X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1610

    Wysłany: 2 stycznia, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt93 wrote:
    Ja zacznę powoli kompletować jak poznam płeć i wykorzystywać wyprzedaże aby nie odczuć jakoś bardzo tych wydatków. Wiadomo, wózek + fotelik to 4/5 tys na raz wiec zaboli ale kupuje nowe z zamiarem posiadania kolejnego dziecka.

    Generalnie dla mnie kwestia ciuszków to czarna magia… ile i jakie rozmiary 🙈
    No ja z rzeczy nowych chce na pewno wózek, łóżeczko i zobaczę fotelik (mam opcje od siostry krótko używany przez chorobę lokomocyjna a z wszystkimi możliwymi systemami ale muszę zerknąć jak do naszego auta). ;)

    Ania1985 lubi tę wiadomość

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 726 871

    Wysłany: 2 stycznia, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt93 wrote:
    Ja uważam ze to indywidualna decyzja każdej z nas. Znam dziewczyny co pracowały do 8 miesiąca bo czuły się swietnie. Ja na razie pracuje (również w sprzedaży), aczkolwiek dzięki uprzejmości przełożonego najgorsze dolegliwości udało się być na zdalnej. Przed świetami info otrzymał Prezes i on pytał się jak długo planuje pracować i zakłada może marzec? Ja myśle ze na następnej wizycie (styczeń/luty) wziąć zwolnienie.

    Jeśli masz prace stresująca i jesteś po jednej stracie to nie patrz na prace. Zajecie na pewno jakieś znajdziesz :)
    Jeśli chodzi o pracę zdalną to jeśli charakter pracy na to pozwala to przysługuje każdej kobiecie w ciąży bez łaski pracodawcy :)
    Pisze to bo może nie każda z Was wie, to są dość nowe zmiany w kodeksie pracy, weszly po pandemii.

    Ania1985, Kejt93 lubią tę wiadomość

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • dori Autorytet
    Postów: 769 975

    Wysłany: 2 stycznia, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do L4 to ja planuję raczej długo pracować, ale oczywiście wszystko zależy jak będę się czuła. Nie wyobrażam sobie siedzieć już teraz w domu, bo chyba na głowę bym dostała. Na razie czekam do prenatalnych z powrotem do aktywności fizycznej i popołudnia mi się przez to straaaasznie dłużą.
    W kwestii kupowania to na razie o tym nie myślę, ale chyba dlatego, że wciąż do mnie nie dociera że to może się udać 🙈 ciągle czuję strach, że na kolejnej wizycie dowiem się, że to koniec. Więc na razie kupiłam sobie tylko rajstopy i legginsy ciążowe, a o reszcie w ogóle nie myślę.

    Roxie_eS lubi tę wiadomość

    31.10.2022 💔
    25.05.2023 💔
    13.11.2023 ⏸️ beta 93,81
    15.11.2023 beta 223,65
    22.11.2023 beta 4193 🤞
    27.11.2023 6+1 2,6 mm ❤️ USG 5+6
    11.12.2023 8+1 1,39cm ❤️ USG 7+5
    22.12.2023 9+5 2,58cm ❤️ USG 9+3
    09.01.2024 12+2 5,79cm USG 12+2. Prenatalne idealnie 😍
    19.02.2024 18+1 232g ❤️
    05.03.2024 20+2 II prenatalne, 340g i pierwsze kopniaki 😍
    14.05.2024 30+2 III prenatalne, 1750g 😍

    Iga 🥰🥰 30.07.2024 22:51 😍 ⚖️3635g 📏56cm 💖

    age.png
  • Zojkaa Ekspertka
    Postów: 147 160

    Wysłany: 2 stycznia, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak większość uważam, że L4 to kwestia indywidualna każdej z nas - zależy od wykonywanej pracy, wcześniejszych doświadczeń, samopoczucia, zdrowia itp.
    Ja aktualnie jestem na 2tygodniowym urlopie, a później ze względu na pracę w żłobku planuje iść na L4. Czasem trzeba brać dzieci na ręce, a niektóre nie należą do lekkich 🫣 do tego różnego rodzaju choroby i zarazki.. dlatego wolę dmuchać na zimne i iść na zwolnienie 🤷

    Doris8, Kejt93, Junjul, Raela lubią tę wiadomość

    03.2021 puste jajo płodowe 💔

    24.10.23 ⏸️🌈
    26.10 💉beta 221,69 prog 27,60
    USG 6+2 - 2,9mm 😍
    USG 8+2 - 1,53cm❤️
    USG 10+2 - 3,35cm❤️
    I prenatalne 12+2 - 5,9cm
    II prenatalne 21+2 - 430g chłopca🩵
    III prenatalne 28+2 - 1306g 🩵

    preg.png
  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 966 868

    Wysłany: 2 stycznia, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do l4 to oczywiście wszystko zależy. W mojej poprzedniej pracy był wręcz zakaz pracy i od razu po pozytywnym teście szło się na l4 bez gadania, bo dalszą praca byłaby niebezpieczna dla dziecka. Pewnie gdybym miała też dźwigać w pracy, albo stan na nogach cały dzień, albo pracować np. W szpitalu czy aptece gdzie przychodzą chorzy ludzie, to też bym chciała iść szybciej. Ale, że pracuje sobie zdalnie, lubię swoją pracę to nie mam powodu. Moja poprzednia przełożona pracowała do dnia porodu. O 16 skoczyla a o 23 urodziła - ale umówmy się to już hardcore, niekoniecznie powód do dumy :D natomiast to fakt, u nas w firmie, mimo lajtowej pracy, chyba tylko ja nie poszłam na L4 od razu, więc wyczuwam panikę jak powiem o ciąży, a chyba zrobię to za tydzień. Myślałam, żeby pracować do końca maja, ale zobaczymy jak będzie. Generalnie uważam że to trochę do D*** bo kurcze ciężko pracowałam, do czegoś doszłam, można powiedzieć, że zrobiłam jakaś karierę. I przeraża mnie wypaść z obiegu na tak dlugi czas. Już po urlopie mi się w głowie kręci od zmian i nowości, a co dopiero po macierzyńskim. Ale oczywiście dziecko jest najważniejsze, będę z nim w domu tyle, ile potrzeba. I szkoda, że ten rok nie jest do wykorzystania w dowolnym czasie. Bo coś czuje, że łatwiej by się pracowało zdanie z noworodkiem niż z rocznikiem co zaczyna Ci rzeczy z mebli ściągać :)) błagam, tylko mnie nie oceńcie jako wyrodną matkę ;)

    Ania1985 lubi tę wiadomość

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy

    20.07.2024 - 40+1 Jerzy 🥰
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 726 871

    Wysłany: 2 stycznia, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie, w trakcie urlopu rodzicielskiego możesz się zatrudnić na część etatu u swojego pracodawcy.
    Wtedy kasy z rodzicielskiego dostajesz proporcjonalnie mniej, ale wymiar urlopu ulega proporcjonalnemu przedłużeniu.

    Oprócz tego pamiętajcie, że mama musi wziąć tylko 20 tygodni. całą resztę spokojnie może wykorzystać ojciec 🤪

    Ale to sobie zobaczysz jak wyjdzie w praniu, bo dzieci są tak różne, że nieraz nie ma kiedy wypić kawy przy niemowlaku, a co dopiero pracować :)

    Ania1985, Roxie_eS, Kocur lubią tę wiadomość

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2234 2035

    Wysłany: 2 stycznia, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja gdybym mogła pracować zdalnie to bym pracowała na pewno. Jednakże nie mam takiej możliwości, a z uwagi na charakter pracy - wieczny zapierdol, nadgodziny (tak wiem, według kp w ciąży nie można, ale bym się nie wyrabiała po prostu), to, że wiem, że mamy przeniesienia z 7 inwestycji na raz to odpuściłam i siedzę w domu.

    Ania1985, Kejt93, Raela lubią tę wiadomość

    age.png
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 657 795

    Wysłany: 2 stycznia, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS wrote:
    Co do l4 to oczywiście wszystko zależy. W mojej poprzedniej pracy był wręcz zakaz pracy i od razu po pozytywnym teście szło się na l4 bez gadania, bo dalszą praca byłaby niebezpieczna dla dziecka. Pewnie gdybym miała też dźwigać w pracy, albo stan na nogach cały dzień, albo pracować np. W szpitalu czy aptece gdzie przychodzą chorzy ludzie, to też bym chciała iść szybciej. Ale, że pracuje sobie zdalnie, lubię swoją pracę to nie mam powodu. Moja poprzednia przełożona pracowała do dnia porodu. O 16 skoczyla a o 23 urodziła - ale umówmy się to już hardcore, niekoniecznie powód do dumy :D natomiast to fakt, u nas w firmie, mimo lajtowej pracy, chyba tylko ja nie poszłam na L4 od razu, więc wyczuwam panikę jak powiem o ciąży, a chyba zrobię to za tydzień. Myślałam, żeby pracować do końca maja, ale zobaczymy jak będzie. Generalnie uważam że to trochę do D*** bo kurcze ciężko pracowałam, do czegoś doszłam, można powiedzieć, że zrobiłam jakaś karierę. I przeraża mnie wypaść z obiegu na tak dlugi czas. Już po urlopie mi się w głowie kręci od zmian i nowości, a co dopiero po macierzyńskim. Ale oczywiście dziecko jest najważniejsze, będę z nim w domu tyle, ile potrzeba. I szkoda, że ten rok nie jest do wykorzystania w dowolnym czasie. Bo coś czuje, że łatwiej by się pracowało zdanie z noworodkiem niż z rocznikiem co zaczyna Ci rzeczy z mebli ściągać :)) błagam, tylko mnie nie oceńcie jako wyrodną matkę ;)

    Roxie,
    część to chyba można później wykorzystać... w sensie miałam takie mamy, które wykorzystały swoje ostatnie 3 miesiące jak dzieci miały ponad rok. Chyba że coś pomieszałam.

  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 657 795

    Wysłany: 2 stycznia, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to już patrzę na wózki, foteliki, ubranka. Sprawia mi radość oglądanie tych wszystkich wyprawkowych rzeczy. Mam już swoje typy co do wózka, ale na pewno podjedziemy do jakiegoś sklepu, żeby je tam wypróbować.

    Kejt93, Ania1985 lubią tę wiadomość

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2234 2035

    Wysłany: 2 stycznia, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimfadora wrote:
    Ja to już patrzę na wózki, foteliki, ubranka. Sprawia mi radość oglądanie tych wszystkich wyprawkowych rzeczy. Mam już swoje typy co do wózka, ale na pewno podjedziemy do jakiegoś sklepu, żeby je tam wypróbować.
    Ja mam dziwną blokadę, mimo, że to niby już 14tc, w sensie boję się jeszcze wybierać, chociaż niby mam typ wózka, ale to przyjaciółki mi poleciły.

    Roxie_eS lubi tę wiadomość

    age.png
  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 419 482

    Wysłany: 2 stycznia, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzieki za Wasz punkt widzenia co do l4. Mysle, ze kazda z nas ma swoje racje i fakt, ze kazda jest inna, kazda ciaza jest inna i kazda z nas ma inna sytuacje zyciowa, wiec jest to nasza indywidualna sprawa, ktora oczywiscie nie podlega ocenie. Zawsze jestem ciekawa ludzi, wiec milo, ze sie podzielilyscie swoja perspektywa.


    Roxie_eS, rozumiem Cie. Ja tez od 10 lat ciezko pracowalam i aktualnie mam bardzo dobra pozycje, tez sie obawiam, ze wypadne z obiegu. Ale jak patrze z perspektywy kolezanek, czas szybko mijal, wracały z macierzynskiego, a mi sie wydawalo, ze jak to mozliwe, ze minal rok. Wdrazaly sie z powrotem i za chwile nikt juz nie pamietal, ze ich nie bylo. A dzieci sobie rosna. Mysle, ze rodzina jest najważniejsza, praca poczeka. Ja planuje jednak po 20 tyg macierzynskeigo wrocic. Oboje z mezem pracyjemy zdalnie wiec moze jakos sobie poradzimy. Bedzie jeszcze babcia do pomocy. Taki jest plan. Ale jak to bedzie, to sie okaze 🤭

    Wracajac na ziemie…..na razie skupiam sie na kolejnej wizycie, nie moge sie doczekac 4.01. Jestem podekscytowana i przerażona jednocześnie 🙏

    Sajgonka, Roxie_eS, Raela lubią tę wiadomość

    age.png
  • Kejt93 Autorytet
    Postów: 1206 1320

    Wysłany: 2 stycznia, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Ja mam dziwną blokadę, mimo, że to niby już 14tc, w sensie boję się jeszcze wybierać, chociaż niby mam typ wózka, ale to przyjaciółki mi poleciły.

    Zdradzisz model?

    💒 04.09.2021
    Starania 👶 od 2022
    ⏸️ październik 2022
    💔 listopad 2022
    ❤️‍🩹 wznowienie starań 02.2023
    ⏸️ październik 2023 🥹🤞✊

    🤰22.11.2023 - 1,58 cm i bijące serduszko
    👶 08.12.2023 (10+1) - 3,48 cm
    👦 04.01.2023 (14+0) - 8,15 cm - chłopczyk
    ⚖️ 25.01.2024 (17+0) - 190g ❤️
    ⚖️ 15.02.2024 (20+0) - 310g 😍
    ⚖️ 07.03.2024 (23+0) - 630g 🥺
    ⚖️ 28.03.2024 (26+0) - 960g 😱
    ⚖️ 18.04.2024 (29+0) - 1650g 🤯
    ⚖️ 09.05.2024 (32+0) - 2150g 🥳
    ⚖️ 31.05.2024 (35+1) - 2750 g

    Nikodem 🩵
    23.06.2024 - godz 20:09
    ⚖️ 3260g
    📏 55 cm

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2234 2035

    Wysłany: 2 stycznia, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt93 wrote:
    Zdradzisz model?
    Polecały cybexa Priam, bo go obie maja, ale zastanawiam się nad balios s lux, bo cena jednak 2 razy mniejsza, ale muszę się nimi “przejechać”. 😄

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5303 4660

    Wysłany: 2 stycznia, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zapewne zacznę pierwsze zakupy po poznaniu płci. Będą to tylko ciuszki, bo wszystko inne mam 😊 Oby tylko wizyta w poniedziałek przebiegła pomyślnie 😏

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1610

    Wysłany: 2 stycznia, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Polecały cybexa Priam, bo go obie maja, ale zastanawiam się nad balios s lux, bo cena jednak 2 razy mniejsza, ale muszę się nimi “przejechać”. 😄
    To ja zakładam 3-4 tys na wózek, a Ty to widzę że na sam wózek tyle co pol małego 🚗😅

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2234 2035

    Wysłany: 2 stycznia, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    To ja zakładam 3-4 tys na wózek, a Ty to widzę że na sam wózek tyle co pol małego 🚗😅
    Nie no, ten balios właśnie jest poniżej 4 tys, dlatego chciałabym, żeby był spoko, bo priam jest naprawdę drogi. 🤭

    age.png
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 726 871

    Wysłany: 2 stycznia, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1985 wrote:
    Ja planuje jednak po 20 tyg macierzynskeigo wrocic. Oboje z mezem pracyjemy zdalnie wiec moze jakos sobie poradzimy. Bedzie jeszcze babcia do pomocy. Taki jest plan. Ale jak to bedzie, to sie okaze 🤭
    Ja też kombinuje jak tu wrócić wcześniej na część etatu, ale nie mamy żadnej babci, więc na razie moje różne scenariusze są słabo realne. Chyba że będę mieć wyjątkowo spokojne dziecko 🙈
    Ostatecznie to pół roku dodatkowej nieobecności, nie będzie jakaś katastrofą dla mojej kariery.

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1560 1633

    Wysłany: 2 stycznia, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo !
    Ja też wciąż pracuję. Mimo fatalnej samopoczucia i wciąż utrzymujących się wymiotów. Ten plus, że jestem na stanowisku kierowniczym, zespół mam super ułożony, więc mogę w dużym stopniu wykonywać prace zdalne , tym bardziej teraz jak już wszyscy o tej ciąży wiedzą. Czasami pracuję tak naprawdę 2-3 godziny dziennie, bo tylko na tyle jestem wydajna, ale zawsze jestem pod telefonem, maile czasem nadrabiam wieczorami. Największe wyzwanie u mnie to aktualnie delegacje, bo co miesiąc gdzieś jeżdżę (nie wszystko udaje się dograć na callach) a wiadomo, że już wiele godzin w aucie jest obciążające. Mój przełożony bardzo chciałby żebym została jak najdłużej, nawet jeśli zdeklaruję dostępność tylko 1-2 razy w tygodniu, ale muszę przyznać że jest mi po prostu już ciężko. Przyznanie się do tego, przed sobą , też wymagało trochę pracy, bo niestety bywam typem pracoholika. Zaplanowałam, że pójdę na zwolnienie w połowie stycznia, teraz już zaczynam myśleć o końcu stycznia. Mam świetnego następcę, niemal wszystkie projekty na wykończeniu lub już zamknięte, więc teoretycznie nic mnie nie trzyma. A jednak… co do tego wypadnięcia z obiegu , to rozumiem te obawy, choć liczę na to, że jednak będę miała gdzie wrócić ;) , bo pracuję w globalnej korpo. Z Fun faktów o ciąży dowiedziałam się na kilka dni po mojej rozmowie rozwojowej i propozycji awansu ;) Także tu temat zamrożony, ale będąc zupełne szczerą ciąża ucieszyła mnie bardziej… i mimo ogromnego stresu jest to dla mnie nagroda większa niż wszystkie osiągnięcia zawodowe z ostatnich lat. uwielbiam moją firmę- to naprawdę wymarzone środowisko pracy, bardzo doceniające ludzi , ale też wiem, że na rynku pracy, jakby przyszło co do czego zawsze sobie poradzę. Także kwestia pracy to bardzo indywidualna sprawa . 10 lat temu nie byłam taka pewna siebie, kończyłam jeszcze studia i byłam bardzo zestresowana jak poszłam nagle w 7 tc na zwolnienie. Teraz to zupełnie inna bajka. Co do wyprawki … nic nie mam, jeszcze nie planuje ;) chyba zabiorę się za to wiosną. Jak na razie i tak wprowadzimy bąbla do sypialni więc myślę, że oprócz zakupow oczywistych typu wózek, łóżeczko etc. rewolucji nie będzie . Troche zaczęłam się za autami większymi rozglądać… tak w kwestii zmian, niby oboje mamy duże, ale wciąż 5 osobowe a dla rodziny 5 osobowej która się staniemy , z tego co się zaczęłam orientować chyba lepiej sprawdzają się jednak 5+ 2 lub klasyczne 7. A my jeszcze mamy 2 małe pieski, które też z nami podróżują :) Ale to na razie mega orientacyjnie. Nic ani nie mam na oku, ani większego rozeznania w sumie. Także póki co żadnych typów zakupowych ;)

    Ania1985, Sajgonka, Kejt93 lubią tę wiadomość

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc
    202406105056.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1560 1633

    Wysłany: 2 stycznia, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem jedno! Zakupów raczej mniej nuż więcej. Przy pierwszym dziecku połowa była zbędna ;) być może zdecyduje się też na zakupy z drugiej ręki. Lubię meble z duszą ;) albo rzeczy, które można jeszcze wykorzystać. Przy pierwszym dziecku wszystko miałam nowe i nowe potem w większości podawałam dalej. Zobaczymy … póki co nic nie mam jeszcze sprecyzowanego :)

    Ania1985 lubi tę wiadomość

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc
    202406105056.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2234 2035

    Wysłany: 2 stycznia, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur wrote:
    Hejo !
    Ja też wciąż pracuję. Mimo fatalnej samopoczucia i wciąż utrzymujących się wymiotów. Ten plus, że jestem na stanowisku kierowniczym, zespół mam super ułożony, więc mogę w dużym stopniu wykonywać prace zdalne , tym bardziej teraz jak już wszyscy o tej ciąży wiedzą. Czasami pracuję tak naprawdę 2-3 godziny dziennie, bo tylko na tyle jestem wydajna, ale zawsze jestem pod telefonem, maile czasem nadrabiam wieczorami. Największe wyzwanie u mnie to aktualnie delegacje, bo co miesiąc gdzieś jeżdżę (nie wszystko udaje się dograć na callach) a wiadomo, że już wiele godzin w aucie jest obciążające. Mój przełożony bardzo chciałby żebym została jak najdłużej, nawet jeśli zdeklaruję dostępność tylko 1-2 razy w tygodniu, ale muszę przyznać że jest mi po prostu już ciężko. Przyznanie się do tego, przed sobą , też wymagało trochę pracy, bo niestety bywam typem pracoholika. Zaplanowałam, że pójdę na zwolnienie w połowie stycznia, teraz już zaczynam myśleć o końcu stycznia. Mam świetnego następcę, niemal wszystkie projekty na wykończeniu lub już zamknięte, więc teoretycznie nic mnie nie trzyma. A jednak… co do tego wypadnięcia z obiegu , to rozumiem te obawy, choć liczę na to, że jednak będę miała gdzie wrócić ;) , bo pracuję w globalnej korpo. Z Fun faktów o ciąży dowiedziałam się na kilka dni po mojej rozmowie rozwojowej i propozycji awansu ;) Także tu temat zamrożony, ale będąc zupełne szczerą ciąża ucieszyła mnie bardziej… i mimo ogromnego stresu jest to dla mnie nagroda większa niż wszystkie osiągnięcia zawodowe z ostatnich lat. uwielbiam moją firmę- to naprawdę wymarzone środowisko pracy, bardzo doceniające ludzi , ale też wiem, że na rynku pracy, jakby przyszło co do czego zawsze sobie poradzę. Także kwestia pracy to bardzo indywidualna sprawa . 10 lat temu nie byłam taka pewna siebie, kończyłam jeszcze studia i byłam bardzo zestresowana jak poszłam nagle w 7 tc na zwolnienie. Teraz to zupełnie inna bajka. Co do wyprawki … nic nie mam, jeszcze nie planuje ;) chyba zabiorę się za to wiosną. Jak na razie i tak wprowadzimy bąbla do sypialni więc myślę, że oprócz zakupow oczywistych typu wózek, łóżeczko etc. rewolucji nie będzie . Troche zaczęłam się za autami większymi rozglądać… tak w kwestii zmian, niby oboje mamy duże, ale wciąż 5 osobowe a dla rodziny 5 osobowej która się staniemy , z tego co się zaczęłam orientować chyba lepiej sprawdzają się jednak 5+ 2 lub klasyczne 7. A my jeszcze mamy 2 małe pieski, które też z nami podróżują :) Ale to na razie mega orientacyjnie. Nic ani nie mam na oku, ani większego rozeznania w sumie. Także póki co żadnych typów zakupowych ;)
    Oj auto też musimy zmienić, ale to już było wiadome, przed ciaza, bo nam się opłaca go sprzedać jakoś już 😅. Ale jednak będzie trzeba się rozejrzeć za czymś nowym.

    age.png
‹‹ 67 68 69 70 71 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Insulinooporność - zasady żywieniowe, dieta i objawy.

Czym jest insulinooporność? Insulinooporność a dieta - na czym polega zależność? Jak odżywiać się przy insulinooporności? Które produkty spożywcze warto włączyć do diety, a z których warto zrezygnować? Artykuł napisany przez Zosię i Anię z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ