Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2024 ❤️🍼
Odpowiedz

LISTOPAD 2024 ❤️🍼

Oceń ten wątek:
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5309 4317

    Wysłany: 26 maja 2024, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliowa wrote:
    Ja będę próbować vba2c . Myslicie ze mogę dobie pojeździć na rowerze? Coś za dużo przytyłam i szukam sposobu zeby nie tyć w takim szybkim tempie.


    Ja po mojej przygodzie z tamtego roku nie odważyłabym się w ciąży wsiąść na rower. Wybiegł mi pies i zaczął za mną biec, zahaczyłam o krawężnik i skończyłam cała poobijana i rozcięta. Blizny mam do dzisiaj 😭

  • Karmen Autorytet
    Postów: 458 478

    Wysłany: 26 maja 2024, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliowa wrote:
    Ja będę próbować vba2c . Myslicie ze mogę dobie pojeździć na rowerze? Coś za dużo przytyłam i szukam sposobu zeby nie tyć w takim szybkim tempie.
    Oo super!! Kiedy miałaś ostatnie cc? Myślę że możesz pojeździć, ale jak do tej pory nie jeździłaś to zacznij stopniowo 😉 mi najbardziej odpowiadają też szybkie marsze, najlepiej z rana jak jeszcze nie jest gorąco 🥵

    PCOS, Insulinooporność, Hashimoto, nieregularne, długie cykle
    Starania od 11.2019
    Od 9.2020 dieta z AP
    12.2020 ciąża na cyklu naturalnym 🍀
    2.2021 poronienie zatrzymane 8tc 💔
    4.2021 pierwsza stymulacja letrozolem i ciąża 🍀
    12.2021 PPROM 2710g CC 36t2d, mamy córeczkę ❤️

    Starania o rodzeństwo od 9.2022
    6 cykli stymulowanych letrozolem i tym razem nic.
    Od 8.2023 starania naturalne.
    2.2024 wznowienie stymulacji letrozolem, pierwszy cykl i ciąża 🍀
    10.2024 PPROM 3290g VBAC 36t4d, mamy syna ❤️

    age.png

    age.png
  • KarolinaAnastazja Autorytet
    Postów: 3834 6070

    Wysłany: 26 maja 2024, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sparky wrote:
    No to polujemy na tym samym terenie, bo ja też Wrocław 😅


    O jak fajnie, że nie jestem sama z Wrocławia (ja z okolic)
    Gdzie dziewczyny będziecie rodzic?😁

    Sparky lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 29lat
    ▪️KIR AA, C1▪️
    👨‍🦰 31lat
    ▪️ C1

    💙Baby B 2024

    Zaczynamy nową przygodę? 🥹
    preg.png
  • KarolinaAnastazja Autorytet
    Postów: 3834 6070

    Wysłany: 26 maja 2024, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takaja12 wrote:
    Dopatrzyłam się ze lekarz porobił różne pomiary na usg I tak się zastanawiam czy wszytsko ok? Chyba dość duża głowa i krótka kość udowa? On nic nie mowil. Czy wiecie czy na tym etapie to normalne?
    BPD 3.99 cm 95.3%
    OFD 5.03 cm
    HC 14.11 cm 81.5%
    HC* 14.17 cm 83.1%
    AC 11.30 cm 68.9%
    FL 2.20 cm 45.7%
    Calculations
    CI (BPD/OFD) 78% (70%-86%)
    FL/AC 19% (20%-24%)
    FL/HC 0.16 ( 0.14-0.17)
    HC/AC 1.25 (1.06-1.33)
    FL/BPD 56%(GA OOR)


    Kompletnie się na tym nie znam.
    A lekarz nic Ci nie mówił? Może jeśli nic nie wspomniał to jest ok?

    Główka u dzidziusia też jest większa, to normalne bo mozg gdzieś musi się mieścić 😊

    Takaja12 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 29lat
    ▪️KIR AA, C1▪️
    👨‍🦰 31lat
    ▪️ C1

    💙Baby B 2024

    Zaczynamy nową przygodę? 🥹
    preg.png
  • juss92 Autorytet
    Postów: 387 869

    Wysłany: 26 maja 2024, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takaja12 wrote:
    Dopatrzyłam się ze lekarz porobił różne pomiary na usg I tak się zastanawiam czy wszytsko ok? Chyba dość duża głowa i krótka kość udowa? On nic nie mowil. Czy wiecie czy na tym etapie to normalne?
    BPD 3.99 cm 95.3%
    OFD 5.03 cm
    HC 14.11 cm 81.5%
    HC* 14.17 cm 83.1%
    AC 11.30 cm 68.9%
    FL 2.20 cm 45.7%
    Calculations
    CI (BPD/OFD) 78% (70%-86%)
    FL/AC 19% (20%-24%)
    FL/HC 0.16 ( 0.14-0.17)
    HC/AC 1.25 (1.06-1.33)
    FL/BPD 56%(GA OOR)
    Nie mam teraz dostępu do dokładnych wyników, ale pamiętam, że jak byłam w 13+0 to miałam wpisany wymiar główki określony na 13+1, a kość udowa była chyba 12+2/3. I ani lekarz z prenatalnych ani potem moja prowadząca nie mówiły, że to coś nie tak.

    Takaja12 lubi tę wiadomość

    👩🏻32
    👨🏻35

    14.10🌸🌸Gabrysia🌸🌸 3010g, 51cm (38+4)

    age.png
  • Takaja12 Autorytet
    Postów: 945 988

    Wysłany: 26 maja 2024, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaAnastazja wrote:
    Kompletnie się na tym nie znam.
    A lekarz nic Ci nie mówił? Może jeśli nic nie wspomniał to jest ok?

    Główka u dzidziusia też jest większa, to normalne bo mozg gdzieś musi się mieścić 😊

    Właśnie nie powiedział nic że coś nie tak i ja sama mysle że wszystko ok raczej tylko tak mówię może któraś z Was ma doświadczenie z poprzednich ciaz to się zapytam 😊

    Wszystkiego najlepszego z okazji dnia mamy dziewczęta 💝😽

    juss92, Niaha lubią tę wiadomość

    age.png
  • Takaja12 Autorytet
    Postów: 945 988

    Wysłany: 26 maja 2024, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juss92 wrote:
    Nie mam teraz dostępu do dokładnych wyników, ale pamiętam, że jak byłam w 13+0 to miałam wpisany wymiar główki określony na 13+1, a kość udowa była chyba 12+2/3. I ani lekarz z prenatalnych ani potem moja prowadząca nie mówiły, że to coś nie tak.

    Właśnie czytalam że to może różnie rosnąć także postanowilam sie nie przejmowac 😊 lekarz nic nie mówi więc zakaldam że gdyby coś to niepokoiło by wspomniał

    age.png
  • Sparky Autorytet
    Postów: 2057 2809

    Wysłany: 26 maja 2024, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takaja12 wrote:
    Właśnie nie powiedział nic że coś nie tak i ja sama mysle że wszystko ok raczej tylko tak mówię może któraś z Was ma doświadczenie z poprzednich ciaz to się zapytam 😊

    Wszystkiego najlepszego z okazji dnia mamy dziewczęta 💝😽

    Z poprzedniej ciąży pamiętam, że odchyły +/-2 tygodnie są w porządku i nie trzeba się martwić 😊 u mnie pod koniec kości udowe przyhamowały trochę za bardzo, byłam na obserwacji w szpitalu, ale nie wiadomo skąd to się wzięło. Synek jest zdrowy i ma zupełnie normalne nóżki.

    Takaja12 lubi tę wiadomość

    🩵 2022
    🩷 2024
  • Sparky Autorytet
    Postów: 2057 2809

    Wysłany: 26 maja 2024, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaAnastazja wrote:
    O jak fajnie, że nie jestem sama z Wrocławia (ja z okolic)
    Gdzie dziewczyny będziecie rodzic?😁

    Synka rodziłam na Brochowie i zapewne znów zdecyduję się na ten szpital 😊 A Ty już się zastanawiałaś nad tym?

    🩵 2022
    🩷 2024
  • Bee90 Autorytet
    Postów: 404 395

    Wysłany: 26 maja 2024, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny. Kupiłyście coś z okazji dla mamy? Liczyłam na poofi ale nie ma promki :(

    Wczoraj do 21 w pracy a dziś zamiast odpoczywać cały dzień sprzątam..

    Takaja u mnie długość dziecka kości udowej itp pokazywały na 12tc a glowy 13w2d i też się martwię. Powiedział że wszystko ok... ale był gburem. Wczoraj o 1 w nocy udało mi się złapać wizytę na jutro do mojego prowadzącego :p także 3majcie kciuki może rozwieje wątpliwości te i liczę trochę na płeć.


    Dzisiaj witam się z Wami jako ciężarna w II trymestrze :)


    A Liliowa na ja rowerze jezeze od jakiś 3 tygodni znowu. Ale trasą nudną po ścieżce rowerowej :D i rano jak mało ludzi albo o 12 kiedy mało rowerzystów bo gorąco i w pracy. Także ryzyko kolizji prawie żadne :)

    Takaja12, Asioreq lubią tę wiadomość

    👱‍♀️34👱‍♂️32
    👰‍♂️2020🤵
    Rozpoczęcie starań
    08.2023

    AMH 02.23 3.46 (0,711-7,59

    19.03.2023 ⏸️
    20.03.2023 betaHCG 409 U/l
    Progesteron 15.70
    22.03.2023 betaHCG 1215 U/l
    Progesteron 15.10
    04.04.2024 beta 53369.0 U/l
    I wizyta 10.04.2024


    preg.png
  • Takaja12 Autorytet
    Postów: 945 988

    Wysłany: 26 maja 2024, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bee90 wrote:
    Hejka dziewczyny. Kupiłyście coś z okazji dla mamy? Liczyłam na poofi ale nie ma promki :(

    Wczoraj do 21 w pracy a dziś zamiast odpoczywać cały dzień sprzątam..

    Takaja u mnie długość dziecka kości udowej itp pokazywały na 12tc a glowy 13w2d i też się martwię. Powiedział że wszystko ok... ale był gburem. Wczoraj o 1 w nocy udało mi się złapać wizytę na jutro do mojego prowadzącego :p także 3majcie kciuki może rozwieje wątpliwości te i liczę trochę na płeć.


    Dzisiaj witam się z Wami jako ciężarna w II trymestrze :)


    A Liliowa na ja rowerze jezeze od jakiś 3 tygodni znowu. Ale trasą nudną po ścieżce rowerowej :D i rano jak mało ludzi albo o 12 kiedy mało rowerzystów bo gorąco i w pracy. Także ryzyko kolizji prawie żadne :)

    Trzymam kciuki żeby lekarz Cie uspokoil 🍀
    Nie przejmuj się napewno nadgoni😙
    Skoro mój nic nie powiedział na to to ufam że jest ok i tego się trzymajmy 🤗

    age.png
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5309 4317

    Wysłany: 26 maja 2024, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bee90 wrote:
    Hejka dziewczyny. Kupiłyście coś z okazji dla mamy? Liczyłam na poofi ale nie ma promki :(

    Wczoraj do 21 w pracy a dziś zamiast odpoczywać cały dzień sprzątam..

    Takaja u mnie długość dziecka kości udowej itp pokazywały na 12tc a glowy 13w2d i też się martwię. Powiedział że wszystko ok... ale był gburem. Wczoraj o 1 w nocy udało mi się złapać wizytę na jutro do mojego prowadzącego :p także 3majcie kciuki może rozwieje wątpliwości te i liczę trochę na płeć.


    Dzisiaj witam się z Wami jako ciężarna w II trymestrze :)


    A Liliowa na ja rowerze jezeze od jakiś 3 tygodni znowu. Ale trasą nudną po ścieżce rowerowej :D i rano jak mało ludzi albo o 12 kiedy mało rowerzystów bo gorąco i w pracy. Także ryzyko kolizji prawie żadne :)

    Ja kupiłam poduszkę ciążową poofi na allegro. Była za 260 zł i jeszcze miałam kupon na -20 zł :)

  • Bee90 Autorytet
    Postów: 404 395

    Wysłany: 26 maja 2024, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny93 wrote:
    Ja kupiłam poduszkę ciążową poofi na allegro. Była za 260 zł i jeszcze miałam kupon na -20 zł :)

    Oo dzięki za info też mam kupon za monetki. A jaki kolor wzięłaś? Chciałabym mieć dopasowane do sypialni i zastanawiam się czy czekolada jest taka jasna lub czy latte faktycznie taki biały :)

    👱‍♀️34👱‍♂️32
    👰‍♂️2020🤵
    Rozpoczęcie starań
    08.2023

    AMH 02.23 3.46 (0,711-7,59

    19.03.2023 ⏸️
    20.03.2023 betaHCG 409 U/l
    Progesteron 15.70
    22.03.2023 betaHCG 1215 U/l
    Progesteron 15.10
    04.04.2024 beta 53369.0 U/l
    I wizyta 10.04.2024


    preg.png
  • KarolinaAnastazja Autorytet
    Postów: 3834 6070

    Wysłany: 26 maja 2024, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sparky wrote:
    Synka rodziłam na Brochowie i zapewne znów zdecyduję się na ten szpital 😊 A Ty już się zastanawiałaś nad tym?

    Ja prywatnie chce w Medfeminie
    Zadowolona jesteś z Brochowa? 😊

    👱‍♀️ 29lat
    ▪️KIR AA, C1▪️
    👨‍🦰 31lat
    ▪️ C1

    💙Baby B 2024

    Zaczynamy nową przygodę? 🥹
    preg.png
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5309 4317

    Wysłany: 26 maja 2024, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bee90 wrote:
    Oo dzięki za info też mam kupon za monetki. A jaki kolor wzięłaś? Chciałabym mieć dopasowane do sypialni i zastanawiam się czy czekolada jest taka jasna lub czy latte faktycznie taki biały :)

    Ja wybrałam nugat, też właśnie żeby pasowała do sypialni i jest dosyć jasna. Mogłaby być ciut ciemniejsza. Ale ogólnie bardzo wygodna i wydaje się solidna. Zobaczymy jak przy dłuższym użytkowaniu :)

  • Sparky Autorytet
    Postów: 2057 2809

    Wysłany: 26 maja 2024, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaAnastazja wrote:
    Ja prywatnie chce w Medfeminie
    Zadowolona jesteś z Brochowa? 😊

    Z samego porodu - bardzo 😊 Mimo, że był wywoływany, to naprawdę mam bardzo dobre wspomnienia. Żadnego problemu ze znieczuleniem. Trafiłam na świetną położną. Pobyty na patologii pod koniec ciąży też były ok. Najgorzej wspominam oddział poporodowy, niby jak się poprosiło to położne pomogły, ale każda mówiła coś innego. Wierzę, że z drugim dzieckiem będę już trochę bardziej ogarnięta 🫠

    🩵 2022
    🩷 2024
  • KarolinaAnastazja Autorytet
    Postów: 3834 6070

    Wysłany: 26 maja 2024, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ogólnie mam na oku Brochów gdyby coś się działo to pędzę tam :)


    Dziewczyny, od 3 dni boli mnie głowa tragicznie. Głowie się z naszą czy wziąć apap czy nie :(

    👱‍♀️ 29lat
    ▪️KIR AA, C1▪️
    👨‍🦰 31lat
    ▪️ C1

    💙Baby B 2024

    Zaczynamy nową przygodę? 🥹
    preg.png
  • Nowa1992 Autorytet
    Postów: 485 1052

    Wysłany: 26 maja 2024, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaAnastazja wrote:
    Ja ogólnie mam na oku Brochów gdyby coś się działo to pędzę tam :)


    Dziewczyny, od 3 dni boli mnie głowa tragicznie. Głowie się z naszą czy wziąć apap czy nie :(


    Oczywiście że bierz. Lepiej wziąć nic się męczyć, to też nie wpływa dobrze na bobaska. A paracetamol jest bezpieczny w ciazy.

    22.02.2024 transfer


    age.png
  • Galena Ekspertka
    Postów: 192 439

    Wysłany: 26 maja 2024, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @KarolinaAnastazja Apap możesz wziąć. Cisnienie masz ok?

    Ja dzisiaj wreszcie powiedziałam o ciąży moim najbliższym. Byli w szoku ale szczęsliwi 😁 Cieszę się, że mam to za sobą bo wyszło fajnie i nie muszę juz ukrywać tego, że jestem na zwolnieniu, że jeżdzę po lekarzach 😅

    Elasure, MaggLbn lubią tę wiadomość

  • Marcik Autorytet
    Postów: 294 479

    Wysłany: 27 maja 2024, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galena wrote:
    @KarolinaAnastazja Apap możesz wziąć. Cisnienie masz ok?

    Ja dzisiaj wreszcie powiedziałam o ciąży moim najbliższym. Byli w szoku ale szczęsliwi 😁 Cieszę się, że mam to za sobą bo wyszło fajnie i nie muszę juz ukrywać tego, że jestem na zwolnieniu, że jeżdzę po lekarzach 😅
    Super, ważne że pozytywnie to przyjęli 👍😊

    Czy ktoś jeszcze nie powiedział o ciąży, czy zostałam sama na placu boju i ukrywaniu się? 😂

    Galena lubi tę wiadomość

    preg.png

    👩 33 lata.

    👶🏻10/2018
    👶🏻07/2020
‹‹ 234 235 236 237 238 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inozytol a kobieca płodność – wsparcie owulacji, metabolizmu i zdrowia hormonalnego kobiet

Coraz więcej kobiet w wieku rozrodczym zmaga się z zaburzeniami hormonalnymi, które utrudniają zajście w ciążę lub jej prawidłowy przebieg. Dlatego wiele par w czasie starań o dziecko decyduje się na wprowadzenie suplementacji poprawiającej kobiecą płodność. Jednym z najlepiej przebadanych składników jest inozytol, który – regulując gospodarkę hormonalną i cukrową – może zwiększyć szansę na zapłodnienie. Jak dokładnie działa i jakie inne skuteczne składniki wspierające płodność kobiet warto włączyć do codziennej suplementacji?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowy rok - Nowy plan na świadomą ciążę. Kluczowe 90 dni przed poczęciem czyli jak świadomie przygotować organizm.

Nowy Rok sprzyja planom, nowym początkom i drobnym decyzjom, które z czasem mają realne znaczenie. To także dobry moment, by świadomie przygotować organizm do ciąży - spokojnie, bez presji i krok po kroku. Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników zaleca suplementację folianów co najmniej 12 tygodni przed planowaną koncepcją1, aby umożliwić osiągnięcie ich optymalnego poziomu w organizmie. Dlatego wspólnie z Partnerem Akcji Femibion zachęcamy do rozpoczęcia 90-dniowego planu przygotowania organizmu przed poczęciem. Twoje codzienne wybory dziś mogą mieć znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka w przyszłości.2 Sprawdź naszą noworoczną checklistę i zobacz, jak świadomie przygotować się do ciąży jeszcze przed pojawieniem się dwóch kresek.

CZYTAJ WIĘCEJ