X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • oli23 Ekspertka
    Postów: 231 448

    Wysłany: 25 czerwca, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluesky trzymamy kciuki 🍀✊ Czekamy na informacje!

    Ja na razie 12 kg na plusie

    🙋🏻‍♀️26 - ✅
    🙋🏼28 - morfologia 0%❌ /4% ✅🥺

    12.2022-10.2023 -przerwa w staraniach

    29.10 13 dpo ⏸️🍀
    30.10 14 dpo beta 237.73 mlU/mL
    02.11 17 dpo beta 811.97 mlU/mL prog 35.3 ng/mL
    17.11 3,5 mm Fasolki z bijącym ❤️
    02.01 I prenatalne - 7,3 cm brykającego szkraba, ryzyka niskie 🎉
    15.02 276g, mamy dziewczynkę 💞
    27.02 II prenatalne, 362g wstydnisi 🌷
    9.05 III prenatalne, 1480g zdrowej Kruszynki - 8 percentyl 🥺🙏
    6.06 2400g Uparciuszki, waga już w normie 🥰
    25.06 - planowane CC??🍀🤯🤞🫶


    Razem od 2016 ❤️ 09.2020👰🏻‍♀️🤵🏼

    preg.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 935 1134

    Wysłany: 25 czerwca, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluesky w takim razie czekamy jutro na cudowne wieści 🙂
    Totylkoja u mnie waga +10 i raczej tak zastanie pewnie do końca, +/- 1 kg 😉 czyli nie jest źle 🙂

    age.png
  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 25 czerwca, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluskey, w takim razie kciuki za łagodne CC i jutrzejsze spotkanie z Maleństwem. 🤞🤞

    Totylkoja, super, że na wizycie wszystko OK. Malutka pewnie będzie zwyczajnie drobna i tyle, nic się nie martw.

    Moon, to skoro cholestaza od 10, tzn. że wynik jest ok? Już możesz być spokojniejsza. I nie szalej tam z porządkami w biurze, jak chcesz, żeby Bobuś jeszcze posiedział w brzuchu.

    Kocur, szybka ta wyprawa, podziwiam. 😁 Lucynce się podobała wycieczka?

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
  • Natka9106 Autorytet
    Postów: 615 577

    Wysłany: 25 czerwca, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na plusie jakieś 11 w porywach do 12 kg. Też uważam że nie jest źle, chociaż brzuch już mam ogromny moim zdaniem i wg nie mam w co się ubrać.😨😨
    Co do moich porannych podejrzen co do odchodzenia czopu to chyba był to fałszywy alarm, w ciągu dnia wszystko się uspokoiło.
    U mnie dzisiaj "tylko" 24 stopnie ale jestem wykończona po tym upale, całe popołudnie spędziłam ze starym na mieście, załatwiać różne sprawy i teraz leżę umęczona.

  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 719 856

    Wysłany: 25 czerwca, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluesky powodzenia!

    U mnie od pierwszego ważenia ok 8/9 tyg jakieś +10, ale wtedy miałam jakieś 3 więcej niż bym chciała mieć więc zejść muszę więcej niż przybralam 😆
    A jeszcze pewnie z pół kilo do kilograma mi przybędzie, bo dziec miał ostatnio dopiero 2600 czy 2700

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2222 2021

    Wysłany: 25 czerwca, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluesky trzymam kciuki, daj znać po!😄

    Dziś Feloszek był na USG brzucha, wszystko okej. 😎 Jutro ma pobieranie krwi. 🫣😖

    Kocur, Emimo, oli23, Minia95, Kejt93, Emzet92 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Ammeluna Autorytet
    Postów: 412 796

    Wysłany: 25 czerwca, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluesky - kciukasy trzymamy! Jak będziesz miała siłę wziąć telefon i do nas napisać jak się miewacie, to wiedz, że my tu czekamy 😘🤗

    Mamma Mia - właśnie ja miałam problemy z zaparciami już przed żelazem, ale odkąd zaczęłam brać Sorbifer Durules, to jest tak samo/lepiej niż było. Ale słyszałam, że z żelazem tak jest - u niektórych wpływa na zaparcia, a niektórzy potrafią mieć po nim biegunkę 🤷‍♀️

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    age.png
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 452 319

    Wysłany: 25 czerwca, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello Dziewuszki!

    Ja skontaktowałam się z lekarzem co do kwestii przeziębienia Męża i kazał przyjść do szpitala w poniedziałek a nie w ten czwartek. Powiedział że to mega ważne co mówię że liczy się 7 dni na możliwość zarażenia mnie.
    także do poniedziałku powinno być już ok. kwestia czy wytrwam- to już będzie 39+0...Więc trochę mam stresa tym bardziej że dzisiaj nieciekawie się czuje. brzuch jak kamlot, skurczów trochę było itd.

    Minia- to myślę że co najmniej miniemy się 2 szpitalu:) a może trafimy na siebie jako wspollokatorki:)

    Bluesky- 26.06- piekna data, mój Mąż ma urodziny. Nie denerwuj się będzie wszystko oki. Dawaj znać po jak już nazbierasz silek.

  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3126 2199

    Wysłany: 25 czerwca, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 wrote:
    Hello Dziewuszki!

    Ja skontaktowałam się z lekarzem co do kwestii przeziębienia Męża i kazał przyjść do szpitala w poniedziałek a nie w ten czwartek. Powiedział że to mega ważne co mówię że liczy się 7 dni na możliwość zarażenia mnie.
    także do poniedziałku powinno być już ok. kwestia czy wytrwam- to już będzie 39+0...Więc trochę mam stresa tym bardziej że dzisiaj nieciekawie się czuje. brzuch jak kamlot, skurczów trochę było itd.
    Biedna jesteś z tym brzuchem...
    Ale może faktycznie lepiej poczekac kilka dni, dzięki temu tez maluch się nie zarazi od Was...

    Pisalysmy o odwiedzinach w domu, to ja napiszę coś o tych w sali.
    Niestety mojej współlokatorki partner nadal przesiaduje i to już x godzin, a zaraz będzie 21😬

    age.png
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 719 856

    Wysłany: 25 czerwca, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Biedna jesteś z tym brzuchem...
    Ale może faktycznie lepiej poczekac kilka dni, dzięki temu tez maluch się nie zarazi od Was...

    Pisalysmy o odwiedzinach w domu, to ja napiszę coś o tych w sali.
    Niestety mojej współlokatorki partner nadal przesiaduje i to już x godzin, a zaraz będzie 21😬
    Dlatego kiedyś już pisałam, że jak rodziłam w covidzie i nie było wtedy odwiedzin to zdecydowanie miało to swoje plusy🙈

    Aego powodzenia, daj dużo mleczka przed badaniem krwi to będzie ładnej lecieć ✊🏻

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca, 21:13

    AEGO, Mamma-mia lubią tę wiadomość

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2222 2021

    Wysłany: 25 czerwca, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sajgonka wrote:
    Dlatego kiedyś już pisałam, że jak rodziłam w covidzie i nie było wtedy odwiedzin to zdecydowanie miało to swoje plusy🙈

    Aego powodzenia, daj dużo mleczka przed badaniem krwi to będzie ładnej lecieć ✊🏻
    U mnie na szczęście było spokojnie z odwiedzinami, przychodzili partnerzy do moich dwóch współlokatorek, ale w sumie albo gdzieś szli na spacer, albo siedzieli na balkonie (tak mieliśmy balkon z krzesełkami na sali w szpitalu xd) także nie było to uciążliwe, mimo, że w sumie mogli być ciągle u nas mężowie. Po porodzie też jak przychodził mąż do współlokatorki to albo na 2h albo mnie nie było wtedy, bo byłam u Małego. 😂

    age.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 483 381

    Wysłany: 25 czerwca, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 wrote:
    Hello Dziewuszki!

    Ja skontaktowałam się z lekarzem co do kwestii przeziębienia Męża i kazał przyjść do szpitala w poniedziałek a nie w ten czwartek. Powiedział że to mega ważne co mówię że liczy się 7 dni na możliwość zarażenia mnie.
    także do poniedziałku powinno być już ok. kwestia czy wytrwam- to już będzie 39+0...Więc trochę mam stresa tym bardziej że dzisiaj nieciekawie się czuje. brzuch jak kamlot, skurczów trochę było itd.

    Minia- to myślę że co najmniej miniemy się 2 szpitalu:) a może trafimy na siebie jako wspollokatorki:)

    Bluesky- 26.06- piekna data, mój Mąż ma urodziny. Nie denerwuj się będzie wszystko oki. Dawaj znać po jak już nazbierasz silek.
    O kurcze no może, bo jak w poniedziałek to już dwa dni przed moim terminem także jest szansa!

    Hope2018 lubi tę wiadomość

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1357 986

    Wysłany: 25 czerwca, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na patologii ciąży skurcze mam od rana ale cały czas 15-30 minut. Podobno przy piątym porodzie ciężko się macicy zebrać, ale później już szybko zaskakuje. Więc liczę na to. Aktualnie leżę podpięta pod KTG
    Bluesky czekamy na wieści jutro 😘

    AEGO, Sajgonka, Doris8, totylkoja, Lady_Dior, Kejt93, Ammeluna, Junjul, oli23, Ania1985, Myszkaaa20, Nimfadora, Mimi09, MILENA, Marti27, Emzet92, moonflower lubią tę wiadomość

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2222 2021

    Wysłany: 25 czerwca, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emimo wrote:
    Ja jestem na patologii ciąży skurcze mam od rana ale cały czas 15-30 minut. Podobno przy piątym porodzie ciężko się macicy zebrać, ale później już szybko zaskakuje. Więc liczę na to. Aktualnie leżę podpięta pod KTG
    Bluesky czekamy na wieści jutro 😘
    Dawaj znać co u Ciebie! ✊🏻😘

    Emimo lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3126 2199

    Wysłany: 25 czerwca, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emimo wrote:
    Ja jestem na patologii ciąży skurcze mam od rana ale cały czas 15-30 minut. Podobno przy piątym porodzie ciężko się macicy zebrać, ale później już szybko zaskakuje. Więc liczę na to. Aktualnie leżę podpięta pod KTG
    Bluesky czekamy na wieści jutro 😘
    haha o rany, jaka teoria, ciekawe :D Mnie czeka czwarty, liczę na to, że będzie lepiej niż przy trzecim, ale trzeci był gorszy niż drugi, więc już sama nie wiem jak to jest z tymi kolejnymi porodami :)
    Powodzenia!!!


    Odnośnie odwiedzin to ja już chyba przerobiłam wszystkie możliwe opcje gości współlokatorek... Jest bardzo, bardzo różnie.
    Co do wagi - u mnie przed szpitalem było +6/6,5kg. W poprzednich 2 ciążach przytyłam 8,5-9,5 kg, w 1 ciąży ponad 20kg, bo sobie popuściłam za bardzo i było za dużo wybaczania "bo ciąża", "schudnę po porodzie", "będę karmić, to samo zleci" taaaa rok czasu to zbijałam i powiedzialam sobie, że nigdy więcej.
    Teraz w szpitalu taka cięższa się czuję, ale to pewnie brak ruchu + pieczywo żytnie. Ja mam po nim problem z załatwieniem się. Muszę to w końcu zgłosić, żeby mi dawali białe, bo mąż daleko i nie miałby mi kto dowozić.

    Emimo lubi tę wiadomość

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1796 1601

    Wysłany: 25 czerwca, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emimo no widzę, że ładnie Cię Bluesky zmotywowała 😅 no ciekawe, która ten wyścig wygra😉✊️

    Ja dziś sobie zrobiłam taki maraton, w zasadzie to nie tyle odległości co tempo, że leżę i jak mam się przewrócić na bok (zwłaszcza lewy) to mam aż łzy w oczach bo tak mnie boli spojenie i krocze🙈 o podniesieniu nogi nawet na 2 centymetry też nie ma mowy bo tak się tam wszystko spina...
    No ostatni raz było tak źle, jak kuźwa miałam z 7 lat i spadłam powyginana z barierek, dramat!🙄

    Emimo lubi tę wiadomość

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • totylkoja Autorytet
    Postów: 640 606

    Wysłany: 25 czerwca, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emimo powodzenia!

    Ja wnoszę modły o to, żeby przed niedziela nic się nie działo. Mamy ważną uroczystość z dwoma noclegami.
    Chociaż mam lekkie wątpliwości po dzisiejszym niespodziewanym masazu.. reszta dnia leżałam z bólami 😆

    Doris co Ty.. strasznie musi boleć, parę razy też miałam takie bóle, że aż nogi do ubrania majtek nie dało się podnieść

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca, 22:16

    Emimo lubi tę wiadomość

    👱🏻‍♀30👱🏻‍♂32

    24.03.23r. poronienie zatrzymane 7/8 tydz. 💔

    31.10 ⏸️
    02.11 bhcg 2047 mIU/ml; prog 27 ng/ml
    04.11 bhcg 5315
    07.11 wizyta - pechęrzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    19.11 szpital - krwawienie🥺
    30.11 8+4 i 2.05 cm
    21.12 4.9 cm
    28.12 prenatalne 13+1 i prawie 7 cm
    01.02.24 240 g cudu ❣️
    15.02 połówkowe 20+1 i 380 g dziewczynki 🌸
    14.03 716 g
    04.04 1100 g 💟
    25.04 1450 g 💟
    21.05 2300; 33+6
    04.06 2700: 35+6 🌸.

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5291 4632

    Wysłany: 25 czerwca, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woow woow dzieje się tu dzieje😁

    Emimo mocno trzymam kciuki, żebyś się nie męczyła. Oby skurcze szybko zrobiły się regularne i były coraz częstsze 😊 Lekkiego porodu życzę 🥰

    Bluesky trzymam kciuki za jutro-daj znać jak już będziesz mogła 🥰

    Mammamia mega współczuję tego samopoczucia. Mam nadzieję że lekarze coś wymyślą i hemoglobina pójdzie ładnie w górę, bo się wykończysz a jeszcze w domu dzieci czekają😐
    Trzymam kciuki, żeby anemia odeszła w siną dal.

    Ammeluna mam nadzieję, że nie napracowałaś się dziś za bardzo 🙈

    ToTylkoJa cieszę się, że wszystko w porządku - córcia pewnie będzie mniejsza po prostu tak jak moja Zosia 😉

    Co do teorii to mam nadzieję, że 3ci poród jednak będzie lżejszy od drugiego 😆 ano będzie, bo przecież w wodzie rodzę 😆😆

    Doris8 ja z tym spojeniem mam to samo. Nie daj Boże się za siedzę albo położę, to wstanie zawsze powoduje ogromny ból 😮‍💨

    Mój syncio jak zwykle aktywny dziś - ile x mnie prąd w szyjce przeszedł grrrrrr🥶

    Zamówiłam w końcu wanienkę i oczywiście nie mogę przestać kupować ciuszków - odetnijcie mi neta dziewczyny 😂

    Mamma-mia, Emimo lubią tę wiadomość

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Ammeluna Autorytet
    Postów: 412 796

    Wysłany: 25 czerwca, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wagi, to u mnie +9.5kg, a tu jeszcze ok. 5 tygodni. Mała ma przybrać jeszcze maksymalnie kilogram, więc w sumie byłoby +10.5kg i jeżeli tak będzie, to skończę finalnie z identyczną wagą jak przy pierwszej ciąży (bo teraz zaczynałam z niższą wyjściową), więc przekroczyłam niedawno magiczne 5 z przodu 🤦‍♀️ ale generalnie nie nastawiam się, bo czasami waga potrafi mi wyskoczyć z dnia na dzień +2kg i utrzymywać się przez prawie tydzień, a później ze mnie schodzi, bo to ewidentnie woda 🤷‍♀️

    Emimo - no to powodzenia! 🫢 Tutaj zaczynają się chyba jakieś wyścigi 😉 czekamy na wieści!

    Myszkaaa20 - ja ambitnie chcę spakować walizkę, ale leży otwarta od 3 tygodni i tylko na nią patrzę 😆 wyparzasz od razu rzeczy, czy zrobisz to dopiero za jakiś czas? Bo ja mam takie uczucie, jka któraś już z Dziewczyn pisała, że jakbym zrobiła już teraz, to chyba byłoby za wcześnie, ale cholera wie kiedy poród nadejdzie 😅

    Lady_Dior - hahaha! To Ty już fortunę wydałaś 😆🙈
    Ja dzisiaj byłam na 4h kawko-matchy z koleżanką, więc nie przepracowałam się:

    20240625-155155.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca, 23:00

    Myszkaaa20, Lady_Dior, AEGO lubią tę wiadomość

    age.png
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 25 czerwca, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluesky kciuki za jutro ✊

    Emimo powodzenia 🤞 niech skurcze się rozkręcają a poród był szybki i sprawny 🙏

    Ammeluna ale co muszę waparzać ? 😳😅 Laktator, smoczki, butelka? 🤔 To chyba jeszcze nie 🫣

    Czy wy robicie ten masaż krocza ? Ja dzisiaj chciałam spróbować ale na próbowaniu się skończyło, przeraża mnie to 🫣 ale za to przyszedł olej z wiesiołka i zaczynam picie od jutra 😁

    Emimo lubi tę wiadomość

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
‹‹ 499 500 501 502 503 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ