X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Natka9106 Autorytet
    Postów: 603 577

    Wysłany: 14 kwietnia, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dzisiaj mam słabszy dzień, pewnie dlatego że to już nie wiem która moja noc nieprzespana. 🥲🥲 ogólnie nic mnie nie boli, ale nic totalnie mi się nie chce, czuje jakąś ciężkośc na żołądku, bo oczywiście zapominam że mój żołądek jest skurczony i muszę mniej jeść a częściej. 😆
    No i troszeczkę mam stresik przed jutrzejszą wizytą ale i tak jest o milion razy mniejszy niż na początku ciąży gdzie nie było jeszcze ruchów. Jestem ciekawa ile nasze dziecię już waży, bo w ostatnich dwóch tygodniach to widocznie urosłam. No i mam nadzieję że jutro dalej będzie dziewczynką, bo chyba oszaleje. Wszystko praktycznie kupione 😅😅😅

    Nisia18 lubi tę wiadomość

  • Minia95 Autorytet
    Postów: 474 381

    Wysłany: 14 kwietnia, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka9106 wrote:
    Mi jeszcze z takich grubszych rzeczy brakuje tylko fotelika i za cholerę nie wiem jaki kupić przy moim ograniczonym budżecie. A tak to jeszcze muszę zrobić zamówienie z apteki typowo dla dziecka, bo dla siebie mam z grubsza. No i pewnie kilka ubranek dokupię bo nie wiem czy nie mam za mało. Ogólnie bardzo minimalistycznie podeszłam do wyprawki, chociaż to moje pierwsze dziecko i ciężko się powstrzymać przed tymi pięknymi rzeczami. Jestem z tego póki co dumna.
    Maxi cosi cabriofix obczaj, może będzie w Twoim budżecie.

    Ja dziś kupiłam gondolę i to w turbo atrakcyjnej cenie. Espiro next. Poszłam po taniości. Jednak postawiłam na używaną a potem ze spacerówką pomyślę o czymś lepszym i już może nową kupię lekką i w ogóle.

    Z grubszych rzeczy został mi do kupienia przewijak i łóżeczko. Spędza mi ono sen z powiek bo nadal nie wiem czy postawić na dostawkę, drewniane czy na materiałowe i już człowiek głupieje🫠

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • dori Autorytet
    Postów: 754 958

    Wysłany: 14 kwietnia, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany a ja dziś mam taki ból w żebrach, że masakra. Macie na to jakieś sposoby poza ćwiczeniami rozciągającymi?

    31.10.2022 💔
    25.05.2023 💔
    13.11.2023 ⏸️ beta 93,81
    15.11.2023 beta 223,65
    22.11.2023 beta 4193 🤞
    27.11.2023 6+1 2,6 mm ❤️ USG 5+6
    11.12.2023 8+1 1,39cm ❤️ USG 7+5
    22.12.2023 9+5 2,58cm ❤️ USG 9+3
    09.01.2024 12+2 5,79cm USG 12+2. Prenatalne idealnie 😍
    19.02.2024 18+1 232g ❤️
    05.03.2024 20+2 II prenatalne, 340g i pierwsze kopniaki 😍
    14.05.2024 30+2 III prenatalne, 1750g 😍

    Iga 🥰🥰 30.07.2024 22:51 😍 ⚖️3635g 📏56cm 💖

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1786 1587

    Wysłany: 14 kwietnia, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dori wrote:
    Rany a ja dziś mam taki ból w żebrach, że masakra. Macie na to jakieś sposoby poza ćwiczeniami rozciągającymi?
    Popróbuj oddech przeponą, połóż się na plecach, unieś ręce i chwyc w nie jakąś taśmę do ćwiczeń skrzyżowaną w X, oddychaj tak przeponą by ta taśma rozchodziła się na boki :) plus jakieś zwykłe krążenia barków:)

    dori lubi tę wiadomość

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 717 853

    Wysłany: 14 kwietnia, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nisia18 ja miałam kilka takich zjazdów, że dosłownie zasnęłam w środku dnia i nie byłam w stanie się podnieść. Potem się okazało, że mam niedobory żelaza i odkąd suplementuje nie czuję się już taka słaba, chociaż inne ciążowe dolegliwości oczywiście mam 😆

    Jeśli chodzi o budżetowa opcje na fotelik, to polecam popytać po znajomych czy ktoś nie sprzedaje po jednym dziecku.
    Ja od obcej osoby też bym się bała kupić fotelik, ale od zaufanej się nie boję, a te pierwsze foteliki są zazwyczaj jak nówki, bo są bardzo mało używane, a cena jest o wiele niższa.

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • totylkoja Autorytet
    Postów: 630 601

    Wysłany: 14 kwietnia, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odkupuje dość dobry fotelik od znajomych. Chyba nie odważyłabym się nabyć używanego od osób za których nie mam pewności że był bezwypadkowy

    👱🏻‍♀30👱🏻‍♂32

    24.03.23r. poronienie zatrzymane 7/8 tydz. 💔

    31.10 ⏸️
    02.11 bhcg 2047 mIU/ml; prog 27 ng/ml
    04.11 bhcg 5315
    07.11 wizyta - pechęrzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    19.11 szpital - krwawienie🥺
    30.11 8+4 i 2.05 cm
    21.12 4.9 cm
    28.12 prenatalne 13+1 i prawie 7 cm
    01.02.24 240 g cudu ❣️
    15.02 połówkowe 20+1 i 380 g dziewczynki 🌸
    14.03 716 g
    04.04 1100 g 💟
    25.04 1450 g 💟
    21.05 2300; 33+6
    04.06 2700: 35+6 🌸.

    age.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1546 1615

    Wysłany: 14 kwietnia, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z magnezu ja biorę od kilku dni asmag forte 2x1 , lekarz mi przepisał ale jest bez recepty i kosztuje poniżej 20 zł za 50 tabletek, to jakaś nowość w ciąży jeżeli chodzi o koszty 😅 :D . Póki co żadnych skurczy nóg nie miałam , nie wiem czy to przypadek czy faktycznie tak szybko działa ?

    Powiem Wam że ja chyba długo nic nie miałam prócz wózka ale trochę się obkupiłam przez ostatnie 2 tygodnie, bo czeka nas kilka imprez rodzinnych i jednak cichy ze względu na pozostałe wydatki postanowiłam przyspieszyć .
    Łóżeczko stoi w kartonie ale zamiast 7w1 kupiłam inne. Wiem po sobie, że u mnie rzeczy typu „kilka w1” się nigdy nie sprawdzały, bo albo gubiliśmy części albo już się koncepcja 8 razy zmieniła 🙃
    Póki co mam już chyba całkiem sporo:
    - ubranka , głównie 56/62 więc muszę zamówić kilka większych na później , różne mam i z vinted i nowe z next, Sinsay, sporo z Lindex , okaidi , coś z pepco się też znajdzie
    - kosz Mojżesza z materacykiem , osłonka i prześcieradłami
    - łóżeczko plus materacyk i prześcieradła babysense luna / ikea, ikea
    - komodę z przewijakiem Ikea Myllra
    - wózek bugaboo
    - torbę do wózka walking mum
    - nosidło babybjörn
    - fotelik plus baza maxi cosi
    - kosz na pieluchy plus wkłady sangenic twist
    - pieluszki tetrowe, 2 ręczniki, kocyk azurkowy ikea
    - kokon lulano
    - kołderkę i poduszkę cienka to jedyna rzecz jaka mam po starszakach :D więc awaryjnie jest ale chyba kupię i tak docelowo śpiworek i tak 🤔

    Kupić muszę jeszcze: laktator i ze 2 butelki, smoczek (nigdy nie używałam ale chyba s razie „w” jeden wezmę, otulacz cienki , torbę do szpitala - nie wiem co wybrać :/ czy może walizkę lepiej wziąć ? Co proszę z Waszego doświadczenia ? , wszystko do higieny dla siebie po porodzie- za dużo tego też nie wiem co wybrać :D 🫣, kosmetyki dla dziecka linomag/emolium ? - coś w ten deseń , termometr, nożyczki do paznokci, szczotkę do włosków , wanienkę , płyn do prania i płukania, wiaderko kąpielowe i chyba wszystko na start… będę mogła rodzić 🫣 po porodzie chyba kupię już leżaczek i co tam jeszcze będzie potrzebne; plan jest taki żeby na miesiąc przed porodem mieć wszystko spakowane, wyprane i skompletowane :D

    Co do samopoczucia u mnie a kratkę, ale dziś akurat całkiem przyzwoicie. Nic nie boli nic nie strzyka ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia, 19:20

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc

    202406101780.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2216 2016

    Wysłany: 14 kwietnia, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur wrote:
    Z magnezu ja biorę od kilku dni asmag forte 2x1 , lekarz mi przepisał ale jest bez recepty i kosztuje poniżej 20 zł za 50 tabletek, to jakaś nowość w ciąży jeżeli chodzi o koszty 😅 :D . Póki co żadnych skurczy nóg nie miałam , nie wiem czy to przypadek czy faktycznie tak szybko działa ?

    Powiem Wam że ja chyba długo nic nie miałam prócz wózka ale trochę się obkupiłam przez ostatnie 2 tygodnie, bo czeka nas kilka imprez rodzinnych i jednak cichy ze względu na pozostałe wydatki postanowiłam przyspieszyć .
    Łóżeczko stoi w kartonie ale zamiast 7w1 kupiłam inne. Wiem po sobie, że u mnie rzeczy typu „kilka w1” się nigdy nie sprawdzały, bo albo gubiliśmy części albo już się koncepcja 8 razy zmieniła 🙃
    Póki co mam już chyba całkiem sporo:
    - ubranka , głównie 56/62 więc muszę zamówić kilka większych na później , różne mam i z vinted i nowe z next, Sinsay, sporo z Lindex , okaidi , coś z pepco się też znajdzie
    - kosz Mojżesza z materacykiem , osłonka i prześcieradłami
    - łóżeczko plus materacyk i prześcieradła babysense luna / ikea, ikea
    - komodę z przewijakiem Ikea Myllra
    - wózek bugaboo
    - torbę do wózka walking mum
    - nosidło babybjörn
    - fotelik plus baza maxi cosi
    - kosz na pieluchy plus wkłady sangenic twist
    - pieluszki tetrowe, 2 ręczniki, kocyk azurkowy ikea
    - kokon lulano
    - kołderkę i poduszkę cienka to jedyna rzecz jaka mam po starszakach :D więc awaryjnie jest ale chyba kupię i tak docelowo śpiworek i tak 🤔

    Kupić muszę jeszcze: laktator i ze 2 butelki, smoczek (nigdy nie używałam ale chyba s razie „w” jeden wezmę, otulacz cienki , torbę do szpitala - nie wiem co wybrać :/ czy może walizkę lepiej wziąć ? Co proszę z Waszego doświadczenia ? , wszystko do higieny dla siebie po porodzie- za dużo tego też nie wiem co wybrać :D 🫣, kosmetyki dla dziecka linomag/emolium ? - coś w ten deseń , termometr, nożyczki do paznokci, szczotkę do włosków , wanienkę , płyn do prania i płukania, wiaderko kąpielowe i chyba wszystko na start… będę mogła rodzić 🫣 po porodzie chyba kupię już leżaczek i co tam jeszcze będzie potrzebne; plan jest taki żeby na miesiąc przed porodem mieć wszystko spakowane, wyprane i skompletowane :D

    Co do samopoczucia u mnie a kratkę, ale dziś akurat całkiem przyzwoicie. Nic nie boli nic nie strzyka ;)
    Super, że napisałaś, przynajmniej ogarnęłam, że zapomniałam kompletnie o kupnie niektórych rzeczy. 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia, 19:23

    Kocur lubi tę wiadomość

    age.png
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 717 853

    Wysłany: 14 kwietnia, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    totylkoja wrote:
    Ja odkupuje dość dobry fotelik od znajomych. Chyba nie odważyłabym się nabyć używanego od osób za których nie mam pewności że był bezwypadkowy
    Ja też tym razem od dobrych znajomych, a pierwszy miałam od siostry także polecam 🙂 drugi fotelik dla starszaka musiałam nowy i bardzo mnie bolało to prawie 3k 😆

    Kocur zdecydowanie polecam walizkę na kółkach, bo poród i połóg to nie czas na targanie torby, a już zwłaszcza po jakichś przygodach typu cc czy cięcie krocza.

    Kocur lubi tę wiadomość

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1546 1615

    Wysłany: 14 kwietnia, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze tak dodam , że kilka rzeczy kupiłam z drugiej ręki oczywiście, takich jak kołyskę czy komodę w stanie igła za 450 zł (nowa 1200 ;p ) albo z vinted nowe z metką naprzyklad (ale tutaj jednak polecam sprawdzić faktyczną cenę, bo sporo rzeczy było droższych na vinted niż ze sklepu producenta 🙃) ; fotelik mam akurat nowy ale nie jakiś na wypasie z bazą obrotową , całość coś koło 1200 . Myślę że wszystkie zakupy z głową i staram się na maksa racjonalnie wydatkować .
    Mam też 2 koszule z allegro i szlafrok cudowny leciutki kolorowy z tk max ;)
    Biustonoszy typowych do karmienia nie kupuje, bo przymierzyłam z 20 i nic mi nie pasuje. Aktualnie mam 75 k /l A przy nawale będzie jeszcze weselej , więc kupuję całą ciążę duże porządne Staniki , ktire wszystko porządnie trzymają . I odkładam na operację :D bo jak ja te wszystkie kg zgubię i przestanę karmić, to cycki będę z ziemi zbierać ;)

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc

    202406101780.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2216 2016

    Wysłany: 14 kwietnia, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur wrote:
    Jeszcze tak dodam , że kilka rzeczy kupiłam z drugiej ręki oczywiście, takich jak kołyskę czy komodę w stanie igła za 450 zł (nowa 1200 ;p ) albo z vinted nowe z metką naprzyklad (ale tutaj jednak polecam sprawdzić faktyczną cenę, bo sporo rzeczy było droższych na vinted niż ze sklepu producenta 🙃) ; fotelik mam akurat nowy ale nie jakiś na wypasie z bazą obrotową , całość coś koło 1200 . Myślę że wszystkie zakupy z głową i staram się na maksa racjonalnie wydatkować .
    Mam też 2 koszule z allegro i szlafrok cudowny leciutki kolorowy z tk max ;)
    Biustonoszy typowych do karmienia nie kupuje, bo przymierzyłam z 20 i nic mi nie pasuje. Aktualnie mam 75 k /l A przy nawale będzie jeszcze weselej , więc kupuję całą ciążę duże porządne Staniki , ktire wszystko porządnie trzymają . I odkładam na operację :D bo jak ja te wszystkie kg zgubię i przestanę karmić, to cycki będę z ziemi zbierać ;)
    To mnie właśnie biust urósł co prawda, ale o jeden rozmiar. 😅 mieszczę się w staniki zwykle, ale są po prostu niewygodne, więc kupiłam mięciutkie. 😀 Ale jakoś mnie to nie martwi, że nie urósł. 😅

    Kocur lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1546 1615

    Wysłany: 14 kwietnia, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sajgonka wrote:
    Ja też tym razem od dobrych znajomych, a pierwszy miałam od siostry także polecam 🙂 drugi fotelik dla starszaka musiałam nowy i bardzo mnie bolało to prawie 3k 😆

    Kocur zdecydowanie polecam walizkę na kółkach, bo poród i połóg to nie czas na targanie torby, a już zwłaszcza po jakichś przygodach typu cc czy cięcie krocza.

    Myślałam o kabinowce na swoje rzeczy i torbie takiej podręcznej na rzeczy malucha 🤔 ale może fakt wezmę jedną średnià walizkę i każdy dostanie po polówce. Średnia ok ? Takie teraz dziewczyny biorą ?

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc

    202406101780.png
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 14 kwietnia, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przerażacie mnie 😱 przy Was to na nie mam nic 😅 jedynie trochę ubranek, kokon, kocyk, 3 pieluszki i 4 smoczki 😅 przecież jeszcze jest tyle czasu 🤣

    My mamy fotelik od szwagierki ale musimy podjechać z nim do sklepu żeby sprawdzili czy pasuje do naszego auta, trochę mnie to przeraża bo auto mamy póki co małe 🙄

    Dalej zastanawiam się nad wózkiem tyle tego a żadnych rzetelnych opinii nie można znaleźć 🤦‍♀️

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 575 939

    Wysłany: 14 kwietnia, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam niedoboru żelaza bo właśnie w piątek robiłam badanie żeby sprawdzić . Zastanawiam się czy to nie coś związane z tarczycą .
    Normalnie biorę 50 letroxu , zawsze w normie a z piątkowych wyników wyszło mi tsh i ft4 w normie a ft3 poniżej normy i właściwie sama nie wiem co to znaczy a lekarz jeszcze się nie odezwał . Może któraś się zna ? Coś się zmienia w takim wypadku w sensie dawkowania leku czy nie ? Czy nic się nie robi póki podstawowe tsh jest ok ?

  • Kocur Autorytet
    Postów: 1546 1615

    Wysłany: 14 kwietnia, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszkaaa20 wrote:
    Dziewczyny przerażacie mnie 😱 przy Was to na nie mam nic 😅 jedynie trochę ubranek, kokon, kocyk, 3 pieluszki i 4 smoczki 😅 przecież jeszcze jest tyle czasu 🤣

    My mamy fotelik od szwagierki ale musimy podjechać z nim do sklepu żeby sprawdzili czy pasuje do naszego auta, trochę mnie to przeraża bo auto mamy póki co małe 🙄

    Dalej zastanawiam się nad wózkiem tyle tego a żadnych rzetelnych opinii nie można znaleźć 🤦‍♀️


    Zdążysz ;) czasu jeszce dużo !!! Ja mam w maju komunię syna, 18 brata , okrągła rocznicę ślubu rodziców , muszę też obkupić i ogarnąć moje starszaki na obozy i wyjazdy, bo całe wakacje coś a oni tez mają już wiadomo sprecyzowane bardzo potrzeby , także trochę się spięłam i też ucięłam niepotrzebne wydatki . Poza tym syna rodziłam miesiąc wcześniej i pani doktor przy USG zażartowała że teraz może być powtórka bo mała też ciągle te 2 tygodnie do przodu. Nie mam pojęcia czy tak będzie, może teraz urodzę w 42 tc ? Nooo ale wolę być na początek czerwca gotowa , bo tak jak wspominałam , ostatnio spakowana byłam powiedzmy, że do połowy ;) a rodzic szłam z patologii ciąży, czego też się raczej całą ciążę nie spodziewałam . Teraz przy dwójce dzieci i dwóch pieskach i mężu ciągle w delegacjach jednak nieco większa logistyka mnie czeka ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia, 20:37

    Myszkaaa20 lubi tę wiadomość

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc

    202406101780.png
  • Natka9106 Autorytet
    Postów: 603 577

    Wysłany: 14 kwietnia, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o walizkę do szpitala, to wszędzie w internecie czy to na filmikach na yt z pakowania torby właśnie ją polecają i wydaje się to dobry wybór, natomiast ja to mam wbite do głowy jakieś opory przed walizka a nie mam kogo zapytać. Nie wiem czy na mojej prowincji, do mojego szpitala kobiety przychodzą z walizką, nie chce żeby mnie tam odebrali już na starcie "o dama z walizką przyszła rodzić". 🤣🤣Wiecie co mam na myśli? I tak się cały czas nad tym zastanawiam w co się spakować i czy się nie wygłupie. Może jeszcze zdążę się kogoś zapytać do czasu pakowania. 😀😀

    Nisia18, Kocur lubią tę wiadomość

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2216 2016

    Wysłany: 14 kwietnia, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak czekałam na IP to dziewczyny były z walizkami. 😃
    Ja tak sobie mówiłam, że będę miała do 30 tc spakowana torbę. 🤣 no cóż, wątpię, żeby to się udało. 😁

    Kocur lubi tę wiadomość

    age.png
  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 575 939

    Wysłany: 14 kwietnia, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka9106 wrote:
    Jeśli chodzi o walizkę do szpitala, to wszędzie w internecie czy to na filmikach na yt z pakowania torby właśnie ją polecają i wydaje się to dobry wybór, natomiast ja to mam wbite do głowy jakieś opory przed walizka a nie mam kogo zapytać. Nie wiem czy na mojej prowincji, do mojego szpitala kobiety przychodzą z walizką, nie chce żeby mnie tam odebrali już na starcie "o dama z walizką przyszła rodzić". 🤣🤣Wiecie co mam na myśli? I tak się cały czas nad tym zastanawiam w co się spakować i czy się nie wygłupie. Może jeszcze zdążę się kogoś zapytać do czasu pakowania. 😀😀

    Ja też bym wolała walizkę , daj spokój , będziesz nosić tą torbę po szpitalu .. ludzie i tak będą mówić jak mają taką naturę . Bez sensu się przejmować 🤷🏼‍♀️😉

  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 717 853

    Wysłany: 14 kwietnia, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur wrote:
    Myślałam o kabinowce na swoje rzeczy i torbie takiej podręcznej na rzeczy malucha 🤔 ale może fakt wezmę jedną średnià walizkę i każdy dostanie po polówce. Średnia ok ? Takie teraz dziewczyny biorą ?
    Ja miałam średnią i osobną torbę taką zwykłą jak na zakupy z rzeczami typowo do porodu, którą mi potem zabrał stary.
    Ale teraz to nie wiem czy nie będę rodzic sama, więc muszę to jakoś inaczej przemyśleć.
    Kabinowa trochę mała, bo pomyśl ile zajmą same pampersy i podkłady, chyba że daje Ci to szpital, bo ja wszystko musiałam mieć swoje.

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2216 2016

    Wysłany: 14 kwietnia, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sajgonka wrote:
    Ja miałam średnią i osobną torbę taką zwykłą jak na zakupy z rzeczami typowo do porodu, którą mi potem zabrał stary.
    Ale teraz to nie wiem czy nie będę rodzic sama, więc muszę to jakoś inaczej przemyśleć.
    Kabinowa trochę mała, bo pomyśl ile zajmą same pampersy i podkłady, chyba że daje Ci to szpital, bo ja wszystko musiałam mieć swoje.
    No właśnie u mnie jest napisane, żeby zabrać dla dziecka tylko ciuszki na wyjście, a dla siebie koszulę jakąś po porodzie, sztućce jeśli się chce, laktator, wodę, klapki, ręczniki, pomadkę, dowolne kosmetyki. 🤷🏼‍♀️

    age.png
‹‹ 277 278 279 280 281 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - po trymestrach

Odpowiednia dieta w ciąży wpływa nie tylko na przebieg samej ciąży, ale również na zdrowie Twojego dziecka w przyszłości (np. słaby układ odpornościowy dziecka lub problemy z otyłością). Przeczytaj dlaczego dieta w ciąży jest tak istotna, czy kompleks witamin jest w stanie ją zastąpić oraz na co powinnaś zwrócić uwagę w każdym trymestrze ciąży.   

CZYTAJ WIĘCEJ