X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopad 2019
Odpowiedz

Listopad 2019

Oceń ten wątek:
  • ListopadowaMama Autorytet
    Postów: 365 273

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie ostatni tydzień kuło raz z jednej, raz z drugiej strony, świrowałam i co 5 minut chodziłam do łazienki sprawdzić czy chociaż nic podejrzanego nie wypływa. No normalnie obłęd. Od piątku jestem na dowcipnej luteinie 3x1 i magnezie 3x1 i jakby przeszło, nie licząc jakichś tam pojedynczych ukłuć. Chociaż już teraz nie wiem czy to że nie boli to w głowie czy na prawdę te bóle minęły. Za to cycki jakby się szykowały do eksplozji, masakra :) Szukam sposobu żeby jeszcze temu jakoś ulżyć

    201910251756.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Dziewczyny super by było gdybyście wrzucily w stopkę suwaczki, łatwiej jest ogarnąć który to tydzień ciąży.

    Ja wrzucę po wizycie, jak usłyszę serduszko. Jeszcze jakoś tak się boję zapeszać... Wiem, że to może głupie myślenie, ale tak czuję się spokojniej:)

  • Lajni85 Autorytet
    Postów: 541 535

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisha pracuje normalnie, bo przynajmniej w pracy mniej mysle :) i zamierzam do końca, jak nie będzie komplikacji. Też mam pracę biurowa :)

    01.11.2019 Filip ❤
    27.01.2021 Mikołaj ❤
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    czyli pozytywne objawy :D
    a powiedzcie czy pracujecie? jakies plany ile chcecie jeszcze chodzić do pracy? bo ja pracuje ale zastanawiam sie czy nie lepiej byloby przeleżec te plamienia czy nie ma sensu isc na wolne skoro i tak mam biurową, siedzącą prace a do tego jak nie mam klientów to moge sie połozyc chwile na kanapie.
    Ja na wychowawczym siedzę :p ale w pierwszej ciąży miałam zwolnienie bardzo szybko bo nie tyle miałam planie nie co krew i zwolnienie miałam chyba nawet pierwsze wypisane jako poronienie

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • ListopadowaMama Autorytet
    Postów: 365 273

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    czyli pozytywne objawy :D
    a powiedzcie czy pracujecie? jakies plany ile chcecie jeszcze chodzić do pracy? bo ja pracuje ale zastanawiam sie czy nie lepiej byloby przeleżec te plamienia czy nie ma sensu isc na wolne skoro i tak mam biurową, siedzącą prace a do tego jak nie mam klientów to moge sie połozyc chwile na kanapie.
    Ja obecnie jestem na zwolnieniu jeszcze chorobowym, ale w środę na wizycie przejdę już na ciążowe i zamierzam ciągnąć je całą ciąże. Pracuje w szpitalu na takim oddziale, że zdrowemu czasem strach tam przebywać, nie mówiąc o ciężarnych.
    Aishha, jeśli czujesz się w miarę ok, lekarz nie ma nic przeciwko to w sumie nie ma przeciwwskazań do pracy. Potem w każdej chwili będziesz mogła dostać zwolnienie, 100% płatne :) Chociaż wiadomo, w domu zawsze to inny komfort odpoczynku

    201910251756.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pracuję z mężem, mamy własną firmę więc mogę zostać w domu kiedy chcę także nie pójdę na chorobowe pewnie aż do rozwiązania:)

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 6 marca 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam taki plan pracowac do lata, dopoki brzuch nie będzie doskwierał. Ale co trzeba bedzie tak zrobie, poslucham lekarza.
    ogólnie czuje sie dobrze wiec nie narzekam.

    kudłata lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • anqa123 Autorytet
    Postów: 502 316

    Wysłany: 6 marca 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na zwolnieniu od samego początku,od 4 tygodnia,pracuje na OIOMie,a tam lezy gruźlica obok odry..sama gin zabroniła mi tam chodzić;-)

    zi13sek29opsyrz7.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1246 969

    Wysłany: 6 marca 2019, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś idę wieczorem podglądać maluszka, mam nadzieję że już będzie serduszko.

    Mam pracę biurową, momentami stresującą i odpowiedzialną, planuję do końca pierwszego trymestru popracować, mniej więcej do majówki. W pierwszej ciąży pracowałam do końca drugiego trymestru i później plułam sobie w brodę że wcześniej nie poszłam na zwolnienie ;) jeszcze głupia wykorzystałam większość urlopu, który mogłabym przeznaczyć na opiekę nad maluchem po urlopie rodzicielskim. No ale mądry Polak po szkodzie ;)

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • kudłata Ekspertka
    Postów: 146 261

    Wysłany: 6 marca 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pracuję w biurze, planuje też do wakacji wytrzymać. Na razie mdłości nasilają się w trakcie dnia, więc rano w pracy jest jeszcze ok.

    3b12e8ab79.png
  • kudłata Ekspertka
    Postów: 146 261

    Wysłany: 6 marca 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do suwaczka to też czekam na serduszka w sobotę na wizycie najpierw.

    3b12e8ab79.png
  • kamila0530 Ekspertka
    Postów: 213 120

    Wysłany: 6 marca 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie mam taki problem, w grudniu byłam na zwolnieniu chorobowym, na umówię o prace, złożyłam wypowiedzenie bo ta praca bardzo mnie dobijała, od tamtego czasu jestem na L4 wypłacanym przez ZUS ( oczywiście nie dostałam jeszcze nawet grosza, tak im się spieszy), jestem na zwolnieniu od psychiatry ze względu na nerwice natręctw. Teraz chce przejść na ciążowe, ale nie wiem czy ginekolog mi wystawi już od początku :( bo nie mogę mieć nawet dnia przerwy zwolnienia żeby nie stracić tego chorobowego.. poza tym nie wiem czy jak skończy mi się te 180 dni zwolnienia to czy mogę przejść na świadczenie rehanilitacyjne w ciąży? Może któraś z Was się w tym orientuje?

  • Holibka Autorytet
    Postów: 1246 969

    Wysłany: 6 marca 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila generalnie pierwsze 30 dni ZL wypłaca pracodawca, dalej ZUS. Polecam załóż sobie profil zaufany PUE na stronie ZUS. Weryfikujesz osobiście lub za pomocą konta bankowego. Tam masz przegląd przyznanych świadczeń, terminów wypłat itp.

    I polecam to wszystkim ciężarówkom, bardzo pomocne narzędzie :)

    A co do ZL od gin to może wystawić od pierwszej wizyty gdzie jest potwierdzona ciąża, a czy wystawi to jego decyzja, ale nie słyszalam aby ktoś robił problemy.

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • anqa123 Autorytet
    Postów: 502 316

    Wysłany: 6 marca 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,może to dobry objaw...poszlam do biedronki na osiedlu i myślałam ze padne i nie wrócę stamtąd,weszłam do domu zdyszana,cala mokra jakbym na Mount Everest wchodzila...o mamo!! Chyba zaczne robić zakupy w osiedlowych sklepikach;)

    zi13sek29opsyrz7.png
  • brzankaa Przyjaciółka
    Postów: 80 90

    Wysłany: 6 marca 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w sumie nie mam zadnych objawow. Ani mdłości, ani piersi nie bolą, czasem tylko brzuch zaboli jak na miesiaczke wieczorem, ale też nie jakos mocno. Aż zaczyna mnie to martwić.

    16udsek26zj3csqq.png
    21.02.2019 - Beta HCG- 102,000
    23.02.2019 - Beta HCG- 241,000
    25.02.2019 - pęcherzyk
    04.03.2019 - Beta HCG- 4715,000
    11.03.2019 - jest ❤️
    20.03.2019 - CRL 1,65 cm ❤️
    01.04.2019 - CRL 2,69 cm ❤️
    08.04.2019 - CRL 4,25 cm ❤️
    CRL-5,49 ❤️
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1246 969

    Wysłany: 6 marca 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brzanka albo jesteś szczęściarą, albo poczekaj ;)

    Anqa ja tak miałam w poniedziałek po zakupach, masakra! A dziś o mało nie zemdlałam po prysznicu.

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 6 marca 2019, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brzankaa wrote:
    A ja w sumie nie mam zadnych objawow. Ani mdłości, ani piersi nie bolą, czasem tylko brzuch zaboli jak na miesiaczke wieczorem, ale też nie jakos mocno. Aż zaczyna mnie to martwić.
    Ja właśnie też tak średnio,a w poprzedniej już byłam pół trupem więc dopiero po serduszku będę spokojna albo jak objawy przyjdą podwójnie mocno za kilka dni :p

    brzankaa, Kimsik lubią tę wiadomość

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2023, 03:07

    Spirit, ListopadowaMama, brzankaa, Aishha, Kimsik lubią tę wiadomość

  • Lajni85 Autorytet
    Postów: 541 535

    Wysłany: 6 marca 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak się pochwalilam, że nie mam objawów a dzisiaj mdłości jak nie powiem co...

    Aishha lubi tę wiadomość

    01.11.2019 Filip ❤
    27.01.2021 Mikołaj ❤
  • kamila0530 Ekspertka
    Postów: 213 120

    Wysłany: 6 marca 2019, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cecylia gratulacje! :) ja mam praktycznie takie same objawy i tez mam hipochondrię- dokładniej OCD ale w tych moich zaburzeniach hipochondria od dziecka odgrywa duża role :)

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ