Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2414 2127

    Wysłany: 13 maja 2024, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur wrote:
    Hejo dziewczyny!

    Bluesky - kurczę, trzymam kciuki żeby Cię wypuścili prędzej niż później i żebyś na spokojnie dotrwała do terminu

    Co do butelki do podmywania - moja psiapsi rodziła w marcu i powiedziała że to jej absolutny niezbędnik i totalnie poleca każdemu . Także też się zaopatrzyłam , zobaczymy.

    W temacie wakacji … któraś planuje wyjazd jakikolwiek w sezonie ? Mocno mnie kusi cokolwiek, nawet polskie morze (akurat mam i tak w sumie najbliżej ) , może w ostatnim tygodniu sierpnia. Jakoś dobija mnie fakt, że nigdzie nie pojedziemy całą ekipą ale też mega stresuje się wycieczką z ok. 2 miesięcznym bobasem. Jakieś doświadczenia podróżnicze z takimi maluszkami ? Co myślicie ?
    Ja też bym chciała, chociażby w PL. Więc jeśli któraś była z takim maluszkiem to też chętnie posłucham.

    age.png
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 771 899

    Wysłany: 13 maja 2024, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur wrote:

    W temacie wakacji … któraś planuje wyjazd jakikolwiek w sezonie ? Mocno mnie kusi cokolwiek, nawet polskie morze (akurat mam i tak w sumie najbliżej ) , może w ostatnim tygodniu sierpnia. Jakoś dobija mnie fakt, że nigdzie nie pojedziemy całą ekipą ale też mega stresuje się wycieczką z ok. 2 miesięcznym bobasem. Jakieś doświadczenia podróżnicze z takimi maluszkami ? Co myślicie ?
    Nie mam doświadczeń, ale nie wiem co mnie bardziej zniechęca własny połóg czy noworodek, który mi się kojarzy z wiecznym zmęczeniem 😅
    Wydaje mi się, że z tak małym dzieckiem nie ma sensu na ten moment nic planować i ewentualnie zobaczyć jak pierwsze tygodnie mijają i jak się trafi taki co tylko je i śpi to można gdzieś wyskoczyć spontanicznie, zwłaszcza jak jest blisko.

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1572 1660

    Wysłany: 13 maja 2024, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sajgonka nooo to od dzieciaczka mocno zależy fakt, ale załóżmy że będzie współpracujący :D ja mam akurat termin na sam początek lipca także liczę na to, że te ok 2 miesiące po, to już zapomnę o porodzie :D to taka totalnie najbardziej optymistyczna wersja oczywiście. Nawet jestem gotowa klepnąć coś na bookingu z możliwością anulacji na 2 tyg. przed , ale może któraś akurat już ma za sobą wycieczkę z takim malutkim bobasem. W końcu w resortach na całym świecie nie raz i nie dwa widziałam rodziny z mikrodzidziusiami albo kobiety w bardzo zaawansowanych ciążach nawet :D także sobie nie żałują ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2024, 22:27

    AEGO lubi tę wiadomość

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc
    202406105056.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 946 1136

    Wysłany: 13 maja 2024, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuję wakacje na koniec sierpnia, mam nadzieję że się uda. My chcemy jechać nad Soline, autem od nas jakieś 2 godziny więc chyba bobas da radę. Ale tak naprawdę wyjdzie w praniu. Nie chce odpuścić wyjazdu ze względu na strasza córkę, w tym roku zaczyna szkole i chce żeby miała jakieś fajne wspomnienia z wakacji

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2024, 23:03

    Kocur, Kejt93, Mimi09 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 464 322

    Wysłany: 13 maja 2024, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluesky- kciuki zacisniete.

    My ze starszym byliśmy nad morzem jak miał 4 miesiące i uważam że to był super czas. Ale ludzie rzeczywiście jeżdżą z takimi maleństwami.
    My myślimy w listopadzie o jakimś locie w ciepłe miejsce...ale najpierw chcemy zobaczyc jak nam będzie szło z dwójką:)

    Dziewczyny a kto Wam wypisuje receptę na to Abrysvo?

    Kocur lubi tę wiadomość

  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 599 537

    Wysłany: 14 maja 2024, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka9106 wrote:
    Zastanawia mnie dawkowanie, bo na opakowaniu pisze że jeden raz dziennie, a mój lekarz zaleca mi 2 razy, brała któraś z was szelazo 2 razy dziennie?

    Tak, ja zaczęłam brać 2 x dziennie sorbifer, bo mi wyniki pospadały.

    age.png

    1.2023 - cb [*]
    4.2023 - 10tc [*]
    👶 - 10.07.2024 - synek (CC)
    Nabyty zespół anyfosfolipidowy, heparyna w ciąży. 💉
  • moonflower Autorytet
    Postów: 3157 7000

    Wysłany: 14 maja 2024, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sajgonka wrote:
    Ta norma jest dla nieciezarnych, w ciąży powinno być min. 60 (tak przynajmniej u mnie twierdzil lekarz i położna i internety potwierdzały).

    U mnie pieczenie w górze brzucha oznacza napinanie kresy i rozchodzenie mięśni prostych, które mam już dość mocno nadwyrężone. Ale tego lekarz nie stwierdzi, co najwyżej fizjo. I oczywiście nie wiem czy dokładnie o to chodzi, bo ciężko to opisać 😅
    Hmmm chodzę do fizjo co 3 tygodnie i ona twierdzi że jest ok, nic się nie rozchodzi 🤷

    2.07.2012 💙
    22.11.2016 💔
    15.05.2023 💔
    9.07.2024 💙
    age.png
  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 599 537

    Wysłany: 14 maja 2024, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 wrote:
    Bluesky- kciuki zacisniete.

    My ze starszym byliśmy nad morzem jak miał 4 miesiące i uważam że to był super czas. Ale ludzie rzeczywiście jeżdżą z takimi maleństwami.
    My myślimy w listopadzie o jakimś locie w ciepłe miejsce...ale najpierw chcemy zobaczyc jak nam będzie szło z dwójką:)

    Dziewczyny a kto Wam wypisuje receptę na to Abrysvo?

    Ja akurat znalazłam klinikę w Krakowie, która ma te szczepionki i umówiłam się na szczepienie do nich. Nie wypisują recept. Tylko przychodzi się na kwalifikację i potem od razu szczepienie. Koszt całości 1170zł.

    age.png

    1.2023 - cb [*]
    4.2023 - 10tc [*]
    👶 - 10.07.2024 - synek (CC)
    Nabyty zespół anyfosfolipidowy, heparyna w ciąży. 💉
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1881 1716

    Wysłany: 14 maja 2024, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jakie jeszcze termometry polecacie? Chciałam kupić ten braun bnt400 bo z opisu Pana Tabletki wychodził super, ale jak poczytałam opinie to chyba odpuszcze🤷‍♀️ ktoś tu kiedyś pisał o jakimś z microlife chyba ? Dziewczyny, co macie?

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3258 5383

    Wysłany: 14 maja 2024, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ❤️ ja już z kawusią ☕

    Nie mam pojęcia jeśli chodzi o wyjazdy z maluchem, wakacje chyba odpadają w tym roku, w październiku na rocznicę ślubu jeździliśmy do Zakopanego, mamy dość blisko ale zobaczymy jak nam się będzie żyło w trójkę 😍

    Doris ja zamówiłam polecany Braun Termoscan 7 IRT 6520 ale jak się sprawdzi to dopiero się okaże 😉

    👱🏼‍♀️31👨‍🦱32
    👶🏼2024

    💕2014
    💍2018
    💒2020

    28.03 12 dpo ⏸️
    Beta 30,7
    Prog 25,51
    30.03 14 dpo
    Beta 125,3
    22.04 6mm Maleństwa z ❤️
    20.05 4 cm szczęścia 😍
    1.06 prenatalne 6,5 cm Maluszka 🥹
    17.06 9,5 cm Bobo ❤️

    preg.png
  • Bluesky Autorytet
    Postów: 319 494

    Wysłany: 14 maja 2024, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zamówiłam Braun Termoscan 7.

    Jeszcze został mi do zamówienia chyba tylko laktator plus pewnie wyjdzie w "życiu" o czym jeszcze zapomniałam 😁


    age.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1385 995

    Wysłany: 14 maja 2024, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur ja byłam nad morzem z 2 msc córka i było super. Wybraliśmy hotel żeby nie trzeba było się motać z jedzeniem. Moja córcia nie lubiła jeździć w wózku więc za daleko się nie oddalam od hotelu ale plaża była po drugiej stronie ulicy. Wieczorami mąż ze starszakami chodził na miasto na lody kebaby itp a my się usypiałyśmy. Chętnie bym powtórzyła taki wyjazd teraz 😀 wtedy to był czerwiec więc nie było tłumów teraz może uda się w sierpniu zobaczymy.

    Kocur lubi tę wiadomość

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • SosenkaZaOknem Koleżanka
    Postów: 49 110

    Wysłany: 14 maja 2024, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emimo jaką ty masz apkę ciążową?? bardzo mi się podoba wizualnie z tych zdjęć co wklejałaś

    Kochany w temacie niskich hemoglobiny to mogę się podzielić doświadczeniem bo ja się z tym boksowałam przez większość czasu w ciąży z całego serca polecam wam soki z buraka bądź zakwasy z buraka i napary z pokrzywy u mnie potrafiły te rzeczy w ciągu tygodnia podnieść hemoglobinę o dwie jednostki w górę na przykład z poziomu 9 na 11. Po cesarce miałam drastyczny spadek hemoglobiny na 7,9... przez półtora tygodnia piłam rano i wieczorem na przemian sok z buraka z zakwasem z buraka i dzbanek naparu z pokrzywy wczoraj robiłam badania hemoglobiny żelaza i ferrytyny wszystko poszybowało w górę niesamowicie hemoglobiny mam aktualnie 12!!

    A jeśli chodzi o laktatory to też teraz polecę z doświadczenia bo odciągam na bieżąco co trzy godziny mam laktator medeli swing maxi na dwie piersi jest fantastyczny

    Ammeluna lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 🏡

    ♥️2013
    ♥️ 2015
    ♥️ 2017
    ♥️ 2019
    💔 2023
    ♥️ czekamy... 2024
  • SosenkaZaOknem Koleżanka
    Postów: 49 110

    Wysłany: 14 maja 2024, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam za ewentualne literówki bo dyktuję i słownik czasami przeinacza

    👩‍❤️‍👨 🏡

    ♥️2013
    ♥️ 2015
    ♥️ 2017
    ♥️ 2019
    💔 2023
    ♥️ czekamy... 2024
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2414 2127

    Wysłany: 14 maja 2024, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SosenkaZaOknem wrote:
    Przepraszam za ewentualne literówki bo dyktuję i słownik czasami przeinacza
    A jak tam Ty i Młody? :)
    Też słyszałam od przyjaciółki, że ten laktator jest fantastyczny 😃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2024, 08:46

    age.png
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 464 322

    Wysłany: 14 maja 2024, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zakupiłam Swing Maxi- mam nadzieję że się sprawdzi:)

    A jaka szczotkę do włosków kupujecie? że sztucznym czy naturalnym włosiem?

  • Kejt93 Autorytet
    Postów: 1266 1377

    Wysłany: 14 maja 2024, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi koleżanka z pracy poleciła ten termometr:
    https://allegro.pl/oferta/termometr-elektroniczny-bezdotykowy-controly-infrasca-1-sztuka-15376680115

    Sprawdziłam kilka razy na sobie i bardzo szybko mierzy i nie ma zbyt wielu odchyleń.

    💒 04.09.2021
    Starania 👶 od 2022
    ⏸️ październik 2022
    💔 listopad 2022
    ❤️‍🩹 wznowienie starań 02.2023
    ⏸️ październik 2023 🥹🤞✊
    ⏸️ styczeń 2026 🥹🤞✊

    24.01.2026
    Beta - 295.1 mlU/mL
    Progesteron 24.67 ng/mL

    18.02 (8+1) - serduszko ❤️ i 1,5 cm 📏
    17.03. (12+0) - 5,55 cm 📏
    19.03. (12+2) - prenatalne 🆗, prawdopodobnie dziewczynka 👧
    16.04 (16+2) - 133g ⚖️- chłopczyk 😅

    preg.png

    ——-
    Nikodem 🩵
    23.06.2024 - godz 20:09
    ⚖️ 3260g
    📏 55 cm

    age.png
  • Kejt93 Autorytet
    Postów: 1266 1377

    Wysłany: 14 maja 2024, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 wrote:
    Ja też zakupiłam Swing Maxi- mam nadzieję że się sprawdzi:)

    A jaka szczotkę do włosków kupujecie? że sztucznym czy naturalnym włosiem?

    Szczotkę do włosków kupiłam taka:
    https://allegro.pl/oferta/szczotka-drewniana-kozie-wlosie-miekkie-dla-dzieci-13065890523?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=382067fa-da3c-42af-be2b-db610d113e79&utm_content=a916074daddf#

    Jest mega mięciutka wiec pewnie jak pojawi się ciemieniucha to trzeba kupić coś z twardszym włosiem.

    💒 04.09.2021
    Starania 👶 od 2022
    ⏸️ październik 2022
    💔 listopad 2022
    ❤️‍🩹 wznowienie starań 02.2023
    ⏸️ październik 2023 🥹🤞✊
    ⏸️ styczeń 2026 🥹🤞✊

    24.01.2026
    Beta - 295.1 mlU/mL
    Progesteron 24.67 ng/mL

    18.02 (8+1) - serduszko ❤️ i 1,5 cm 📏
    17.03. (12+0) - 5,55 cm 📏
    19.03. (12+2) - prenatalne 🆗, prawdopodobnie dziewczynka 👧
    16.04 (16+2) - 133g ⚖️- chłopczyk 😅

    preg.png

    ——-
    Nikodem 🩵
    23.06.2024 - godz 20:09
    ⚖️ 3260g
    📏 55 cm

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1881 1716

    Wysłany: 14 maja 2024, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W związku z tym, ze od rana siedzę w pieluchach...poki co na szczęście jeszcze nie fizycznie, ale! ile pieluch 'jedynek' kupujecie ?
    Ja sobie spisałam sobie marki, które mnie interesują czy fajnie gdzieś wypadały w rankingach i są to:

    - bambo naturę
    - babydream (rossmann)
    - huggies
    - dada złote

    Ewentualnie lupilu lub bella happy.
    Trzy ostatnie oczywiście przekonują mnie cenowo i przede wszystkim możliwością zakupu wielopaku a nie latania po małe paczki.

    Ale pytanie na dziś brzmi:
    Ile paczek rozmiaru 1 kupujecie?
    Nie chcę za dużo, bo wielokrotnie spotkałam się z opinią, że w sumie można od razu od dwójek zaczynać, ale z drugiej strony chcę też potestować różne marki przed zrobieniem większych zapasów.🤷‍♀️


    Sosenka! Pisz jak tam się macie, jak Twój Maluch ? 😍

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • SosenkaZaOknem Koleżanka
    Postów: 49 110

    Wysłany: 14 maja 2024, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z pieluszek zdecydowanie polecam Bella happy bo mają fantastyczne wycięcie na pępuszek nic nie podrażni maluchowi, a zobaczycie później jak bardzo to ważne....

    Synuś stabilnie, dzielnie przebiera na wadze jest cudowny ❤️ ja jeszcze słaba ale też z dnia na dzień ufam że będzie do przodu, koncentruje się teraz na laktacji odciągam dzień i noc co trzy godziny regularnie, na dobę już mi wychodzi ponad litr mleka także jest naprawdę rewelacja w tym względzie I co najbardziej cieszy synuś jest tylko na moim mleczku

    Doris8, AEGO, Junjul, Kejt93, Edithka, Ammeluna, Kocur, Emimo, Mimi09 lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 🏡

    ♥️2013
    ♥️ 2015
    ♥️ 2017
    ♥️ 2019
    💔 2023
    ♥️ czekamy... 2024
‹‹ 350 351 352 353 354 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta w ciąży - po trymestrach

Odpowiednia dieta w ciąży wpływa nie tylko na przebieg samej ciąży, ale również na zdrowie Twojego dziecka w przyszłości (np. słaby układ odpornościowy dziecka lub problemy z otyłością). Przeczytaj dlaczego dieta w ciąży jest tak istotna, czy kompleks witamin jest w stanie ją zastąpić oraz na co powinnaś zwrócić uwagę w każdym trymestrze ciąży.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 mitów na temat premenopauzy, które warto wiedzieć mając 40 lat lub więcej

Premenopauza (perimenopauza) to nie tylko wciąż temat tabu, ale również etap życia kobiety, który często owiany jest mitami i nieporozumieniami. W rzeczywistości jest to naturalny okres przejściowy, który poprzedza menopauzę, a jego zrozumienie może zaoszczędzić Ci wiele stresu, lęku i znacząco wpłynąć na jakość życia i zdrowie hormonalne. Wraz z ekspertami zebraliśmy dla Ciebie 10 najpowszechniejszych mitów dotyczących premenopauzy i menopauzy, opierając się na najbardziej wiarygodnych i aktualnych danych naukowych.  

CZYTAJ WIĘCEJ