X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • MamaNl Autorytet
    Postów: 1155 885

    Wysłany: 26 maja 2022, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne wrote:
    Dziewczyny czy to sisior? Jak zapytałam się tej co przeprowadzała badanie czy może powiedzieć płeć dziecka, powiedziała że to jeszcze za wcześnie, ale w Holandii mówią dopiero przy usg 20 tygodnia albo w 15 na płatne usg trzeba się umówić. Ale dzisiaj spojrzałam na ostatnie usg i pierwszy raz zwróciłam na to uwagę. Możliwe żeby w 12+3 siusiaka było tak dobrze widać?

    Screenshot-20220526-063250-Messenger.jpg


    Zobacz tu

    503-B1-BB6-8-D64-45-D4-98-FD-EE4-F40-B36-F7-E.png

    Joanna …
    Jest synuś Bruno 💙
    event.png
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 26 maja 2022, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony wrote:
    Też się wczoraj najadlam truskawek, dorwałam w Lidlu pyszne, polskie 😍

    Ja mam kolejna wizytę dopiero za 2tyg, ale dzisiaj z ciekawości w pracy przylozylam sobie głowice usg, zeby zobaczyć czy wszystko w porządku. Dzidzia sobie ssała paluszka, super widok 🥰

    No nic tylko pozazdrościć takiej pracy! Wszystjoxpod kontrolą w każdej chwili :-) A my musimy czekać i czeka i czekać na kolejne usg z nadzieją czy Dzidzie żyją i dobrze się mają... 😜

    Tony, kid_aa, Olo323 lubią tę wiadomość

  • Strata Autorytet
    Postów: 401 813

    Wysłany: 26 maja 2022, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony zazdroszczę.

    Ja też mam ryzyko Zd troszkę poniżej tysiąca. Ale nie robię pogłębionej diagnostyki. Na tysiąc kobiet z identycznymi wynikami jedna urodzi dziecko z ZD. To tylko jednen promil szans. Wydaje mi się to bardzo mało. Dlatego odpuszczam.

    No i tyle co skończył się mój celibat tak chyba od nowa się zaczął.
    Po ostatnim stosunku chyba coś podraznilismy i poleciało troszkę krwi. Wczoraj brązowe upławy a dzisiaj już tak minimalnie, ale jeszcze są. Ciekawe co powie na to lekarz. Ale ja już będę się bała że to się powtórzy i nici z przyjemności 😓

    Wrzesień 2020 💙
    Grudzień 2021👼
    Listopad 2022 💙

    9523e01ecd.png
  • MiMi86 Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 26 maja 2022, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Mam pytanie do dziewczyn, które są bądź były w ciążach bliźniaczych... Kto Was prowadził? Czy Wasi lekarze mają doświadczenie w prowadzeniu ciąż bliźniaczych? Szukałyście kogoś specjalnie pod tym kątem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2022, 13:13

    a8ba3f282a.png
  • MamaTrójki Autorytet
    Postów: 625 1056

    Wysłany: 26 maja 2022, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MiMi86 wrote:
    Hej! Mam pytanie dziewczyn, które są bądź były w ciążach bliźniaczych... Kto Was prowadził? Czy Wasi lekarze mają doświadczenie w prowadzeniu ciąż bliźniaczych?
    Ja wybrałam lekarza, który miał bardzo dużo pozytywnych opinii, doświadczenie w prowadzeniu ciąż bliźniaczych i certyfikat FMF 😁 Na NFZ lekarka od razu stwierdziła ze mi takiej ciąży nie poprowadzi bo już nie pracuje w szpitalu, wypadła z obiegu i „nie te lata”. Dosłownie tak mi powiedziała 😅 ale na szczęście zleca badania wiec i wilk syty i owca cała. A Ciebie kto prowadzi?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2022, 13:21

    Mama Piątki
    2005 🐭
    2019 🐹
    2021🐭
    2021 👼🏻 8tc
    2022 🐹🐹
  • MiMi86 Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 26 maja 2022, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaTrójki wrote:
    Ja wybrałam lekarza, który miał bardzo dużo pozytywnych opinii, doświadczenie w prowadzeniu ciąż bliźniaczych i certyfikat FMF 😁 Na NFZ lekarka od razu stwierdziła ze mi takiej ciąży nie poprowadzi bo już nie pracuje w szpitalu, wypadła z obiegu i „nie te lata”. Dosłownie tak mi powiedziała 😅 ale na szczęście zleca badania wiec i wilk syty i owca cała. A Ciebie kto prowadzi?

    No właśnie z tym to długa historia... Na początku ciąży poszłam do lekarza z polecenia. Przyjmuje na NFZ i prywatnie. Wydawało mi się to spoko rozwiązaniem. Pomyślałam sobie, że kiedy trzeba to zapłacę za prywatną wizytę, ale sporo jednak zaoszczędzę na badaniach itp. Jednak nie do końca czułam się zaopiekowana (wizyty na nfz bez USG, za prenatalne też kazał mi płacić chociaż łapię się już na refundację). Miałam wrażenie, że kasa to jego główny cel, a pacjentka to tak przy okazji...
    i między innymi dlatego postanowiłam spróbować gdzie indziej. Poszłam do lekarza (prywatnie), do którego już jakiś czas temu chodziłam (przed ciążą) no i on zdecydowanie zalecił, abym wybrała się do lekarza, który specjalizuje się w tego typu ciążach (czyli trudniejszych niż te pojedyncze). Polecił zorientować się np. w Poradni Patologii Ciąży w Szpitalu Bielańskim gdyż ciąża bliźniacza wymaga większej dokładności, skrupulatności, częstych badań i dobrego sprzętu, a u mnie w mieście raczej nikogo takiego nie znajdę. Polecił mi też dr K Kosińską-Kaczyńską (Warszawa).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2022, 13:34

    a8ba3f282a.png
  • MamaTrójki Autorytet
    Postów: 625 1056

    Wysłany: 26 maja 2022, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MiMi86 wrote:
    No właśnie z tym to długa historia... Na początku ciąży poszłam do lekarza z polecenia. Przyjmuje na NFZ i prywatnie. Wydawało mi się to spoko rozwiązaniem. Pomyślałam sobie, że kiedy trzeba to zapłacę za prywatną wizytę, ale sporo jednak zaoszczędzę na badaniach itp. Jednak nie do końca czułam się zaopiekowana (wizyty na nfz bez USG, za prenatalne też kazał mi płacić chociaż łapię się już na refundację). Miałam wrażenie, że kasa to jego główny cel, a pacjentka to tak przy okazji...
    i między innymi dlatego postanowiłam spróbować gdzie indziej. Poszłam do lekarza (prywatnie), do którego już jakiś czas temu chodziłam (przed ciążą) no i on zdecydowanie zalecił, abym wybrała się do lekarza, który specjalizuje się w tego typu ciążach (czyli trudniejszych niż te pojedyncze). Polecił zorientować się np. w Poradni Patologii Ciąży w Szpitalu Bielańskim gdyż ciąża bliźniacza wymaga większej dokładności, skrupulatności, częstych badań i dobrego sprzętu, a u mnie w mieście raczej nikogo takiego nie znajdę. Polecił mi też dr K Kosińską-Kaczyńską (Warszawa).
    Wiesz co… wydaje mi się ze co lekarz to inna opinia. Pójdziesz do trzeciego to stwierdzi ze w sumie nie ma problemu i on Ci ciążę poprowadzi 🤷🏻‍♀️ Dobrze kojarzę ze tez jesteś 2k2o?? Mój lekarz mówi ze to najbezpieczniejsza z ciąż wielorakich i w zasadzie prowadzi się ja tak samo jak pojedynczą (No może z większa częstotliwością wizyt). A skąd jesteś?

    Mama Piątki
    2005 🐭
    2019 🐹
    2021🐭
    2021 👼🏻 8tc
    2022 🐹🐹
  • Joanne Autorytet
    Postów: 885 975

    Wysłany: 26 maja 2022, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pamiętam że któraś z Was jest z Torunia. Gdzie wybrać się na badanie USG 3D?Patrzyłam na necie Citomed na Marii Skłodowskiej i Civis Vita.

    Angelaaaa lubi tę wiadomość

    age.png
  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 26 maja 2022, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MiMi86 wrote:
    No właśnie z tym to długa historia... Na początku ciąży poszłam do lekarza z polecenia. Przyjmuje na NFZ i prywatnie. Wydawało mi się to spoko rozwiązaniem. Pomyślałam sobie, że kiedy trzeba to zapłacę za prywatną wizytę, ale sporo jednak zaoszczędzę na badaniach itp. Jednak nie do końca czułam się zaopiekowana (wizyty na nfz bez USG, za prenatalne też kazał mi płacić chociaż łapię się już na refundację). Miałam wrażenie, że kasa to jego główny cel, a pacjentka to tak przy okazji...
    i między innymi dlatego postanowiłam spróbować gdzie indziej. Poszłam do lekarza (prywatnie), do którego już jakiś czas temu chodziłam (przed ciążą) no i on zdecydowanie zalecił, abym wybrała się do lekarza, który specjalizuje się w tego typu ciążach (czyli trudniejszych niż te pojedyncze). Polecił zorientować się np. w Poradni Patologii Ciąży w Szpitalu Bielańskim gdyż ciąża bliźniacza wymaga większej dokładności, skrupulatności, częstych badań i dobrego sprzętu, a u mnie w mieście raczej nikogo takiego nie znajdę. Polecił mi też dr K Kosińską-Kaczyńską (Warszawa).
    Polecam premium medical w Warszawie bardzo dobrzy specjaliści, ciążę mnogie też prowadzą z sukcesami. Niestety cenią się.

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • Tysia1985 Ekspertka
    Postów: 153 204

    Wysłany: 26 maja 2022, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jak mi ostatnio czas szybko leci, nawet się nie obejrzałam, a tu prawie tydzień na forum nie zaglądałam.
    U nas wszystko dobrze, nie mam objawów żadnych gdyby nie rosnący brzuch to bym nie powiedziała że w ciąży jestem. Czekam do 1 czerwca na wizytę... Oby było wszystko dobrze.
    Co do piersi to moje też wreszcie są idealne :D Ale jak sobie przypomnę jak wyglądają później po karmieniu to nawet nie chce myśleć ;D


    UFmbp2.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3931 4517

    Wysłany: 26 maja 2022, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne wrote:
    Dziewczyny pamiętam że któraś z Was jest z Torunia. Gdzie wybrać się na badanie USG 3D?Patrzyłam na necie Citomed na Marii Skłodowskiej i Civis Vita.

    Ja jestem z Torunia ☺️
    Mi robiła moja lekarka w Nasz Lekarz
    Prenatlane robię w Civis Vita i siostra tam prowadziła ciszę i robił jej USG 3D

    Joanne lubi tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1448 1308

    Wysłany: 26 maja 2022, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś miałam tą nadprogramową kontrole z twardniejącym brzuchem i skurczami. Na szczęście ginekologicznie wszystko wygląda super, szyjka 4cm i zamknięta, łożysko wysoko, wód płodowych sporo, a młoda na usg pokazała mi „okejke” kciukiem 😂 aż lekarz mi wydrukował tą fotkę 😁 No ale stwierdził, że to zdecydowanie za wczesnie na takie objawy, przez tydzień jeszcze mam brać nospe i magnez, zakaz przytulanek i wysiłku fizycznego, jedynie spacer ale bardzo krótki w te i we wte na rozprostowanie nóg, a jakby coś się działo standardowo do niego dzwonić. I młoda waży 196g 😊

    Joanne lubi tę wiadomość

    age.png

    preg.png
  • MamaTrójki Autorytet
    Postów: 625 1056

    Wysłany: 26 maja 2022, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    Ja dziś miałam tą nadprogramową kontrole z twardniejącym brzuchem i skurczami. Na szczęście ginekologicznie wszystko wygląda super, szyjka 4cm i zamknięta, łożysko wysoko, wód płodowych sporo, a młoda na usg pokazała mi „okejke” kciukiem 😂 aż lekarz mi wydrukował tą fotkę 😁 No ale stwierdził, że to zdecydowanie za wczesnie na takie objawy, przez tydzień jeszcze mam brać nospe i magnez, zakaz przytulanek i wysiłku fizycznego, jedynie spacer ale bardzo krótki w te i we wte na rozprostowanie nóg, a jakby coś się działo standardowo do niego dzwonić. I młoda waży 196g 😊
    Dbaj o siebie w takim razie 🤗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2022, 17:11

    meggie94 lubi tę wiadomość

    Mama Piątki
    2005 🐭
    2019 🐹
    2021🐭
    2021 👼🏻 8tc
    2022 🐹🐹
  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2454 3171

    Wysłany: 26 maja 2022, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja mam termin co prawda na 2 grudnia, ale jeśli Dzidz zdecyduje jednak pojawić się w listopadzie, to... będzie kolejny listopadowy chłop. Dziś doc. dojrzał, że na dzień dzisieszy, Młodemu dynda między nogami 😁

    Angelaaaa, Kitaja, Asia11, MamaTrójki, Olo323, Rossetia lubią tę wiadomość

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3931 4517

    Wysłany: 26 maja 2022, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jak tyle ma być chłopców to i chyba u mnie będzie 🤣🤣 wizyta 2 czerwca no i wtedy to już muszę poznać płeć bo ile można czekać 🤷‍♀️

    kid_aa, Kitaja, Olo323 lubią tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3931 4517

    Wysłany: 26 maja 2022, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czemu suwaczk nie działają ? 🙄😳

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2454 3171

    Wysłany: 26 maja 2022, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    To jak tyle ma być chłopców to i chyba u mnie będzie 🤣🤣 wizyta 2 czerwca no i wtedy to już muszę poznać płeć bo ile można czekać 🤷‍♀️
    I pomyśleć, że kiedyś kobiety dowiadywały się dopiero na porodówce!!!🤣🤣🤣

    MamaTrójki, Strata, Olo323 lubią tę wiadomość

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • MamaNl Autorytet
    Postów: 1155 885

    Wysłany: 26 maja 2022, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kid_aa wrote:
    I pomyśleć, że kiedyś kobiety dowiadywały się dopiero na porodówce!!!🤣🤣🤣

    Tez tak miałam przy moich córkach obie wiecznie były tyłem i rodziły się jako niespodzianki heheheh

    kid_aa lubi tę wiadomość

    Joanna …
    Jest synuś Bruno 💙
    event.png
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 26 maja 2022, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się zastanawiałam czy nie chcę niespodzianki, ale odkąd znam płeć, to chyba czuję większą więź z dzidziusiem 🥰

  • MamaNl Autorytet
    Postów: 1155 885

    Wysłany: 26 maja 2022, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia11 wrote:
    Też się zastanawiałam czy nie chcę niespodzianki, ale odkąd znam płeć, to chyba czuję większą więź z dzidziusiem 🥰


    Ja nadal nie mam żadnych przeczuć bo jak na początku miałam na syna tak słodkie smaki skłaniaja mnie do córki tak jak miałam właśnie jedynie z dziewczynami i tak tez obstawia moja córka i syn drudzy są za chłopakiem hahaha także czas pokaże No albo znów będzie niespodzianka heheheh

    Nie mam tez ani brzuszka ani objawów ciąży także może dlatego tak luźno o tym wszystkim myśle jeszcze 😅

    Joanna …
    Jest synuś Bruno 💙
    event.png
‹‹ 162 163 164 165 166 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ