X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopad 2019
Odpowiedz

Listopad 2019

Oceń ten wątek:
  • ListopadowaMama Autorytet
    Postów: 365 273

    Wysłany: 5 marca 2019, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coraz nas tutaj więcej, super :) a może by tak już stworzyć listę z terminami, wizytami itd?

    Holibka, Spirit, anqa123 lubią tę wiadomość

    201910251756.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1218 936

    Wysłany: 5 marca 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie świrujcie ;)

    Normy beta-hCG w ciąży
    Powyżej 5 mlU/ml potwierdzenie ciąży
    5-50 mlU/ml 3. tydzień ciąży
    5-426 mlU/ml 4. tydzień ciąży
    18-7 340 mlU/ml 5. tydzień ciąży
    1 080-56 500 mlU/ml 6. tydzień ciąży
    7 650-229 000 mlU/ml 7-8. tydzień ciąży
    25 700-288 000 mlU/ml 9-12. tydzień ciąży

    Normy jak widać są bardzo szerokie (5 tydzień: 18-1340!!!!, szósty też niezły rozstrzał!), po co szukasz dziury w całym? Ja bety nie badałam właśnie żeby takich rozkmin nie mieć :P Nasilające się mdłości to dla mnie wystarczający dowód na to, że beta ładnie przyrasta :P Kamila uprzedzę pytanie jeśli nie masz mdłości - poczekaj do 7tc :D a koło 8 zaczyna się około 3 tygodnie hardcoru :D aczkolwiek z niektórymi los łaskawie się obchodzi i mdłości je omijają a wszystko jest ok, chciałabym być taką szczęściarą, niestety na ten moment budzę się 4-5 rano z zawrotami głowy, ogromnym głodem i mdłościami i zastanawiam się czy iść najpierw przytulić wc czy jednak coś zjeść ;)

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego ja tez przestałam martwić się betą i bardziej miarodajny będzie dla mnie obraz z usg :)

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 5 marca 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka chyba masz rację z tą beta, mój lekarz też twierdzi że bez sensu ją robić.
    Ja jeszcze nie mam żadnych nudności ale moja przyjaciółka, która już urodziła nie miała ich wcale. Za to cała ciąża to był ból podbrzusza i skurcze.

    A listę warto utworzyć, część z nas spodziewa się pierwszego dziecka i niewiele wiemy ;)

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • anqa123 Autorytet
    Postów: 502 316

    Wysłany: 5 marca 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bety tez nie robię chociaż jestem bardzo ciekawa jaka jest teraz..ale skoro gin nie zaleca to nie będę robić... jestem w 5tyg+5dzień, z objawów. bolą piersi cały czas od 2 tygodni, ciągłe ssanie w żołądku, co godzinę bym coś jadła, sikać latam, ale pije dużo wody co może być mylące, chociaż o 5 rano muszę polecieć do toalety, wcześniej nigdy tak nie miałam...prawdę mówiąc wolałabym mieć więcej objawów, chyba czułabym się spokojniejsza

    zi13sek29opsyrz7.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 5 marca 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny super by było gdybyście wrzucily w stopkę suwaczki, łatwiej jest ogarnąć który to tydzień ciąży.

    Ja też nie mam jakichś wielkich objawów, ból piersi owszem, ssanie co jakiś czas w żołądku i dziwne zmęczenie nóg, jak latem w upał. Dziś skurcze ale to akurat mnie przeraża. Sikam dużo bo i pije ciepłą wodę non stop.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Lajni85 Autorytet
    Postów: 541 535

    Wysłany: 5 marca 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam i ja :) kończę 4 tydzień ciąży wg usg, wg @ 6, ale jestem po biochemicznej. Dzisiaj widziałam pęcherzyk ciążowy i za tydzień na usg ma być widać zarodek i serduszko. Nie mam bólów brzucha, ani mdłości, jedynie ból piersi i wieczne zmęczenie :) ciąża książkowa :)

    Spirit, ListopadowaMama, brzankaa, Aishha lubią tę wiadomość

    01.11.2019 Filip ❤
    27.01.2021 Mikołaj ❤
  • anqa123 Autorytet
    Postów: 502 316

    Wysłany: 6 marca 2019, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Dziewczyny super by było gdybyście wrzucily w stopkę suwaczki, łatwiej jest ogarnąć który to tydzień ciąży.

    Ja też nie mam jakichś wielkich objawów, ból piersi owszem, ssanie co jakiś czas w żołądku i dziwne zmęczenie nóg, jak latem w upał. Dziś skurcze ale to akurat mnie przeraża. Sikam dużo bo i pije ciepłą wodę non stop.
    żeby wrzucić w stopkę informację, trzeba mieć konto premium ? bo ja jestem tu od niedawna i nie ogarniam za bardzo ustawień ;)

    zi13sek29opsyrz7.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 6 marca 2019, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie - każdy może, najpierw wpisz w wyszukiwarke google suwaczki np babyboom i tam wybierasz sobie wzór, ustawiasz daty itp, na koniec masz do skopiowania link, który Ci automatycznie wygenerują. Na ovu wchodzisz w ustawienia - społeczność i tam wklejasz ten link, zapisujesz i już :)

    Lajni85 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2019, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się zaczęłam martwić bo cały czas bolał mnie brzuch a od soboty cisza... Mam nadzieję, że to nie jest zły znak

  • anqa123 Autorytet
    Postów: 502 316

    Wysłany: 6 marca 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    nie - każdy może, najpierw wpisz w wyszukiwarke google suwaczki np babyboom i tam wybierasz sobie wzór, ustawiasz daty itp, na koniec masz do skopiowania link, który Ci automatycznie wygenerują. Na ovu wchodzisz w ustawienia - społeczność i tam wklejasz ten link, zapisujesz i już :)
    dzięki, udało się ;)

    Aishha lubi tę wiadomość

    zi13sek29opsyrz7.png
  • anqa123 Autorytet
    Postów: 502 316

    Wysłany: 6 marca 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabel_ka wrote:
    A ja się zaczęłam martwić bo cały czas bolał mnie brzuch a od soboty cisza... Mam nadzieję, że to nie jest zły znak
    ja miałam w zeszłym tygodniu 3-4 skurcze dziennie, dość silne, gin uspokoiła mnie, że to normalne bo macica się powiększa, teraz mam może jeden dziennie..może to też sprawka Duphastonu, myślę, że dopóki nie ma plamień czy krwawień i czujesz się dobrze, nie ma powodów do obaw, a jeżeli się martwisz to umów się do lekarza wcześniej..ja jeżdżę co tydzień dla własnego spokoju

    zi13sek29opsyrz7.png
  • Lajni85 Autorytet
    Postów: 541 535

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabel_ka wrote:
    A ja się zaczęłam martwić bo cały czas bolał mnie brzuch a od soboty cisza... Mam nadzieję, że to nie jest zły znak
    Mnie też nic nie boli, tylko czasem czuje jak rozpycha :) żadnych bólów, skurczow. Lekarz powiedział, że mam sie cieszyć

    01.11.2019 Filip ❤
    27.01.2021 Mikołaj ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak mnie bolało to się martwiłam, że boli... Jak przestało to się martwię, że nie boli. Obłęd!!!

    kamila0530, Holibka lubią tę wiadomość

  • anqa123 Autorytet
    Postów: 502 316

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabel_ka wrote:
    Jak mnie bolało to się martwiłam, że boli... Jak przestało to się martwię, że nie boli. Obłęd!!!
    dokładnie, mam to samo ;) wczoraj powiedziałam w domu, że wolałabym z dwa razy zwymiotować to byłabym spokojniejsza (żart oczywiście) ;) chociaż myślę, że i to w końcu nadejdzie, bo to dopiero 6 tydzień, może dlatego teraz jestem ciągle głodna, mój organizm chce się najeść bo niedługo może się okazać, że na jedzenie nie będę mogła patrzeć ;)

    zi13sek29opsyrz7.png
  • Lajni85 Autorytet
    Postów: 541 535

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabel_ka wrote:
    Jak mnie bolało to się martwiłam, że boli... Jak przestało to się martwię, że nie boli. Obłęd!!!
    Usłyszałam wczoraj na wizycie, że muszę przewietrzyc głowę i martwić się czym innym :) i mam się nie doszukiwać dziury w całym. Źle jest jak jest ból ciągnący, który nie przestaje albo krwawienie. Jak tego nie ma, nie ma powodu do zmartwień :)

    01.11.2019 Filip ❤
    27.01.2021 Mikołaj ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anqa123 wrote:
    dokładnie, mam to samo ;) wczoraj powiedziałam w domu, że wolałabym z dwa razy zwymiotować to byłabym spokojniejsza (żart oczywiście) ;) chociaż myślę, że i to w końcu nadejdzie, bo to dopiero 6 tydzień, może dlatego teraz jestem ciągle głodna, mój organizm chce się najeść bo niedługo może się okazać, że na jedzenie nie będę mogła patrzeć ;)
    Też jestem cały czas głodna... A jak otwieram lodówkę to się okazuje, że nie mam na nic ochoty 😂

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ja nie mialam do wczoraj zadnych bóli wrecz zastanawiałam sie czy wszystko jest ok. teraz jakies ciągnięcie, te wczorajsze skurcze i dziś znow rano brązowe plamienie. I to dziwne bo jest tylko rano, pozniej nie ma. Wiem, że dopoki nie ma krwawienia to nie ma co panikować ale wolałabym żeby nic nie ciekło.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • kamila0530 Ekspertka
    Postów: 213 120

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś nie śpię od 2 w nocy.. masakra, obudziłam się z bólem piersi, potem okropne mdłości i wzdęcie.. jestem nieprzytomna

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamila0530 wrote:
    Ja dziś nie śpię od 2 w nocy.. masakra, obudziłam się z bólem piersi, potem okropne mdłości i wzdęcie.. jestem nieprzytomna
    czyli pozytywne objawy :D
    a powiedzcie czy pracujecie? jakies plany ile chcecie jeszcze chodzić do pracy? bo ja pracuje ale zastanawiam sie czy nie lepiej byloby przeleżec te plamienia czy nie ma sensu isc na wolne skoro i tak mam biurową, siedzącą prace a do tego jak nie mam klientów to moge sie połozyc chwile na kanapie.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ