Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 👶 Listopad 2025 👶
Odpowiedz

👶 Listopad 2025 👶

Oceń ten wątek:
  • Kasiek7 Autorytet
    Postów: 1500 959

    Wysłany: 22 lipca 2025, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dostałam zjebke od mamy za wizytę w lumpeksie ,zapowiedziała że jak będę w to ubierać dzidka to ona będzie go z tego rozbierać 🤣

    Zumi, Kiki2025 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2025, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia091 wrote:
    Ja bym chciała żeby mój syn miał termoregulację taką jak Mąż, mianowicie on śpi cały rok przy otwartym oknie jemu jest zawsze ciepło i coś czuję, że Bejbiś też jest w tej grupie, bo zauważyłam że jak jest chłodno to wtedy jest ruchliwy bardziej a jak ciepło to ruchów jest kilka na dzień. A ja to całkiem odwrotnie potrafię wyjść przy 25 stopniach w bluzie na dwór a zimą to buty emu ciepła czapa i kożuch 🫣 ale u mnie jest to zależne od słabego krążenia.
    Odnośnie ruchów, Ignaś sprzedał kopa Tacie w policzek :) Mąż zaczął mówić do brzucha od jakiegoś czasu, komunikuje się z Ignasiem przez pępek, dzisiaj jak Mąż zapytał co słychać u Ignasia i żeby dla potwierdzenia dał znać kopniakiem to jak przyłożył policzek to aż mi brzuch podskoczył jak kopnął a Tatuś z tej radości podskoczył do góry i krzyknął "Taak jeeest Ignaś, super!"😎 lubię takie chwile między nami i lubię patrzeć jak Mąż cieszy się z takich rzeczy a sprawia mu to sporo radości 🥰
    Dziś byłam w sklepie, spotkałam znajomą i skrytykowała mnie że za mało jem bo w ogóle nie widać u mnie ciąży i że mam za mały brzuch jak na 6 miesiąc. To oczywiście ja, ile według niej powinnam ważyć i jak wielki mam mieć brzuch według jej miary i zamiast pogratulować ciąży to stwierdziła że wpadłam i to powiedziała na cały głos na cały sklep - MEGA PRZYKRO. Oczywiście mam to gdzieś ale bardziej empatycznie i z uśmiechem do kobiety w ciąży podchodzą mężczyźni niż kobiety ... niestety.

    Trzeba było bardzo głośno zapytać czy ona jest w ciąży z trojaczkami, bo coś jej się sporo przytyło ( jeżeli jest gruba) albo czy wyleczyła już swoje przewlekłe biegunki ( jeżeli jest chuda)😆

  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 22 lipca 2025, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iga Kwietniowa wrote:
    Trzeba było bardzo głośno zapytać czy ona jest w ciąży z trojaczkami, bo coś jej się sporo przytyło ( jeżeli jest gruba) albo czy wyleczyła już swoje przewlekłe biegunki ( jeżeli jest chuda)😆
    Heheh to z biegunkami to nie słyszałam 🤪 postaram się zapamiętać :)

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • Kasiek7 Autorytet
    Postów: 1500 959

    Wysłany: 22 lipca 2025, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha czasem brakuje takich szybkich ripost w głowie 🤣🤣🤣

  • Zumi Autorytet
    Postów: 1407 2014

    Wysłany: 22 lipca 2025, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi palce u rąk puchną, takie małe kiełbaski się porobiły 😅 ale tylko jak jest mega ciepło albo dużo się ruszam. Dzisiaj jestem od 6 na nogach bez drzemki, mialam chwile słabości o 14, a teraz po spacerze czuję się jakbym miała dzisiaj wcale nie iść spać 🙃

    👩‍🦱29🧑32
    08.2024 rozpoczęcie starań o pierwszą dzidzię
    30.09.2024 💔 5 tydz. cb
    25.01.2025 💔 6 tydz. był pęcherzyk
    02.03.2025 ⏸️😍
    12.03.2025 🩺⚪0,48 cm pęcherzyk 😍 (5+2)
    21.03 2025 🩺💗jest serduszko, zarodek 0,55 cm (6+2)
    18.04.2025 🩺🐥 3,46 cm człowieczka (10+0)
    08.05.2025 🩺będzie chłopczyk 💙 (13+0)
    12.05.2025 🩺 I prenatalne 7,2 cm zdrowego bobasa 💙 (13+4)
    07.07.2025 🩺 II prenatalne 430 g bobasa 💙 (21+4)
    02.09.2025 🩺 III prenatalne 1568 g kawalera 💙 (29+3)

    termin 12.11.2025 🙏🏻
    indukcja 5.11.2025 🏨

    narodziny Jasia 6.11.2025

    🏥Cukrzyca ciążowa, Hashimoto, MTHFR (C677) i (A1298) ➡️ hetero, Czynnik V R2 (H1299) ➡️ hetero
    💊Clexane 4000 j.m, Sorbifer durules, Letrox 50/75, Prenatal Duo/Pueria Duo active, Aspargin, Sanprobi Superformula, Laktoferyna, Witamina B12

    age.png
  • Bećka Autorytet
    Postów: 435 551

    Wysłany: 22 lipca 2025, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też gorąco, po północy wyciągałam koc i spałam pod samą podszewką, nad ranem zaczęło wiać, to znowu koc musiałam wziąć 🤦🏼‍♀️ Mąż mi marudzi, że Go budzę. O 7 zrobiłam śniadanie, zjedliśmy razem i poszłam dalej spać 🤣

    Asia091 witaj w klubie ciepłolubnych. A jak mnie drażnią ludzie, co nie potrafią trzymać języka za zębami, no co za dziewucha 🙄

    Fabregasowa ja kupiłam takie "misiowe" kombinezony i też takie ciepłe jak kurtka, co można po całej długości rozsunąć. Chcemy też wózek espiro, to ten załączony śpiworek jest fajny. A i jak widziałam na filmiku, że budkę można opuścić bardzo nisko i ten pionowy element na wierzchu gondoli (od osłonki na nóżki) podnosi się podwojnie do góry, to można dziecko mocno odciąć od zimna. W razie czego rożek też może służyć za kołderkę.

    Kalinok jaki kolor wózka myślicie?





    86' 👩🏼
    endometrioza III/IV stopnia, wąskie endometrium, hashimoto, niedoczynność tarczycy

    event.png


    17.02 FET 🌞
    Beta 26.02-157 03.03-1861 11.03-17053 🥹
    15.10 37+0 Przemek 2730 g 54 cm 🥳🥰💕
  • Anilorak88 Autorytet
    Postów: 760 1165

    Wysłany: 22 lipca 2025, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia, 14:59

  • Nadzieja32 Autorytet
    Postów: 1772 2559

    Wysłany: 22 lipca 2025, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anilorak88 wrote:
    Asia091 dokładnie. Tylko kobiety potrafią skomentować: oo ale masz już duży brzuch, no przytyło Ci się, dopytywać czy rzygasz i ile kg na plusie itd. Facet to Cie zapyta jak sie czujesz i czy kopie 😀

    A poratujcie mnie prosze bo jeszcze jestem zielona. Czy jak kupimy fotelik do auta to da sie go potem wpiąć do każdego wózka czy są jakieś ograniczenia ?

    Da się tylko trzeba kupić adaptery do danego wózka :)

    Kropka89 lubi tę wiadomość

    👩32 🧔‍♂️38
    Starania od 01.2025
    PCOS, IBS, tężyczka utajona, nieregularne cykle, arytmia
    2016 usunięcie potworniaka jajnika, z zachowaniem jajnika
    2024 zabieg zamknięcia PFO

    20.03. ⏸️ beta 26,5, progesteron 22,9

    8.04 jest zarodek z bijącym ❤️
    27.05 wszystko dobrze, wyniki Sanco - zdrowa dziewczyna 🩷

    3.11 3029g bobasa 🥹
    17.11 indukcja z powodu nadciśnienia od 31tc

    age.png
  • Bećka Autorytet
    Postów: 435 551

    Wysłany: 22 lipca 2025, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anilorak88 wrote:
    Asia091 dokładnie. Tylko kobiety potrafią skomentować: oo ale masz już duży brzuch, no przytyło Ci się, dopytywać czy rzygasz i ile kg na plusie itd. Facet to Cie zapyta jak sie czujesz i czy kopie 😀

    A poratujcie mnie prosze bo jeszcze jestem zielona. Czy jak kupimy fotelik do auta to da sie go potem wpiąć do każdego wózka czy są jakieś ograniczenia ?

    Raczej kupujesz adaptery, 2 elementy wpinane plastikowe i w to wchodzi.

    86' 👩🏼
    endometrioza III/IV stopnia, wąskie endometrium, hashimoto, niedoczynność tarczycy

    event.png


    17.02 FET 🌞
    Beta 26.02-157 03.03-1861 11.03-17053 🥹
    15.10 37+0 Przemek 2730 g 54 cm 🥳🥰💕
  • Zumi Autorytet
    Postów: 1407 2014

    Wysłany: 22 lipca 2025, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adaptery są od wózków do danych fotelików 😊 w tych czasach jak kupuje się bardziej popularne marki wózków to adaptery pasują do większości fotelików.

    @Asia ta baba to powinna zostać wykatapultowana z tego sklepu 😅 słoma z butów totalna. Pewnie zazdrości, że super wyglądasz i masz super męża i jesteś świeżo po ślubie 😉 więc dowaliła się żeby samą siebie pocieszyć.

    Kropka89 lubi tę wiadomość

    👩‍🦱29🧑32
    08.2024 rozpoczęcie starań o pierwszą dzidzię
    30.09.2024 💔 5 tydz. cb
    25.01.2025 💔 6 tydz. był pęcherzyk
    02.03.2025 ⏸️😍
    12.03.2025 🩺⚪0,48 cm pęcherzyk 😍 (5+2)
    21.03 2025 🩺💗jest serduszko, zarodek 0,55 cm (6+2)
    18.04.2025 🩺🐥 3,46 cm człowieczka (10+0)
    08.05.2025 🩺będzie chłopczyk 💙 (13+0)
    12.05.2025 🩺 I prenatalne 7,2 cm zdrowego bobasa 💙 (13+4)
    07.07.2025 🩺 II prenatalne 430 g bobasa 💙 (21+4)
    02.09.2025 🩺 III prenatalne 1568 g kawalera 💙 (29+3)

    termin 12.11.2025 🙏🏻
    indukcja 5.11.2025 🏨

    narodziny Jasia 6.11.2025

    🏥Cukrzyca ciążowa, Hashimoto, MTHFR (C677) i (A1298) ➡️ hetero, Czynnik V R2 (H1299) ➡️ hetero
    💊Clexane 4000 j.m, Sorbifer durules, Letrox 50/75, Prenatal Duo/Pueria Duo active, Aspargin, Sanprobi Superformula, Laktoferyna, Witamina B12

    age.png
  • Fabregasowa Autorytet
    Postów: 944 1165

    Wysłany: 22 lipca 2025, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia091 wrote:
    Ja bym chciała żeby mój syn miał termoregulację taką jak Mąż, mianowicie on śpi cały rok przy otwartym oknie jemu jest zawsze ciepło i coś czuję, że Bejbiś też jest w tej grupie, bo zauważyłam że jak jest chłodno to wtedy jest ruchliwy bardziej a jak ciepło to ruchów jest kilka na dzień. A ja to całkiem odwrotnie potrafię wyjść przy 25 stopniach w bluzie na dwór a zimą to buty emu ciepła czapa i kożuch 🫣 ale u mnie jest to zależne od słabego krążenia.
    Odnośnie ruchów, Ignaś sprzedał kopa Tacie w policzek :) Mąż zaczął mówić do brzucha od jakiegoś czasu, komunikuje się z Ignasiem przez pępek, dzisiaj jak Mąż zapytał co słychać u Ignasia i żeby dla potwierdzenia dał znać kopniakiem to jak przyłożył policzek to aż mi brzuch podskoczył jak kopnął a Tatuś z tej radości podskoczył do góry i krzyknął "Taak jeeest Ignaś, super!"😎 lubię takie chwile między nami i lubię patrzeć jak Mąż cieszy się z takich rzeczy a sprawia mu to sporo radości 🥰
    Dziś byłam w sklepie, spotkałam znajomą i skrytykowała mnie że za mało jem bo w ogóle nie widać u mnie ciąży i że mam za mały brzuch jak na 6 miesiąc. To oczywiście ja, ile według niej powinnam ważyć i jak wielki mam mieć brzuch według jej miary i zamiast pogratulować ciąży to stwierdziła że wpadłam i to powiedziała na cały głos na cały sklep - MEGA PRZYKRO. Oczywiście mam to gdzieś ale bardziej empatycznie i z uśmiechem do kobiety w ciąży podchodzą mężczyźni niż kobiety ... niestety.

    Taka "znajoma" to niezła fladra 🙄 ja sobie myślę też ze my w ciazy mamy dosc krotki lont i niski poziom tolerancji na wszelkie docinki, ale moze to i dobrze, nie damy sobie w kasze dmuchać 😉

    👩‍🦰1990🧔1986

    Ja: niedoczynność tarczycy, po LEEP. PAI homo, MTHFR

    10.2024 19t 🩷💔
    01.2025 cb
    12.2025 🩷🌈 41+1

    age.png
  • Anilorak88 Autorytet
    Postów: 760 1165

    Wysłany: 22 lipca 2025, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Właśnie oglądam wózki i sie właśnie zastanawiałam czy kolejność kupowania (wózek, fotelik) ma znaczenie.

  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 22 lipca 2025, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek7 wrote:
    Właśnie dostałam zjebke od mamy za wizytę w lumpeksie ,zapowiedziała że jak będę w to ubierać dzidka to ona będzie go z tego rozbierać 🤣
    Ja poprosiłam Ciocię, że jeśli jej się coś trafi to ja chętnie wezmę oczywiście jeśli nie będzie to zużyte i schodzone że tylko do mycia okien się będzie nadawać. Była baaardzo zdziwiona, że chce ubierać dziecko w ubrania z ciucha. Dla mnie to nie ma jakiegoś ogromnego znaczenia i tak będę to prać przez założeniem a ostatnio moje zamówienia dla dzidzi przekraczają moje granice które sobie jasno i stanowczo postawiłam na początku ciąży, jak widać matka jest średnio konsekwentna 🫣
    A nie ma co się oszukiwać te nasze dzieciaki będą szybko rosły to niektóre ubranka założą 2-3 razy więc staram się patrzeć na to trzeźwym okiem w co będę ubierać dzidzia 👶

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 22 lipca 2025, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam krótki lont i wolne riposty🤪

    Zauważyłam u siebie problem z pamięcią ale że robię co innego niż myślę albo mówię- też tak macie?

    Co do ubranek to ja chce kupić ten kombinezon merino i pewnie pod założę długie body i jakiś dresik a na wierzch otulę kocykiem ale pierwszy spacer to pewnie będzie na chwilę w styczniu potem postaram się dziecko wystawiać chociaż na 15 minut na dwór dla samego hartowania, zobaczę jak wyjdzie mi w praktyce.

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • Fabregasowa Autorytet
    Postów: 944 1165

    Wysłany: 22 lipca 2025, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek7 wrote:
    Właśnie dostałam zjebke od mamy za wizytę w lumpeksie ,zapowiedziała że jak będę w to ubierać dzidka to ona będzie go z tego rozbierać 🤣

    Kurcze bo w lumpie trzeba kupować rzeczy z dobrym składem i w świetnym stanie za kilka zł max, jak takich nie masz w okolicy to nie ma sensu, bo płacić 10zl za zmechacone i poplamione rzeczy to żaden interes, lepiej kupić na wyprzedaży 🫡 co jest zniszczone powinno znaleźć swoje miejsce w pszok.

    Moja mama też kiedyś sie łapała za głowę jak cos kupowałam w lumpie, padały teksty "dam ci pieniądze, kupisz sobie nowe a nie dziadujesz", ale ona jest z pokolenia gdy w sh kupowała naprawdę biedota... a moje pokolenie kupuje bo można znaleźć perełki za grosze, w ekologiczny sposób dac drugie zycie, a nowe rzeczy sa często drogie i kiepskiej jakości. U mnie to nigdy nie jest kwestia braku pieniędzy tylko po prostu świadomego wyboru ze w obiegu sa TONY dobrej jakości ubran i nie warto czasem kupować nowych by nakręcać ta spirale produkcji 🥺

    Polecam poczytać w jakich warunkach produkowane sa ubrania z Shein, tanich sieciowek, jak wygląda obieg zwroconych ubrań oraz jak wygląda cmentarzysko ubran na pustyni Atakama.

    Nana11, kalinok, Dahlia lubią tę wiadomość

    👩‍🦰1990🧔1986

    Ja: niedoczynność tarczycy, po LEEP. PAI homo, MTHFR

    10.2024 19t 🩷💔
    01.2025 cb
    12.2025 🩷🌈 41+1

    age.png
  • Kasiek7 Autorytet
    Postów: 1500 959

    Wysłany: 22 lipca 2025, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak! Zgadzam się że mamy krótki lont. Mi wczoraj teściowa dogadała że tylko 5 dni byliśmy nad morzem ale lepsze to niż nic (ona uznaje za wczasy bite 14 dni +) a ja do niej że nad morzem polskim to wyjazd a nie wakacje dla mnie bo tam się nie da wakacjowac 🤣🤣 ona dopiero co wróciła a córka jej pojechała 😂

  • psaj91 Autorytet
    Postów: 747 1054

    Wysłany: 22 lipca 2025, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia, 23:11

    Fabregasowa lubi tę wiadomość

  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 22 lipca 2025, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @psaj91 według niej to najlepiej jak dziecko waży 3500-4700 bo ona takie rodziła 🫣 a potem przyznała że źle na tym wyszła bo teraz miała ileś tam operacji na macicy i dalej coś nie tak.

    Nikomu nie dogodzimy. Nikomu. Czy to znajoma, przyjaciółka czy rodzina.
    Każdy ma inne predyspozycje w ciąży, czy to objawy czy sam brzuszek, każda z Nas będzie również inaczej przechodzić połóg. A połogu to ja się boję i już zaczynam o tym myśleć gdzie ja jeszcze wózka nie mam 🤣 zawsze miałam mega obfite miesiączki i jeśli zaleje mnie albo gorzej w połogu to matko bosko ....kupie pieluchy i już.

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • Kasiek7 Autorytet
    Postów: 1500 959

    Wysłany: 22 lipca 2025, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam że u mnie są kosze z bodziakami i 80% poplamione mlekiem 🤢 firmy jakie znalazłam to hm next i mnóstwo George ,f&f, ceny 16 zł średnio za bodziak ale było dziś -75%. Był kosz z różowymi metkami że niby lepsza marka a tam te same rzeczy co w tych pomieszanych z białymi metkami

  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1803 1633

    Wysłany: 22 lipca 2025, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pamiętam za dzieciaka to mega dużo chodziłam po lumpach a teraz wydaje mi się że się jakoś zepsuło albo ja nie umiem szukać. I ten zaduch tam 😜

    Ja mam z ty dostanych rzeczy trochę kombinezonów, raczej takich miękkich cieńszych i jeden grubszy ale mega mega mi się kolor nie widzi i możliwe że kupię jakiś ładny :)

    Jutro lecę z rana na powtórkę toxo, cmv i wszystkie elektrolity, wit D i takie tam. Zobaczymy co to wyjdzie. Swooooja droga, dziś przeglądałam wcześniejsze karty ciąży i odkryłam ku swojemu zdziwieniu że ja w 1 ciąży nie miałam w ogóle przeciwciał cmv a już w drugiej tak. To oznacza że zachorowałam wciąż karmiąc synka albo będąc w ciąży bo oni są rok po roku. Mega dziwne że nigdy wcześniej tego nie zauważyłam ani też nikt nie zwrócił na to uwagi.
    Co co zamartwiania sie: w przedszkolu panuje bostonka tak aby wzmocnić emocje a dziś do nas przyszła babcia która jest co prawda już na antybiotyku któryś dzień ale wciąż kaszlała i o ile jak siedziała na tarasie to byłam spokojna to jak poszła na górę do pokoju chłopaków i tam im kaszlała to otwierałam pranoidalnie wszystkie okna do wietrzenia…

    Dopegyt —> Metocard (nadciśnienie)
    Pregna Plus
    Magnez (tężyczka)
    Acard 150
    ————-

    2018👦 Ignacy
    2019👦 Jan
    2023 7tc 💔
    2025 ❤️ czekamy na Stasia
    28.11 termin usg
    21.11 planowana indukcja

    age.png
‹‹ 415 416 417 418 419 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Siatki centylowe wzrostu chłopców i dziewczynek - czym są i jak je czytać?

Siatki centylowe to narzędzie, które pomaga monitorować rozwój fizyczny dzieci, takich jak wzrost, waga czy obwód głowy. Są one ważnym wskaźnikiem zdrowia, umożliwiającym ocenę, czy dziecko rozwija się w normie dla swojego wieku i płci. Dzięki siatkom centylowym rodzice i specjaliści mogą wcześnie wykryć potencjalne problemy zdrowotne lub rozwojowe. W artykule wyjaśniamy, jak czytać siatki centylowe i na co zwracać uwagę podczas interpretacji wyników.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 porad, jak ubrać dziecko na zimowy spacer

Niekiedy zimowa aura za oknem może zniechęcać do spacerów... Tymczasem jest to świetny sposób na budowanie odporności, dotlenienie organizmu i zapewnienie aktywności fizycznej dla dziecka. Jak zatem przygotować się na zimowy spacer? Sprawdź 7 porad, jak ubrać dziecko!

CZYTAJ WIĘCEJ