X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2234 2035

    Wysłany: 2 stycznia, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardziej doświadczone dziewczyny - co polecacie kupić właśnie na początek? Ja totalnie jestem w tym zielona, a bym chętnie zrobiła sobie listę, ja wszystko muszę zawsze poukładane, najlepiej w excelu przejrzyście, więc będę musiała zrobić 😅😂.

    Ania1985 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 419 482

    Wysłany: 2 stycznia, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jakie balsamy do ciala polecacie ?

    Kupilam zestaw z Nacomi - balsam dla piersi (bust cream), ktory jest calkiem fajny, oraz maslo do ciala (body butter) i jest okropny - oleisty i tlusty, wszystko sie klei i brudzi.

    Szukam jakiegos fajnego balsamu, ktory dobrze sie wchlania i nawilza.

    AEGO lubi tę wiadomość

    age.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 940 1136

    Wysłany: 2 stycznia, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że już wszystkie powoli myślicie nad wyprawką 😄 ja na pewno kupię nowy (ale używany) wózek, bo ten co mam jest bardzo ciężki, a był w prezencie od teściowej i jakoś musiałam się z nim męczyć, na pewno dostawke do łóżka też kupię, miałam pożyczoną od brata przy młodszej córce i było to mega rozwiązanie, łóżeczko turystyczne zamiast drewnianego, dla mnie wygodniejsze i bezpieczniejsze. Ale to wszystko dopiero bliżej wiosny, lata, na razie nie kupuje nic 😉

    Ania1985, Roxie_eS lubią tę wiadomość

    age.png
  • Zojkaa Ekspertka
    Postów: 147 160

    Wysłany: 2 stycznia, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1985 wrote:
    Dziewczyny, jakie balsamy do ciala polecacie ?

    Kupilam zestaw z Nacomi - balsam dla piersi (bust cream), ktory jest calkiem fajny, oraz maslo do ciala (body butter) i jest okropny - oleisty i tlusty, wszystko sie klei i brudzi.

    Szukam jakiegos fajnego balsamu, ktory dobrze sie wchlania i nawilza.

    Ja kupiłam balsam Palmer's, jak narazie dobrze mi się nim smaruje ciało, nie jest tłusty i fajnie się wchłania. Zamówiłam też olejek z Mustela ale dopiero będę go testować 🙂

    Co do wyprawki to narazie podchodzę do tego na chłodno i nie zamierzam nic kupować. Myślę, że bliżej kwietnia zacznę pierwsze zakupy 🙂 choć nie ukrywam, że te wszystkie piękne ubranka kuszą 🫣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia, 22:00

    Ania1985, Roxie_eS lubią tę wiadomość

    03.2021 puste jajo płodowe 💔

    24.10.23 ⏸️🌈
    26.10 💉beta 221,69 prog 27,60
    USG 6+2 - 2,9mm 😍
    USG 8+2 - 1,53cm❤️
    USG 10+2 - 3,35cm❤️
    I prenatalne 12+2 - 5,9cm
    II prenatalne 21+2 - 430g chłopca🩵
    III prenatalne 28+2 - 1306g 🩵

    preg.png
  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 966 868

    Wysłany: 2 stycznia, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej Kocur, u mnie to samo.... Decyzja o moim awansie zapadła już jakiś czas temu, ale jeszcze przez jakis czas nie było to ogłaszane z różnych względów. Dzień po ogłoszeniu tego w firmie zrobiłam pierwsze bhcg - dlatego teraz się turbo stresuje powiedzieć o ciąży. Wiem, że wszyscy się ucieszą, mamy świetne relacje i nas sporo osób otwarcie mówiło o swoich problemach, szczególnie otwarci są o dziwo mężczyźni. Więc wiem, że wszyscy się ucieszą. Ale też wiem, że będzie lekki zonk, niestety trochę się wyspecjalizowalam w wąskiej dziedzinie i trochę zajmie przekazanie mi wiedzy komukolwiek. Mam na sobie obowiązki z nowego stanowiska, ale też jeszcze że starego, na moje dawne miejsce jeszcze trzeba kogoś zrekrutowac (na nowe chyba też hahaha) .... Ale będzie mi lżej jak już powiem
    Bo wiem, że jakoś się to poukłada, a ja na pewno niepotrzebnie się stresuje.

    A co do cen wózków - nawet mnie nie straszcie, my jeszcze takich rzeczy nie oglądamy, ale już czuje, że mój mąż zemdleje jak się dowie :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia, 22:35

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy

    20.07.2024 - 40+1 Jerzy 🥰
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 657 795

    Wysłany: 3 stycznia, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Polecały cybexa Priam, bo go obie maja, ale zastanawiam się nad balios s lux, bo cena jednak 2 razy mniejsza, ale muszę się nimi “przejechać”. 😄

    Ja mam wybrany ten sam i do kompletu fotelik. Ale muszę poniuchać na miejscu jak to to się prowadzi. 🤣 U mnie znajomi chwalili, w dalszej rodzinie tez mieli ten wózek, bo kojarzylam te " złote skrzydełka", w bliższej najmniejsze dzieci mają już po 18 lat, także nie mam za wiele osób do dopytania.

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2234 2035

    Wysłany: 3 stycznia, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimfadora wrote:
    Ja mam wybrany ten sam i do kompletu fotelik. Ale muszę poniuchać na miejscu jak to to się prowadzi. 🤣 U mnie znajomi chwalili, w dalszej rodzinie tez mieli ten wózek, bo kojarzylam te " złote skrzydełka", w bliższej najmniejsze dzieci mają już po 18 lat, także nie mam za wiele osób do dopytania.
    Ja słyszałam, że foteliki z cybexa są słabe, w sensie mało “zdrowe” - dopasowane, ale to tylko zasłyszane, najlepiej podpytać kogoś ogarniającego.

    age.png
  • Cecylia25 Przyjaciółka
    Postów: 97 65

    Wysłany: 3 stycznia, 01:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1985 wrote:
    Dziewczyny, z innej beczki. Z chatu wynika, ze niektore z Was pracuja, niektore sa na zwolnieniu lekarskim. Jestem ciekawa Waszego podejscia do sytuacji. Czy planujecie pracowac do konca, czy jednak skorzystac z mozliwosci odpoczynku w ramach l4.

    Ja jak zaszlam pierwszy raz w ciaze, czulam sie swietnie i pracowalam. Dodam, ze pracuje w korporacji, w sprzedazy, w sektorze publicznym, generalnie jest intensywnie i duzo stresu i cisnienia. Ale wowczas postanowilam pracowac. Niestety ciaze stracilam w 10 tygodniu (poronienie zatrzymane). 💔

    Kiedy zaszlam w ciaze drugi raz, jak tylko zrobilam beta hcg, od razu wzielam tydzien urlopu. Jak na pierwszej wizycie potwierdzono serduszko, zdecydowalam sie na l4. Stwierdzilam, ze tym razem zrobie wszystko, aby wyeliminować wszelkie szkodliwe czynniki zewnętrzne. Moze to przesada, ale po stracie, to dawalo mi spokoj. Jestem nadal na l4 (aktualnie 11+3tc) i planuje nie wracac do pracy do konca stycznia. Potem zobacze. Generalnie juz tesknie za praca, ale obawiam sie , ze jak wroce do tego intensywnego trybu to nie bedzie to zbyt korzystne dla ciazy.

    Dodam, ze mam 38 lat, to jest moje pierwsze wyczekiwane dziecko i moj najwazniejszy teraz projekt zycia 😍 Dlatego sie zastanawiam, czy nie skupic sie tylko na sobie i juz nie wracac do pracy do porodu, a potem od razu przejsc na macierzyński…..

    Podzielcie sie swoim podejściem.
    Ja planowałam trochę popracować ale w pracy zaczęłam plamić (pracowałam jako kucharz w przedszkolu) i lekarz zabronił pracować bo jest to praca stojąca i ciężka a miałam problemy z donoszeniem pierwszej ciąży, także od 7 tygodnia jestem na l4

    01.11.2023 - pozytywny test

  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 726 871

    Wysłany: 3 stycznia, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, trochę zgłupiałam jeśli chodzi o prenatalne, a większość z Was pewnie ma je już za sobą, więc spytam.
    Prawdopodobieństwo hipotrofii, porodu przedwczesnego itp. wylicza się też z pappy czy trzeba zrobić jakiś dodatkowy test?
    W poprzedniej ciąży miałam test pappa i w ogóle nie ma na wyniku takich parametrów, więc nie wiem czy tego się wtedy nie robiło czy lekarka, u której byłam nie miała wykupionej jakiejś funkcji w programie.

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • oli23 Ekspertka
    Postów: 231 448

    Wysłany: 3 stycznia, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1985 wrote:
    Dziewczyny, jakie balsamy do ciala polecacie ?

    Kupilam zestaw z Nacomi - balsam dla piersi (bust cream), ktory jest calkiem fajny, oraz maslo do ciala (body butter) i jest okropny - oleisty i tlusty, wszystko sie klei i brudzi.

    Szukam jakiegos fajnego balsamu, ktory dobrze sie wchlania i nawilza.


    Ja bardzo polecam balsam do ciała dla przyszłych mam z OnlyBio. Pięknie pachnie - tak kremowo/orzechowo (ciężko określić), choć ten zapach jest dość wyczuwalny, jednak nie zalatuje to chemią. Bardzo łatwy do rozsmarowania i szybciutko się wchłania. Skóra jest super nawilżona i ogólnie wszystko cacy 😁

    Ania1985 lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️26 - ✅
    🙋🏼28 - morfologia 0%❌ /4% ✅🥺

    12.2022-10.2023 -przerwa w staraniach

    29.10 13 dpo ⏸️🍀
    30.10 14 dpo beta 237.73 mlU/mL
    02.11 17 dpo beta 811.97 mlU/mL prog 35.3 ng/mL
    17.11 3,5 mm Fasolki z bijącym ❤️
    02.01 I prenatalne - 7,3 cm brykającego szkraba, ryzyka niskie 🎉
    15.02 276g, mamy dziewczynkę 💞
    27.02 II prenatalne, 362g wstydnisi 🌷
    9.05 III prenatalne, 1480g zdrowej Kruszynki - 8 percentyl 🥺🙏
    6.06 2400g Uparciuszki, waga już w normie 🥰
    25.06 - planowane CC??🍀🤯🤞🫶


    Razem od 2016 ❤️ 09.2020👰🏻‍♀️🤵🏼

    preg.png
  • moonflower Autorytet
    Postów: 2996 6649

    Wysłany: 3 stycznia, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    dziewczyny a jak sie zapatrujecie na rzęsy, paznokcie czy fryzjera?
    W święta usłyszałam od znajomej jednej - jesteś w ciąży i robisz rzęsy i paznokcie?! - No kurw... robie bo cały czas wymiotuje i nie w głowie mi malowanie 🤣 włosy rozjaśniam... a jak to u Was wygląda?

    Kinia197 lubi tę wiadomość

    2.07.2012 💙
    22.11.2016 💔
    15.05.2023 💔
    9.07.2024 💙
    age.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1560 1633

    Wysłany: 3 stycznia, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sajgonka wrote:
    Hej dziewczyny, trochę zgłupiałam jeśli chodzi o prenatalne, a większość z Was pewnie ma je już za sobą, więc spytam.
    Prawdopodobieństwo hipotrofii, porodu przedwczesnego itp. wylicza się też z pappy czy trzeba zrobić jakiś dodatkowy test?
    W poprzedniej ciąży miałam test pappa i w ogóle nie ma na wyniku takich parametrów, więc nie wiem czy tego się wtedy nie robiło czy lekarka, u której byłam nie miała wykupionej jakiejś funkcji w programie.

    Inny parametr :) pappa, beta i trzeci marker właśnie parametry łożyska

    Sajgonka lubi tę wiadomość

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc
    202406105056.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2234 2035

    Wysłany: 3 stycznia, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moonflower wrote:
    Hej,
    dziewczyny a jak sie zapatrujecie na rzęsy, paznokcie czy fryzjera?
    W święta usłyszałam od znajomej jednej - jesteś w ciąży i robisz rzęsy i paznokcie?! - No kurw... robie bo cały czas wymiotuje i nie w głowie mi malowanie 🤣 włosy rozjaśniam... a jak to u Was wygląda?
    Ja pytałam lekarkę, mówiła, że fryzjer spoko, tylko radzi mu powiedzieć, że jest się w ciąży.

    age.png
  • oli23 Ekspertka
    Postów: 231 448

    Wysłany: 3 stycznia, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o pracę, to poszłam na L4 po wizycie serduszkowej. Pani doktor zalecała mi iść od razu na wizycie w 4 tygodniu po dwóch betach, ja jednak wolałam czekać, bo to pierwszy raz kiedy zaszłam w ciążę po naszych dość długich staraniach. Byłam strasznie pesymistycznie nastawiona i bałam się że ten cud może szybko się zakończyć.
    Pracuję w laboratorium geotechnicznym, gdzie mam bezpośredni kontakt z pyłem i różnymi chemikaliami, w dodatku byłam zastępcą osoby zarządzającej zespołem i dużo stresu i nerwów spadało na mnie. Choruję przewlekle na astmę oraz mam problemy z sercem. W pierwszych dniach po pozytywnym teście delikatnie plamiłam. W pracy były dość chłodne i napięte stosunki i wiedziałam, że "szerszą" wiadomość o mojej ciąży niewiele zmieni, zresztą informowałam o tym już pierwsze osoby i wrecz zostałam w odpowiedzi zasypana pracą. Nie była to łatwa decyzja, bo zamknęłam za sobą pewne drzwi, ale byłam świadoma tego, że ta praca mojej ciąży nie służy.

    Ania1985 lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️26 - ✅
    🙋🏼28 - morfologia 0%❌ /4% ✅🥺

    12.2022-10.2023 -przerwa w staraniach

    29.10 13 dpo ⏸️🍀
    30.10 14 dpo beta 237.73 mlU/mL
    02.11 17 dpo beta 811.97 mlU/mL prog 35.3 ng/mL
    17.11 3,5 mm Fasolki z bijącym ❤️
    02.01 I prenatalne - 7,3 cm brykającego szkraba, ryzyka niskie 🎉
    15.02 276g, mamy dziewczynkę 💞
    27.02 II prenatalne, 362g wstydnisi 🌷
    9.05 III prenatalne, 1480g zdrowej Kruszynki - 8 percentyl 🥺🙏
    6.06 2400g Uparciuszki, waga już w normie 🥰
    25.06 - planowane CC??🍀🤯🤞🫶


    Razem od 2016 ❤️ 09.2020👰🏻‍♀️🤵🏼

    preg.png
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 726 871

    Wysłany: 3 stycznia, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur wrote:
    Inny parametr :) pappa, beta i trzeci marker właśnie parametry łożyska
    Ok, dzięki. Napisałam na znanym lekarzu do lekarza, do którego idę na USG czy on to wylicza na badaniu, bo na stronie placówki widzę, że pobierają tylko betę i pappa, więc szkoda na to kasy jeśli place już za nifty. A zależy mi żeby iść akurat do niego na USG.


    Ja farbuję włosy sama i chodzę normalnie na paznokcie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia, 11:35

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 419 482

    Wysłany: 3 stycznia, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moonflower wrote:
    Hej,
    dziewczyny a jak sie zapatrujecie na rzęsy, paznokcie czy fryzjera?
    W święta usłyszałam od znajomej jednej - jesteś w ciąży i robisz rzęsy i paznokcie?! - No kurw... robie bo cały czas wymiotuje i nie w głowie mi malowanie 🤣 włosy rozjaśniam... a jak to u Was wygląda?

    Hej, ja farbuje wlosy sama (mam ciemny kolor, wiec latwa sprawa), tylko zamienilam farbe na naturalna. Ale do fryzjera mozna chodzic w ciazy, sama sie wybieram na strzyżenie. Najlepiej tylko umowic sie rano, kiedy jeszcze w salonie nie ma tych oparow z calego dnia, aby chemii nie wdychac. Mnie to tylko powstrzymuje, ze ktos moze byc przeziebiony u fryzjera i mnie zarazi 🙁

    Co do paznokci, robie sobie sama hybryde od lat. Ale ostatnio zdjelam, mialam nudnosci i slabo sie czulam, nie mialam sil na robienie pazurkow. Ale przynajmniej troche odpoczną.

    Ale to, ze w ciazy nie powinno sie farbować i robic paznokci to mit, juz dawno zdementowany przez lekarzy.

    Ale jestem w stanie zrozumieć dziewczyny, ktore dla wlasnego spokoju z tego rezygnują. W naszym stanie spokoj najwazniejszy ❤️

    age.png
  • Zojkaa Ekspertka
    Postów: 147 160

    Wysłany: 3 stycznia, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moonflower wrote:
    Hej,
    dziewczyny a jak sie zapatrujecie na rzęsy, paznokcie czy fryzjera?
    W święta usłyszałam od znajomej jednej - jesteś w ciąży i robisz rzęsy i paznokcie?! - No kurw... robie bo cały czas wymiotuje i nie w głowie mi malowanie 🤣 włosy rozjaśniam... a jak to u Was wygląda?

    Sama miałam dylemat z farbowaniem bo zapisałam się do fryzjera nie wiedząc jeszcze, że jestem w ciąży 🫣 ale nie odwołałam wizyty, zgłosiłam fryzjerce że jestem w ciąży i normalnie farbowałam w 12 tyg - z dzidzią wszystko wporzadku ❤️
    Hybrydę i rzęsy też robię 🙂

    03.2021 puste jajo płodowe 💔

    24.10.23 ⏸️🌈
    26.10 💉beta 221,69 prog 27,60
    USG 6+2 - 2,9mm 😍
    USG 8+2 - 1,53cm❤️
    USG 10+2 - 3,35cm❤️
    I prenatalne 12+2 - 5,9cm
    II prenatalne 21+2 - 430g chłopca🩵
    III prenatalne 28+2 - 1306g 🩵

    preg.png
  • Staraczka2023 Ekspertka
    Postów: 144 137

    Wysłany: 3 stycznia, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja po wizycie 😍
    Z dzidzia wszystko ok mamy dokładnie 10+1 czyli dokładnie tyle ile wychodzi wg miesiączki .

    Uff znów na trochę się uspokoiłam :)
    Kolejna wizyta za 2 tyg , wtedy też będę miała pretanalne :)

    AEGO, Sajgonka, dori, Roxie_eS, Lady_Dior, Zojkaa, Ania1985, oli23, Kocur, Karolejna, Raela, Emimo lubią tę wiadomość

    event.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2234 2035

    Wysłany: 3 stycznia, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to bawię się wspaniale - zaraziłam się od Starego zapaleniem spojówek 🙈🤪

    age.png
  • dori Autorytet
    Postów: 769 975

    Wysłany: 3 stycznia, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi się smarkate lata przypominają 🤪 nie rozstaję się z chusteczkami 🙈

    31.10.2022 💔
    25.05.2023 💔
    13.11.2023 ⏸️ beta 93,81
    15.11.2023 beta 223,65
    22.11.2023 beta 4193 🤞
    27.11.2023 6+1 2,6 mm ❤️ USG 5+6
    11.12.2023 8+1 1,39cm ❤️ USG 7+5
    22.12.2023 9+5 2,58cm ❤️ USG 9+3
    09.01.2024 12+2 5,79cm USG 12+2. Prenatalne idealnie 😍
    19.02.2024 18+1 232g ❤️
    05.03.2024 20+2 II prenatalne, 340g i pierwsze kopniaki 😍
    14.05.2024 30+2 III prenatalne, 1750g 😍

    Iga 🥰🥰 30.07.2024 22:51 😍 ⚖️3635g 📏56cm 💖

    age.png
‹‹ 68 69 70 71 72 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ