X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1387 1269

    Wysłany: 27 marca, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Nadrobiłam i widzę, ze choróbska nie odpuszczają 🙈 Wika miała już 3 tygodnie katar, zrobiliśmy drugi panel alergiczny z krwi - tym razem wziewny i tym razem WYSZEDŁ! Ale jak wyszedł… 2 i 1 klasy alergii na wszelkie pyłki 🙄 Olcha, leszczyna, brzoza, dąb, trawy, bylica….. A do tego jeszcze wyszło jej na grzyby i pleśnie, ale niewielka teoretycznie. Dostała Hitaxe od alergolog i krople do nosa ze sterydem, No i oczywiście ciagle jesteśmy na wziewach. Po tygodniu kropli ze sterydem na razie kataru się pozbyliśmy, odstawiliśmy krople, mam nadzieje, że hitaxa da radę i nie będzie trzeba nic dokładać… Na szczęście nie wyszło jej nic na sierść psa 🙏🏻 Do żłobka chodzi bardzo chętnie, wchodzi jak do siebie 😁 A dzisiejszej nocy pierwszy raz spała w swoim pokoju ❤️

    Chodzimy cały czas do poradni na zajęcia w ramach WWR, które załatwiałam na przełomie lata i jesieni. We wtorki mamy zajęcia z logopedką, psycholog i pedagog, a w soboty z fizjoterapeutką. Ostatnio usłyszałam od logopedki i pedagog, ze pod kątem rozwoju mowy i małej motoryki Wika jest na 10 miesiącu… Nie powiem, podcięło mi to skrzydła, zdawałam sobie sprawę, ze jest w plecy w porównaniu z rówieśnikami, ale nie spodziewałam się usłyszeć, że aż tak… Najbardziej deprymuje to, że my dzień w dzień z nią ćwiczymy, czytamy mnóstwo książeczek bo uwielbia, księgę dźwięków to mamy już rozczłonkowaną tak jest eksploatowana, tylko czekać aż ten sam los spotka Pucia 😅 w zabawach tez staramy się skupiać na małej motoryce, wiec nikt mi nie zarzuci, że nic z tym nie robię… Zostaje mu chyba czekać aż się odblokuje 🤷🏼‍♀️

    Ja już ledwo chodzę, kręgosłup boli kosmicznie, dobrze, że Wika chodzi do żłobka, bo bym chyba się przekręciła na tamten świat… Samopoczucie miałam dłuższy czas tragiczne, ale endo i ginekolog doszli, że to wina dużej dawki euthyroxu, po zmniejszeniu trochę mi lepiej, a jak się robi gorzej to robię sobie dzień-dwa przerwy od euthyroxu i znowu jest lepiej. Zobaczymy jak będzie tsh. Ale mówili, że na tym etapie to już lepiej żebym nawet miała 3 wynik tsh ale dawkę mniej obciążająca organizm.

    age.png

    preg.png
  • Sóweczka3 Koleżanka
    Postów: 34 31

    Wysłany: 27 marca, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny 😊

    Ale mnie tu nie było 🤦🏻‍♀️

    Mam nadzieję, że u Was i Waszych Skarbów wszystko dobrze ♥️

    Meggie gratulacje drugiej ciąży ♥️
    A o Wikę się nie martw, wszystko się wyrówna w odpowiednim DLA NIEJ czasie, a nie pedagogów i innych znawców. Nie ma co porównywać, Marlena też z mową jest fo tyłu w porównaniu z moimi synami, którzy w wieku roczku mowili wieloslowami, ale każde dziecko ma swój rytm i ufaj swojej intuicji jako MAMY 😘


    Marlena rośnie jak na drożdżach, mamy już za sobą rumień zakaźny, bostonkę, a 2 dni temu skończyła jelitówkę 😔
    Biedaczka, ale na szczęście nie wymiotowała długo
    Dalej jest na piersi i głównie to je , ale mam zamiar jeszcze trochę ją pokarmić.
    W sumie myślałam, że na 1,5 roczku ale nie wiem czu nie do 2 lat, a Wy jak z karmieniem?

    Chłopaki rosną jak na drożdżach, Cyprian ma dziewczynę która ma 17 lat 🤦🏻‍♀️ ale jest bardzo miła i ułożona

    Ja przeszlam operację usunięcia woreczka żółciowego, a tak ogólnie to wszystko ok 😊

    Pozdrawiam Was i czekam na odpowiedź co do KP

    meggie94, Nosia, kid_aa lubią tę wiadomość

    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1387 1269

    Wysłany: 27 marca, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sóweczka3 wrote:
    Hej Dziewczyny 😊

    Ale mnie tu nie było 🤦🏻‍♀️

    Mam nadzieję, że u Was i Waszych Skarbów wszystko dobrze ♥️

    Meggie gratulacje drugiej ciąży ♥️
    A o Wikę się nie martw, wszystko się wyrówna w odpowiednim DLA NIEJ czasie, a nie pedagogów i innych znawców. Nie ma co porównywać, Marlena też z mową jest fo tyłu w porównaniu z moimi synami, którzy w wieku roczku mowili wieloslowami, ale każde dziecko ma swój rytm i ufaj swojej intuicji jako MAMY 😘


    Marlena rośnie jak na drożdżach, mamy już za sobą rumień zakaźny, bostonkę, a 2 dni temu skończyła jelitówkę 😔
    Biedaczka, ale na szczęście nie wymiotowała długo
    Dalej jest na piersi i głównie to je , ale mam zamiar jeszcze trochę ją pokarmić.
    W sumie myślałam, że na 1,5 roczku ale nie wiem czu nie do 2 lat, a Wy jak z karmieniem?

    Chłopaki rosną jak na drożdżach, Cyprian ma dziewczynę która ma 17 lat 🤦🏻‍♀️ ale jest bardzo miła i ułożona

    Ja przeszlam operację usunięcia woreczka żółciowego, a tak ogólnie to wszystko ok 😊

    Pozdrawiam Was i czekam na odpowiedź co do KP

    O kochana myślałam, że już dawno o nas zapomniałaś! 😍 super, że się odezwalas co u Ciebie 😊 Jakie to uczucie jak Ci pierwszą dziewczynę syn do domu przyprowadza? 😁 Biedna Marlenka, nachorowala się :( chociaż jelitówki mieliśmy od listopada miesiąc w miesiąc, w marcu pierwszy raz nas ominęło 🙈 tfu tfu!

    Co do KP się nie wypowiem, bo my MM 😊

    age.png

    preg.png
  • Sóweczka3 Koleżanka
    Postów: 34 31

    Wysłany: 27 marca, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie powiem szczerze, że cieszę się z tego, że ma KOGOŚ swojego do kochania, a ta dziewczyna jest bardzo fajna.

    Jak się czujesz?? Wiesz kogo masz pod serduchem? 😁♥️🤰

    Mam nadzieję, że już nie będzie Was to dziadostwo dosięgać 🤗

    Pamiętałam o Was, ale nie było kiedy się odezwać 😊

    meggie94 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 27 marca, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas znów choroba była jeden dzień w żłobku i katar kaszel od soboty a od wczoraj gorączką i okazało się że ma zapelnie gardła i migdałów 😔 budzila się w poniedziałek i wczoraj od 2-4 nie spała, a ja do pracy na rano eh masakra zmęczona jestem mega w dzień dziś płacz ciągle na ręku ninja boli gardelko boziu ile te maluchy muszą wycierpieć 😔

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Sóweczka3 Koleżanka
    Postów: 34 31

    Wysłany: 27 marca, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    U nas znów choroba była jeden dzień w żłobku i katar kaszel od soboty a od wczoraj gorączką i okazało się że ma zapelnie gardła i migdałów 😔 budzila się w poniedziałek i wczoraj od 2-4 nie spała, a ja do pracy na rano eh masakra zmęczona jestem mega w dzień dziś płacz ciągle na ręku ninja boli gardelko boziu ile te maluchy muszą wycierpieć 😔
    Niech będzie zdrowa! W imię Jezusa Chrystusa niech wszystko odejdzie precz!

    age.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 27 marca, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie moja Ala teraz dostała Hitaxe przy tej infekcji wirusowej bo ma wysypkę i narazie wcale nie pomaga...🙆🏻‍♂️
    Nie wiem co to za dziadostwo się przyplątało ale mam wrażenie, że zamiast być lepiej to jest gorzej...🤡 2 dzień już gorączkuje i musimy latać ciągle z termometrem...
    Ja sobie dorabiam parę groszy w dorywczej pracy także dzisiaj moi rodzice pilnowali dziewczyn także i ja i oni stres że Ala gorączkuje i byleby się nie powtórzyła akcja z drgawkami..
    No także święta w domu przyjdą moi rodzice i tyle 🙈🙈
    Okropny jest ten rok i czekam aż się skończy 🙆🏻‍♂️
    I 9kwietnia wyniki czy Maja dostała się do przedszkola. Po tych chorobach to najchętniej bym jej wcale tam nie dawała 🙈

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1387 1269

    Wysłany: 27 marca, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sóweczka3 wrote:
    Meggie powiem szczerze, że cieszę się z tego, że ma KOGOŚ swojego do kochania, a ta dziewczyna jest bardzo fajna.

    Jak się czujesz?? Wiesz kogo masz pod serduchem? 😁♥️🤰

    Mam nadzieję, że już nie będzie Was to dziadostwo dosięgać 🤗

    Pamiętałam o Was, ale nie było kiedy się odezwać 😊

    Tym razem synio 😁 czuje się kiepsko bardzo niestety, kiepsko znosiłam ciąże z Wiką, teraz mam wrazenie, że jest jeszcze gorzej momentami 🙈

    age.png

    preg.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1387 1269

    Wysłany: 27 marca, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Meggie moja Ala teraz dostała Hitaxe przy tej infekcji wirusowej bo ma wysypkę i narazie wcale nie pomaga...🙆🏻‍♂️
    Nie wiem co to za dziadostwo się przyplątało ale mam wrażenie, że zamiast być lepiej to jest gorzej...🤡 2 dzień już gorączkuje i musimy latać ciągle z termometrem...
    Ja sobie dorabiam parę groszy w dorywczej pracy także dzisiaj moi rodzice pilnowali dziewczyn także i ja i oni stres że Ala gorączkuje i byleby się nie powtórzyła akcja z drgawkami..
    No także święta w domu przyjdą moi rodzice i tyle 🙈🙈
    Okropny jest ten rok i czekam aż się skończy 🙆🏻‍♂️
    I 9kwietnia wyniki czy Maja dostała się do przedszkola. Po tych chorobach to najchętniej bym jej wcale tam nie dawała 🙈

    Wy to się macie…

    Kurde ale jeśli ta wysypka nie jest na podłożu alergicznym to przecież Hitaxa nie pomoże… Pomogłaby jeśli byłaby spowodowana jakąś reakcją alergiczną 🤔

    age.png

    preg.png
  • Tony Autorytet
    Postów: 1196 1643

    Wysłany: 27 marca, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pediatrzy przepisują hitaxę przy infekcjach bo trochę wysusza śluzówki nosa i zatok, zmniejsza katar i ryzyko zapalenia ucha środkowego. Aczkolwiek u Laury tak sobie działa i wolę jednak dać parę kropelek fenistilu

    meggie94 lubi tę wiadomość

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 27 marca, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    Wy to się macie…

    Kurde ale jeśli ta wysypka nie jest na podłożu alergicznym to przecież Hitaxa nie pomoże… Pomogłaby jeśli byłaby spowodowana jakąś reakcją alergiczną 🤔

    Wszystko dziwnie wygląda bo od czwartku miała typowe krostki myślałam, że to początek ospy bo mąż miał półpasiec... A od poniedziałku praktycznie wysypka 🙆🏻‍♂️ no i gorączkuje 🥴 widzę, że czasami ją to swędzi także myślałam że ta hitaxa pomoże 😬 kurcze mam nadzieję że będzie poprawa bo tak to znowu do lekarza...

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Nosia Autorytet
    Postów: 1145 621

    Wysłany: 27 marca, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas hitaxa nic nie pomogła. Pediatra podejrzewa alergię. Katar non stop i łzawienie oczu.

    Czy wasze dzieci też tak psikaja na słońce?

    Sóweczkao ja karmiłam KP rok i miesiąc.

    Mój mąż złapał zapalenie spojówek od córki i tak jest upierdliwe uparty, że nie chce ść do lekarza po krople tylko chodzi taki jak chińczyk z czerwonymi oczami..:/

  • Altair Autorytet
    Postów: 750 786

    Wysłany: 28 marca, 06:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmiar buta - synek wyrósł już z butów 23 z Sinsaya, 23 ze Smyka są ok. Tak jak z ubraniami, rozmiary butów też nie przystają do siebie.

    Jeśli chodzi o karmienie piersią, to nie wyznaczyłam konkretnego terminu, ale chcę jeszcze je utrzymać przez kilka miesięcy.

    40 lat, kilka lat starań
    Gyncentrum Ostrawa:
    X 2021 - AZ, CB
    III 2022 - AZ, beta: 8dpt -7,4; 10dpt - 22; 15dpt-279, 17dpt - widoczny pęcherzyk, 21dpt-2594, 26dpt jest <3, badania prenatalne I, II i III trym - ok.
    XI 2022 - Synek już na świecie
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1387 1269

    Wysłany: 28 marca, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Altair wrote:
    Rozmiar buta - synek wyrósł już z butów 23 z Sinsaya, 23 ze Smyka są ok. Tak jak z ubraniami, rozmiary butów też nie przystają do siebie.

    Jeśli chodzi o karmienie piersią, to nie wyznaczyłam konkretnego terminu, ale chcę jeszcze je utrzymać przez kilka miesięcy.

    Z butami jest o tyle prościej, że podawana jest długość wkładki 😊 Ja na ogół patrzę na nią a nie na rozmiar 😊

    Angela niesamowicie mocno trzymam kciuki żeby te choróbska Was w końcu opuściły ✊🏻

    Wika wcześniej brała zyrtec i dopóki nie nastał taki szczyt pylenia to jej wystarczało, teraz ten katar dopiero kroplami ze sterydem zwalczylismy, od dwóch dni już odstawiliśmy wiec teraz dopiero zobaczymy czy jej wystarczy, czy będzie trzeba zwiększać dawkę albo dokładać coś innego… Ehh ze tez musiała po mnie alergie i astme odziedziczyć 🙄

    age.png

    preg.png
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 928 1118

    Wysłany: 28 marca, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze kp, ale tylko do drzemek, przed spaniem nocnym i czasami w nocy. Bywają dni, że tylko przed nocą.

    Angela, myślałam, że już wyczerpaliście limit chorób, a tu znowu 🥹 Bądź dzielna!!!

  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2445 3167

    Wysłany: 28 marca, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas KP w pełnym rozkwicie🫣🤣 synek przez dłuuugi czas jadł tylko do spania i rano i nagle w styczniu nastąpiła jakaś explozja - zaczął się dopominać baaardzo często - teraz trochę się wyregulował, ale i tak jest to znacznie częściej niż jak był niemowlakiem. Posiłki stałe zjada więc raczej ma emocjonalne potrzeby. Więc na razie od tego nie będę go odcinała - choć nie powiem, trochę mnie to męczy.

    Mój ma stopę 13cm - te 4 pary butów, które zamówiłam okazały się być tak na styk - więc szukam.dalej🤣

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • Dorocia Przyjaciółka
    Postów: 94 93

    Wysłany: 28 marca, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jeszcze KP ale w zasadzie synek domaga się tylko rano po wstaniu. Karmie go jeszcze wieczorem po kolacji jak jestem w domu, a jak jestem w pracy to nie i też daje sobie radę. Myślę, że niedługo pewnie się z karmieniem pożegnamy.
    Butki mamy te trampki ze smyka i na pulchną stopkę są fajne :) mamy też trzewiki z Lasockiego z CCC i też w nich lubi chodzić. Zaraz to o sandałkach trzeba będzie myśleć 🫣

  • Tony Autorytet
    Postów: 1196 1643

    Wysłany: 28 marca, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandałki też mamy z Ameko (potrzebowaliśmy na Florydę bo tam upaly) i polecam :)

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 928 1118

    Wysłany: 28 marca, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyle teraz tego jest, że nawet nie słyszałam o firmie Ameko. My mamy ten polecany model z Elefanten i adidaski z H&M, które wg fizjo są niby spoko.

  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2445 3167

    Wysłany: 28 marca, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony wrote:
    Sandałki też mamy z Ameko (potrzebowaliśmy na Florydę bo tam upaly) i polecam :)
    Tony, a kupowałaś stacjonarnie? W olioli?

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
‹‹ 844 845 846 847 848 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ