X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5285 4627

    Wysłany: 11 kwietnia, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciri86 wrote:
    Ja się będę szczepić, ale coś lekarz mówił o 32 tygodniu.
    Właśnie ciekawe czemu taka różnica w tygodniach, bo tu szczepią od 22tc a jak powiedziełam położnym, że w Pl po 30tc to były bardzo zaskoczone, że tak późno 😂 Nie wiem skąd ta rozbieżność 🤷🏼‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia, 22:47

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 474 381

    Wysłany: 11 kwietnia, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie o dziwo szyjka po ostatnim badaniu k 3 cm także luteina działa ale mam brać non stop i się oszczędzać.
    Dziewczyny też mieszkam 10 minut od Polnej co jest 😂.
    Ja rozkminiłam już, że też jak do 34 tygodnia coś by się działo to polna a po 34 tygodniau to świętą rodzinę wybieram bo ponoć ostatnie miesiące znacznie się polepszyło i jest zzo dostępne całodobowo. To mnie przekonuje a jakby coś się działo to z Jarochowskiego jest blisko na Polną w razie co(odpukac). Raszei odradziła mi szwagierka, że z komunikacją problem podczas cc był pomiędzy mężem a personelem a dziecku spadało tętno i niczego od nikogo nie mógł się dowiedzieć. To mnie zniechęciło choć wiadomo tych przypadków jest multum i w każdym szpitalu coś.

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 474 381

    Wysłany: 11 kwietnia, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już mam w przyszłym tygodniu prenatalne to się dowiem pewnie wagi malucha i coś więcej może bo generalnie na tych kontrolnych badaniach to mój lekarz nie jest super rozgadany.
    Wyniki posiewu z pochwy mu dałam to nic nie skomentował, badania moczu również - mam nadzieję że jakby coś było nie tak to by zapisał jakiś antybiotyk 😬
    Ale zlecił badanie na posiew moczu; mam zrobić w przyszłym tygodniu. Boże tyle co człowiek w tej ciąży razy nasiusia do tych pojemników...to nie zlicze

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2216 2016

    Wysłany: 11 kwietnia, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minia95 wrote:
    U mnie o dziwo szyjka po ostatnim badaniu k 3 cm także luteina działa ale mam brać non stop i się oszczędzać.
    Dziewczyny też mieszkam 10 minut od Polnej co jest 😂.
    Ja rozkminiłam już, że też jak do 34 tygodnia coś by się działo to polna a po 34 tygodniau to świętą rodzinę wybieram bo ponoć ostatnie miesiące znacznie się polepszyło i jest zzo dostępne całodobowo. To mnie przekonuje a jakby coś się działo to z Jarochowskiego jest blisko na Polną w razie co(odpukac). Raszei odradziła mi szwagierka, że z komunikacją problem podczas cc był pomiędzy mężem a personelem a dziecku spadało tętno i niczego od nikogo nie mógł się dowiedzieć. To mnie zniechęciło choć wiadomo tych przypadków jest multum i w każdym szpitalu coś.
    Hahah może mieszkamy wszystkie koło siebie, ale w zasadzie na Polna to akurat 10 min jest i z Łazarza, Jeżyć, Grunwaldu, Solacza i pewnie z Winiar i innych 😂.
    Podobno nie ma całodobowo :/

    age.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 474 381

    Wysłany: 11 kwietnia, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Hahah może mieszkamy wszystkie koło siebie, ale w zasadzie na Polna to akurat 10 min jest i z Łazarza, Jeżyć, Grunwaldu, Solacza i pewnie z Winiar i innych 😂.
    Podobno nie ma całodobowo :/
    No to kuźwa z moim szczęściem trafię akurat jak anestozjolog pojedzie na obiad 😂

    AEGO lubi tę wiadomość

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 474 381

    Wysłany: 11 kwietnia, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Hahah może mieszkamy wszystkie koło siebie, ale w zasadzie na Polna to akurat 10 min jest i z Łazarza, Jeżyć, Grunwaldu, Solacza i pewnie z Winiar i innych 😂.
    Podobno nie ma całodobowo :/
    Jestem na grupie na FB "rodzę w sw rodziny" i babki co rodziły w marcu wszystkie potwierdzają w komentarzach że jest dostępne zzo całodobowo. Niby się to zmieniło od lutego.

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2216 2016

    Wysłany: 11 kwietnia, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minia95 wrote:
    No to kuźwa z moim szczęściem trafię akurat jak anestozjolog pojedzie na obiad 😂
    Ja jestem pewna, że ja trafię na jakiś środek nocy, gdzie nie będzie nikogo do znieczulenia. xD
    Ooo to chyba się zmieniło!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia, 23:37

    age.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 474 381

    Wysłany: 11 kwietnia, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Ja jestem pewna, że ja trafię na jakiś środek nocy, gdzie nie będzie nikogo do znieczulenia. xD
    Ooo to chyba się zmieniło!
    Tej oby chociaż położne były i jacyś inni lekarze xD

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2216 2016

    Wysłany: 11 kwietnia, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minia95 wrote:
    Tej oby chociaż położne były i jacyś inni lekarze xD
    Jesteśmy w podobnym terminie, najwyżej przyjdę Ci dopingować jak nie będzie personelu. 🤣

    age.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 474 381

    Wysłany: 11 kwietnia, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Jesteśmy w podobnym terminie, najwyżej przyjdę Ci dopingować jak nie będzie personelu. 🤣
    Ej ale Ty pisałas gdzieś że masz termin jakoś 20 któryś czerwca? Ja mam niby na 4/07. Ciekawe czy cos się zmieniło przez to że ta moja szyjka też się skróciła. Ale będzie ciekawie jak razem na porodowce wylądujemy, możemy sobie na zmianę lędźwia masować bo mój mąż po 5 minutach masażu ma dość ja nie wiem jak on da radę jak będę rodzic haha

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2216 2016

    Wysłany: 12 kwietnia, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minia95 wrote:
    Ej ale Ty pisałas gdzieś że masz termin jakoś 20 któryś czerwca? Ja mam niby na 4/07. Ciekawe czy cos się zmieniło przez to że ta moja szyjka też się skróciła. Ale będzie ciekawie jak razem na porodowce wylądujemy, możemy sobie na zmianę lędźwia masować bo mój mąż po 5 minutach masażu ma dość ja nie wiem jak on da radę jak będę rodzic haha
    Tak, co do zasady mam na 3.07 z I prenatalnych, ale to ostatni raz kiedy mi tak termin wyszedł, później wychodził już ten czerwiec, z okresu też tak powinno wychodzić, więc zobaczymy jak to finalnie będzie. 😃

    age.png
  • Ciri86 Autorytet
    Postów: 765 1730

    Wysłany: 12 kwietnia, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minia95 wrote:
    Jestem na grupie na FB "rodzę w sw rodziny" i babki co rodziły w marcu wszystkie potwierdzają w komentarzach że jest dostępne zzo całodobowo. Niby się to zmieniło od lutego.

    Cześć Dziewczyny, to może jednak mieszkamy blisko siebie , będziemy chodzić na spacerku w latem :) ja mieszkam za Ogrodami, blisko Rusałki.
    Co do Świętej rodziny położna tez juz mi potwierdziła że mają zoo 24/7, bo mają już 3 anestezjologow, zmieniło się to niedawno, ale mówiła, że tak jej potwierdziły pacjentki, do których chodzi po porodzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia, 06:52

    age.png
    👱‍♀️38 lat, 🤵43 lata
    AMH-2,55 (03.23)
    KIR Bx, mutacja Leiden, Pai-I, MTHFR, niedoczynosc tarczycy,adenomioza
    wysoki Cross match 32%,
    Starania od maja 2016
    2018 - 2xIUI ❌
    2020 - CP-metotreksat
    08.2021
    1 IVF - 2 ❄️❄️ niezbadane, 2 transfery ❌
    10.2022
    2 IVF - 3 ❄️❄️❄️ - po PGT-A mamy 1 ❄️ (5.1.1)

    10.22-05.23-stan zapalny endo(4 biopsje)
    04.23-08.23 osocze
    05.23- laparoskopia
    06.23-leczenie immuno
    06.23-11.23- aku
    07.23- 5 biopsja 0/10
    08.23-10.23- za cienkie endo

    31.10.23 FET 5.1.1.
    7dpt-56, 9dpt-125
    13dpt-623,15dpt-1402
    20dpt-4409, 24dpt-8616
    29dpt (6+4) -jest ❤️

    38+1 - poród SN, synek 2420g, 49 cm, 10/10
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 12 kwietnia, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj czekam sobie na krzywej, powiem Wam że to nic strasznego, samo wypicie spoko dostałam smak czarna porzeczka i mogę powiedzieć że było to dobre 😅 tylko teraz trochę mi niedobrze ale myślę że dam radę 😁

    Co do szczepienia na krztusiec myślę że będę się szczepić ale muszę mojego lekarza podpytać na następnej wizycie 🤔

    Zosis, AEGO, Ania1985 lubią tę wiadomość

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1356 974

    Wysłany: 12 kwietnia, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aego mi teraz termin z usg wyszedł na 26.06 ale ja z okresu mam na 10.07. Więc pewnie wystrzelimy się gdzieś pośrodku 😀

    AEGO lubi tę wiadomość

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1787 1587

    Wysłany: 12 kwietnia, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja muszę właśnie wydębić informacje na wizycie pod koniec kwietnia odnośnie szczepień, niezbędnych badań/wyników co muszę ze sobą mieć na poród bo to już zdecydowanie bliżej niż dalej...
    Co do znieczulenia- zazdro tym, które mają dostęp 24/7w swoich szpitalach. Mi w głowie się nie mieści w ogóle jak w 21wieku może nie być choć JEDNEGO anestezjologa na potodowce całodobowo 🤷‍♀️

    Witaj trzeci trymestrze 🥂🥳
    Ja: Kochanie, wiesz, że jutro zaczynamy trzeci trymestr?
    Stary: no.
    Ja: No i ?
    Stary: no i co. No i zaczynamy, no to co?
    Ja: jak to k!@#a co, to już OSTATNI, więcej nie ma! Stąd nazwą TRY-mestr, od trzech. I koniec! (Przerażenie)!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia, 08:22

    Zosis, Ania1985 lubią tę wiadomość

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 12 kwietnia, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Doktor mówił, że szczepienie na krztusiec to tak 28-32 tc, więc pewnie będziemy rozmawiać o tym na kolejnej wizycie (akurat będzie 30 tc).

    Myszkaaa, kciuków za krzywą. 🤞 Nawet nie słyszałam o porzeczkowej. 😯 Ale w moim przypadku to może i dobrze, bo zaraz miałabym zgagę. 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia, 08:13

    Myszkaaa20 lubi tę wiadomość

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 12 kwietnia, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Ja muszę właśnie wydębić informacje na wizycie pod koniec kwietnia odnośnie szczepień, niezbędnych badań/wyników co muszę ze sobą mieć na poród bo to już zdecydowanie bliżej niż dalej...
    Co do znieczulenia- zazdro tym, które mają dostęp 24/7w swoich szpitalach. Mi w głowie się nie mieści w ogóle jak w 21wieku może nie być choć JEDNEGO anestezjologa na potodowce całodobowo 🤷‍♀️

    Witaj trzeci trymestrze 🥂🥳
    Ja: Kochanie, wiesz, że jutro zaczynamy trzeci trymestr?
    Stary: no.7
    Ja: No i ?
    Stary: no i co. No i zaczynamy, no to co?
    Ja: jak to k!@#a co, to już OSTATNI, więcej nie ma! Stąd nazwą TRY-mestr, od trzech. I koniec! (Przerażenie)!

    Właśnie ostatnio rozmawiałam z koleżanką lekarką na temat anestezjologa na porodówce i powiedziała że jeden MUSI być bo przecież są nagłe cesarki a z reguły jest 2 więc ja już nie wiem co o tym myśleć, mam nadzieję że trafię na moment że będę mogła mieć podane, chyba że akcja będzie tak szybka że nie zdążą to też się nie obrażę 😅

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2216 2016

    Wysłany: 12 kwietnia, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciri86 wrote:
    Cześć Dziewczyny, to może jednak mieszkamy blisko siebie , będziemy chodzić na spacerku w latem :) ja mieszkam za Ogrodami, blisko Rusałki.
    Co do Świętej rodziny położna tez juz mi potwierdziła że mają zoo 24/7, bo mają już 3 anestezjologow, zmieniło się to niedawno, ale mówiła, że tak jej potwierdziły pacjentki, do których chodzi po porodzie.
    Ja natomiast blisko stadionu. :)
    O, słyszałam tylko k cytrynowej i pomarańczowej glukozie.
    Generalnie musi być 2 anestezjologów, ale to jest minimum i wtedy żaden nie pójdzie do pacjentki rodzącej naturalnie. :/ tak tłumaczyła położna przynajmniej.

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1787 1587

    Wysłany: 12 kwietnia, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszkaaa20 wrote:
    Właśnie ostatnio rozmawiałam z koleżanką lekarką na temat anestezjologa na porodówce i powiedziała że jeden MUSI być bo przecież są nagłe cesarki a z reguły jest 2 więc ja już nie wiem co o tym myśleć, mam nadzieję że trafię na moment że będę mogła mieć podane, chyba że akcja będzie tak szybka że nie zdążą to też się nie obrażę 😅
    Pytałam mojego doktorka (kierownika oddziału) i jest... od 8 do 14 bo braki personelu. Oczywiście w weekendy nie ma szans. Ponoć tak jest w wielu miejscach w Polsce 🤷‍♀️

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 474 381

    Wysłany: 12 kwietnia, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Ja natomiast blisko stadionu. :)
    O, słyszałam tylko k cytrynowej i pomarańczowej glukozie.
    Generalnie musi być 2 anestezjologów, ale to jest minimum i wtedy żaden nie pójdzie do pacjentki rodzącej naturalnie. :/ tak tłumaczyła położna przynajmniej.
    Ja też w pobliżu stadionu:o a jaki kupowałas wózek? Bo na pewno brałaś pod uwagę spacerki w lasku a ja właśnie idę dziś oglądać i w końcu muszę się na jakiś zdecydować 🥹

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
‹‹ 272 273 274 275 276 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ