X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPIEC 2018
Odpowiedz

LIPIEC 2018

Oceń ten wątek:
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 23 października 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melbusia, i jak tam mała?

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 23 października 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety przy takich maluszkach za wiele nie można podawać. Więc mamy wodę morską do niska, maść majerankową, tantum verde. Gardło czerwone, katar czyli to co ja z mężem mamy. Na szczęście nie poszło jeszcze na oskrzela. Szpital w domu. Rozpiska co kto i o której ma wziąć.

    l22n6iyek016fbg8.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 23 października 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję :( zdrówka w takim razie dla całej Waszej trójki!

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 24 października 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus dzięki. Taki paradoks,ze jak już się zaczęło to choróbsko, to wróciło moje pogodne i radosne dziecko. Mimo gilów.

    Katka to chyba właśnie ta słynna matczyna intuicja, która podponam,ze z dzieckiem się coś dzieje ;-) dobrze,ze taka istnieje.

    Dziewczyny macie jakieś sprawdzone krzesełka do karmienia? Nie potrafię się na nic zdecydować, a powoli trzeba się rozglądać.

    l22n6iyek016fbg8.png
  • katka84 Autorytet
    Postów: 1106 455

    Wysłany: 24 października 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melbusia88 wrote:
    Kaktus dzięki. Taki paradoks,ze jak już się zaczęło to choróbsko, to wróciło moje pogodne i radosne dziecko. Mimo gilów.

    Katka to chyba właśnie ta słynna matczyna intuicja, która podponam,ze z dzieckiem się coś dzieje ;-) dobrze,ze taka istnieje.

    Dziewczyny macie jakieś sprawdzone krzesełka do karmienia? Nie potrafię się na nic zdecydować, a powoli trzeba się rozglądać.
    Ja mam takie zwykłe plastikowe, co to niby można później rozłożyć do krzesełka i stolika. Ważne by miało pasy, bo dziecko lubi się kręcić, i musi być dość wysokie, byś nie musiała się schylać za mocno. Poza tym nie przywiązywałam jakieś szczególnej wagi do tego. Może żeby materiał można było zdjąć i oprać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2018, 11:18

    ojxevcqg1xm9p63u.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 24 października 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zupełnie nie myślałam jeszcze o takich rzeczach :)

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 24 października 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powoli (naprawdę powoli) myślę, bo chciałam koło 5 miesiąca zacząć coś wprowadzać. Czyli za miesiąc :-) katka dzięki za podpowiedzi. O wysokości nie myślałam w ogóle.

    l22n6iyek016fbg8.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 25 października 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane! Dawno nie odwiedzałam wątku widzę dziewczyny są pochłoniete opieka nad maluszkami. Współczuje chorób, ja sama zastanawiam się czy nie zaszczepić się na grupę bo w zeszłym roku bardzo długo chorowalam. Mi się udało rozkręcić laktacyje to była bardzo długa droga, sama się sobie dziwię że mam tyle samozaparcia i cierpliwości. Ogl co do wysokiego krzesełka to ja chyba decyduje się na Chicco chociaż widziałam że dosyć drogie jest

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 25 października 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)
    Trochę mnie tu nie było ale Maja jest bardzo absorbująca. U nas starsza właśnie kończy anginę :/ także noo...

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 25 października 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Ulcia, napisz coś więcej :-) bo faktycznie dawno cię nie było.

    Britty super,ze się udało. Jak tam rośnie córeczka?

    Czasami się zastanawiam czy tylko ja mam takiego spiocha,ze mam tyle czasu wolnego, czy jak :-D

    l22n6iyek016fbg8.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 25 października 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie, że się odezwałyscie dziewczyny :)
    Napiszcie w wolnej chwilii jak tam :)

    Melbusia, moja w dzień ma bardzo krótkie drzemki ale mimo wszystko i tak znajduję czas na wszystko póki co (no może nie całkiem na wszystko ale np. Bez problemu dziennie mam chwilę, żeby pisać magisterkę), nawet teraz kiedy mąż w delegacji i jesteśmy same :) ale może to kwestia tego, że mam małe mieszkanie więc jest mało sprzątania, obiady często robię na dwa dni itp.

    A ile śpią na dobę Wasze maluchy? Moja ok 14,góra 15 godzin.. Z czego większość to jest spanie nocne.

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 25 października 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melbusia chyba masz takiego śpiocha :D Zuzia mało mi śpi za dnia i jest dość wymagająca uwagi, ale i tak już lepiej sobie radzimy za to w nocy anioł zasypia o ok 20 budzi się raz, dwa razy w nocy i śpi do 6-7. Ogl początki były ciezkie,mała ciągle wisiała na cycku albo miała kolki a mnie łapała depresja, byłam wykonczona, po miesiącu już była poprawa i teraz jest już naprawdę dobrze. Dziewczyny a wy doszlyscie do siebie na 100% po porodzie? Ja mam wciąż problemy z zaparciami..

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 25 października 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adusia tez malo spi w dzien, za to w nocy spi od 20 do 7.30 z 2 pobudkami, zazwyczaj o 2 i 5 albo 1 i 4. :) A w dzien oczywiscie potrzebuje mojej uwagi, duzo sie bawimy, lezymy, przytulamy, spiewamy sobie, chodzimy na spacery itp, ale jakos udaje sie to zorganizowac i raczej nie zawalam z obowiązkami. ;) a po porodzie doszlam do siebie ;)

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 25 października 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to moja jest naprawdę ekstremalnym spiochem :-D śpi od 21.30 do 9 rano z jedną pobudka na jedzenie ok. 5.30. A w dzień to wygląda tak, że ma ok 1,5 godz aktywności i potem 1,5 godziny śpi. Karmienie izniw ten sam cykl. Łącznie dobowo to jakieś 17 godzin, do 18 max. A jak już jest aktywna, to potrafi też się zająć sama sobą np. na macie, albo w bujaczku. Więc jak np muszę zrobić obiad czy coś innego, to ja kładę na matę i tylko zagladam, albo biorę bujaczek do kuchni. I ciekawostka taka- moje dziecko nie śpi na spacerach i w samochodzie :-D zasypia ale zawsze pod koniec :-) albo po 50 minutach spaceru kiedy już wracamy do domu albo po 30- 40 km jazdy autem ;-) nie znam drugiego takiego malucha :-D
    Po porodzie już doszłam do siebie. Zapomniałam już, że był ;-) nie wiem czy pamiętacie historie moich rozwalonych szwów po naciuciu krocza, które rzekomo wymagały korekty za 400zl... Otóż prawie nie widać blizny :-D cieniutka biala kreseczka. dobrze, że się nie zdecydowałam.

    l22n6iyek016fbg8.png
  • Vanillaice Ekspertka
    Postów: 192 172

    Wysłany: 25 października 2018, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja też Was regularnie podczytuje, choć się nie udzielam :). U nas też ok, w środę kończymy 4 miesiące :).

    Britty lubi tę wiadomość

    Kasia27
    p19uyx8dgi2niu08.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 25 października 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melbusia skąd ty wzięłaś takie grzeczne dziecko? :D jejku ja to wszystko muszę robić w biegu. Uf to dobrze że nie zdecydowałas się na taki drogi zabieg, ja miałam CC i zostawili mi jedną szwe zauważyłam ja tydz później :o na szczęście nie wrosła sie. ;)

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 25 października 2018, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty sama się zastanawiam jak to możliwe :-D do snu też nie lulam, nie bujam. Spiewam na dobranoc, głaszcze po główce, wlaczam pozytywke i wychodzę. Lilka zaraz zasypia. Mam egzemplarz najgrzeczniejszy z grzecznych. Kryzys był jedynie przy kolkach, ale krótko, bo zmieniliśmy mleko i to wystarczyło no i teraz przed chorobą. Nie wiem czym sobie zasłużyłam na takie grzeczne i pogodne dziecko :-D może to nagroda za trudną ciążę ;-)

    l22n6iyek016fbg8.png
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 26 października 2018, 02:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada tez zasypia sama :) jedzenie i do spania, w ciagu dnia potrzebowala smoczka, zeby sie wyciszyc, ale tylko do spania, jak zasnie, to smoczek wyjmujemy. Czasem jej puszczam pozytywke albo szum, ale nie nosimy, nie lulamy itp. Dlugo bawi sie sama na macie, a musze kupic bujaczek, bo sie przeprowadzilismy i mamy osobno kuchnie, ktora od salonu dzieli korytarz, wiec wolalabym zabierac ja ze soba do kucni niz co chwile zostawiac samą. :D Ads placze tylko jak jest senna lub glodna. Raczej rzadko,odpukać, robi sceny. Ale lubi jak ktos z.nia jest nawet w jednym pomieszczeniu, nie musi sie z nia bawic, ona lubi gadac do kogos. :D np. Jak byli kiedys moi rodzice, to nie poszla na dzemke, tylko sie bawila na macie i co jakis czas zagadywala do mojego taty ;D ;D ale zostawiam ją samą tez czasem, czy na macie czy w lozeczku z zabawką,zeby sie nie przyzwyczaila, ze ktos non stop z nią bedzie.

    melbusia88 lubi tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Kaktus93 Autorytet
    Postów: 516 235

    Wysłany: 26 października 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melbusia, no to faktycznie niezły egzemplarz Ci się trafił - do pozazdroszczenia :) chociaż ja tam na swoją mała nie narzekam, ale może jest to kwestia nastawienia - ja nastawialam się na krzyki przez cały dzień i bezsenne noce a okazuje się, że mam całkiem pogodne dziecko, a i w nocy śpię tyle samo (a może czasem i wiecej) co kiedyś. I nawet nie przeszkadza mi, że na noc jednak to ja muszę ją usypiac, tzn położyć się koło niej (nie zasypia sama jak córeczki MElbusi i Nalii), w dzień też żeby się zdrzemnęła to potrzebuje, żeby pobujać ją w wózku + szumiś lub okap (tak, okap działa najlepiej :D).
    Zaskoczyło mnie jedynie, że nie lubi spacerów i jazdy samochodem - myślałam, że wszystkie dzieci to lubią.. :) abstrakcją dla mnw jest to, że wózek w domu jest okej ale na dworze już nie..

    Ja po porodzie na doszłam już do siebie, niestety o okresie ciąży przypominają mi liczne rozstępy i obwisly brzuch:/
    Nie wiem jak odczucia podczas seksu, bo mieliśmy tylko jedna próbę już jakiś czas temu i wtedy jeszcze trochę odczuwalam dyskomfort, lekki ból. Nie wiem jak byłoby teraz.

    l22nsg188x4pwv1x.png
  • melbusia88 Autorytet
    Postów: 1560 1041

    Wysłany: 26 października 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w środę w lidlu ładne ciuszki :-) w ciąży stawialam na jakość, ale jak zrozumiałam,ze te ciuszki są na 2-3 miesiące, to już nie jest to dla mnie priorytet ;-)

    katka84 lubi tę wiadomość

    l22n6iyek016fbg8.png
‹‹ 1335 1336 1337 1338 1339 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ