X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Natka9106 Autorytet
    Postów: 625 590

    Wysłany: 14 maja, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie czy wy też się tak męczycie? Ja od kilku dni poprostu czuję się jakbym biegła. Zrobię małą czynnośc i taka słabość na mnie idzie, że muszę odpocząć. Wydaje mi się że to może być związane z moją anemia i bezsennością. Poza tym nic innego mi nie jest, nic nie boli wszystko ok. Męczy mnie to strasznie, jak podczas robienia obiadu muszę przystanąć kilka razy i odetchnąć.
    Jest to dla mnie nowośc bo jak narazie miałam dobrą kondycję i robiłam wszystko tak jak przed ciąża, a teraz najwyraźniej czas zwolnić. 😪😪😪 oby to minęło po porodzie.

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2239 2037

    Wysłany: 14 maja, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leżę właśnie na ktg, przysięgam przez tą godzinę chyba dostane zawału.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja, 15:22

    age.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 492 384

    Wysłany: 14 maja, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Leżę właśnie na ktg, przysięgam przez tą godzinę chyba dostane zawału.
    A masz wskazania do tego czy sama z siebie poszłaś bo coś Cię zaniepokoiło?
    Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze!

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 492 384

    Wysłany: 14 maja, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka9106 wrote:
    Powiedzcie czy wy też się tak męczycie? Ja od kilku dni poprostu czuję się jakbym biegła. Zrobię małą czynnośc i taka słabość na mnie idzie, że muszę odpocząć. Wydaje mi się że to może być związane z moją anemia i bezsennością. Poza tym nic innego mi nie jest, nic nie boli wszystko ok. Męczy mnie to strasznie, jak podczas robienia obiadu muszę przystanąć kilka razy i odetchnąć.
    Jest to dla mnie nowośc bo jak narazie miałam dobrą kondycję i robiłam wszystko tak jak przed ciąża, a teraz najwyraźniej czas zwolnić. 😪😪😪 oby to minęło po porodzie.
    Tak też tak mam, jutro idę właśnie na badania krwi bo coś czuję że poziom hemoglobiny mi spadł i będę musiała się czymś wspomóc dodatkowo, bo póki co nie biorę nic oprócz tego co mam w preparacie pregna plus.
    Myślę że to intensywny okres nabierania masy przez bobasy i to też może mieć wpływ że nam energii nieco odbiera.

    Aaga lubi tę wiadomość

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2239 2037

    Wysłany: 14 maja, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minia95 wrote:
    A masz wskazania do tego czy sama z siebie poszłaś bo coś Cię zaniepokoiło?
    Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze!
    Dziwne ruchy Bubcia 🫣.

    age.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 492 384

    Wysłany: 14 maja, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Dziwne ruchy Bubcia 🫣.
    O kurcze, to daj znac po!

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1802 1619

    Wysłany: 14 maja, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka2023 wrote:
    Dziewczyny czy któraś z Was kupuje detektor oddechu ten na pieluszkę ?
    Będę miała dostawkę więc syf odpada i wg ten na pieluszkę wydaje mi się lepszą opcją bo można go wszędzie zabrać , ale czy ktoś ma coś sprawdzonego / poleconego ?
    Mam babysense 7..z początku też chciałam snuze, właśnie z myślą o dostawce, ale pogadałam z dziewczynami i bardziej doradziły babysense, że mniej zawodny i mniej fałszywych alarmow.

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5304 4660

    Wysłany: 14 maja, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka95 tak to niestety norma w ciąży. Nosimy juz niemałego bąbla w sobie plus serce więcej krwi musi pompować i dlatego mamy często wrażenie, że maraton przebiegłyśmy🙈 Ja po paru minutach w pracy myślałam, że ducha wyzionę🤣

    Aego Bubek na pewno ma się dobrze 😊 kciuki 😊☺️

    Mi przyszła z Polski paczka z juki ale chyba zostawię na razie to wszystko w kartonie, bo gdzie ja teraz kokon, rożki dam🙈 Zero miejsca normalnie 🙈

    Dziewczyny biały jeleń też może być do dziecięcych ubrań🤔

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1563 1645

    Wysłany: 14 maja, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przybijam piątkę. Ja też już nie mam siły. Dziś byłam z dzieciakami w kinie i czuję się jak po 8 godzinach na zmywaku 😅 już pominę fakt, że nie mogłam potem wstać z fotela 😂
    A dzidziuś mi się dziś tak mocno rusza, że aż boli .

    Aego mam nadzieję że wszystko ok !

    Ja pierwszą ciąże prowadziłam na NFZ i już miałam ktg na tym etapie co 2 tygodnie . Teraz nie miałam ani razu i raczej póki co nic mi nie mówiła moja Pańcia, chyba dopiero po 37 tc. 🤔

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc
    202406105056.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2239 2037

    Wysłany: 14 maja, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadę do domu, lekarkę zaniepokoiło za wysokie tętno płodu, wiec wysłała mnie na godzinne KTG, ale wyszło okej. 🤞🏻

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja, 16:44

    Minia95, Lady_Dior, Sajgonka, Junjul, Myszkaaa20, Ania1985, Kocur, Doris8, totylkoja, dori, Marti27, Bluesky, Kejt93, Ammeluna, Edithka, Emimo lubią tę wiadomość

    age.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 492 384

    Wysłany: 14 maja, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Jadę do domu, lekarkę zaniepokoiło za wysokie tętno płodu, wiec wysłała mnie na godzinne KTG, ale wyszło okej. 🤞🏻
    No to dobrze, ufff :)

    AEGO lubi tę wiadomość

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2239 2037

    Wysłany: 14 maja, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i Bubencjusz, który btw. będzie albo Feliksem albo Teodorem przykoksil w tydzień 400g. 😂 Z 27 percentyla wskoczył znów na 50. 😂 Wiec z ta waga i z wymiarami to naprawdę jest zmienne jak nie wiem.

    Lady_Dior, Sajgonka, Ania1985, Kocur, Doris8, dori, Bluesky, Kejt93, Ammeluna, Emimo, Zosis lubią tę wiadomość

    age.png
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 726 872

    Wysłany: 14 maja, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aego super, lepiej sprawdzac wszystko jak jest możliwość 💪🏻 chociaż wyobrażam sobie komfort godzinnego ktg 💆🏻‍♀️ wcale nie wyczekuję tych badań.

    Co do zmęczenia, to u mnie raz zadyszka, raz spinanie brzucha, raz ból podbrzusza, raz pleców. Już kiedyś pisałam, że jak myślę o starości to sobie ja wyobrażam właśnie tak jak trzeci trymestr ciąży, zwłaszcza końcówkę, która jeszcze przed nami 🙈
    Też mam ostatnio jakieś mocne i bolesne ruchy, mam nadzieję że młody się obraca i ułoży się w końcu glowkowo.

    Jak chodzi o termometr mam zwykły bezdotykowy microlife nc 200. Mierzy się na środku czoła, ale mruga i piszczy, więc jest średni do mierzenia w nocy jak ktoś miałby wrażliwe dziecko 😆 ale póki co żyjemy z nim 😋

    AEGO lubi tę wiadomość

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2239 2037

    Wysłany: 14 maja, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sajgonka wrote:
    Aego super, lepiej sprawdzac wszystko jak jest możliwość 💪🏻 chociaż wyobrażam sobie komfort godzinnego ktg 💆🏻‍♀️ wcale nie wyczekuję tych badań.

    Co do zmęczenia, to u mnie raz zadyszka, raz spinanie brzucha, raz ból podbrzusza, raz pleców. Już kiedyś pisałam, że jak myślę o starości to sobie ja wyobrażam właśnie tak jak trzeci trymestr ciąży, zwłaszcza końcówkę, która jeszcze przed nami 🙈
    Też mam ostatnio jakieś mocne i bolesne ruchy, mam nadzieję że młody się obraca i ułoży się w końcu glowkowo.

    Jak chodzi o termometr mam zwykły bezdotykowy microlife nc 200. Mierzy się na środku czoła, ale mruga i piszczy, więc jest średni do mierzenia w nocy jak ktoś miałby wrażliwe dziecko 😆 ale póki co żyjemy z nim 😋
    Teraz nadrabiam. Zmęczenie towarzyszy mi ciągle, zrobię jakąś najprostszą czynność i od razu zmęczenie, idę chwilę dłużej to brzuch twardnieje, często mam drzemkę około 17 na 30min/godz. 🙄
    W kwestii termometru to ja mam jakąś tanioszke Novama free i od 3 lat mi służy, pokrywa się wynik z elektronicznym pod pachę, mozna to wyciszyć, więc jest spoko!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja, 17:08

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5304 4660

    Wysłany: 14 maja, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    No i Bubencjusz, który btw. będzie albo Feliksem albo Teodorem przykoksil w tydzień 400g. 😂 Z 27 percentyla wskoczył znów na 50. 😂 Wiec z ta waga i z wymiarami to naprawdę jest zmienne jak nie wiem.

    Ale przykoksował🙈

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 14 maja, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    No i Bubencjusz, który btw. będzie albo Feliksem albo Teodorem przykoksil w tydzień 400g. 😂 Z 27 percentyla wskoczył znów na 50. 😂 Wiec z ta waga i z wymiarami to naprawdę jest zmienne jak nie wiem.

    Super że wszystko dobrze ❤️ i jakie ładne i chyba rzadko nadawane imiona 😁😊

    AEGO lubi tę wiadomość

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 421 482

    Wysłany: 14 maja, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aego - dobrze, że wszystko ok!

    Co do samopoczucia - to zależy od dnia. Ale mi dokuczają biodra, szczególnie jedno. Boli jakoś tak w środku, dziwnie. Zastanawiam się czy się nie wybrać do fizjo. Ogólnie to ciężko się robi. Ale na spacery jeszcze chodzę, staram się jakąś aktywność mieć póki mam siłę.

    Laktator - ja wybrałam Neno Bianco, na 2 piersi z gorsetem.

    Detekrot oddechu - Snuza Hero

    Dziś zaszczepiłam się na krztusiec (Boostrix). Na razie pobolewa mnie tylko ręka, ale tak to na razie ok.

    A co do wczasów - to na wiosnę przyszłego roku chcemy z małym jechać do Włoch. W tym roku raczej sobie odpuszczamy dalekie wyprawy, ale niewykluczone, że pojedziemy nad polskie morze do jakiegoś dobrego hotelu, aby się zrelaksować , pospacerować i nawdychać się jodu. Ale plany planami, a zobaczymy co rzeczywistość przyniesie.

    age.png
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 14 maja, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio coraz częściej mam dni że jest mi tak ciężko, ciężko się oddycha i szybko się męczę ale staramy się chodzić na spacery takie ok. 4 km bo jednak dużo lepiej się czuję jak trochę się poruszam 😁

    W ogóle kupiłam koszulki do karmienia z HM i to jest takie cudo że chodzę w nich już teraz bo są ultra wygodne, przez podwójny materiał na biuście nie trzeba mieć stanika, a ja jestem osobą która musi mieć stanik, a tutaj czuję się mega dobrze, nic nie uciska i nie uwiera no i na upały idealnie 😍

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2239 2037

    Wysłany: 14 maja, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszkaaa20 wrote:
    Super że wszystko dobrze ❤️ i jakie ładne i chyba rzadko nadawane imiona 😁😊
    Dzięki! Też tak myślałam, dopóki brat mojej mamy powiedział, że mają aż dwie pary znajomych gdzie jeden syn to Teodor a drugi to Feliks. 😅

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5304 4660

    Wysłany: 14 maja, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Feliks zostanie jak nie znajdziemy lepszego imienia, które nam się bardziej spodoba.
    Stary ma (raczej miał) 4siostry i wszystkie mają synów i wszystkie fajne imiona powybierane😂 u mnie w sumie 9 chłopców także wiecie - nie ma za bardzo w czym wybierać 😂

    Ammeluna, Mimi09 lubią tę wiadomość

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
‹‹ 352 353 354 355 356 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ