Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️
Odpowiedz

Listopadowe Mamusie 2026 ♥️⏸️

Oceń ten wątek:
  • Hel Przyjaciółka
    Postów: 107 60

    Wysłany: 13 kwietnia, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powaga wrote:
    Hej dziewczyny, byłam dzisiaj na badaniach krwi i moczu. Przyszły pierwsze wyniki i jestem załamana, w moczu krwinki czerwone 79, gdzie norma to max 31. Czy któraś z was tak miała? Co to może oznaczać?
    A masz plamienia? Lekarz pewnie zleci posiew. Możliwe, że infekcja układu moczowego, czasem przebiega bezobjawowo. Spokojnie, to nie są duże odchylenia.

  • Hel Przyjaciółka
    Postów: 107 60

    Wysłany: 13 kwietnia, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KASIEEK wrote:
    Dziewczyny ogromne gratulacje wizyt i wyników 😍
    nie wierzę, ze juz zaczyna sie czas prenatalnych i poznawania płci 🤭 ciekawe jaka płeć przeważy na wątku 😄

    Ja znowu miałam dramat życiowy bo okazało sie, ze Xonvea nie jest zalecana podczas KP i już sama nie wiem co robić 🤨 zawsze cos musi być pod górę.

    Co do żelaza to za bardzo nie pomogę bo w sumie nie mam pojęcia 🤔 ja nawet ferrytyny nie badałam w ciąży bo lekarz nie zlecal😐
    Ech, a konsultowałas już z gin? Ja też nie byłam świadoma, że nie jest zalecana przy KP.
    Myślę, że jeśli do tej pory nie zaobserwowałaś niczego niepokojącego u dziecka, to nie powinno było odczuć leku.

  • Hel Przyjaciółka
    Postów: 107 60

    Wysłany: 13 kwietnia, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aswariatka wrote:
    Hej dziewczyny - zajrzałam tu do Was w poszukiwaniu pocieszenia i z zapytaniem czy Wy też miewacie takie dni, że nie da się normalnie funkcjonować ale widzę, że tak... Mi mdłości paskudnie przeszkadzają i takie ogólnie rozbicie... Wzięłam 3 tyg zwolnienia, bo nie dałabym rady pracować...

    Lekarz niby mi przepisał Bonjeste, ale mam jakiś opór, aby ją brać naczytałam się, że potem są problemy z odstawieniem i na powrót pojawiają się silne wymioty...

    Gratuluję udanych wizyt i szok że już niektóre z Was znają płeć 😍 my też się zastanawiamy kto tam siedzi bo na pokładzie 3 dziewczynki 🫣
    Oj zdecydowanie, a od kilku dni jedyną znośną pozycją jest ta leżąca...
    Jesteśmy na podobnym etapie, trzymaj się :)

    aswariatka lubi tę wiadomość

  • Hel Przyjaciółka
    Postów: 107 60

    Wysłany: 13 kwietnia, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiekk, myślę że warto żebyś sprawdziła sobie przy kolejnym pobraniu ferrytynę, kp szybko wyciąga zapasy.

    Udanych wizyt Dziewczyny 🍀

    Awokado30 lubi tę wiadomość

  • Awokado30 Autorytet
    Postów: 1115 1979

    Wysłany: 14 kwietnia, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naadziejaa wrote:
    Daj znać jutro po wizycie 🥰 Ja trzymam za każdą z Was mocno kciuki ✊✊ Będzie dobrze 🥰


    Ale Ty też trzymaj za mnie żeby jutro lekarz zgodził się ciążę prowadzić u mnie. Bo muszę iść z nim sama rozmawiać. 🤔 i tu dopiero mam stresa 😂
    Oczywiście dam znać , wizytę mam po 11:00.

    Będę trzymać napewno 🫶🏻 a dlaczego mógłby się nie zgodzić? Nie prowadzi ciąż ?

    Naadziejaa lubi tę wiadomość

    35 l | AMH 3,8

    IUI x3 ❌❌ 💔 (10 tc)

    IVF I (11.2020)
    5❄️ (3✅,2❌)
    FET1 (01.21) ❌
    FET2 (03.21) 🩷 24.11.21
    FET3 (11.23) ❌

    IVF II (11.2023)
    3❄️ PGT-A (2✅,1❌)
    FET4 (03.24) ❌
    FET5 (07.24) ❌

    Diagnostyka:
    ✅ kariotypy, Leiden, II, CD138, EndomeTrio, allo MLR 25%, trombofilia, APS
    ❌ MTHFR, PAI-1

    IVF III (08.2024)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET6 (01.25) ❌
    FET7 (03.25)
    6dpt ⏸️ | 7dpt 89 → 9dpt 316 → 11dpt 968
    💔 6+4 tc

    IVF IV (12.2025)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET8 (12.25) ❌

    FET9 (03.26) 🍀
    7dpt 53 → 9dpt 142 → 11dpt 435 → 14dpt 2044
    29 dpt jest ❤️ 120 bpm
    10+1 💔😭👼🏼
  • Naadziejaa Autorytet
    Postów: 829 549

    Wysłany: 14 kwietnia, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado30 wrote:
    Oczywiście dam znać , wizytę mam po 11:00.

    Będę trzymać napewno 🫶🏻 a dlaczego mógłby się nie zgodzić? Nie prowadzi ciąż ?


    Większość lekarzy u mnie nie prowadzi ciąży bliźniaczej. Bo one z założenia są problematyczne. 😞 Dlatego bardzo mnie stresuje rozmowa z nim

    preg.png
  • Eurcynia Ekspertka
    Postów: 123 191

    Wysłany: 14 kwietnia, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzymam kciuki za wizyty 🥰😍
    mi sie trochę stres zalacza, przedwizytowy . a tu jeszcze tydzien. tak mi wolno te dni lecą że szok.
    I jeszcze rewelacyjnie się czuje, co mnie trochę niepokoi , nienodczuwam podbrzusza, sutki odczuwam i tylko męża pytam czy mi sie cycki nie zmniejszyły haha.
    paranoja.

    Naadziejaa, Ottioli lubią tę wiadomość

    preg.png
    1 ciąża 💔 styczeń 2025 brak serduszka
    2 ciąża💔 puste jajo sierpień 2025

    ⏸️ 7 marca 2026
    zdrowa dziewczynka 💗
  • Karolka87 Przyjaciółka
    Postów: 76 124

    Wysłany: 14 kwietnia, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mAnik wrote:
    Zgapilam Twoją odpowiedź, dopiero ją zauważyłam przegrzbujac forum w poszukiwaniu jakiś informacji o Panoramie 🫣
    Ja mam duży dylemat czy robić w końcu do badanie, bo czeka się na wynik 2tygodnie, czyli będą juz po USG prenatalnym. Lekarka mi powiedziała, że jeśli wszystko na USG będzie ok to Panorama potwierdzi, że wszystko jest dobrze, a jeśli z Pappy albo USG wyjdzie coś nie tak to i tak robi się amnio, a wtedy Panorama to tylko wyrzucenie pieniędzy w błoto. Sama nie wiem co robić. Zastanawiam się też, czy przy bliźniakach nie jest za wcześnie. Ty planujesz robić?

    Ech, mam dokładnie ten sam dylemat. Za tydzień pappa i ew. Panorama i tydzień później USG prenatalne. Ale chyba się skusimy, gdyby wyszło coś na granicy np.? Poza tym poznamy płeć (ja akurat nie chcę, ale druga połówka napiera ;) więc odpuszczę i się zgodzę).

    Kiedy macie prenatlane umówione? Dajcie znać też co postanowiłyście dziewczyny albo co sugerują Wam Wasi lekarze. Mojej jeszcze zapytam przed pobraniem krwi, ale to będzie krótki czas na przemyślenia ;)

    R-IVF;
    ER w wieku 32 lat - 7 zarodków (6 z piątej doby, jeden z szóstej)

    02.2025 transfer 5AA - brak implantacji

    03.2025 transfer 5AB - biochem
    -8dpt - 10,77
    -10dpt - 8,74

    05.2025 transfer 5AC - poronienie po serduszku 7w5d
    8dpt - 28,94 (prog 20,30)
    10dpt - 104,64 (prog 18,70)
    13dpt - 645,14 (prog 115,50)

    01.2026 transfer 3BB - brak implantacji

    23 luty 2026 transfer 2x3BB
    6dpt - dwie kreski
    7dpt - 100,24; prog 29,7
    9dpt - 317,10; prog 29,2
    11dpt - 736,95; prog 23,8
    14dpt - 2922,61; prog 26,6
    21dpt - 31872,32; prog 16,2
    25dpt - 68296,92; prog 23,5
    28dpt (6t5d) - ❤️❤️ biją dwa
    7t5d - 1,48 i 1,52 🥲
    9t0d - 2,12 i 2,39
    9t5d - 2,93 i 3,27
    10t5d - 3,95 i 4,12
    11t5d - 5,36 i 5,62
    14t5d - 9,19 i 9,50
    17t5d - 229g i 237g

    preg.png
  • Kleo10 Autorytet
    Postów: 306 694

    Wysłany: 14 kwietnia, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia na dzisiejszych wizytach! Trzymam kciuki 🍀

    Eurcynia ja mam wizytę dopiero za 1,5 tyg. i też już nie mogę się doczekać i zastanawiam się co tam u bobasa. Jutro lecimy na urlop, więc mam nadzieję, że to trochę odciągnie moje myśli i łatwiej będzie dotrwać do wizyty. Ma nadzieję, że Tobie też szybko i bezstresowo minie ten czas!

    Niestety od wczoraj boli mnie gardło i trochę się martwię, że to się rozwinie w jakąś infekcję na wyjeździe 😔

    Awokado30, Blond27 lubią tę wiadomość

    🙋🏼‍♀️ 30 l. 🙋🏻‍♂️33 l.

    ⏳ 12.2024

    04.03.2026 - beta 171,00 mlU/mL (13dpo)
    06.03.2026 - beta 402 mIU/mL (15 dpo)
    09.03.2026 - beta 1577 mIU/mL (18 dpo)
    02.04.2026 - CRL 1,4 cm bobasa z serduszkiem
    23.04.2026 - CRL 5cm, FHR 166/min
    🥹🍀

    preg.png
  • Niaha Autorytet
    Postów: 4463 7623

    Wysłany: 14 kwietnia, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwolniło się miejsce na prenatalne 🥳🥳🥳
    idę 27.04

    stayaway, Biochemiczka, Beezi, karczoch321, Rocky, Kleo10, KASIEEK, ann_ber, Karolka87, Blond27, Ottioli, White1, Kapturek lubią tę wiadomość

    👩 35 lat ❤️ 🧔33 lat ❤️ 👦 1,5 lat ❤️ 🐶 13 lat
    🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
    31.10.24 - Synek jest już z nami ❤️ 3010g, 53cm
    💙👦 - 2.11.26 - termin wg OM

    age.png
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    preg.png
  • Powaga Znajoma
    Postów: 21 71

    Wysłany: 14 kwietnia, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hel wrote:
    A masz plamienia? Lekarz pewnie zleci posiew. Możliwe, że infekcja układu moczowego, czasem przebiega bezobjawowo. Spokojnie, to nie są duże odchylenia.

    Nie mam plamień. Dzięki, uspokoiłaś mnie trochę

    '92

    17.02 - ⏸️
    24.03 - ❤️
    20.04 - 6,5 cm
    19.05 - 170g

    preg.png
  • stayaway Autorytet
    Postów: 419 735

    Wysłany: 14 kwietnia, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niaha, ekstra 🥳 dzwoniłaś i akurat tak się zwolnił termin?

    Kleo, kciuki żeby nie rozwinęła się żadna infekcja i urlop się udał 🤞 moja córka też przeziębiona więc tylko czekam aż mnie zlapie 🫣

    Kciuki za dzisiejsze wizyty! Ja mam na 18:30. Też jestem cała w stresie, bo wczoraj znowu na bieliźnie delikatne plamienie.

    Wracam właśnie do domu z pappy, znowu stałam w kolejce prawie 2h tyle osób do pobrania krwi 🫣 dobrze że dziś nie musiałam już być na czczo.

    Wy macie pappe tego samego dnia co prenatalne czy też wcześniej? Pamiętam że z córką miałam tego samego dnia, ale robiłam wtedy w innym miejscu.

    Kleo10 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • KASIEEK Autorytet
    Postów: 496 827

    Wysłany: 14 kwietnia, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hel wrote:
    Ech, a konsultowałas już z gin? Ja też nie byłam świadoma, że nie jest zalecana przy KP.
    Myślę, że jeśli do tej pory nie zaobserwowałaś niczego niepokojącego u dziecka, to nie powinno było odczuć leku.
    Tak potem już napisałam do mojego lekarza i on powiedział, ze można wiec biorę.

    Chyba zrobię sobie ta ferrytyne z ciekawości jaka mam 😄

    Trzymam kciuki za wszystkie wizyty 🥰 ja mam dopiero w środę za tydzień wiec trochę czekania jest 🤨
    W pierwszej ciąży to praktycznie co tydzień byłam u ginekologa bo sie tak stresowałam itd a teraz jakoś jestem spokojniejsza i też przy Małym to człowiek nie ma czasu sie zastanawiać i analizować objawow 🤨

    @stayaway ja mam pappe tydzień wcześniej i to fajne bo od razu na wizycie masz zostawione z USG i wszystkie ryzyka a jak jest pappa w ten sam dzień to potem trzeba czekać na opis 😐

    21.03 - ⏸️
    24.03 - mamy ❤️

    preg.png

    event.png
  • ann_ber Przyjaciółka
    Postów: 67 108

    Wysłany: 14 kwietnia, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!
    Udało mi się umówić prenatalne z Pappą, niestety w tym samym dniu jest pobranie krwi, więc już wiem, że poczekam na skorygowany opis ryzyk.
    Idę 📅6.05, był od ręki termin do lekarza, do którego prosiłam 🥳
    Pani oferowała Panoramę z 10% zniżką jeśli wykonam w tym samym dniu co prenatalne, muszę się zastanowić czy chcemy w to iść 🤔

    karczoch321, Beezi, Rocky, Niaha, Ottioli lubią tę wiadomość

    👩🏼38 👨🏻35
    08/2021 - ⏸️ 3cs, pierwsza ciąża🤰🏼
    04/2022 - 39tc, sn, córka 🩷 3060g, 52 cm 👶
    Starania od 01/2024
    10/2024 - cp, laparoskopia zwiadowcza

    OM 7.02.2026
    5.03.2026 ⏸️ || 7.03 - beta 680 || 9.03 - beta 1334
    26.03 - mamy serduszko ❤️☺️ CRL 0,86 cm, 6t5d, z USG 7t0d
    11.04 - 9t0d(+3) 2,60 cm 💓176
    6.05 (prenatalne 12t4d) - 6,91 cm (13t1d) 💓 154 || TP 10.11
    18.05 - 8,9 cm, 120g || krwiak, szpital
    29.05 - 173g || krwiak 8 cm
    🩺 13/18.07 - USG kontrolne
    🩺 1.07 - połówkowe

    preg.png
  • mAnik Ekspertka
    Postów: 177 262

    Wysłany: 14 kwietnia, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naadziejaa wrote:
    Większość lekarzy u mnie nie prowadzi ciąży bliźniaczej. Bo one z założenia są problematyczne. 😞 Dlatego bardzo mnie stresuje rozmowa z nim

    Mi lekarka w klinice poradziła, żebym znalazła szpital o 3 stopniu referencyjnosci, w którym będę chciała rodzic i żebym tam prowadzila ciążę w przychodni przyszpitalnej. Tak zrobiłam, umówiłam się do bardzo spoko lekarki i mam wszystko w ramach NFZ, a na wizytę czekałam coś koło tygodnia tylko

    Rocky, Ottioli, ann_ber lubią tę wiadomość

    Starania od sierpnia 2017
    07.2019 IUI ☹️
    08.2019 IUI ☹️
    2020 - 2025 3 protokoły, 5 transferów, 6 zarodków, beta zawsze 0.
    19.02.2026 transfer 3BB i 3BC z lekami: hydroxychloroquine, Accofil, Prograf, Encorton, intralipid.
    4dpt ⏸️
    6dpt beta 65,2 😍
    8dpt beta 247,1 😍
    11dpt beta 1113,2 😍
    12dpt beta 1594,7 😍
    15dpt beta 4036,5 😍
    20dpt beta 17488,3 😍
    25dpt mamy 2 serduszka ❤️❤️
    29dpt krwawienie, serduszka biją ❤️❤️
    7+3 CRL 1,03 i 1,14 ❤️❤️
    8+5 CRL 1,93 i 2,02; 160 bpm i 180 bpm ❤️❤️
    10+5 CRL 3,64 i 3,70; 176 bpm i 178 bpm ❤️❤️
    12+5 prenatalne, wszystko OK
    Panorama - zdrowe dziewczyny 🩷 🩷

    preg.png
  • karczoch321 Autorytet
    Postów: 1430 4141

    Wysłany: 14 kwietnia, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę na pobranie do pappy niecały tydzień wcześniej. Wyniki poznam dopiero na wizycie z USG - jak dla mnie super opcja, że ich nie wysyłają, bo pewnie bym je na własną rękę analizowała z chatem i być może niepotrzebnie się stresowała 🤪

    Paulina2612, ann_ber lubią tę wiadomość

    🙎‍♀️🧔‍♂️ 35 / 35
    🍀 19 cs - 5x stymulacja

    💔 02.25 - CP
    💔 09.25 - CB

    💉trombofilia, immunologia, kariotypy, drożność, MUCH - ok

    📆 01.26 IVF -> 10x ❄️🥺 (5x4.1.1, 4x3.11 i 1x4.33)

    🍍02.26 FET -> 5dpt ⏸️ 🤞-> 7dpt 54,3 -> 10dpt 324 -> 12dpt 940 -> 19dpt 14720

    preg.png

    bądź dobrej myśli, bo po co być złej ✨🤞
  • Blond27 Autorytet
    Postów: 1909 3264

    Wysłany: 14 kwietnia, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki kciuki za wizyty. Ja dopiero 20.04 mam teleporade u mojej u której chce prowadzic ciążę ale ona często na następny dzień prosi na wizytę więc na to liczę tym razem 👍

    Beezi lubi tę wiadomość

    Ona&On: 1993 r.

    Starania o drugie dziecko: 10.2025
    Starania od : czerwca 2021 r.


    18.03.2026 r. - ⏸️✊✊HCG:43➡️164✊
    30 i 31.03.2022 r. - ⏸🙏
    12.05.2022 r. - poronienie zatrzymane, zabieg w 9tc [*]🦋👼
    21.02.23 - ⏸🤭🙏
    09.11.2023 - 3500 g / 56 cm Franka 💙 nagła CC.

    preg.png
  • Awokado30 Autorytet
    Postów: 1115 1979

    Wysłany: 14 kwietnia, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 cm czystego cudu 💝
    Serduszko biło jak szalone - aż 178 bpm 🥹
    Termin porodu lekko się przesunął - teraz to 18 listopada 2026 💞
    Badania prenatalne wypadają idealnie w moje urodziny - 6.05 🎂💝
    Kolejna wizyta już za 4 tygodnie - 12.05 ✨

    316672a30af9d.jpghttps://zapodaj.net/plik-m0i51Da4l5

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia, 13:23

    Biochemiczka, Naadziejaa, Kleo10, Beezi, yoreva, Rocky, stayaway, karczoch321, Niaha, Ana , dark, KlaudiaŁ, Powaga, Kairo, Paulina2612, Wyobraźnia87, White1, ann_ber, Anett9300, Ogoorkowa, Ottioli, Kapturek, Velaria lubią tę wiadomość

    35 l | AMH 3,8

    IUI x3 ❌❌ 💔 (10 tc)

    IVF I (11.2020)
    5❄️ (3✅,2❌)
    FET1 (01.21) ❌
    FET2 (03.21) 🩷 24.11.21
    FET3 (11.23) ❌

    IVF II (11.2023)
    3❄️ PGT-A (2✅,1❌)
    FET4 (03.24) ❌
    FET5 (07.24) ❌

    Diagnostyka:
    ✅ kariotypy, Leiden, II, CD138, EndomeTrio, allo MLR 25%, trombofilia, APS
    ❌ MTHFR, PAI-1

    IVF III (08.2024)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET6 (01.25) ❌
    FET7 (03.25)
    6dpt ⏸️ | 7dpt 89 → 9dpt 316 → 11dpt 968
    💔 6+4 tc

    IVF IV (12.2025)
    2❄️ PGT-A (2✅)
    FET8 (12.25) ❌

    FET9 (03.26) 🍀
    7dpt 53 → 9dpt 142 → 11dpt 435 → 14dpt 2044
    29 dpt jest ❤️ 120 bpm
    10+1 💔😭👼🏼
  • Naadziejaa Autorytet
    Postów: 829 549

    Wysłany: 14 kwietnia, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado30 wrote:
    2 cm czystego cudu 💝
    Serduszko biło jak szalone - aż 178 bpm 🥹
    Termin porodu lekko się przesunął - teraz to 18 listopada 2026 💞
    Badania prenatalne wypadają idealnie w moje urodziny - 6.05 🎂💝
    Kolejna wizyta już za 4 tygodnie - 12.05 ✨

    316672a30af9d.jpghttps://zapodaj.net/plik-m0i51Da4l5


    Świetne wieści 🥰❤️ Mówiłam
    Że nie ma się czym martwić 🥰

    Teraz za mnie kciuki trzymaj o 15 :)

    Awokado30, Kairo lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Kleo10 Autorytet
    Postów: 306 694

    Wysłany: 14 kwietnia, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awokado30 Cudownie 🥰 odświeżałam stronę czekając aż dasz znać po wizycie. Bardzo się cieszę!
    Prenatalne masz dzień po mnie 😀

    Blond27 trzymam kciuki, żeby szybciutko Cię przyjęła



    🙋🏼‍♀️ 30 l. 🙋🏻‍♂️33 l.

    ⏳ 12.2024

    04.03.2026 - beta 171,00 mlU/mL (13dpo)
    06.03.2026 - beta 402 mIU/mL (15 dpo)
    09.03.2026 - beta 1577 mIU/mL (18 dpo)
    02.04.2026 - CRL 1,4 cm bobasa z serduszkiem
    23.04.2026 - CRL 5cm, FHR 166/min
    🥹🍀

    preg.png
‹‹ 84 85 86 87 88 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pomagając szczęściu, czyli jak szybko zajść  w ciążę

Czy jest coś, co możesz zrobić, by zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę? Co może pomóc? Optymalny czas współżycia, „akrobacje łóżkowe” czy zdrowa dieta? Przeczytaj na co warto zwrócić uwagę starając się o dziecko, jakie są sposoby na zwiększenie szans na zajście w ciążę, a co najlepiej odłożyć na bok i skupić myśli na czymś innym.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jakie witaminy warto suplementować w ciąży?

Ciąża to okres, w którym organizm kobiety potrzebuje zwiększonej ilości składników odżywczych. Właściwa suplementacja witamin wspiera rozwój dziecka i chroni zdrowie przyszłej mamy. Zanim jednak sięgniemy po jakiekolwiek preparaty, konieczna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym ciążę, który dobierze suplementację dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ