Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 👶 Listopad 2025 👶
Odpowiedz

👶 Listopad 2025 👶

Oceń ten wątek:
  • izzou97 Autorytet
    Postów: 605 1255

    Wysłany: 24 listopada 2025, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi przyrostami to w ogóle książkę można napisać. My liczone przyrosty mieliśmy od najniższej wagi wpisanej w książeczkę.
    Teoretycznie dziecko powinno w wieku 2 tygodni wrócić do wagi urodzeniowej, w praktyce u dużych dzieci (co się sprawdziło u nas) potrzeba nawet trzech tygodni. W przypadku nieprawidłowych przyrostów w pierwszej kolejności ocena aktu karmienia jeśli KP, dopiero potem ewentualnie dokarmianie. Tylko to karmienie najlepiej niech ocenia doradca laktacyjny, położne środowiskowe często nie do końca znają się na temacie

    10.2025 🩵
    ✨Kto martwi się na zapas, martwi się podwójnie ✨

    age.png
  • Paulivvv Autorytet
    Postów: 1222 1627

    Wysłany: 24 listopada 2025, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania 89 - u nas położna liczyła przyrost od wagi w dniu wypisu ze szpitala.
    Mały urodził się z wagą 2610g, a w dniu wypisu miał 2460g i od tej wagi, na pierwszej wizycie położnej po jakiś 4 dniach, był liczony przyrost.

    12.2024 7tc 👼🏼
    10.2025 A 🩵
  • Rudka Autorytet
    Postów: 555 739

    Wysłany: 24 listopada 2025, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa877 wrote:
    Dziewczyny porady potrzebuje. Karmię piersią od początku tj aż 5dni, mała poraniła mi sutki i dziś ulało jej sie mieszanina mleka z krwią. Jechać do szpitala czy przeczekać, odstawiam cycka i kupuje mleko.
    I tak skończyła sie historia z karmieniem, szkoda..
    Miałam tak w szpitalu i powiedzieli mi żebym ściągnęła mleko laktatorem w tym czasie bo jest delikatniejszy dla brodawek i podała dziecku w butelce a jak się podgoją brodawki to znowu bezpośrednio pierś. Teraz mamy 7 dobę i jest naprawdę dobrze nie poddawaj się

    Justa877 lubi tę wiadomość

    🧞‍♀️34l 🧞‍♂️37l
    💙K 11l
    🩷A
    age.png
  • Mylove Przyjaciółka
    Postów: 103 251

    Wysłany: 24 listopada 2025, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja składałam 800+ dopiero parę dni temu a mała ma dziś miesiąc 🫣 ale koleżanka która urodziła kilka miesięcy przedemna czekała na przelew 2 miesiące także trzeba uzbroić się w cierpliwość najwyraźniej 😆 ale może w każdej miejscowości jest inaczej 🧐
    Becikowego jeszcze nie składałam , mam trochę wypisane dokumenty 😂 w zasadzie to nie wiem czy wogole mi sie to należy , zależy z którego roku beda chcieli dochody , z tego co wiem to 2023 , wtedy może dostanę jak inny rok beda brali pod uwagę to niestety nie dostanę 😬
    A wogole nie powinni robić progu dochodowego według mnie , zupełny bez sens .

    🤰34 👨31
    👧 10 👦 6
    🦮🐈
    7.11.24- poronienie samoistne
    6.03.25- ||
    13.03.25- ciąża potwierdzona
    29.04- badania prenatalne
    9.11.25- termin
  • Lavenda Autorytet
    Postów: 546 1317

    Wysłany: 24 listopada 2025, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TBK wrote:
    Dziewczyny czy dostałyście zaświadczenie że szpitala dla pracodawcy? Mój dyrektor takie chce, a ja nic nie dostałam w szpitalu.

    Położna przyniosła mi wniosek o dokumenty do zasiłku macierzyńskiego. Wypisałam, oddałam i w ciągu 2 dni mialam dokumenty ze szpitala na mailu. :)

    TBK lubi tę wiadomość

    age.png

    👩28 👨30

    12.05.2017 - 🤱 Lila
    07.09.2024 - 👼 Maksymilian 17tc

    30.12.2024 - cb 💔
    25.01.2025 - cb 💔

    24.02.2025 - ⏸️
    9 dpo - beta 19,1
    11 dpo - beta 53,4
    13 dpo - beta 142,4
    15dpo - beta 349,8
    17dpo - beta 712,3
    19dpo - beta 1459,3
    22dpo - beta 5509,5

    20.03 - mamy ❤️
    05.11.2025 - Ada 🩷 4140g 53cm
  • anna.90 Autorytet
    Postów: 469 458

    Wysłany: 24 listopada 2025, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa877 wrote:
    Dziewczyny porady potrzebuje. Karmię piersią od początku tj aż 5dni, mała poraniła mi sutki i dziś ulało jej sie mieszanina mleka z krwią. Jechać do szpitala czy przeczekać, odstawiam cycka i kupuje mleko.
    I tak skończyła sie historia z karmieniem, szkoda..
    Mam zranionego sutka jakby rozcięcie, od jakiś 3 dni z tej piersi odciagam laktatorem, a sutek smaruje bepantenolem naprzemiennie z octaniseptem. Jest znaczna poprawa, jak się zagoi wracamy do przystawiania do piersi. Moze i u Ciebie pomoże odciąganie laktatorem?

  • Ania 89 Autorytet
    Postów: 4158 2095

    Wysłany: 24 listopada 2025, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melusia w dniu wypisu miała 3200 dziś ważona 3500 i położna stwierdziła że przybrała zdecydowanie za mało bo liczymy od wagi urodzeniowej która była 3400 a nie najniższej. Dziwne to mi się wydawało ale po tylu latach to mogę nie pamiętac więc nic nie mówiłam

    Test pozytywny 12 marca❤️
    16 maja prenatalne wizyta ❤️🍀 wszystko dobrze☺️
    06.06 wizyta❤️🍀
    04.07 wizyta❤️🍀
    08.07 połówkowe Zdrowa dziewczynka ☺️🩷
    16 września 3 prenatalne:)
    event.png

    MELANIA URODZONA 12.11.2025 CC☺️
  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 24 listopada 2025, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam popękane sutki... dziś przystawiałam Ignasia i myślałam że oszaleję zacisnęłam zęby a młody pomamlał 2 minuty i zasnął... 🤡 także tak to wygląda. Odciągnęłam po 14 cyce i tam tylko z obu zaledwie 70 ml gdzie rano po 8 było 150 ml z obu. Chyba mój stres związku z brakiem rozmowy z mężem i te kłótnie o odwiedziny źle wpływają na pokarm 😭.

    Ja dziś dopiero wzięłam złożyłam ten wniosek, becikowe i te inne też powinny być bez tego progu dochodowego ale jest jak jest. :) grunt że na pieluchy będzie. A właśnie czy Wam te DADA nie przeciekają?

    Szew mam już zdjęty gdzieś tam z jednej strony mam ropę ale do obserwacji.

    https://www.instagram.com/reel/DRDP7TgiJgM/?igsh=MThncjhoMzVpb2czZA== To ja dziś tyle se w drodze do przychodni 😎

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2025, 15:49

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • Rudka Autorytet
    Postów: 555 739

    Wysłany: 24 listopada 2025, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia091 wrote:
    Ja też mam popękane sutki... dziś przystawiałam Ignasia i myślałam że oszaleję zacisnęłam zęby a młody pomamlał 2 minuty i zasnął... 🤡 także tak to wygląda. Odciągnęłam po 14 cyce i tam tylko z obu zaledwie 70 ml gdzie rano po 8 było 150 ml z obu. Chyba mój stres związku z brakiem rozmowy z mężem i te kłótnie o odwiedziny źle wpływają na pokarm 😭.

    Ja dziś dopiero wzięłam złożyłam ten wniosek, becikowe i te inne też powinny być bez tego progu dochodowego ale jest jak jest. :) grunt że na pieluchy będzie. A właśnie czy Wam te DADA nie przeciekają?

    Szew mam już zdjęty gdzieś tam z jednej strony mam ropę ale do obserwacji.

    Przeciekają… beznadziejne są. Najlepsze jak dla nas Pampersy a jak się skończą to chce zacząć wielopielo

    🧞‍♀️34l 🧞‍♂️37l
    💙K 11l
    🩷A
    age.png
  • Paulivvv Autorytet
    Postów: 1222 1627

    Wysłany: 24 listopada 2025, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia091 wrote:
    Ja też mam popękane sutki... dziś przystawiałam Ignasia i myślałam że oszaleję zacisnęłam zęby a młody pomamlał 2 minuty i zasnął... 🤡 także tak to wygląda. Odciągnęłam po 14 cyce i tam tylko z obu zaledwie 70 ml gdzie rano po 8 było 150 ml z obu. Chyba mój stres związku z brakiem rozmowy z mężem i te kłótnie o odwiedziny źle wpływają na pokarm 😭.

    Ja dziś dopiero wzięłam złożyłam ten wniosek, becikowe i te inne też powinny być bez tego progu dochodowego ale jest jak jest. :) grunt że na pieluchy będzie. A właśnie czy Wam te DADA nie przeciekają?

    Szew mam już zdjęty gdzieś tam z jednej strony mam ropę ale do obserwacji.

    https://www.instagram.com/reel/DRDP7TgiJgM/?igsh=MThncjhoMzVpb2czZA== To ja dziś tyle se w drodze do przychodni 😎

    Masz te złote Dady czy te białe? Ja mam 1 opakowanie tych białych, chyba „Pure Care” ale jeszcze nie doszliśmy do nich do testów.

    12.2024 7tc 👼🏼
    10.2025 A 🩵
  • Fabregasowa Autorytet
    Postów: 944 1165

    Wysłany: 24 listopada 2025, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudka wrote:
    Przeciekają… beznadziejne są. Najlepsze jak dla nas Pampersy a jak się skończą to chce zacząć wielopielo

    Czytałam duzo opinii ze te złote sie zepsuły i sa beznadziejne... Czekam Rudka na twoje wielopielo, domyślam sie ze jak wyjdziecie ze szpitala 🙂🙂🙂

    👩‍🦰1990🧔1986

    Ja: niedoczynność tarczycy, po LEEP. PAI homo, MTHFR

    10.2024 19t 🩷💔
    01.2025 cb
    12.2025 🩷🌈 41+1

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2025, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TBK wrote:
    Dziewczyny czy dostałyście zaświadczenie że szpitala dla pracodawcy? Mój dyrektor takie chce, a ja nic nie dostałam w szpitalu.

    Moje brodawki też cierpią, młoda cycka non stop, w szpitalu nikt mi jej nie wziął na chwilę, jedynie na badania. Odmówiłam dokarmiania mm, wiec musiałam sobie radzić sama.

    Ulewanie z krwią z brodawek jest częste. Nie trzeba przestawać kp ani dawać mm. Trzeba odpowiednio przystawiać, ewentualnie nakładki, wietrzyc, smarować swoim mlekiem i/lub lanoliną, najlepiej zamiast wkładek to używać muszle, po kp zimne kompresy, jeśli jest nawał.

    Kasiek7 nie rób sobie tego i nie zamartwiaj się cc. To operacja ratującą zdrowie i życie. Na psn masz jeszcze szansę, a jakby się coś stało córce, nigdy byś sobie tego nie wybaczyła. Bądź dla siebie dobra.

    Psaj, Nadzieja czekamy na informacje o nowych dzieciątkach.
    Mój też chciał pomimo że w drugiej pracy nie chcieli,, narzeczony pojechał do szpitala i okazuje się że do 2017 roku czy jakoś tak szpitale faktycznie wystawiały zaświadczenia o porodzie i to było wymagane ale potem wystarczy tylko odpis aktu urodzenia. Tak nas poinformowali w sekretariacie szpitala

    TBK lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2025, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudka wrote:
    Przeciekają… beznadziejne są. Najlepsze jak dla nas Pampersy a jak się skończą to chce zacząć wielopielo
    Zerknijcie na huggis, są mega super, na Allegro 45 zł za 86 sztuk

  • Anilorak88 Autorytet
    Postów: 760 1165

    Wysłany: 24 listopada 2025, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia, 08:32

    Zumi lubi tę wiadomość

  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1803 1633

    Wysłany: 24 listopada 2025, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odmrożone ciasto marchewkowe wjechało jak złoto…dziś też były odmrożone bitki, pomidorowa. Pierogi już zjedliśmy, na jutro jeszcze mamy drugą porcję bitek, na następne dni leczo i schab. Ciesze się że zrobiłam trochę zapasów ale widzę już że będę musiała pomyśleć o większej zamrażarce, przy 4 chlopakow będzie isc mnóstwo jedzenia…

    Zumi lubi tę wiadomość

    Dopegyt —> Metocard (nadciśnienie)
    Pregna Plus
    Magnez (tężyczka)
    Acard 150
    ————-

    2018👦 Ignacy
    2019👦 Jan
    2023 7tc 💔
    2025 ❤️ czekamy na Stasia
    28.11 termin usg
    21.11 planowana indukcja

    age.png
  • wellwellwell Autorytet
    Postów: 4790 5588

    Wysłany: 24 listopada 2025, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa ja tez mam cale poranione brodawki i jest to na ten moment najgorsza rzecz w moim pologu. Ale ja sama widze, ze moja Ada jest zle przystawiona tj. ja teorie znam i ja przystawiam tak zeby miala szeroko buzke, tylko ona tak nie potrafi podlapac i sama splyca chwyt. Dzis byla u nas polozna na patronazu i od razu powiedziala, ze wedzidelko do podciecia. W szpitalu CDL tez cos mowila, ze wedzidelko „tylne” i do obserwacji, bo w szpitalu takiego nie podcinaja.
    Polozna polecila, zeby do wygojenia karmic w kaptutkach. Ja na razie zamowilam te muszle medela miedzykarmieniami do wygojenia. Mrożone pieluchy tez mi przynoszą ulge. Lanolina I multimam dla mnie porazka, mam wrazenie ze tylko gorzej mi sie ta rana papra, psikam octeniseptem.

    Pieluchy uzywam biale Dada i nie przemakaja, u nas fajnie sie sprawdzaja. Choć na razie u nas nie mamduzych objetosci kup i sikow.

    Co do wagi tez pierwsze slysze, zeby patrzec na urodzeniowa. Jest iles tam czasu na powrot do wagi urodzeniowej, a tak to w pierwszym tyg w ogole maluch ma prawo jeszcze spadac.

    Psaj i Nadzieja kciuki za wasze bobasy.

    psaj91 lubi tę wiadomość

    2023 👧🏼
    2025 👧🏼
  • Asia091 Autorytet
    Postów: 1728 2271

    Wysłany: 24 listopada 2025, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam w szpitalu zaświadczenie do urlopu macierzyńskiego, pytali się czy chcę odpowiedziałam tak :) to nawet dla męża wystawili żeby sobie do pracy zawiózł ale finalnie u mnie w pracy i u niego chcą akt urodzenia plus dokumenty wewnętrzne.
    Ma te złote, i powiem Wam że to masakra jest, i te rzepy się ciężko otwierają zdarzyło mi się już zerwać całkiem tą rzepę.

    Anilorak u mnie też idzie ich sporo bo ja często młodemu zmieniam jakiś kleksik pójdzie to już zmiana bo nie chce żeby chodził w zasranej. Moja znajoma potrafiła dziecko przetrzymać 2-3h a potem zdziwiona że miało odparzenia.. a i daj znać ja sprawdził Ci się laktator i jaki wzięłaś ? :)

    15.03.2025 ⏸️
    02.04.2025 0,93 mm + 💓
    09.05.2025 I prenatalne - podwyższone ryzyko preeklampsji(ACARD 150)
    24.06.2025 - 230 g zdrowego chłopca👶 💙
    21.07.2025 II prenatalne - 414 g Synka 🥰
    26.08.2025 - 992 g Szczęścia 👶💙
    09.10.2025 - 1924 g 👶 💙
  • Paulivvv Autorytet
    Postów: 1222 1627

    Wysłany: 24 listopada 2025, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natha wrote:
    Zerknijcie na huggis, są mega super, na Allegro 45 zł za 86 sztuk

    Oo tak, te Huggies też u nas się sprawdzają a są tanie.

    12.2024 7tc 👼🏼
    10.2025 A 🩵
  • Ilka96 Autorytet
    Postów: 314 483

    Wysłany: 24 listopada 2025, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak wybór robicie że macie tyle pokarmu 😥😥 ja odciągam w porywach 60 ml, najczęściej ok 40 z dwóch piersi. Masakra, jestem załamana, a Jasiu nie pobiera ode mnie ewidentnie, czasami mu przez kapturek coś kapie, więc chwilami mu się udaje, ale później i tak dojada 60 ml z butelki, więc nie jestem go w stanie sama piersią nakarmić.
    Już rzygam tym odciąganiem, robię to po każdym karmieniu, także w nocy i jeszcze jakby były efekty w postaci tych ilości, a tu dupa. No ryczeć mi się chce, bo chciałam karmić piersią, albo chociaż żeby jadł w 100% moje. Pije femalitker, biorę jakieś suple na laktację ale to nic nie pomaga.
    Strasznie mi jest przykro z tego powodu, w dodatku jestem wymęczona bo non stop muszę odciągać, myć to wszystko itd. Schodzi trzy razy więcej czasu niż jakby jadł prosto z piersi.
    Przy okazji, czy któraś z was ma też przetestowany laktator muszlowy? Bo w tym jedynie widzę uwolnienie choć trochę czasu

    🥳 8 cs
    🐣 14.03
    👦?👧?
    preg.png
  • Ilka96 Autorytet
    Postów: 314 483

    Wysłany: 24 listopada 2025, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia091 wrote:
    Ja też mam popękane sutki... dziś przystawiałam Ignasia i myślałam że oszaleję zacisnęłam zęby a młody pomamlał 2 minuty i zasnął... 🤡 także tak to wygląda. Odciągnęłam po 14 cyce i tam tylko z obu zaledwie 70 ml gdzie rano po 8 było 150 ml z obu. Chyba mój stres związku z brakiem rozmowy z mężem i te kłótnie o odwiedziny źle wpływają na pokarm 😭.

    Ja dziś dopiero wzięłam złożyłam ten wniosek, becikowe i te inne też powinny być bez tego progu dochodowego ale jest jak jest. :) grunt że na pieluchy będzie. A właśnie czy Wam te DADA nie przeciekają?

    Szew mam już zdjęty gdzieś tam z jednej strony mam ropę ale do obserwacji.

    https://www.instagram.com/reel/DRDP7TgiJgM/?igsh=MThncjhoMzVpb2czZA== To ja dziś tyle se w drodze do przychodni 😎
    Asia, jako że też mam małego okruszka jak Ty to polecam ci Pampers rozmiar 0. Dopiero te pieluchy okazały się dobre i zdarza się że przeciskają ale tylko jak się gdzieś przy nogawce odegnie albo coś źle założymy. Wcześniej jak używaliśmy rozmiaru 1 to praktycznie co karmienie zmiana ubrania bo był posikany

    🥳 8 cs
    🐣 14.03
    👦?👧?
    preg.png
‹‹ 848 849 850 851 852 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking aplikacji ciążowych dla kobiet w ciąży

Jak wybrać najlepszą aplikację ciążową? Zapytałyśmy o to tysiące kobiet w ciąży i po porodzie odwiedzających nasz portal. Najlepsza aplikacja ciążowa to taka, która spełnia szereg wymagań – śledzi wagę z indywidualnymi normami, oferuje codzienne porady tworzone przez lekarzy, ma tryb połogu i naprawdę towarzyszy kobiecie przez całe 9 miesięcy. Wyniki rankingu w kilku aspektach nawet nas zaskoczyły.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przygotowanie do porodu - o czym warto pamiętać?

Poród to wyjątkowe przeżycie dla każdej kobiety. Czy można się jakoś do niego przygotować? O czym warto pamiętać, kiedy termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Kliknij i przeczytaj nasze sprawdzone sposoby! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ