X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Decemberry Autorytet
    Postów: 840 686

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    robimy remont pokoiku Maleństwa i wczoraj trzymałam mężowi meble drewniane do składania, działał wkrętarką - był mega meeeega pisk, bo jakimś cudem wkręt o drewno piszczał, a potem mąż musiał jeszcze parę śrubek mlotkiem zgnieść, co też było mega hukiem, aż się w brzuszku dzidziut poruszył. Teraz zaczęliśmy się martwić, czy nie uszkodziliśmy tym hałasem mu słuchu :( Co myślicie? Straszne wyrzuty sumienia mamy, bo byłam blisko tych narzędzi :(

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wody płodowe tłumią hałasy z zewnątrz :-) jak Wy nie macie uszkodzonego słuchu to dziecko tym bardziej ;-)

    MamaTrójki, meggie94, Olo323 lubią tę wiadomość

    atdccwa173tcycke.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Decemberry wrote:
    Hej dziewczyny,

    robimy remont pokoiku Maleństwa i wczoraj trzymałam mężowi meble drewniane do składania, działał wkrętarką - był mega meeeega pisk, bo jakimś cudem wkręt o drewno piszczał, a potem mąż musiał jeszcze parę śrubek mlotkiem zgnieść, co też było mega hukiem, aż się w brzuszku dzidziut poruszył. Teraz zaczęliśmy się martwić, czy nie uszkodziliśmy tym hałasem mu słuchu :( Co myślicie? Straszne wyrzuty sumienia mamy, bo byłam blisko tych narzędzi :(


    Nie panikuj 😊🤗

    Dziecko plywa w wodach płodowych i jest tam bardzo dobrze chronione 🤗

  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Dziewczyny z cukrzycą wam też diabetolog kazał sprawdzać mocz pod względem ketonów i glukozy ? Bo mi kazał tymi paskami w domu sprawdzać i mam ilości śladowe ketonów 🤷‍♀️
    Tak.
    Jak masz śladowe ilości ketonów to powinnas wieczorem kolo 22 zjesc jakas kanapkę dodatkowo pomimo wcześniejszej kolacji. Widocznie masz za długa przerwę między kolacja a śniadaniem.

    Angelaaaa lubi tę wiadomość

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3919 4515

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalala wrote:
    Mi nie kazali, ale raz w miesiącu mam wizytę w poradni i zawsze badają mocz i krew. O której jess ostatni posiłek? Pewnie w nim jest problem jeżeli są ketony w moczu. Nam każą jeść przekąskę na noc, żeby te ketony się nie pojawiły.

    Wczoraj jadłam późno kolację bo po 21 to już potem nic nie jadłam 😁

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3919 4515

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wrote:
    Tak.
    Jak masz śladowe ilości ketonów to powinnas wieczorem kolo 22 zjesc jakas kanapkę dodatkowo pomimo wcześniejszej kolacji. Widocznie masz za długa przerwę między kolacja a śniadaniem.


    Ok dzięki za wyjaśnienie ☺️

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Decemberry Autorytet
    Postów: 840 686

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki. Tak sobie pomyślałam, że gdyby dziecku było tak łatwo słuch uszkodzić, to byłaby masa ludzi z problemami słuchowymi, zdecydowanie większa niż teraz.

    Cały dzień się dziś edukuję na temat monitorów oddechu. Rozmyślam między Snuza Hero, a BabySense 7. Strasznie ciekawe te technologie w dzisiejszych czasach mamy, bez kitu.

    Olo323 lubi tę wiadomość

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Witam się z Wami w 3 trymestrze:). Ledwo już daję radę. Nogi mnie bolą, czuję się jak świnka. Ciężko mi nadążyć za synkiem. A on albo włazi tam gdzie nie wolno, albo się wspina albo chce na ręce😅. Nie siądzie nawet na chwilę. W przyszłym tyg wybieram się na usg 3trym. Trochę się boję tego ile dzidziuś może ważyć:D.
    Wyciągnęłam ciuszki po synku i taki sentyment mnie naszedł. Potrze na niego i nie mogę uwierzyć, że był taki malutki i zaraz znowu będzie taki maluszek w domu. Muszę jeszcze kupić szafkę na rzeczy dla drugiego synka. Powoli czas zacząć myśleć o rzeczach do szpitala.
    Pisałyście o masażu krocza- ja stosowałam poprzednio, jadłam też daktyle:D piłam chyba po 36 tc herbatę z liści malin. Nie byłam nacięta ale trochę pękłam w środku i na zewnątrz.

    Angelaaaa, MamaTrójki, Joanne, Scandi-B lubią tę wiadomość

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3919 4515

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Decemberry wrote:
    Dzięki. Tak sobie pomyślałam, że gdyby dziecku było tak łatwo słuch uszkodzić, to byłaby masa ludzi z problemami słuchowymi, zdecydowanie większa niż teraz.

    Cały dzień się dziś edukuję na temat monitorów oddechu. Rozmyślam między Snuza Hero, a BabySense 7. Strasznie ciekawe te technologie w dzisiejszych czasach mamy, bez kitu.


    Ja mam BabySense i jestem zadowolona ☺️

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny w ten upalny dzień 🥵 ledwie żyję, nie żartuje. Dzień zaczął się nawet okej, były dziewczyny i chciały, by poczytać im bajkę o Barbie 😂 na co mówię: co Wy, to bajka dla dziewczynek, nie będę takiej czytać Karolowi. Na co młodsza: to jak skończymy, to Kalolowi przeczytamy tą o niedźwiadkach, okej? XD Później były wiersze, malowanie a potem im odbiło. Od 12 tak się zaczęły kłócić o wszystko, że z teściową odliczałyśmy czas do momentu w którym szwagier przyjedzie i je zabierze 😂. Nijak szło je uspokoić.

    Mamy jeszcze z mężem wieczorem jechać na zakupy spożywcze 😳, życzcie mi szczęścia i powodzenia, bo mega źle się czuję. A myślałam, że to wczoraj było apogeum gorąca 😅.

    Też myślałam o monitorze oddechu, tylko nie wiem, czy to potrzebne jeśli bobas będzie spać z nami w pokoju 🤨.

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • MamaTrójki Autorytet
    Postów: 625 1056

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra-Dżasta wrote:
    Witajcie dziewczyny w ten upalny dzień 🥵 ledwie żyję, nie żartuje. Dzień zaczął się nawet okej, były dziewczyny i chciały, by poczytać im bajkę o Barbie 😂 na co mówię: co Wy, to bajka dla dziewczynek, nie będę takiej czytać Karolowi. Na co młodsza: to jak skończymy, to Kalolowi przeczytamy tą o niedźwiadkach, okej? XD Później były wiersze, malowanie a potem im odbiło. Od 12 tak się zaczęły kłócić o wszystko, że z teściową odliczałyśmy czas do momentu w którym szwagier przyjedzie i je zabierze 😂. Nijak szło je uspokoić.

    Mamy jeszcze z mężem wieczorem jechać na zakupy spożywcze 😳, życzcie mi szczęścia i powodzenia, bo mega źle się czuję. A myślałam, że to wczoraj było apogeum gorąca 😅.

    Też myślałam o monitorze oddechu, tylko nie wiem, czy to potrzebne jeśli bobas będzie spać z nami w pokoju 🤨.
    Jak ja Cię dziś rozumiem. Mnie upały tez wykańczają, moje maluchy tez dziś wojna o wszystko!! A teraz jakby było mało siedzę i czekam na wizytę u dentysty 😭

    Mama Piątki
    2005 🐭
    2019 🐹
    2021🐭
    2021 👼🏻 8tc
    2022 🐹🐹
  • Anita2022 Przyjaciółka
    Postów: 83 152

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie tylko ja mam dzisiaj taki ciężki dzień, strasznie źle się czuje, jest mi słabo, niedobrze mi i nie mam na nic siły. Nawet w sumie nic dzisiaj nie jadłam. Niech te upały się już skończą 😔

    14.11.2022 Marcel 3190g, 53 cm, 10 pkt ❤️
    🤰🏻30 lat
    01.03 ⏸
    11.03 pierwsza wizyta (5+6)
    29.03 druga wizyta, słyszałam bicie serduszka 166 ud/min (8+2)
    26.04 badania prenatalne (12+2)
    24.05 będzie chłopak 💚 155 gram, 144 ud/min (16+2)
    Niedoczynność tarczycy -Euthyrox 50
    PCOS
  • kamilamhm Przyjaciółka
    Postów: 75 85

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, witam się z Wami w świeżo zaczętym 27 t.c., termin na 25 listopada, wg dwóch lekarzy będzie to córeczka :D Przycupnę tu, bo to moje pierwsze dziecko i wszystko jest nowe i przytłaczające, wszedzie atakują mnie reklamy dotyczące wyprawki, liczę że znajdę tu jakies inspiracje :))

    Joanne, MamaTrójki, Ultra-Dżasta, Angelaaaa, Asia11, Decemberry, Scandi-B, Olo323 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anita2022 wrote:
    To nie tylko ja mam dzisiaj taki ciężki dzień, strasznie źle się czuje, jest mi słabo, niedobrze mi i nie mam na nic siły. Nawet w sumie nic dzisiaj nie jadłam. Niech te upały się już skończą 😔


    U nas niby od wczoraj caaały czas pada i są burze, ale czuję się jak flak.... Mentalnie mi słabo i fizycznie... Ech...

  • Joanne Autorytet
    Postów: 876 952

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Kamila, jesteśmy na podobnym etapie😊 ja mam termin na 29 ale z pierwszego usg był na 25 i po każdym 2 dni dochodziło😉

    Upałów współczuję Wam. Ja i bez tego źle się czuję. Ciekawa jestem wagi Małej bo jak się wierci to mocno to odczuwam. Eh, muszę jeść małe porcje bo jak zjem normalną to wymiotami non stop mi się odbija😬 I ogólnie chyba mniej jeść... U mnie lekko przekroczona górna granica przyrostu wagi jak na 26tc. Nigdy nie myślałam że będę miała problem z (nad)wagą🤦🏻‍♀️

    kamilamhm lubi tę wiadomość

    age.png
  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie do dziewczyn, które mają już małe dzieci. Dźwigacie je jeszcze? Mi lekarz zabronił jakiegokolwiek dźwigania, ale przy 1.5 rocznej córce (ok 11 kg), która chodzi od niecałego miesiąca nie jest to do końca możliwe. Wkładam/wykładam ją z łóżka, krzesełka, do przewijania itp. Nie dźwigam jej przez dłuższy czas, ale czasami przechodzę np. z pokoju do kuchni itp. Staram się to robić jak najrzadziej, ale jednak dźwigam ją codziennie. Trochę boję się, że to może negatywnie wpłynąć na szyjkę, a dodatkowo lekarz straszy mnie odklejeniem łożyska 😩 Jak to u Was jest, albo było we wcześniejszych ciążach?

    atdccwa173tcycke.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3919 4515

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalala wrote:
    A ja mam pytanie do dziewczyn, które mają już małe dzieci. Dźwigacie je jeszcze? Mi lekarz zabronił jakiegokolwiek dźwigania, ale przy 1.5 rocznej córce (ok 11 kg), która chodzi od niecałego miesiąca nie jest to do końca możliwe. Wkładam/wykładam ją z łóżka, krzesełka, do przewijania itp. Nie dźwigam jej przez dłuższy czas, ale czasami przechodzę np. z pokoju do kuchni itp. Staram się to robić jak najrzadziej, ale jednak dźwigam ją codziennie. Trochę boję się, że to może negatywnie wpłynąć na szyjkę, a dodatkowo lekarz straszy mnie odklejeniem łożyska 😩 Jak to u Was jest, albo było we wcześniejszych ciążach?


    Moja córka dopiero zaczęła chodzić sama, jeszcze nie opanowała tego dobrze więc u mnie dźwiganie musi być. Też się staram jak najmniej i u mnie narazie szyjka długa ☺️ przy większym dźwiganiu boli mnie bardziej brzuch jakby się spinał więc staram się na chwilę położyć odpocząć 😁

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jest łatwo przy maluszkach nie dźwigać, współczuję Wam.
    Mi brzuch spina jak wiaderko z ogorkami czy pomidorami wezmę, a co dopiero 11 kg bobaska


    A ja z tego lenistwa dzisiaj oglądam już z Mikołajem kolejną bajkę na Disney+ i wzięłam się za prasowanie 😁

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg suwaczka zostało mi 80 dni 🙆

    Jak to szybko zleciało

    Joanne, Olo323 lubią tę wiadomość

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1396 1273

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do grona cierpiących z powodu duchoty 😫 Byłam z mężem w galerii, musieliśmy zajść do kilku sklepów, zeszło nam się ze 2h i takie wycieczki to już chyba nie dla mnie, jak już doczłapałam się do auta to było mi tak słabo, plecy i nogi wolały o pomstę do nieba, a jak weszłam do domu to wszystko zostawiłam i od razu położyć się pod wiatrak na mojego rogala…

    age.png

    preg.png
‹‹ 289 290 291 292 293 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ