770g 💙
    11.05.2023 - (30+2) 1607g 💙
    15.05.2023 - (30+6) III prenatalne, 1645g 💙 zdrowy🧑
    01.06.2023 - (33+2) Klocuś 2446g 💙🙈😅
    29.06.2023 - (37+2) 3190g 💙
    14.07.2023 - (39+3) Wojtusiowi się nie spieszy 🤷‍♀️
    18.07.2023 - (40+0) wizyta, wychodź synku 💙💚
    25.07.2023 - (41+0) Wojtuś na świecie 💙🧑
  • Oleczek Ekspertka
    Postów: 131 114

    Wysłany: 28 listopada 2022, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smoothie wrote:
    Oleczek to koniecznie daj znać co powiedział :) Mój ginekolog stwierdził, że nie ma problemu jeśli chodzi o metforminę (dostałam od drugiego lekarza). Będziemy stosować, jest bezpieczna. Ja czekam jeszcze na teleporadę i skierowanie do diabetologa. Martwię się bo raptem glukoza na czczo wyszła mi podwyższona. Nie udało się na razie zbadać drugi raz, a nie chcę nic zbagatelizować :(

    Witam nowe dusze i zaciskam kciuki za wizyty :) :)
    A jaką masz dawkę?

    Hmm mam zagwozdkę teraz niezłą, diabetolog powiedziała żeby odstawić metę i za dwa tygodnie robić krzywą cukrową, i ona pewnie wyjdzie ok, ale powtarzamy w 24 tygodniu i wtedy mi na bank wróży już cukrzycę ciążową. Ze do 12 tygodnia meta jest świetnie przebadana i nie szkodzi dziecku a od 13 tygodnia w pl są zalecenia żeby odstawić i że nie ma badań jak działa na dorosłe już dziecko tzn nie bada się dzieci po ciążach na mecie i nie wiadomo ale za to dzieci po ciążach na insulinie po ciążach cukrzycowych są przebadane i lepiej mieć cukrzyce niż brać metę - trochę zgłupiałam już.

    Jutro ma na szybkości załatwionego endo, zobaczymy co mi powie bo w sumie metę mi endo przepisywał na io i to był mój 1 raz u diabetologa, poprzednią ciąże tez prowadził mi endo co wam opisywałam.

    Naprawdę nie wiem co mam zrobić, faktem jest że moje dziecko urodziło się o wadzę 3 kg i była mega mega szczupła jak do wzrostu zawsze poza siatką centylową jak chodzi o wzrost do wagi ale w tym wszystkim jakby waga zawsze odpowiadała wiekowi tylko wzrost się wybijał mega do dziś jest szczypior i nie lubi za bardzo jeść u nas to jest 5 lat walki o to żeby normalnie jadła, generalnie ma tak że jak jej się nie da jeść to się nie upomni , chyba nigdy nie słyszałam zdania - mamo jest głodna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2022, 12:52

    💒 2015👰🤵2016 👩36 🙋‍♂️34+👧 Córeczka 2017
    preg.png[/url
    201707184980.png
  • Anuszka272 Ekspertka
    Postów: 130 123

    Wysłany: 28 listopada 2022, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie w nowym tygodniu 🙂 ja na zaparcia mam zalecenie picia syropu ponieważ strasznie mi doskwierają i niestety przez to mam bóle brzucha 😢

  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 28 listopada 2022, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczek wrote:
    A jaką masz dawkę?

    Hmm mam zagwozdkę teraz niezłą, diabetolog powiedziała żeby odstawić metę i za dwa tygodnie robić krzywą cukrową, i ona pewnie wyjdzie ok, ale powtarzamy w 24 tygodniu i wtedy mi na bank wróży już cukrzycę ciążową. Ze do 12 tygodnia meta jest świetnie przebadana i nie szkodzi dziecku a od 13 tygodnia w pl są zalecenia żeby odstawić i że nie ma badań jak działa na dorosłe już dziecko tzn nie bada się dzieci po ciążach na mecie i nie wiadomo ale za to dzieci po ciążach na insulinie po ciążach cukrzycowych są przebadane i lepiej mieć cukrzyce niż brać metę - trochę zgłupiałam już.

    Jutro ma na szybkości załatwionego endo, zobaczymy co mi powie bo w sumie metę mi endo przepisywał na io i to był mój 1 raz u diabetologa, poprzednią ciąże tez prowadził mi endo co wam opisywałam.

    Naprawdę nie wiem co mam zrobić, faktem jest że moje dziecko urodziło się o wadzę 3 kg i była mega mega szczupła jak do wzrostu zawsze poza siatką centylową jak chodzi o wzrost do wagi ale w tym wszystkim jakby waga zawsze odpowiadała wiekowi tylko wzrost się wybijał mega do dziś jest szczypior i nie lubi za bardzo jeść u nas to jest 5 lat walki o to żeby normalnie jadła, generalnie ma tak że jak jej się nie da jeść to się nie upomni , chyba nigdy nie słyszałam zdania - mamo jest głodna.


    Metforminę biorę rok.Dostałam od ginekologa do którego pojechałampo poronieniu.Dawka 750XR x 2 na noc(czyli 1500).
    Miałam wyniki krzywej cukrowej i insulinowej. Ogólnie były ok, tylko na czczo miałam przekroczone normy o 1jednostkę (dosłownie).
    Krzywe robiłam po niezbyt przespanej nocy i z pewnym wysiłkiem rano więc do końca nie wiem czy były miarodajne. Ale ok, przyjęłam,że będę brać lek.
    Udało mi się zrzucić kg które przyszły do mnie już po ciąży, podczas KP.
    Po stracie w tym roku miałam plan odstawić metforminę i zrobić nowe krzywe. Chciałam stopniowo więc najpierw zmniejszyłam sobię dawkę zamiast 1500XR na noc zaczęłam brać 750XR.
    No i akurat zaszłam w ciążę.. więc chciałabym żeby ktoś poprowadził mnie na dobre tory.Czy mam przy tym zostać, czy zwiększyć, czy muszę kontrolować cukier.
    Moja glukoza była na poziomie 85-91, a ostatni wynik 94 :/

    Od zawsze jadłam słodycze i to moja zmora.Może w końcu organizm się zbuntował.Choć sądzę,że po pierwszej ciąży rozwinęła się u mnie lekka IO, a ja średnio sobie radzę z dietą o niskim IG.

    Z tego co wiem lekarz już powinien mnie skierować na krzywą z uwagi na wiek i urodzenie w poprzedniej ciąży dziecka z waga powyżej 4kg.
    A póki co cisza.
    Dlatego chciałabym pójść do diabetologa, poluję na panią ,która wiem,że prowadzi ciąże na metforminie.
    Ale sama jestem ciekawa co mi powie :<

    Męczą mnie te rozkminki.
    Tak jak ferrytyna.. Moja jest na dnie, przed ciążą suplementowałam żelazo, ledwo zaczęła mi rosnąć, to okazało się,że ciąża.
    Odstawiłam i jest dramat.
    Ginekolog mówi,że dopóki hemoglobina jest w normie, nie suplementujemy, tylko kontrolujemy.Żelazo włączymy jak spadnie.
    W zaleceniach chyba jest,że po 16 tyg. się włącza suplementację.
    A dietety każe mi ładować żelazo już teraz, natychmiast :/
    Do 8 tyg. obiecałam sobie,że nie wezmę.Za dużo się naczytałam.
    Ale codziennie dumam co powinnam zrobić/czy dobrze robię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2022, 14:04

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • AnnaE. Autorytet
    Postów: 510 399

    Wysłany: 28 listopada 2022, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczek wrote:
    A jaką masz dawkę?

    Naprawdę nie wiem co mam zrobić, faktem jest że moje dziecko urodziło się o wadzę 3 kg i była mega mega szczupła jak do wzrostu zawsze poza siatką centylową jak chodzi o wzrost do wagi ale w tym wszystkim jakby waga zawsze odpowiadała wiekowi tylko wzrost się wybijał mega do dziś jest szczypior i nie lubi za bardzo jeść u nas to jest 5 lat walki o to żeby normalnie jadła, generalnie ma tak że jak jej się nie da jeść to się nie upomni , chyba nigdy nie słyszałam zdania - mamo jest głodna.

    Ten temat też mnie ciekawi ze względu na tą rozbieżność opinii. Podsyłam kilka artykułów:

    https://diabetyk.org.pl/metformina-nadzieja-na-szczesliwe-zakonczenie-ciazy/
    https://www.kardiologia-i-diabetologia.pl/artykul/dlaczego-obawiamy-sie-stosowania-metforminy-w-czasie-ciazy
    https://www.forumginekologii.pl/artykul/cukrzyca-kobieta-ciaza-metformina
    https://podyplomie.pl/publish/system/articles/pdfarticles/000/012/923/original/14-20.pdf?1472040995

    Oleczek lubi tę wiadomość

    36 lat, euthyrox 100
    2017 - syn 💙
    2019 - syn 💙
    Lipiec 2023 - córka 💖🫢
    preg.png
  • Oleczek Ekspertka
    Postów: 131 114

    Wysłany: 28 listopada 2022, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smoothie no właśnie mnie też dieta z niskim ig trochę nie wchodzi, ciężko mi jeść ciemne pieczywo bo odrazu mam wzdęcia itd, a białe bułeczki wchodzą jak złoto, też mam dużo rozkmin, od kilku lat mam przekopane fora z io itd powiedziałabym że jestem na bieżąco z wiedzą i ja bym nie odstawiła, zobaczymy co mi jutro endo powie, a dwa że cukrzyca ciążowa średnio mi leży to już wolę metę brać ale no wiadomo ja nie lekarz...

    smoothie lubi tę wiadomość

    💒 2015👰🤵2016 👩36 🙋‍♂️34+👧 Córeczka 2017
    preg.png[/url
    201707184980.png
  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 28 listopada 2022, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczek wrote:
    smoothie no właśnie mnie też dieta z niskim ig trochę nie wchodzi, ciężko mi jeść ciemne pieczywo bo odrazu mam wzdęcia itd, a białe bułeczki wchodzą jak złoto, też mam dużo rozkmin, od kilku lat mam przekopane fora z io itd powiedziałabym że jestem na bieżąco z wiedzą i ja bym nie odstawiła, zobaczymy co mi jutro endo powie, a dwa że cukrzyca ciążowa średnio mi leży to już wolę metę brać ale no wiadomo ja nie lekarz...


    Mam to samo z pieczywem ! Umiem wytrzymać bez słodkiego ale jeść chleb tylko razowy pełnoziarnisty to kosmos :O Do sałatek jedynie daję radę.
    Makaronów ciemnych też nie cierpię ;-(

    A na jakiej dawce teraz jesteś?
    No to czekamy na wieści od endokrynologa :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2022, 15:22

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • Anuszka272 Ekspertka
    Postów: 130 123

    Wysłany: 28 listopada 2022, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiem Wam że wszystko siedzi w głowie 🙈 fakt nie zmagam się IO ale cierpiałam na bardzo dużą nadwagę, po dwóch zaawansowanych ciążach zostały mi wszystkie zgromadzone kg i tak z nimi chodziłam ponad 5lat... Aż przyszedł moment że powiedziałam dość .. niewyobrażalam sobie życia bez smażonego, białego pieczywa czy słodyczy 😱 od tego trzeciego byłam wręcz uzależniona 😭 mogłam nic nie jeść tylko słodycze 🤦 jednak ułożyłam sobie w głowie że albo teraz albo nigdy 🤷 od 2lat nie jem słodyczy (fakt czasem coś skubne ale to naprawdę sporadycznie) białego pieczywa już nie kupuję wgl bo i mąż przeszedł na ciemne i córka... Teraz ją uczę razowego makaronu bo jak kaszę gryczaną uwielbia tak kluski woli białe 🤣 a dodatkowo żeby było śmieszniej w szkole zawsze miałam zwolnienie z biegania bo miałam stwierdzoną astmę wysiłkową... Jednak pewnego dnia pod wpływem impulsu zrobiłam lekki trening ale motywowana przez córkę chciałam spróbować więcej 🙈 w biegam tylko w okresie maj-wrzesien... W 2021roku łącznie przebiegłam 400km a w tym roku mój wynik to 600km 😱 gdyby ktoś 3lata temu mi powiedział że moim hobby będzie bieganie to bym go wyśmiała 🤣 a w tym roku po 30-stych urodzinach udało mi się przebiegać moja pierwszą w życiu dychę 🙈 więc uwierzcie mi z dobrym podejściem można się przestawić na dietę Ig 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2022, 15:35

    akuszerka89, Mila88 lubią tę wiadomość

  • Stokrotka_92 Przyjaciółka
    Postów: 91 94

    Wysłany: 28 listopada 2022, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest serduszko ❤ 8w1 ;)
    Mam za mało płytek krwi i mam powtórzyć badania bo źle to wygląda...

    Paulina1106, smoothie, Aga0801, Anuszka272, Willsee, akuszerka89, Anett93, L.aura lubią tę wiadomość

  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 28 listopada 2022, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anett93 wrote:
    Anuszka, witaj :)
    Ja to tez ciągle schizuję, że nie mam objawów, poza brakiem apetytu i tak jak Aga0801 ciągle sprawdzam w toalecie czy nie plamię. Ten strach czy wszystko będzie dobrze jest okropny. Myślicie, że jeśli jeszcze w czwartek nie było serduszka 6+2, to czy po 5 dniach we wtorek 7+0 już byłoby?
    Idę do lekarza po skierowanie na badania i chce poprosić żeby zrobił mi USG (mam nadzieje, ze się zgodzi)

    Anett93 myślę,że serduszko powinno być :) Zaciskam kciuki żeby się udało z tym usg :)

    L.aura, Anett93 lubią tę wiadomość

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • Kaja1234 Autorytet
    Postów: 440 683

    Wysłany: 28 listopada 2022, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co konkretnie bierzecie na wzdęcia i zaparcia?
    U mnie jest grubo, jestem raczej szczupła a brzuch wygląda jak w 6msc cały czas, już musiałam kupić rajstopy ciążowe i noszę luźne swetry 🥴 Nie pomaga pewnie fakt, że 2 tygodnie temu odstawiłam kawę, ale mam jakąś blokadę - boję się ze mogłaby zaszkodzić.

    24 👱‍♀️

    16.11 ⏸️ - beta 19,5
    12.12 - mamy ❤️
    14.01 - prenatalne, 5,74cm prawdopodobnie dziewczynki 💞
    10. 02 - 10cm 🐿️
    24.02 - na 100% chłopiec 😂💙
    11.03 - połówkowe 352g synka 🦦
    24.03 - wszystko ok 🐋
    21. 04 - skracającą się szyjka, poza tym wszystko ok
    19.05 - prenatalne III trymestr 💛
    27.06 - 35+4 2647g
    14.07- ostatnia wizyta
    28.07 - 40+0 3520g
    06.08 - indukcja
    age.png
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 28 listopada 2022, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, melduję się po wizycie. 6+1 i mamy ♥️ wszystko wygląda bardzo dobrze. Dodam, że czwartek wieczór odwiedziłam SOR, bo poleciało mi sporo żywej krwi, jak byłam w toalecie. Ale lekarz wówczas orzekł, że wszystko jest ok, nie widzi krwiaka, kosmówka się nie odkleja, a pęcherzyk i wszystko wygląda właściwie dla obecnego etapu. No i dziś na wizycie widziałam ♥️ Więc na chwileczkę złapałam oddech. TP 23.07 i mam nadzieję, że do lipca z Wami zostanę…

    MagdaD1405, smoothie, akuszerka89, L.aura, Paulina1106, Anett93, Willsee, Aga0801 lubią tę wiadomość

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Anuszka272 Ekspertka
    Postów: 130 123

    Wysłany: 28 listopada 2022, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaja1234 wrote:
    Dziewczyny, co konkretnie bierzecie na wzdęcia i zaparcia?
    U mnie jest grubo, jestem raczej szczupła a brzuch wygląda jak w 6msc cały czas, już musiałam kupić rajstopy ciążowe i noszę luźne swetry 🥴 Nie pomaga pewnie fakt, że 2 tygodnie temu odstawiłam kawę, ale mam jakąś blokadę - boję się ze mogłaby zaszkodzić.

    Ja mam zalecony syrop lactulosum i pije rano łyżkę i w południe łyżkę... Udaje mi się dzięki temu raz dziennie załatwiać bo jak miałam 3dni blokady to myślałam że zejde z bólu... Ale wzdęcia też mam straszne... Nie pamiętam żebym w którejś ciąży tak miała 🙈

  • Analityczka Koleżanka
    Postów: 45 83

    Wysłany: 29 listopada 2022, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebralam wyniki badań.
    Wszystko byloby ok, gdyby nie TSH. Wyszlo 4.87.
    Wizyta za tydzien. Czy powinnam ja przyspieszyc? Nigdy nie mialam problemow z tarczyca.

    preg.png
  • Anuszka272 Ekspertka
    Postów: 130 123

    Wysłany: 29 listopada 2022, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w którym tygodniu zapisali Was na prenatalne? Ja właśnie dzwoniłam do kliniki i zapisali mnie na 29grudnia ale to będzie już 13tydz i nie wiem czy nie za późno 🤔 oczywiście zapytam o to lekarza na wizycie ale pamiętam że w drugiej ciąży robiłam w 12tygodniu

‹‹ 23 24 25 26 27 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ