X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopad 2019
Odpowiedz

Listopad 2019

Oceń ten wątek:
  • anqa123 Autorytet
    Postów: 502 316

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agndra wrote:
    Ja dziś też wegetuje na kanapie. Głowa boli, ciepło i duszno. Nawet obiadu nie chce mi się robić i jeść, ale przecież przy cukrzycy trzeba. Idę więc...
    właśnie to chciałam napisać, przy takim upale gotować mi się nie chce... poszłam tylko do apteki, a obiad będzie coś z niczego i resztki z zamrażarki

    zi13sek29opsyrz7.png
  • JustBelieve Autorytet
    Postów: 916 386

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anqa123 wrote:
    a mi się wydaje, że jakoś mało ważą, chociaż wg wszelkich kalkulatorów no i wg gin wszystko idealnie co do tyg ciąży ;) razem już ponad 3 kg! zdaję sobie sprawę, że urodzą się ok 2500-2700, będą bardzo malutkie...nie wiem nawet jaki to rozmiar ciuszków...mam 50 na początek ;)

    Anqa widzę ze idziemy łeb w łeb bo ja tez mam dziś 30+5, w tamtym tyg w czwartek miałam usg i mały ważył 1600g wiec myśle ze Twoje dziewczyny tez w normie ☺️ Teraz jest czas kiedy zaczną nam dzieci dużo i szybko przybierać wiec kto wie jaka wagę jeszcze do terminu będą mieć 😉

    Synek 1.11.2019 ❤️
    53 cm i 3210g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzis na basenie w ogrodzie. A raczej w basniku. Korzystamy z tego ciepla. Choc marzę ,zeby juz przyszla jesien. Po 1 zaczynam puchnąc,po 2. moj syn wyrosl juz z wiekszosci letnich rzexzy. Pokupowalam mu troche wiekszych,ale za mało,zeby na tydzien starczylo. A nie chce juz na koniec lata ladowac sie w letnie ciuchy

  • anqa123 Autorytet
    Postów: 502 316

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustBelieve wrote:
    Anqa widzę ze idziemy łeb w łeb bo ja tez mam dziś 30+5, w tamtym tyg w czwartek miałam usg i mały ważył 1600g wiec myśle ze Twoje dziewczyny tez w normie ☺️ Teraz jest czas kiedy zaczną nam dzieci dużo i szybko przybierać wiec kto wie jaka wagę jeszcze do terminu będą mieć 😉
    moje do porodu jeszcze z 1 kg przybiorą, w sumie będzie ich ponad 5 kg!! jestem przerażona! że w miesiąc tak szybko urosną!!

    zi13sek29opsyrz7.png
  • Kijanka Autorytet
    Postów: 1495 1263

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ubranek, to gdybym była w ciąży bliźniaczej, kupowałabym na sam początek rozmiar 50-52. A w pojedynczej 56. Tak sobie myślałam, że pójdę koło 35-36 tc na dodatkowe USG i jakby się okazało, że skrzacik nie wyrobił 50 centyla, to może bym coś dokupiła w rozmiarze mniejszym niż 56.
    Ale teraz mamy sporo wydatków i stwierdziłam, że to bez sensu. Mi będzie łatwiej ubrać skrzata w większe ciuszki. Skrzatowi pewnie będzie wszystko jedno a podwinięte rękawki są urocze :)
    Więc trudno, jeśli skrzat nie wyrobi norm, to pierwsze dwa tygodnie będzie spał w za dużych ubrankach.

    Ostatnio z mężem mamy dość awanturniczy czas. W ogóle coś mi ciężko ostatnio. Nawet nie tyle fizycznie, co psychicznie. Nadal twierdzę, że moja teściowa to złota kobieta. Tylko strasznie męczy mnie jej gadanie. Wiecie, takie komentowanie telewizora. Ona przez pół godziny przy śniadaniu mówi więcej niż ja przez cały dzień. I to jest taka bezsensowna paplanina. Nawet nie wiem, czy i jak się do tego odnieść.

    Tylko spokój nas uratuje :).

    8p3os65gur64a6vr.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas po wizycie, młody ułożony glowkowo, waży 1576 w 29+4 i doktorek stwierdził że jest ok. Na stawiający się brzuch kazał zwiększyć magnez i w końcu zacząć odpoczywać bo ja nie mam kiedy nawet poleżeć 😁 zmienil też żelazo na tardyferon, zobaczymy czy się poprawi hemoglobina Ale wynik z wczoraj to 11.1 więc nie ma tragedii

    Kaczorka, Szczesliwa_mamusia, Maija, MagdRy, silent, Kijanka, Domcias, Kropka89 lubią tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju, ja już jestem tak ciekawą ile mój chłopczyk waży. Tydzień temu na podglądzie miał już 1,2kg. W czwartek za tydzień mamy USG 3 trymestru, myślicie, że będzie już powyżej 1,5kg?

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj tez miałam wizytę i u mnie niestety mały uparciuch cały czas leży miednicowo 🙈 Oswajam w głowie myśl, że będzie musiała być CC... chociaż mam jeszcze cichą nadzieję, że się odwróci prawidłowo🙈Plus do tego moja szyjka się skróciła z 4,1 na 3,5 i jestem tym faktem lekko przerażona... dr kazała mi zmniejszyć aktywność i jak najwiecej leżeć 😞

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ig004 wrote:
    My właśnie wracamy z usg 3 trymestru. Wszystko w porządku, młody waży - uwaga! Ponad 1700 g... Ale podobno jeszcze trudno oszacować ile będzie ważył przy porodzie ;)
    Uuuu to już dorodny chłopak 😁

    Ig004 lubi tę wiadomość

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • Kijanka Autorytet
    Postów: 1495 1263

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maija wrote:
    Jeju, ja już jestem tak ciekawą ile mój chłopczyk waży. Tydzień temu na podglądzie miał już 1,2kg. W czwartek za tydzień mamy USG 3 trymestru, myślicie, że będzie już powyżej 1,5kg?
    Na tym etapie dzieciom przybywa tak ze 100 gramów na tydzirń.

    Aishha, Maija lubią tę wiadomość

    Tylko spokój nas uratuje :).

    8p3os65gur64a6vr.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao wrote:
    Ja dzisiaj tez miałam wizytę i u mnie niestety mały uparciuch cały czas leży miednicowo 🙈 Oswajam w głowie myśl, że będzie musiała być CC... chociaż mam jeszcze cichą nadzieję, że się odwróci prawidłowo🙈Plus do tego moja szyjka się skróciła z 4,1 na 3,5 i jestem tym faktem lekko przerażona... dr kazała mi zmniejszyć aktywność i jak najwiecej leżeć 😞
    To tak jak mi dziś powiedział że dziecko ma jeszcze na tyle miejsca ze może się odwrócić z pozycji glowkowej i nie mam co się nastawiac i planoWać. To nasze dzieci zarządzą jak przyjdą na świat 😁

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to mysle ze bede mieć takiego pecha ze jak ciśnienie mi nie skoczy to mala sie nie obróci i tak czy siak bedzie cc.

    Umowilam sie na przyszly tydz.na szczepienie z immunoglobuliny. W odpowiednim momencie wykonałam 1 telefon i załatwilam. Ale szczepionka płatna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż zdjal mi firanki i zaslonki. Wstyd-wisialy od pazdziernika. Tesciowa udaje ze nie widzi co ja robie, ze chce domek uprzatnac. Z firankami nie ma problemu, mąż-laik w temacie powiesi bo wsztstkie na taśmach to aby zabki przypiac. Gorzej z wciskaniem sie w katy i wycieraniem kurzy. Dzis przeglądam córki ubrania i rzeczy.

  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    To tak jak mi dziś powiedział że dziecko ma jeszcze na tyle miejsca ze może się odwrócić z pozycji glowkowej i nie mam co się nastawiac i planoWać. To nasze dzieci zarządzą jak przyjdą na świat 😁
    Widzę, że też masz mieć synka- imię wybrane?? Bo nie potrafimy się zdecydować🙈 Czytałam ba forum historie, ze dziewczyna jechała na CC, a tam psikus i malec się nagle odwrócił i poród SN😉
    Ja cały czas mówię, ze nasz synek jest złośliwy po tatusiu 😍😉

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao wrote:
    Widzę, że też masz mieć synka- imię wybrane?? Bo nie potrafimy się zdecydować🙈 Czytałam ba forum historie, ze dziewczyna jechała na CC, a tam psikus i malec się nagle odwrócił i poród SN😉
    Ja cały czas mówię, ze nasz synek jest złośliwy po tatusiu 😍😉
    Tak imiona wybrane od początku, Mateusz będzie a dziewczynka gdyby kiedyś to tylko Amelka 😉

    Ja już jestem spokojna, mogę w końcu wziąć się za segregowanie ubranek, pranie i układanie.
    Dziś przyszedł materac do łóżeczka, większość rzeczy już jest.
    A co najważniejsze to po 3 tyg w piątek wyjeżdża teściowa, cieszymy się z mężem niezmiernie 😁

    Iza34, Kijanka lubią tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja sie chyba nie chwalilam ze w końcu imie wybraliśmy, tzn.corka wybrala dla siostry a my dluuugo nad tym myśleliśmy. Będzie Aleksandra.

  • Kijanka Autorytet
    Postów: 1495 1263

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anqa, tak a propos dużych dzieci z ciąż mnogich, to w Łodzi kilka dni temu urodziły się trojaczki o wagach 2410, 2400 i 2120 gramów :). Ponoć w 34 tc. Nie znam się, ale tyle to chyba dzieci z ciąż pojedynczych ważą na tym etapie :P

    U nas imię nadal nie wybrane na 100%. Prawdopodobnie będzie Marysia, ale dla nas bardziej jest Skrzatem. No ewentualnie Skrzatyldą :)


    Tylko spokój nas uratuje :).

    8p3os65gur64a6vr.png
  • coma Autorytet
    Postów: 2322 2715

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2019, 11:11

    Meggs lubi tę wiadomość

    uIHap1.png
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza - to jak u nas :) też Aleksandra w brzuszku ;)

    Coma - dawaj to imię :)

    Iza34 lubi tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Kijanka Autorytet
    Postów: 1495 1263

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coma, teraz to już nas tu tak zaintrygowałaś, że musisz nam zdradzić :)

    Tylko spokój nas uratuje :).

    8p3os65gur64a6vr.png
‹‹ 622 623 624 625 626 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ