X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Karolejna Koleżanka
    Postów: 49 77

    Wysłany: 5 stycznia, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wygląda na to, że szykuje nam się wysyp chłopaków w lipcu🙂 gratuluję wszystkim! Co do łóżeczka to mieliśmy dostawkę i kosz Mojżesza i używaliśmy do 3 miesiąca bo w koszu nie chciała corka spać, a że była cycusiowa to spała z nami w łóżku a nie w dostawcę od 3 miesiąca bo odlozenie jej to było mission impossible😂

    Ania1985 lubi tę wiadomość

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2233 2035

    Wysłany: 5 stycznia, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Next 2 me to nie takie dostawkowe bardziej?
    Jejuuu dziewczyny, wy tu nazwy wypisujecie a ja tylko sprawdzam i zakladkuje do ulubionych, ale 5 wózków to mi chyba nie będzie potrzebne 😅
    A tak w ogóle, słyszał ktoś coś o wózkach Adamex ? Ja niestety nie, a jest model, który bardzo mi się podoba.
    A z fotelików co obstawiacie ?🤔
    Tak, w zasadzie tak, po prostu moja przyjaciółka je używa normalnie jako łóżko i dostawkę do swojego :D
    Nie słyszałam, ale widziałam często, więc tylko z nazwy.
    Foteliki to dla mnie czarna magia, będę szukała jakiegoś bezpiecznego.

    age.png
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 726 871

    Wysłany: 5 stycznia, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się cieszę razem ze wszystkimi, które już znają płeć :)

    Ja miałam dostawke Lionelo przez ok pół roku, bo mam mikro sypialnię, ale jakbym miała miejsce to bym po prostu dostawiła drewniane łóżeczko do łóżka.
    Nasz mały i tak śpi większość nocy z nami, bo jest beznadziejnym niespiacym typem, a my nie mamy siły wstawać w nocy.

    Fotelik się bezwzględnie dobiera do samochodu, moim zdaniem nie ma sensu się w tym doktoryzować. W dobrym sklepie Wam dobiorą i znają się na tym które mają najwyższe oceny bezpieczeństwa, itp.

    Nie wiem czy pamiętacie, ale wczoraj pytałam jak sprawdzić kod na zwolnieniu, otóż dopiero widzę dziś swoje zwolnienie na ZUS pue (na ikp nie widzę nadal). I o dziwo nie ma żadnego kodu🤯 więc nadal nie wiem czy jestem A czy B. Może jak lekarz nic nie wpisał to idzie z automatu jako 80%🤔

    Ania1985 lubi tę wiadomość

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1610

    Wysłany: 5 stycznia, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Tak, w zasadzie tak, po prostu moja przyjaciółka je używa normalnie jako łóżko i dostawkę do swojego :D
    Nie słyszałam, ale widziałam często, więc tylko z nazwy.
    Foteliki to dla mnie czarna magia, będę szukała jakiegoś bezpiecznego.
    No ja myślałam o tym modelu jako taka dostawka-turystyczne. A co do łóżeczka klasycznego to w ogóle nie mam typu, myślę czy używanego nie wziąć i jakiegoś fajnego materacyka 🤔

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 966 868

    Wysłany: 5 stycznia, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris myszko, ja największy brzuch mislam (jak na złość) w 10 tygodniu - w święta. Obwiniam zaparcia i ciezkostrawne polskie jedzenie. Po świętach byłam spowrotem płaska. A teraz znowu trochę brzuch mam, ale nie tak szalony jak w święta :D także tym bym się nie stresowała. Co do cyckow, w 8 tygodniu przestały boleć. W zeszłym tygodniu miałam 3 dni, kiedy mnie w nocy tak bolały, że myślałam, że odpadną. A teraz znowu cisza. Co do tetna- czasami jest bardzo słabo słyszalne, niestety też tu widzę korelację z zaparciami. Chyba mi najłatwiej idzie rano, z pustym pęcherzem, pustym brzuchem, bo wtedy mogę ręką wyczuć gdzie jest gorka. I gorka jest najczesciej lekko po prawej, ale już mnie nie raz zaskoczyła po lewej...

    Sajgonka i jak oceniasz dostawke z Lionelo? Też o niej myślimy, bo póki co mamy maja sypialnie + spoko, że to jest małe i na kołkach, bo w pierwszych miesiacach będę mogła jeździć z glutkiem po całym mieszkaniu :) później planujemy zastąpić to jakimś klasykiem drewnianym.

    Ja mam dziś prenatalne. Nie będę ściemniać, mam tryb paniki 😱

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy

    20.07.2024 - 40+1 Jerzy 🥰
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 726 871

    Wysłany: 5 stycznia, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS wrote:
    Sajgonka i jak oceniasz dostawke z Lionelo? Też o niej myślimy, bo póki co mamy maja sypialnie + spoko, że to jest małe i na kołkach, bo w pierwszych miesiacach będę mogła jeździć z glutkiem po całym mieszkaniu :) później planujemy zastąpić to jakimś klasykiem drewnianym.

    Ja mam dziś prenatalne. Nie będę ściemniać, mam tryb paniki 😱
    Nie mam porównania, ale wydaje mi się, że dostawka jak każda inna. Nie mam zastrzeżeń oprócz tego, że wzięłam taka z dodatkowym koszem pod łóżeczkiem, a że łóżeczko było wciśnięte między nasze łóżko a ścianę to nie dało się tam sięgnąć i wszystko i tak trzymalam obok na stoliku. Także ten jeden element to była totalna strata kasy.
    Zwłaszcza, że ze względu na kaloryfer nie mogłam wysuwać łóżeczka i jeździć po mieszkaniu tak jak wspomniałaś. Musiałabym je wynosić za każdym razem a po porodzie miałam dluuugo mega problem z plecami, więc ostatecznie stała tylko w sypialni, a młodego kładłam gdzie popadnie😅
    Później doczytałam na profilu fizjo, że warto kupić lepszy materac do dostawki, ale my używaliśmy tego co był w komplecie i zamierzam go jeszcze raz użyć do drugiego bombelka.

    Trzymam kciuki za prenatalne ✊🏼

    Roxie_eS lubi tę wiadomość

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1610

    Wysłany: 5 stycznia, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS wrote:
    Doris myszko, ja największy brzuch mislam (jak na złość) w 10 tygodniu - w święta. Obwiniam zaparcia i ciezkostrawne polskie jedzenie. Po świętach byłam spowrotem płaska. A teraz znowu trochę brzuch mam, ale nie tak szalony jak w święta :D także tym bym się nie stresowała. Co do cyckow, w 8 tygodniu przestały boleć. W zeszłym tygodniu miałam 3 dni, kiedy mnie w nocy tak bolały, że myślałam, że odpadną. A teraz znowu cisza. Co do tetna- czasami jest bardzo słabo słyszalne, niestety też tu widzę korelację z zaparciami. Chyba mi najłatwiej idzie rano, z pustym pęcherzem, pustym brzuchem, bo wtedy mogę ręką wyczuć gdzie jest gorka. I gorka jest najczesciej lekko po prawej, ale już mnie nie raz zaskoczyła po lewej...

    Sajgonka i jak oceniasz dostawke z Lionelo? Też o niej myślimy, bo póki co mamy maja sypialnie + spoko, że to jest małe i na kołkach, bo w pierwszych miesiacach będę mogła jeździć z glutkiem po całym mieszkaniu :) później planujemy zastąpić to jakimś klasykiem drewnianym.

    Ja mam dziś prenatalne. Nie będę ściemniać, mam tryb paniki 😱
    No właśnie mój Gremlin nie robi żadnych górek, ale wczoraj wieczorem był normalnie, teraz cyferki się zgadzały ale bez konkretnego dźwięku. Mi dla odmiany lepiej idzie po jedzeniu🤷‍♀️

    Co do prenatalnych, wszystko będzie dobrze 🥰 o której wizyta?
    Zazdroszczę Wam wizyt, ja dostałam paniki wczoraj a jeszcze tydzień muszę czekać.

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1360 986

    Wysłany: 5 stycznia, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam dwa lata temu sprzedałam i już drugi raz bym nie kupiła next to me. Chyba czegoś więcej oczekiwałam 🫣
    AEGO wrote:
    O, to łóżeczko jest piękne! Musiałabym o nim poczytać.
    Mnie doradzali next 2 me, ale to Twoje zdecydowanie piękniejsze 😂

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1360 986

    Wysłany: 5 stycznia, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas było dokładnie tak samo. Dlatego mam łóżeczko po córki ( nowe spała w nim z 5 razy) a na dole będę miała te stokke ono jest małe na kołeczkach więc super.
    Karolejna wrote:
    Wygląda na to, że szykuje nam się wysyp chłopaków w lipcu🙂 gratuluję wszystkim! Co do łóżeczka to mieliśmy dostawkę i kosz Mojżesza i używaliśmy do 3 miesiąca bo w koszu nie chciała corka spać, a że była cycusiowa to spała z nami w łóżku a nie w dostawcę od 3 miesiąca bo odlozenie jej to było mission impossible😂

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • SosenkaZaOknem Koleżanka
    Postów: 49 110

    Wysłany: 5 stycznia, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Next 2 me to nie takie dostawkowe bardziej?
    Jejuuu dziewczyny, wy tu nazwy wypisujecie a ja tylko sprawdzam i zakladkuje do ulubionych, ale 5 wózków to mi chyba nie będzie potrzebne 😅
    A tak w ogóle, słyszał ktoś coś o wózkach Adamex ? Ja niestety nie, a jest model, który bardzo mi się podoba.
    A z fotelików co obstawiacie ?🤔

    Ja kupiłam Adamex dla pierwszego mojego dziecka 11 lat temu, służył mi dla wszystkich moich dzieci (czworo) i teraz będzie służył znów :) niezawodny, niezniszczalny, czeka odświeżony w piwnicy. Uwielbiam go, świetny dla wyższych osób - ma bdb regulowaną rączkę, polecam z całego serca

    Doris8 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 🏡

    ♥️2013
    ♥️ 2015
    ♥️ 2017
    ♥️ 2019
    💔 2023
    ♥️ czekamy... 2024
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1610

    Wysłany: 5 stycznia, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SosenkaZaOknem wrote:
    Ja kupiłam Adamex dla pierwszego mojego dziecka 11 lat temu, służył mi dla wszystkich moich dzieci (czworo) i teraz będzie służył znów :) niezawodny, niezniszczalny, czeka odświeżony w piwnicy. Uwielbiam go, świetny dla wyższych osób - ma bdb regulowaną rączkę, polecam z całego serca
    O, fajnie to słyszeć bo myślałam, że mało popularna marka i sceptycznie podchodziłam. A póki co najbardziej mi się podoba chyba model od nich ;)

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1360 986

    Wysłany: 5 stycznia, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie fotelików to ja mam bugaboo turtle ale nie rozkłada się na płasko więc myślę o Cybex. Dużo osób wtedy kupowało avionaut i wiem że dzieci miały mokre plecki po wykręci z fotelika u nas nie było w bugaboo tego problemu. Piszę o sezonie letnim😀

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • totylkoja Autorytet
    Postów: 648 621

    Wysłany: 5 stycznia, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:) wyszła mi infekcją moczu.. leukocyty 81 (norma 0-5) erytrocyty 11 (norma 0-3). Lekarz dopiero dostępny we wtorek.. może jutro gdzieś powtórzę ten Mocz ale martwi mnie jednak ten wynik.. czekać do wtorku czy kombinować z nocna opieka albo Izba?

    👱🏻‍♀30👱🏻‍♂32

    24.03.23r. poronienie zatrzymane 7/8 tydz. 💔

    31.10 ⏸️
    02.11 bhcg 2047 mIU/ml; prog 27 ng/ml
    04.11 bhcg 5315
    07.11 wizyta - pechęrzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    19.11 szpital - krwawienie🥺
    30.11 8+4 i 2.05 cm
    21.12 4.9 cm
    28.12 prenatalne 13+1 i prawie 7 cm
    01.02.24 240 g cudu ❣️
    15.02 połówkowe 20+1 i 380 g dziewczynki 🌸
    14.03 716 g
    04.04 1100 g 💟
    25.04 1450 g 💟
    21.05 2300; 33+6
    04.06 2700: 35+6 🌸.

    age.png
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 452 319

    Wysłany: 5 stycznia, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moonflower, ja też planuje Fuerte ale w marcu:) boje się że później znowu szyjka mi się zacznie skracać.

    Lady Dior, czy przy takim locie 5h też heparyna w brzuch? Jak w ogóle w ciazy daje się zastrzyk w brzuch???

  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5303 4660

    Wysłany: 5 stycznia, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 tak ale to tylko jeśli masz nadkrzepliwość krwi. W innym wypadku nie trzeba.

    Co do fotelików to dla noworodka mam maxi cosi z bazą po dzieciach, także nowego nie kupuję.

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Karjala Debiutantka
    Postów: 12 11

    Wysłany: 5 stycznia, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, można się przyłączyć? Mam termin na 31 lipca, ale sądzę, że będzie szybciej, tak jak było z moim pierwszym dzieckiem :)

    Widzę, że sporo z Was już zna płeć, ja dopiero 16 stycznia mam prenatalne i może się czegoś dowiem. Czuję się kompletnie inaczej niż w ciąży z synkiem (wtedy byłam jak młody bóg, teraz przeżywam koszmar), więc może będzie córka ;) Chociaż wiadomo, że to jest najmniej ważne, mam dużo lęków przed prenatalnymi, bo naprawdę jestem już wiekową mamą :D

    Rozmawiałyście o L4. W poprzedniej ciązy pracowałam do 6 miesiąca. Tym razem z wielu powodów poszłam na zwolnienie w szóstym tygodniu. Tak strasznie wymiotuję, że i tak bym nie dała pracować :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia, 14:35

    Emimo, Lady_Dior, Ania1985, Kocur lubią tę wiadomość

  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1610

    Wysłany: 5 stycznia, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    totylkoja wrote:
    Hej dziewczyny:) wyszła mi infekcją moczu.. leukocyty 81 (norma 0-5) erytrocyty 11 (norma 0-3). Lekarz dopiero dostępny we wtorek.. może jutro gdzieś powtórzę ten Mocz ale martwi mnie jednak ten wynik.. czekać do wtorku czy kombinować z nocna opieka albo Izba?
    Ja bym kombinowała bo 4 dni to długo jak na drogi moczowe a to się bardzo szybko rozkreca. Pij jak najwięcej wody, soku z żurawiny lub bzu. Ogólnie przy infekcjach moczowych ponoć czesto dają w ciąży doraźna dawkę amoksycyliny i tym podobnych np.duomoxu. ja miałam okropne wyniki toż przed testem bałam się, że mi się rozkręci i wzięłam na własną rękę;)

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1610

    Wysłany: 5 stycznia, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dalej nie mogę znaleźć gremlina, cyfry się zgadzają i utrzymują, ale brak charakterystycznego dźwięku,tylko same łożyska czy inne pulsujące tętnice 🙈 już panikować czy jeszcze zaczekać?

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1610

    Wysłany: 5 stycznia, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karjala wrote:
    Hej, można się przyłączyć? Mam termin na 31 lipca, ale sądzę, że będzie szybciej, tak jak było z moim pierwszym dzieckiem :)

    Widzę, że sporo z Was już zna płeć, ja dopiero 16 stycznia mam prenatalne i może się czegoś dowiem. Czuję się kompletnie inaczej niż w ciąży z synkiem (wtedy byłam jak młody bóg, teraz przeżywam koszmar), więc może będzie córka ;) Chociaż wiadomo, że to jest najmniej ważne, mam dużo lęków przed prenatalnymi, bo naprawdę jestem już wiekową mamą :D

    Rozmawiałyście o L4. W poprzedniej ciązy pracowałam do 6 miesiąca. Tym razem z wielu powodów poszłam na zwolnienie w szóstym tygodniu. Tak strasznie wymiotuję, że i tak bym nie dała pracować :(
    Witamy ,rozgość się:) trzymam kciuki za prenatalne 🤞
    PS też poluje na córkę i póki co takie są obstawienia 🥰

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Karjala Debiutantka
    Postów: 12 11

    Wysłany: 5 stycznia, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Witamy ,rozgość się:) trzymam kciuki za prenatalne 🤞
    PS też poluje na córkę i póki co takie są obstawienia 🥰

    Dziękuję! W takim razie oby nam się trafiły dziewczyny :D

    Co do problemu ze znalezieniem dziecka na detektorze (dobrze zrozumiałam?) to chyba jest dość powszechny, ja bym nie panikowała. Pamiętam, że ze dwa razy nie udało mi się podsłuchać synka, a po kilku godzinach było już OK :)

‹‹ 72 73 74 75 76 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ