X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1546 1615

    Wysłany: 24 lipca, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aego jak po szczepieniu w ogóle ? My jutro idziemy . Dawałaś nurofen ?

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc

    202406101780.png
  • Ammeluna Autorytet
    Postów: 411 795

    Wysłany: 24 lipca, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Moja teściowa mówiąca do mnie o synu: ale on z Igunią fajnie to, fajnie tamto, a oni się tak fajnie śmiali, bujali, spali, srali i ciul wie co jeszcze. No ok, wiadomo, dumna jest z niego, że tak wszystko przy Małej robi ☺️
    Moja teściowa mówiąca do mnie: ona już jest głodna.

    Także mamy syna superbohatera domu i synową dojarkę 🙈

    Eh...ta 😅 potwierdzam, że z Teściowymi tak jest. Ja mam bardzo krótki lont i jak słyszę coś takiego, to mnie ku*wica bierze 😶 bądź silna 😅😁

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2212 2014

    Wysłany: 24 lipca, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur wrote:
    Aego jak po szczepieniu w ogóle ? My jutro idziemy . Dawałaś nurofen ?
    U mnie nie czepiała się ani położna, ani pediatra ani pielęgniarka ogarniająca go przed szczepieniem. Dużo, ale bez tragedii, z siatek centylowych wcale nie wyskakuje, chyba, że z wczesniakowych. 🙈

    Po szczepieniu słabo, o 14 było widać, że gorzej z samopoczuciem i dostał od razu paracetamol i chyba pomogło, bo dawki już nie powtarzaliśmy. Co do zasady nurofen dla większych Bubciow jest.

    Mnie dopiero czeka spotkanie z teściową w tym tyg…więc już się boję.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca, 10:52

    Kocur lubi tę wiadomość

    age.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 932 1119

    Wysłany: 24 lipca, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totylkoja co do stabilizacji laktacji to chyba jest indywidualne, ja już mniej więcej mam ustabilizowana, mogę chodZic bez wkładek i jak karmię to mnie nie zalewa, najwyżej kilka kropelek w nocy leci z drugiej piersi. Jak pomine jedno karmienie to czuję że mam pełne piersi ale do przeżycia.

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2212 2014

    Wysłany: 24 lipca, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Junjul wrote:
    Totylkoja co do stabilizacji laktacji to chyba jest indywidualne, ja już mniej więcej mam ustabilizowana, mogę chodZic bez wkładek i jak karmię to mnie nie zalewa, najwyżej kilka kropelek w nocy leci z drugiej piersi. Jak pomine jedno karmienie to czuję że mam pełne piersi ale do przeżycia.
    To mnie zalewa nadal 😅 jak pominę karmienie to mogę kogoś zabić tym cyckiem prawdopodobnie

    Emimo lubi tę wiadomość

    age.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 932 1119

    Wysłany: 24 lipca, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    To mnie zalewa nadal 😅 jak pominę karmienie to mogę kogoś zabić tym cyckiem prawdopodobnie
    Hehe 😄 no właśnie to różnie jest, ja nawały podczas karmienia starszych miałam wielokrotnie, nawet po roku się zdarzały ale generalnie mało problemów z cyckami na szczęście 🙂

    age.png
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 641 783

    Wysłany: 24 lipca, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Moja teściowa mówiąca do mnie o synu: ale on z Igunią fajnie to, fajnie tamto, a oni się tak fajnie śmiali, bujali, spali, srali i ciul wie co jeszcze. No ok, wiadomo, dumna jest z niego, że tak wszystko przy Małej robi ☺️
    Moja teściowa mówiąca do mnie: ona już jest głodna.

    Także mamy syna superbohatera domu i synową dojarkę 🙈

    Widzę, że Tesciowa nadal zakochana w Synusiu. No cóż. Moja na szczęście jest normalna. Pyta o wnuka, ale i o mnie po równo. A M. dostaje od niej odprawy, że ma robić za koleją wszystko, bo ona musiała robić wszystko sama i wie, że to nieludzkie.

  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 641 783

    Wysłany: 24 lipca, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ten nawał, to pełne, nabrzmiałe, bardziej tkliwe piersi? Bo na razie czuję, że coś zaczyna się z nimi dziać, ale żeby produkowały wiecej, to niekoniecznie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca, 11:34

  • Junjul Autorytet
    Postów: 932 1119

    Wysłany: 24 lipca, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimfadora wrote:
    Czy ten nawał, to pełne, nabrzmiałe, bardziej tkliwe piersi? Bo na razie czuję, że coś zaczyna się z nimi dziać, ale żeby produkowały wiecej, to niekoniecznie...
    Tak to to, poczekaj i do kilku godzin powinno być więcej mleka 🙂

    Nimfadora lubi tę wiadomość

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5280 4624

    Wysłany: 24 lipca, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potem Was kochane nadrobię, bo jadę z dziećmi na miasto inaczej mi dom rozniosą 🤪 U mnie nadal bez zmian-parę bolesnych skurczy w nocy😛
    Brzuch mi wisi już mam wrażenie 😂

    IMG-20240724-114919.jpg

    Kocur, Ammeluna, Sajgonka, Junjul, Kejt93, dori, Mimi09, Emimo lubią tę wiadomość

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 641 783

    Wysłany: 24 lipca, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Potem Was kochane nadrobię, bo jadę z dziećmi na miasto inaczej mi dom rozniosą 🤪 U mnie nadal bez zmian-parę bolesnych skurczy w nocy😛
    Brzuch mi wisi już mam wrażenie 😂

    IMG-20240724-114919.jpg

    No brzusio wygladą jakby był bardzo nisko. Lada moment powinno się zacząć.

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

  • Kocur Autorytet
    Postów: 1546 1615

    Wysłany: 24 lipca, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Potem Was kochane nadrobię, bo jadę z dziećmi na miasto inaczej mi dom rozniosą 🤪 U mnie nadal bez zmian-parę bolesnych skurczy w nocy😛
    Brzuch mi wisi już mam wrażenie 😂

    IMG-20240724-114919.jpg
    Lady , obniżył się zdecyduwanie ! to już musi być ostatnie zdjęcie przed !!! 💪🏼

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc

    202406101780.png
  • Ammeluna Autorytet
    Postów: 411 795

    Wysłany: 24 lipca, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior - ulala! To jak zamilkniesz na dłużej, to będziemy wiedziały, że dzieje się 😁

    AEGO - moja właśnie się zapowiedziała na kolejny tydzień, ale patrząc jak było przy pierwszym, to teraz będzie tak samo 🤦‍♀️

    Nimfadora - tak, to to! Ja przy nawale czuję też, jakby były cieplejsze.

    Totylkoja - no niestety, u każdej stabilizacja zaczyna się w totalnie randomowym momencie, więc pozostaje tylko własna obserwacja.
    Ja kupiłam trzy duże opakowania wkładek laktacyjnych, bo przy pierwszym to musiałam spać w biustonoszu, żeby nic mi nie przeciekało, a teraz? Raz może miała wyciek tylko 🤦‍♀️

    Rany, jestem po takiej nocce, że ledwo żyję, Mała wisiała na moim cycku pół nocy, jak cycek się odklejał od ust, to drama, a ja przez te biodra ani siedzieć, ani długo leżeć na jednym, czy na drugim nie mogę, a dodatkowo każda zmiana pozycji to przeszywający ból, który oczywiście mnie wybudza. Eh...a teraz śpi jak zabita 🤦‍♀️ a ja oczy jak pięć złotych i nie zasnę 🤦‍♀️
    Tak więc wrzucam serduszkowy update ❤️ proszę zwrócić uwagę na idealnie "przystrzyżoną" fryzurę 😆

    20240724-090910.jpg
    20240724-112155.jpg
    20240724-112207.jpg

    AEGO, Myszkaaa20, Sajgonka, Kocur, Lady_Dior, Kejt93, dori, Junjul, Mimi09, Bluesky, Nimfadora, moonflower, Emimo lubią tę wiadomość

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2212 2014

    Wysłany: 24 lipca, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ammeluna wrote:
    Lady_Dior - ulala! To jak zamilkniesz na dłużej, to będziemy wiedziały, że dzieje się 😁

    AEGO - moja właśnie się zapowiedziała na kolejny tydzień, ale patrząc jak było przy pierwszym, to teraz będzie tak samo 🤦‍♀️

    Nimfadora - tak, to to! Ja przy nawale czuję też, jakby były cieplejsze.

    Totylkoja - no niestety, u każdej stabilizacja zaczyna się w totalnie randomowym momencie, więc pozostaje tylko własna obserwacja.
    Ja kupiłam trzy duże opakowania wkładek laktacyjnych, bo przy pierwszym to musiałam spać w biustonoszu, żeby nic mi nie przeciekało, a teraz? Raz może miała wyciek tylko 🤦‍♀️

    Rany, jestem po takiej nocce, że ledwo żyję, Mała wisiała na moim cycku pół nocy, jak cycek się odklejał od ust, to drama, a ja przez te biodra ani siedzieć, ani długo leżeć na jednym, czy na drugim nie mogę, a dodatkowo każda zmiana pozycji to przeszywający ból, który oczywiście mnie wybudza. Eh...a teraz śpi jak zabita 🤦‍♀️ a ja oczy jak pięć złotych i nie zasnę 🤦‍♀️
    Tak więc wrzucam serduszkowy update ❤️ proszę zwrócić uwagę na idealnie "przystrzyżoną" fryzurę 😆

    20240724-090910.jpg
    20240724-112155.jpg
    20240724-112207.jpg
    Ale piękności! ♥️

    Ammeluna lubi tę wiadomość

    age.png
  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 24 lipca, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam Was regularnie, ale... Chyba mi dziecko ktoś podmienił... 🙈 Od kilku dni drzemki w dzień tylko kontaktowe. Myślałam, że to efekt sobotnich gości i przebodźcowania, ale chyba nie... 🙈 Łóżeczko parzy, wózek tylko w ruchu... Dobrze, że chociaż w nocy śpi w miarę OK w swoim łóżeczku (tfu! odpukać!).

    Doris, nie przejmuj się teściową, one podobno tak mają. ;)

    Mój Teść z kolei wciąż nie ogarnął, że do nakarmienia jego wnuczki potrzebuję INTYMNOŚCI, a nie stania nade mną non stop. 🙈 Wczoraj zajechaliśmy do niego na chwilę to trzy razy powtarzałam, że muszę Małą nakarmić i dlatego przymykam drzwi, nie pomogło. W końcu ostentacyjnie wyszłam do kuchni to przylazł za mną, no nie wytrzymałam i powiedziałam, co o tym myślę. 🤣 Przypominam, że jak mieszkaliśmy z nim to tygodniami poytrafił nie zamienić z nami zdania. 🙈

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1546 1615

    Wysłany: 24 lipca, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ammeluna wrote:
    Lady_Dior - ulala! To jak zamilkniesz na dłużej, to będziemy wiedziały, że dzieje się 😁

    AEGO - moja właśnie się zapowiedziała na kolejny tydzień, ale patrząc jak było przy pierwszym, to teraz będzie tak samo 🤦‍♀️

    Nimfadora - tak, to to! Ja przy nawale czuję też, jakby były cieplejsze.

    Totylkoja - no niestety, u każdej stabilizacja zaczyna się w totalnie randomowym momencie, więc pozostaje tylko własna obserwacja.
    Ja kupiłam trzy duże opakowania wkładek laktacyjnych, bo przy pierwszym to musiałam spać w biustonoszu, żeby nic mi nie przeciekało, a teraz? Raz może miała wyciek tylko 🤦‍♀️

    Rany, jestem po takiej nocce, że ledwo żyję, Mała wisiała na moim cycku pół nocy, jak cycek się odklejał od ust, to drama, a ja przez te biodra ani siedzieć, ani długo leżeć na jednym, czy na drugim nie mogę, a dodatkowo każda zmiana pozycji to przeszywający ból, który oczywiście mnie wybudza. Eh...a teraz śpi jak zabita 🤦‍♀️ a ja oczy jak pięć złotych i nie zasnę 🤦‍♀️
    Tak więc wrzucam serduszkowy update ❤️ proszę zwrócić uwagę na idealnie "przystrzyżoną" fryzurę 😆

    20240724-090910.jpg
    20240724-112155.jpg
    20240724-112207.jpg
    Cudo ❤️ na dodatek miałyśmy taki sam komplecik w rozmiarze 50 🥹

    Ammeluna lubi tę wiadomość

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc

    202406101780.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1546 1615

    Wysłany: 24 lipca, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosis z drzemkami to u mnie standard nie pomogę 😅 kombinuje jak mogę żeby zwolnić ręce 🫣 4 trymestr .
    Z teściem bardzo krępujące , masz rację, dobrze że wyznaczyłaś granice.

    Myślę o tym nawale jak opisujecie i ja miałam tylko raz w 3 i 4 dobie, do tej pory ten ból tak wielkie obrzmienie się nie powtórzyło. Nawet już mi nie cieknie z piersi, kiedy nie karmie, w trakcie owszem, ale też nie zawsze. Ale mleka muszę mieć dość, często leci pod taki ciśnieniem że młoda się denerwuje poza tym przybiera normalnie. Jak ściągam to robię sesję 5 max 7 minut z obu piersi jednocześnie i jest w zależności od poru dnia /nocy między 60 a 140 ml.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca, 13:27

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc

    202406101780.png
  • Ammeluna Autorytet
    Postów: 411 795

    Wysłany: 24 lipca, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur wrote:
    Cudo ❤️ na dodatek miałyśmy taki sam komplecik w rozmiarze 50 🥹

    Dzięki 😘 O, to dokładnie rozmiar 50 😅😁
    To bardzo dużo odciągasz, Kocur 👍
    Mi się dzisiaj pierwszy raz udało odciągnąć 100ml (tyle wylało się z jednej piersi, bo z drugiej wcześniej Mała mi wyzerowała i laktator wycisnął jakieś 10ml).
    Kompletnie nie wiem kiedy odciągać pokarm, bo chcę sobie narobić zapasów w razie jakiegoś wyjścia 🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca, 13:19

    Kocur lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1546 1615

    Wysłany: 24 lipca, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ammeluna wrote:
    Dzięki 😘 O, to dokładnie rozmiar 50 😅😁
    To bardzo dużo odciągasz, Kocur 👍
    Mi się dzisiaj pierwszy raz udało odciągnąć 100ml (tyle wylało się z jednej piersi, bo z drugiej wcześniej Mała mi wyzerowała i laktator wycisnął jakieś 10ml).
    Kompletnie nie wiem kiedy odciągać pokarm, bo chcę sobie narobić zapasów w razie jakiegoś wyjścia 🤷‍♀️
    Przy nawale i chwilę po miałam sesję po 5 minut w których odciągałam nawet po 200 🫣 wtedy zrobiłam też zapasy w zamrażarce , teraz już zapasów nie robię tylko na bieżąco ściągam np. Na nocne karmienie lub na wyjście , ale ja jestem już 6 tygodni po porodzie . Odciągałam i po 10 i po 20 ml przez ten czas różnie bywało , myślę że z czasem laktacja się stabilizuje po prostu .

    Ammeluna lubi tę wiadomość

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc

    202406101780.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1546 1615

    Wysłany: 24 lipca, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj jestem taka aktywna na forum bo uwaga drzemka w wózku 1,5 h ! I teraz 5 próba odłożenia 😅 i już 15 minut w kołysce 🫣 szok ! Chyba ktoś tu noc odsypia ;) szkoda , że nie mama 😂😂

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc

    202406101780.png
‹‹ 611 612 613 614 615 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ