Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️
Odpowiedz

Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️

Oceń ten wątek:
  • Powaga Znajoma
    Postów: 21 71

    Wysłany: 9 kwietnia, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam prenatalne 20.04, wizytę dzień później 21. Termin na 1.11 :)

    '92

    17.02 - ⏸️
    24.03 - ❤️
    20.04 - 6,5 cm
    19.05 - 170g

    preg.png
  • Anett9300 Autorytet
    Postów: 857 617

    Wysłany: 9 kwietnia, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Velaria wrote:
    Mi dwóch lekarzy powiedziało, że teraz w 1 trymestrze nie bada się dopplerem i nie puszcza dźwięku bicia serca pacjentkom, ponieważ to USG miejscowo przegrzewa dziecko… sprawdziłam ta teorie w internecie i faktycznie się potwierdziło :)

    Tak. Mi też to ostatnio powiedział doktor. To prawda

    Velaria lubi tę wiadomość

    🙍‍♀️93’ 🙍‍♂️93’

    10.2021 💔👼
    10.2022 👧
    Starania od 12.2024
    07.2025 histeroskopia, usunięcie zrostów, zapalnie endometrium
    08.2025 ⏸️
    08.2025 cp 💔
    12.2025 drożność jajowodów

    Potwierdzone dodatnie ANA1, mutacja MTHFR, PAI-1
    Badania hormonalne 👍
    Badanie nasienia 👍
    Pozostałe wyniki 👍

    🌸03.2026 ⏸️
    7.03 (12dpo) beta 31,75
    9.03 (14dpo) beta 95,17
    11.03 (16dpo) beta 239,76
    13.03 (18dpo) beta 569,37

    Czekamy na synka 🩵 😍😍😍

    preg.png
  • Szop Przyjaciółka
    Postów: 64 94

    Wysłany: 9 kwietnia, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie również. Dziś bez USG bo miałam przedwczoraj i gin powiedział, że przed 10 tygodniem stara się uniknąć częstego USG bo to jednak jakieś delikatne nagrzewanie tkanek. Dostałam skierowanie na prenatalne, laboratoryjne. W poniedziałek podreptam i zrobię. Jutro będę umawiać prenatalne. Co do nifty to już nie wiem... Chyba pappa mi wystarczą... Nie chcę się nakręcać. Kolejny termin 📅 8 maj. I dopiero wtedy będziemy zakładać książeczkę z położną. Więc dostanę w 13 tygodniu 😁

  • ann_ber Przyjaciółka
    Postów: 67 108

    Wysłany: 9 kwietnia, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    🤰 Terminy porodów
    Jejciu jak fajnie to wypisalaś! ⭐
    Jeszcze te podwójne serduszka przy dziewczynach oczekujących na bliźniaki! ☺️ Wydaje mi się, że Kairo też się spodziewa bliźniaków, ale pewnie jeszcze trochę edycji się pojawi 😉

    Hel, Niaha lubią tę wiadomość

    👩🏼38 👨🏻35
    08/2021 - ⏸️ 3cs, pierwsza ciąża🤰🏼
    04/2022 - 39tc, sn, córka 🩷 3060g, 52 cm 👶
    Starania od 01/2024
    10/2024 - cp, laparoskopia zwiadowcza

    OM 7.02.2026
    5.03.2026 ⏸️ || 7.03 - beta 680 || 9.03 - beta 1334
    26.03 - mamy serduszko ❤️☺️ CRL 0,86 cm, 6t5d, z USG 7t0d
    11.04 - 9t0d(+3) 2,60 cm 💓176
    6.05 (prenatalne 12t4d) - 6,91 cm (13t1d) 💓 154 || TP 10.11
    18.05 - 8,9 cm, 120g || krwiak, szpital
    29.05 - 173g || krwiak 8 cm
    🩺 13/18.07 - USG kontrolne
    🩺 1.07 - połówkowe

    preg.png
  • Hel Przyjaciółka
    Postów: 107 60

    Wysłany: 9 kwietnia, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biochemiczka wrote:
    Hel ja zrobiłam Sanco w diagnostyce 10+1 wg OM. Wg USG pewnie było jakieś 11+0. Czekam na wyniki które mogą być już jutro 🥹 mam tylko nadzieję, że starczyło cffDNA na badanie.
    Dzięki :) myślę, że na pewno wystarczyło cffDNA skoro tak pędzi maluch!

  • Hel Przyjaciółka
    Postów: 107 60

    Wysłany: 9 kwietnia, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Velaria wrote:
    Ja zrobiłam kilka dni temu panoramę w 9+6 😊 Ją akurat można robić od skończonego 9 tygodnia
    O to nie wiedziałam, że już na takim etapie można. ✊

  • Hel Przyjaciółka
    Postów: 107 60

    Wysłany: 9 kwietnia, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    yoreva wrote:
    Jak dobrze słyszeć jakieś fajne nowiny tutaj, Biochemiczka 🥰

    U mnie za to dzisiaj włączył się tryb panikary, wczoraj niemal umierałam z mdłości, prawie nie wychodziłam z łóżka, a dzisiaj - rano co prawda mnie znowu zemdliło - ale ogólnie czuję się lepiej.
    Na początku ciąży byłam bardzo spokojna, bo wyniki bety mnie uspokajały, ale teraz jestem na etapie, gdzie tylko usg coś powie i nie mam jak tego sprawdzić (ale jakbym miała sprzęt to sprawdzałabym pewnie codziennie 😅)
    Jak ja wytrzymam do środowej wizyty.. ☹️ Jak sobie z tym radzicie? Zajmuję głowę, ale nie jest łatwo 🙄
    Nagle wolałabym mieć wczorajsze obawy 🥲
    Objawy falują, to dobrze bo masz chwilę na regenerację! Organizm też adaptuje się do zmian. (zazwyczaj) Możesz myśleć o tym w ten sposób, że Twoje ciało oswaja się z ciążą.

  • mAnik Ekspertka
    Postów: 177 262

    Wysłany: 9 kwietnia, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha super, że to ogarniasz 💪🏼💪🏼💪🏼
    Ja się dopisuje do badań 📆 16.04 wizyta kontrolna i 📆23.04 prenatalne :)

    Zastanawiam się, czy nie mam za wcześnie tych prenatalnych (11+5) bo to jednak dwa maluchy, chciałam umówić się na początek maja ale babka w sekretariacie tak mnie wpisała bez pytania w sumie. Jak zapytałam czy to nie za wcześnie to ani słowa mi nie odpowiedziała :P leczenie na NFZ ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia, 21:33

    Niaha lubi tę wiadomość

    Starania od sierpnia 2017
    07.2019 IUI ☹️
    08.2019 IUI ☹️
    2020 - 2025 3 protokoły, 5 transferów, 6 zarodków, beta zawsze 0.
    19.02.2026 transfer 3BB i 3BC z lekami: hydroxychloroquine, Accofil, Prograf, Encorton, intralipid.
    4dpt ⏸️
    6dpt beta 65,2 😍
    8dpt beta 247,1 😍
    11dpt beta 1113,2 😍
    12dpt beta 1594,7 😍
    15dpt beta 4036,5 😍
    20dpt beta 17488,3 😍
    25dpt mamy 2 serduszka ❤️❤️
    29dpt krwawienie, serduszka biją ❤️❤️
    7+3 CRL 1,03 i 1,14 ❤️❤️
    8+5 CRL 1,93 i 2,02; 160 bpm i 180 bpm ❤️❤️
    10+5 CRL 3,64 i 3,70; 176 bpm i 178 bpm ❤️❤️
    12+5 prenatalne, wszystko OK
    Panorama - zdrowe dziewczyny 🩷 🩷

    preg.png
  • Hel Przyjaciółka
    Postów: 107 60

    Wysłany: 9 kwietnia, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mAnik wrote:
    Ja się dopisuje do badań 📆 16.04 wizyta kontrolna i 📆23.04 prenatalne :)

    Zastanawiam się, czy nie mam za wcześnie tych prenatalnych (11+5) bo to jednak dwa maluchy, chciałam umówić się na początek maja ale babka w sekretariacie tak mnie wpisała bez pytania w sumie. Jak zapytałam czy to nie za wcześnie to ani słowa mi nie odpowiedziała :P leczenie na NFZ ;)
    W pierwszej ciąży robilam w 11+3 obraz był bardzo wyraźny :)

  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1914 1450

    Wysłany: 9 kwietnia, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hel wrote:
    W pierwszej ciąży robilam w 11+3 obraz był bardzo wyraźny :)
    Obraz wyraźny, ale chodzi o to, że normy, do których odwołują się zakresy są dla dzieciaczków od konkretnych rozmiarów. Ja byłam 11+2 i było ślisko bardzo, byliśmy absolutnie na granicy rozmiaru dziecka.

    PAI-1, MTHFR - homo❌

    10.2023 🎀❤️
  • mAnik Ekspertka
    Postów: 177 262

    Wysłany: 9 kwietnia, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja mam maluchy tak, że jeden jest 2 dni do tyłu, drugi 1 dzień, rosną równo cały czas, a teoretycznie badanie można robić od 11+0 więc mam nadzieję, że się uda. Te pomiary to też mam wrażenie, że są tak z doopy robione czasem, bo na ostatnim USG miałam 2x jednego z maluchów mierzonego i raz pokazało 8+5, a za drugim razem 8+3 🤷🏼‍♀️

    Mrowka lubi tę wiadomość

    Starania od sierpnia 2017
    07.2019 IUI ☹️
    08.2019 IUI ☹️
    2020 - 2025 3 protokoły, 5 transferów, 6 zarodków, beta zawsze 0.
    19.02.2026 transfer 3BB i 3BC z lekami: hydroxychloroquine, Accofil, Prograf, Encorton, intralipid.
    4dpt ⏸️
    6dpt beta 65,2 😍
    8dpt beta 247,1 😍
    11dpt beta 1113,2 😍
    12dpt beta 1594,7 😍
    15dpt beta 4036,5 😍
    20dpt beta 17488,3 😍
    25dpt mamy 2 serduszka ❤️❤️
    29dpt krwawienie, serduszka biją ❤️❤️
    7+3 CRL 1,03 i 1,14 ❤️❤️
    8+5 CRL 1,93 i 2,02; 160 bpm i 180 bpm ❤️❤️
    10+5 CRL 3,64 i 3,70; 176 bpm i 178 bpm ❤️❤️
    12+5 prenatalne, wszystko OK
    Panorama - zdrowe dziewczyny 🩷 🩷

    preg.png
  • Naadziejaa Autorytet
    Postów: 829 549

    Wysłany: 9 kwietnia, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    🤰 Terminy porodów

    28.10
    💛 White1
    02.11
    💛 Stayaway
    💛 Kapturek
    💛 Biochemiczka
    03.11
    💛 Alicee98
    💛 Allthatnats
    05.11
    💛 Beezi
    💛 MamaNeli
    💛 Niaha
    💛 Paulina2612
    💛 Velaria
    06.11
    💛 Kasieek
    07.11
    💛 Cinamonroll
    💛💛 mAnik
    💛 mrowka
    09.11
    💛 Patrycja1992
    10.11
    💛 Atomówka
    11.11
    💛 Genevieve
    12.11
    💛 Milena94
    💛 Ralejka
    12.11
    💛 ann_ber
    💛 Kleo10
    13.11
    💛💛 Naadziejaa
    14.11
    💛 Domini
    15.11
    💛 Karczoch321
    💛 Klaudiak
    💛 AmyPond
    16.11
    💛 Blomma
    17.11
    💛💛 Kairo
    💛 Rocky
    18.11
    💛 Ogorkowa
    20.11
    💛 Mon_S
    💛 Paprykaa
    24.11
    💛 Sirengirl92
    25.11
    💛 Blond27
    26.11
    💛 Blancaa12
    30.11
    💛 yoreva

    🩺Nasze wizyty

    09.04 - Kapturek, Velaria
    11.04 - ann_ber
    13.04 - Biochemiczka
    14.04 - Stayaway, dark
    15.04 - Milena94, Yoreva
    17.04 - Kairo
    20.04 - Niaha
    21.04 - Atomówka
    22.04 - sirengirl92
    24.04 - Kleo10, ann_ber
    25.04 - Mon_S
    27.04 - Alicee98
    30.04 - Biochemiczka

    👶Badania prenatalne

    13.04 - White1
    22.04 - Beezi, Biochemiczka, Velaria, Sirengirl92
    24.04 - Kapturek, Alicee98
    28.04 - Allthatnats
    05.05 - Kleo10, Kasieek
    11.05 – Karoola, Kairo

    💔 Aniołkowe mamusie 🕊️
    👼Niecierpliwa_
    👼 ItsMomi
    👼 Dawdler34


    Podepnę się u mnie wizyta jeszcze 13.04 . Właśnie dostałam smsa od lekarza :) będziemy kontrolować tego krwiaka.

    Świetnie rozpisane 🥰

    preg.png
  • ann_ber Przyjaciółka
    Postów: 67 108

    Wysłany: 9 kwietnia, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biochemiczka wrote:
    Wracam z wizyty. Mój niepokój z powodu braku objawów i lepszego samopoczucia to po prostu lepsze samopoczucie w 10tc 💁🏽‍♀️

    Bobas rośnie jak szalony, ruszał się tyle, że ciężko było go zmierzyć 🙈 widać już ładnie rączki (jedną trzymał przy głowie) i wyprostowane nóżki ! Serduszko bije jak szalone 175 bpm❤️
    I super że takie dobre wieści przynosisz! 😍 Oby tak dalej! 🙏🏻

    Ja nie wiem co bardziej mnie zadziwia, czy to jak szybko rosną i już się ruszają, czy to że z takiego jajeczka po kilku tygodniach już jest zarys bobasa, czyli organizm ma program na tworzenie człowieka, czy to, że mamy technologię, która pozwala to podejrzeć 🤯

    Biochemiczka, karczoch321, Kleo10, Ottioli lubią tę wiadomość

    👩🏼38 👨🏻35
    08/2021 - ⏸️ 3cs, pierwsza ciąża🤰🏼
    04/2022 - 39tc, sn, córka 🩷 3060g, 52 cm 👶
    Starania od 01/2024
    10/2024 - cp, laparoskopia zwiadowcza

    OM 7.02.2026
    5.03.2026 ⏸️ || 7.03 - beta 680 || 9.03 - beta 1334
    26.03 - mamy serduszko ❤️☺️ CRL 0,86 cm, 6t5d, z USG 7t0d
    11.04 - 9t0d(+3) 2,60 cm 💓176
    6.05 (prenatalne 12t4d) - 6,91 cm (13t1d) 💓 154 || TP 10.11
    18.05 - 8,9 cm, 120g || krwiak, szpital
    29.05 - 173g || krwiak 8 cm
    🩺 13/18.07 - USG kontrolne
    🩺 1.07 - połówkowe

    preg.png
  • Hel Przyjaciółka
    Postów: 107 60

    Wysłany: 9 kwietnia, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogoorkowa wrote:
    Obraz wyraźny, ale chodzi o to, że normy, do których odwołują się zakresy są dla dzieciaczków od konkretnych rozmiarów. Ja byłam 11+2 i było ślisko bardzo, byliśmy absolutnie na granicy rozmiaru dziecka.
    Tak tak, oczywiście mam tu też na myśli, że CRL osiągnął rozmiar, który pozwalał na rzetelną ocenę :) Ja też miałam wykonywane badania u lekarza prowadzącego (posiada certyfikat fmf) stąd u nas nie było ryzyka, że nie spełni kryteriów bo termin dostosował lekarz, dodam natomiast, że dziecko całą ciążę było na niższym centylu niż średnia. W idealnym świecie najbezpieczniej umówić 12+0/12+6, ale myślę, że na wizycie poprzedzającej prenatalne lekarz powinien być w stanie ocenić, czy pomiar będzie możliwy w danym terminie :)

    mAnik lubi tę wiadomość

  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 9 kwietnia, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ann_ber wrote:
    Jejciu jak fajnie to wypisalaś! ⭐
    Jeszcze te podwójne serduszka przy dziewczynach oczekujących na bliźniaki! ☺️ Wydaje mi się, że Kairo też się spodziewa bliźniaków, ale pewnie jeszcze trochę edycji się pojawi 😉

    Tak, cały czas jestem w trakcie edycji i wpisywania kolejnych osób i terminów.

    Dajcie proszę znać czy czegoś brakuje ❤️

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • KASIEEK Autorytet
    Postów: 496 827

    Wysłany: 9 kwietnia, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    Tak, cały czas jestem w trakcie edycji i wpisywania kolejnych osób i terminów.

    Dajcie proszę znać czy czegoś brakuje ❤️
    Ja mam wizytę 22.04 u prowadzącego ;)

    Co do dopplera to mój lekarz też nie włącza serduszka do jakiegoś 12 tyg bo nie chce przegrzewac dziecka. Mówi tylko, ze serduszko fajnie szybko bije i to wystarczy ;)

    Niaha lubi tę wiadomość

    21.03 - ⏸️
    24.03 - mamy ❤️

    preg.png

    event.png
  • Paulina2612 Koleżanka
    Postów: 36 75

    Wysłany: 9 kwietnia, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha wrote:
    Tak, cały czas jestem w trakcie edycji i wpisywania kolejnych osób i terminów.

    Dajcie proszę znać czy czegoś brakuje ❤️

    Dołączam do podziękowań za ogarnięcie listy :)
    U mnie przewidywany termin porodu przeskoczył na 4.11. Termin badania prenatalnego mam na 27.04, wizyta 4.05.

    Niaha lubi tę wiadomość

    👩32🧑36+🐈‍⬛🐈‍⬛

    Marzec 2025, 8/9 tc 💔

    20.02 ⏸️
    27.04 USG I trymestru 🍀
    22.06 USG II trymestru 🤞

    preg.png
  • Biochemiczka Autorytet
    Postów: 850 2096

    Wysłany: 10 kwietnia, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha dziękujemy za ogarnięcie kalendarza ❤️ kowale dla mnie to tez koniec świata 🤣 szkoda, że nie mają wypisanych wszystkich punktów, bo ten brak wyboru mnie odrzucał przy wybieraniu gdzie zrobić badania krwi.
    Udało ci się załatwić te prenatalne? Ja jestem zapisana w Gdyni na dąbrowie - tylko ze dzwoniłam od razu w 6tc, bo właśnie ginekolog mówiła ze mogą być problemy z zapisem i trzeba jak najszybciej.

    Niaha lubi tę wiadomość

    12/2022 42tc (cc) 🩵
    02/2025 6tc 💔
    08/2025 8tc 💔
    02/2026 10dpo ⏸️, 12dpo beta 37.6, 14dpo beta 132.0, 16dpo beta 341.0, 23dpo beta 5944, 30dpo beta 30715
    11.03 0.64cm🐞 + ❤️
    16.03 1.30cm 🐝
    26.03 2.36cm 🐌
    09.04 4.47cm 🦋
    22.04 6.74cm 🩵
    30.04 8.40cm 🐥
    11.05 130g 🦔
    25.05 254g 🐿️
    08.06 311g 🩵
    24.06 446g 🐇

    ❗️ cross-match 36,6%
    ⚠️homocysteina, MTHFR (A1298) homo, PAI-1 hetero, KIR Bx (brak 2DS3), HLA-C1

    preg.png
  • karczoch321 Autorytet
    Postów: 1430 4141

    Wysłany: 10 kwietnia, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ann_ber wrote:
    I super że takie dobre wieści przynosisz! 😍 Oby tak dalej! 🙏🏻

    Ja nie wiem co bardziej mnie zadziwia, czy to jak szybko rosną i już się ruszają, czy to że z takiego jajeczka po kilku tygodniach już jest zarys bobasa, czyli organizm ma program na tworzenie człowieka, czy to, że mamy technologię, która pozwala to podejrzeć 🤯

    Mam totalnie te same rozkminy. Dopóki nie byłam w ciąży to nie wydawało mi się to takie wow. Ale teraz widząc, jak w ciągu dwóch tygodni z kropki na usg robi się zarys małego człowieka, to nie mogę wyjść z podziwu jakie to niesamowite 🫢

    Dzięki za odpowiedzi w sprawie testów. Myślę, że wstępnie zdecydujemy się na Felie albo Sanco. Będę szukać promek i myśleć jeszcze 🤞

    Niaha, super wyszedł grafik, ekstra, że chciało Ci się to ogarnąć 💜

    Poproszę o wpisanie prenatalnych na 7.05 i kolejnej wizyty u prowadzącej 14.05 📅
    W między czasie mam wizytę w luxmedzie, ale nie wiem czy na nią pójdę. Na razie nie odwołuję, zostawiam sobie termin awaryjnie jakby coś mnie zaniepokoiło albo chciałabym podejrzeć dzidziutka 😀

    Niaha lubi tę wiadomość

    🙎‍♀️🧔‍♂️ 35 / 35
    🍀 19 cs - 5x stymulacja

    💔 02.25 - CP
    💔 09.25 - CB

    💉trombofilia, immunologia, kariotypy, drożność, MUCH - ok

    📆 01.26 IVF -> 10x ❄️🥺 (5x4.1.1, 4x3.11 i 1x4.33)

    🍍02.26 FET -> 5dpt ⏸️ 🤞-> 7dpt 54,3 -> 10dpt 324 -> 12dpt 940 -> 19dpt 14720

    preg.png

    bądź dobrej myśli, bo po co być złej ✨🤞
  • Rocky Autorytet
    Postów: 367 1304

    Wysłany: 10 kwietnia, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Niaha super ta lista wygląda! ❤️

    Co do badań genetycznych, to my się wciąż wahamy między Panorama, Felia i Sanco 🤯 daję sobie czas do przyszłego tygodnia, pogadam jeszcze z lekarzem, bo idę na wizytę kontrolną omówić wyniki krwi. Pewnie założymy już kartę ciąży i dostanę skierowanie na USG prenatalne.

    Dziewczyny, które robicie badania genetyczne - oznaczacie płeć? Mnie kusi, żeby tego nie zrobić 🙃

    Niaha lubi tę wiadomość

    👩🏻 39l. 🧔🏻 45l.

    01.2025 🩷👧

    07.03 ⏸️
    01.04 ❤️ (7+1)
    23.04 🍓3 cm (10+2)
    It’s a Boy! 💙
    11.05 6.2 cm (12+6)

    preg.png
‹‹ 74 75 76 77 78 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Alergiczny katar u maluchów: domowe wsparcie i sygnały alarmowe.

Rozpoznanie, czy katar u dziecka to alergia, czy infekcja, bywa trudne, a poprawne odróżnienie objawów jest kluczowe dla skutecznego leczenia. Ten artykuł to kompleksowy przewodnik dla rodziców, pomagający zrozumieć specyfikę kataru alergicznego u dziecka, jego symptomy, domowe sposoby łagodzenia oraz kiedy konieczna jest wizyta u lekarza. Dowiedz się, jak zapobiegać powikłaniom i skutecznie wspierać malucha w walce z dolegliwościami.

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania w ciąży - sprawdź, które warto wykonać

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ