X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podnoszę i noszę mojego 12kg syna bardzo często. Mimo, że chodzi już całkiem ok to domaga się częstego bycia na rękach. Do tego jesteśmy teraz u dziadkow i kilka razy dziennie znoszę i wnoszę go po schodach. Jest mi już ciężko z tym. Niby każdy się lituje i ojeju nie dźwigaj ale i tak to głównie ja go noszę.

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Tony Autorytet
    Postów: 1197 1644

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde zlinnczujecie mnie ale ja lubię takie upały 😍 i dobrze je znoszę, dla mnie mogłoby być ciągle lato. A jak sobie pomyślę, że zaraz zima, to jeszcze bardziej cieszę się z tego, co jest :) tylko mojego pieska mi szkoda, bo jemu rzeczywiście ciężko :(

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Joanne Autorytet
    Postów: 876 952

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolnka świetnie rozumiem ten rodzaj "współczucia"🤦🏻‍♀️ Ja jeszcze chodzę do mojej nieoficjalnej pracy. Tylko kilka godzin tygodniowo ale mam już serdecznie dość. I tylko dlatego że mówiłam im że zostanę do końca września, ale na początku sierpnia powiedziałam że do końca sierpnia i dłużej nie dam rady, i mówię za każdym razem żeby szukali kogoś na moje miejsce bo źle się czuję, brzuch duży i tylko słyszę "Tak tak Joanna, świetnie cię rozumiem. Teraz jesteś najważniejsza Ty i dziecko. ...Ale w przyszłym tygodniu dasz radę przyjść?"🤦🏻‍♀️ Ale jeszcze 4 ostatnie zjazdy do kopalni i odpoczywam. Ale nie wiem czy nie wrócę do pieczenia tortów na zamówienie na dwa miesiące bo siedzieć w domu i nic nie robić... zobaczę.

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    Dołączam do grona cierpiących z powodu duchoty 😫 Byłam z mężem w galerii, musieliśmy zajść do kilku sklepów, zeszło nam się ze 2h i takie wycieczki to już chyba nie dla mnie, jak już doczłapałam się do auta to było mi tak słabo, plecy i nogi wolały o pomstę do nieba, a jak weszłam do domu to wszystko zostawiłam i od razu położyć się pod wiatrak na mojego rogala…

    A ja po prasowaniu stwierdziłam, że nie mam żadnego pajacyka na 56 i 2 body, więc z Mikołajem spakowaliśmy się do auta i do Sinsay do Stargardu sobie pojechaliśmy, wieczorem odżyłam 😁

    Teraz czekamy dla Mikiego na KFC, a ja bez tego mam zgagę 🤦🏼‍♀️

  • Joanne Autorytet
    Postów: 876 952

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chociaż z drugiej strony nie chce żeby było tak że źle się czuje a coś "muszę" zrobić. Trzeba to przemyśleć jeszcze raz. Chodzi mi o to żeby mieć jakieś zajęcie a nie tylko gotować obiadki i czekać aż chłop wróci z roboty żeby mieć z kim pogadać. Może zapiszę się na jakiś kurs online angielskiego żeby od języka się nie odzwyczajać i kursy cukiernicze też online w końcu porobię. Ale to nadal w domu z ograniczonym dostępem do ludzi...

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne wrote:
    Karolnka świetnie rozumiem ten rodzaj "współczucia"🤦🏻‍♀️ Ja jeszcze chodzę do mojej nieoficjalnej pracy. Tylko kilka godzin tygodniowo ale mam już serdecznie dość. I tylko dlatego że mówiłam im że zostanę do końca września, ale na początku sierpnia powiedziałam że do końca sierpnia i dłużej nie dam rady, i mówię za każdym razem żeby szukali kogoś na moje miejsce bo źle się czuję, brzuch duży i tylko słyszę "Tak tak Joanna, świetnie cię rozumiem. Teraz jesteś najważniejsza Ty i dziecko. ...Ale w przyszłym tygodniu dasz radę przyjść?"🤦🏻‍♀️ Ale jeszcze 4 ostatnie zjazdy do kopalni i odpoczywam. Ale nie wiem czy nie wrócę do pieczenia tortów na zamówienie na dwa miesiące bo siedzieć w domu i nic nie robić... zobaczę.

    Że górniczką jesteś??!

    Zobaczysz jak w III trym polubisz odpoczynek 😁

  • MamaNl Autorytet
    Postów: 1155 885

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne wrote:
    Chociaż z drugiej strony nie chce żeby było tak że źle się czuje a coś "muszę" zrobić. Trzeba to przemyśleć jeszcze raz. Chodzi mi o to żeby mieć jakieś zajęcie a nie tylko gotować obiadki i czekać aż chłop wróci z roboty żeby mieć z kim pogadać. Może zapiszę się na jakiś kurs online angielskiego żeby od języka się nie odzwyczajać i kursy cukiernicze też online w końcu porobię. Ale to nadal w domu z ograniczonym dostępem do ludzi...


    Zawsze możesz wpaść na kawe to tylko jakieś 160 km;)

    Joanne, Olo323 lubią tę wiadomość

    Joanna …
    Jest synuś Bruno 💙
    event.png
  • Tony Autorytet
    Postów: 1197 1644

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne wrote:
    Chociaż z drugiej strony nie chce żeby było tak że źle się czuje a coś "muszę" zrobić. Trzeba to przemyśleć jeszcze raz. Chodzi mi o to żeby mieć jakieś zajęcie a nie tylko gotować obiadki i czekać aż chłop wróci z roboty żeby mieć z kim pogadać. Może zapiszę się na jakiś kurs online angielskiego żeby od języka się nie odzwyczajać i kursy cukiernicze też online w końcu porobię. Ale to nadal w domu z ograniczonym dostępem do ludzi...

    Też mi się tak wydawało zanim poszłam na zwolnienie. A teraz siedzę już któryś miesiąc i ciąglę mam co robić, tak że się nie wyrabiam ;d wykończanie domu, wychowywanie psa, nauka hiszpańskiego. Po za tym dużo czytam, uczę się. Odwiedzam rodzinę, spotykam się z przyjaciółmi. Pielęgnuję rośliny, ćwiczę, trenuję, chodzę na spacery. Mam czas, żeby zdrowo i regularnie się odżywiać, wysypiam się. Telewizora nie włączałam od dwóch miesięcy. Naprawde jest co robić, gdy zorganizujesz sobie czas ;) Myślę, że należy Ci się odpoczynek!!

    Joanne, Olo323 lubią tę wiadomość

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • kamilamhm Przyjaciółka
    Postów: 75 85

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony wrote:
    Też mi się tak wydawało zanim poszłam na zwolnienie. A teraz siedzę już któryś miesiąc i ciąglę mam co robić, tak że się nie wyrabiam ;d wykończanie domu, wychowywanie psa, nauka hiszpańskiego. Po za tym dużo czytam, uczę się. Odwiedzam rodzinę, spotykam się z przyjaciółmi. Pielęgnuję rośliny, ćwiczę, trenuję, chodzę na spacery. Mam czas, żeby zdrowo i regularnie się odżywiać, wysypiam się. Telewizora nie włączałam od dwóch miesięcy. Naprawde jest co robić, gdy zorganizujesz sobie czas ;) Myślę, że należy Ci się odpoczynek!!

    Ja też od kiedy poszlam na zwolnienie mam wrażenie, że dni uciekają jak szalone, a ja nie mam na nic czasu :D

    Tony, Joanne, Olo323 lubią tę wiadomość

  • Decemberry Autorytet
    Postów: 840 686

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamilamhm wrote:
    Cześć, witam się z Wami w świeżo zaczętym 27 t.c., termin na 25 listopada, wg dwóch lekarzy będzie to córeczka :D Przycupnę tu, bo to moje pierwsze dziecko i wszystko jest nowe i przytłaczające, wszedzie atakują mnie reklamy dotyczące wyprawki, liczę że znajdę tu jakies inspiracje :))

    Hej Kamilo :D Ty masz termin na 25, ja na 23 listopada :)) Jutro 26+0 :D Z miesiączki wychodził 26 czy nawet 28, ale dzidziut jest do przodu kilka dni <3

    A co do upałów - mam momenty, że się roztapiam, a są momenty, że jest bardzo ok. Nie wiem od czego to zależy, bo mamy w domu mega piekarnik.

    kamilamhm lubi tę wiadomość

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • Decemberry Autorytet
    Postów: 840 686

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A, jeszcze apropo monitora oddechu - po przeanalizowaniu trylionar informacji zdecydowaliśmy się na Snuza Hero MD, czyli monitor montowany na pieluszkę.

    Babysense 7 by nam się nie sprawdził, bo łóżeczko maluszka znajduje się 4 cm od naszego - według informacji w necie i na stronach dystrybutora, łóżeczko dziecka musi być przynajmniej 1 metr od łóżka rodziców. Niektórzy ryzykują i mimo to montują ten monitor, ja wolę nie ryzykować. Było w necie nawet napisane, że wentylator potrafi zakłócić jego pracę. Snuza z kolei może czasami spadać, jak się za słabo zamontuje, ale podobnoż to kwestia wprawy. Dokupiliśmy od razu do tego nianię elektroniczną z ekranikiem:)

    Olo323 lubi tę wiadomość

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • Joanne Autorytet
    Postów: 876 952

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaNl wrote:
    Zawsze możesz wpaść na kawe to tylko jakieś 160 km;)

    MamaNl Ty bardziej mobilna jesteś więc gdybyś była w pobliżu to zapraszam😊

    Pewnie macie rację. Też będzie inaczej jak się przeprowadzimy w końcu. Już bardzo na to czekam!

    MamaNl lubi tę wiadomość

    age.png
  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć 🙂 mi dziś lepiej, niż wczoraj. Jutro rodzice przyjeżdżają w odwiedziny i zaczęłam dzień od zrobienia masy kokosowej na biszkopt. Nigdy więcej, stałam ze 40 minut i mieszałam ją dodając różne składniki i by się nie przypaliła a jak usiadłam, to - ojeju 🤩 - jaka ulga dla nóg. Poziom ruchowy 80-latki 😂. Jak ostygnie, to zrobię polewę i będzie git. Jeszcze do zrobienia czeka sałatka ale teściowa mówiła, że pomoże 😅.

    Zaczęłam robić ze sznurka, na szydełku koszyk na pierdoły pielęgnacyjne dla malucha. Pewnie od razu zrobię kilka, będzie na jakieś zabawki, książeczki czy oddam po rodzinie, na pewno znajdą się chętni 😂. A bliżej października to pewnie zacznę robić jakieś maskotki, bo w sumie tylko to mi zostanie do roboty 😂.

    W ogóle dziewczyny - czytałam, że po 28 tc wizyty u prowadzących są częściej 🤨, prawda to?

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1396 1273

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra-Dżasta wrote:
    Cześć 🙂 mi dziś lepiej, niż wczoraj. Jutro rodzice przyjeżdżają w odwiedziny i zaczęłam dzień od zrobienia masy kokosowej na biszkopt. Nigdy więcej, stałam ze 40 minut i mieszałam ją dodając różne składniki i by się nie przypaliła a jak usiadłam, to - ojeju 🤩 - jaka ulga dla nóg. Poziom ruchowy 80-latki 😂. Jak ostygnie, to zrobię polewę i będzie git. Jeszcze do zrobienia czeka sałatka ale teściowa mówiła, że pomoże 😅.

    Zaczęłam robić ze sznurka, na szydełku koszyk na pierdoły pielęgnacyjne dla malucha. Pewnie od razu zrobię kilka, będzie na jakieś zabawki, książeczki czy oddam po rodzinie, na pewno znajdą się chętni 😂. A bliżej października to pewnie zacznę robić jakieś maskotki, bo w sumie tylko to mi zostanie do roboty 😂.

    W ogóle dziewczyny - czytałam, że po 28 tc wizyty u prowadzących są częściej 🤨, prawda to?

    Chyba nie do końca, w czwartek pytałam swojego kiedy zmienia się częstotliwość wizyt, teraz widujemy się co 3 tyg to mówił, że dopiero po skończonym 37tc widzimy się co tydzień aż do porodu. Zakładam, że to zależy od prowadzącego ;)

    Ja wyprawiłam dziś męża na weekend do Wrocławia ba chrzciny córki jego siostry. Ja niestety nie dałabym rady ujechać tyle godzin z kręgosłupem, a z częstotliwością chodzenia do toalety to zamiast w trochę ponad 6h jechalibyśmy pewnie z 10 😂 Niby wraca jutro w nocy, bo z siostra po uroczystości, obiedzie itp się zawijają z powrotem, a rodziców zostawiają u siostry na dłużej, ale jakoś strasznie smutno mi się rano zrobiło, że zostaje sama. Niesamowicie płaczliwa się zrobiłam w tej ciąży 🙈

    age.png

    preg.png
  • MamaNl Autorytet
    Postów: 1155 885

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś przymierzam wkład do gondoli i jest 😍😍

    915-AE020-F9-CA-47-EC-9-C62-EC9-F4903-BDFB.jpg

    Joanne, meggie94, Olo323, MamaTrójki, Angelaaaa lubią tę wiadomość

    Joanna …
    Jest synuś Bruno 💙
    event.png
  • MamaNl Autorytet
    Postów: 1155 885

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciuszki tez podzielone czyli połowa roboty

    3-CC67350-0-B52-48-AF-BE95-919-AE227-E160.jpg

    Scandi-B, Joanne, kid_aa, Olo323, Angelaaaa lubią tę wiadomość

    Joanna …
    Jest synuś Bruno 💙
    event.png
  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2446 3168

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaNl wrote:
    Ciuszki tez podzielone czyli połowa roboty

    3-CC67350-0-B52-48-AF-BE95-919-AE227-E160.jpg
    Super posegregowane! Całkiem sporo tego masz:-)

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • Joanne Autorytet
    Postów: 876 952

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej, dużo tych ubranek😊 u mnie jak na razie moze pudełko jedno będzie bo ostatnio koleżanka dała mi trochę po swoim synku takich co i dla dziewczynki się nadadzą tym samym róż przestał być kolorem dominującym w moich zbiorach 😅

    age.png
  • MamaNl Autorytet
    Postów: 1155 885

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne wrote:
    Jej, dużo tych ubranek😊 u mnie jak na razie moze pudełko jedno będzie bo ostatnio koleżanka dała mi trochę po swoim synku takich co i dla dziewczynki się nadadzą tym samym róż przestał być kolorem dominującym w moich zbiorach 😅


    Większość po wnuku on tez z listopada trochę po moich synach w tym wszystkim a dużo dokupilam na transmisjach w pl i jak byłam w lipcu przywiozłam jak zawsze dużo za dużo wszystkiego wiem biorąc pod uwagę ze mały będzie duży myśle ze te dwie pierwsze skrzynie to Max 4 mce jak i byli starsi chłopcy 😂😂😂

    Teraz jestem na strychu i będę ogarniać zabawki

    Jedno takie pudło mam odłożone wogole osobno jeszcze do oddania 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2022, 11:52

    kid_aa, Olo323 lubią tę wiadomość

    Joanna …
    Jest synuś Bruno 💙
    event.png
  • kamilamhm Przyjaciółka
    Postów: 75 85

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Decemberry wrote:
    Hej Kamilo :D Ty masz termin na 25, ja na 23 listopada :)) Jutro 26+0 :D Z miesiączki wychodził 26 czy nawet 28, ale dzidziut jest do przodu kilka dni <3

    A co do upałów - mam momenty, że się roztapiam, a są momenty, że jest bardzo ok. Nie wiem od czego to zależy, bo mamy w domu mega piekarnik.

    A korzystasz z jakiejś aplikacji, ktora Ci wylicza tygodnie ciąży? Wcześniej w innej aplikacji też miałam ustawiony termin na 23 listopada (tak na początku mówil lekarz) i wg wyliczeń byłabym 26+3. Ty z kolei z tym terminem jesteś 26+0 🤔 Wiem, że to nie takie istotne i wiele razy moze sie zmieniać, a dzidzius i tak urodzi się inaczej niż przewidywano, ale jakoś tak to sledze codziennie :D Aktualnie korzystam z Preglife :)

‹‹ 290 291 292 293 294 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ