X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • Karola___ Ekspertka
    Postów: 129 90

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuję Elancyl, a lekarz mi ostatnio powiedział, że w jego opinii najlepsza jest zwykła oliwka dla dzieci. Ma dobry skład, uelastycznia skórę i poprzez masaż zaradzi wszelkim problemom skórnym (celluit, rozstępy). Nawet się trochę śmialiśmy, bo ja mówię, że ulegam tym marketingowym chwytom i jak na forach przeczytałam, że Elancyl najlepszy, na opakowaniu narysowana babka z brzuchem i napisane, że dla kobiet w ciąży, to minęła sekunda a już stałam z nim przy kasie.
    Póki co skończę go stosować i pomyślę o oliwce. Wiem, że moje koleżanki stosowały bio oil i były bardzo zadowolone. Mi to przeszkadza ta oliwko konsystencja, dużo czasu musi minąć zanim się wchłonie, a ja kąpię się rano, smaruję i lecę do pracy.

    w4sqflw1pp6mhaw2.png
  • annggela Autorytet
    Postów: 1247 1430

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata wrote:
    Słuchajcie, ale o co chodzi z tym kwasem foliowym? Dwóch lekarzy mówiło mi, że brać tylko do końca 1 trymestru i nie ma potrzeby kontynuowania suplementacji w tabsach.

    Kurde zaczynam się zastanawiać, czy ja tu jako jedyna nie biorę witamin w pigułach? Wszyscy lekarze przepisują wam to profilaktycznie czy np było coś nie tak w wynikach krwi? Nie kwestionuję ich wiedzy ani decyzji tylko ciekawi mnie czym podyktowana byłą decyzja o przepisaniu tabletek.
    Mi lekarka w No jak i lekarz w Pl mówili by juz nie brać kwasu foliowego. Musze braćtylko wit D bo mam niedobór i lekarz mówił żebym kupiła wit B12 bo jest duże zapotrzebowanie w ciąży , żadnych innych.

    qdkkjw4zfn9a9o9i.png

    mhsv9vvj4dj4thic.png
  • pieluszkowazabawa Autorytet
    Postów: 776 237

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej
    dawno mnie nie było ale małe zamieszanie było u mnie ....
    Wiec tak w piątek miałam wizyte i niestety leki na ciśnienie do końca ciąży :( masakra jestem zła ale narazie pomagaja więc sie troszke uspokoiłam. Oby tak dalej to nei wyląduje w szpitalu na obserwacji a juz mnei straszył ze do konca sobie poleze na oddziale.
    W sobote ogarniałam materiały na nową kolekcje swoich produktów. I jednak bede miała konto na instagramie. Kiedys załozylam ale nic tam nei wstawialam i tak w piatek wpadlam na to ze chyba tam aktywuje konto i bede tak wystaiwac moje kolekcje ktore beda tylko tam nie do kupienia w sklepie stacjonarnym. o tak sobie to wymyslilam.
    A niedziela mój stwierdził ze musze odpoczac i zabral mnie na cały dzień na basen takze aqua park był nasz :) ale relaks taki raz na jakis dłuzszy czas super.

    Co do teściów to tak z teściem mam znikomy kontakt bo mój nie uważa go jako ojca ponieważ no niestety jest alkoholikiem, teściowa mam super ale jest za granica wiec widze ja raz do roku jak przyjedzie do nas. Moi rodzice sa po rozwodzie z ojcem mam znikomy kontakt odkad skonczylam 11 lat a z matka mam ale nei wtraca sie za bardzo w moje zycie przyzwyczaila sie ze mam swoje zdanie i wciskanie mi czego kolwiek nei ma sensu poprostu. Zawsze doradzi ale nic nie narzuca. Za to mam bardzo toksyczna babke ktora poprostu niszczy mi zycie jak juz nie wie jak mi dokuczyc to wydzwania do mojego i klamie ze go np zdradzam. No i tak caly czas. NA poczatku zwiazku łapał sie na jej zagrywki ale z czasem przejzal na oczy i sam teraz wie ze jest chora psychicznie.

    nzjdvfxmh01bn5c2.png
    Pod moim sercem,inne bije serce...
    Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane.
    Pod moim sercem małe rączki dziecka,
    cichutko pukają do mojego serca.

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina099 wrote:
    Oo i to jest dobra wiadomość. Poszukam. Bo nigdy nue lubiłam się balsamowac i czekać aż balsam się wchłonie
    Spróbuj na początek z małą buteleczką, bo nie wiem czy to kwestia mojej skóry, czy oleju ;)
    Ale np. kokosowy czy oliwa nie wchłaniały się tam dobrze.

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • pieluszkowazabawa Autorytet
    Postów: 776 237

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co myślicie o falvit mama??? biore inne ale dzisiaj kolezanka mowila ze dosc dobre sa i tak teraz sie zastanawiam czy kupic na probe.

    nzjdvfxmh01bn5c2.png
    Pod moim sercem,inne bije serce...
    Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane.
    Pod moim sercem małe rączki dziecka,
    cichutko pukają do mojego serca.

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 29 maja 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, żę to wszystko podobne albo takie samo ;)

    Katarzyna87 lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 29 maja 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a wy tez tak macie ze czasami macie mokra bieliznę, czy wkładkę jakbyście się troche posiusiały?
    Ja za każdym razem się dokładnie podcieram a mimo to jak ide kolejny raz do toalety to wkładka jest jakby mokra i nie wiem co to może być ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2017, 16:48

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 29 maja 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi nic nie cieknie :P

    Sutkow nie hartuje ani nie smaruje- karmienie i tak na początku boli, ale jest to do wytrzymania i nie trwa w nieskończoność, także luz :) W pierwszych dobach mi wystarczyła maść kojąca na sutki i częste wietrzenie.

    mietata bardzo fajny ten blog który poleciłas, będę czytać, poleciłam już go dalej koleżankom- mamuśkom.

    U nas dzisiaj niesamowicie duszno...

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1250 973

    Wysłany: 29 maja 2017, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też polecam do ciała olej ze słodkich migdałów, jak już wspominałam sutki też czasem nim smaruję bo ostatnio mam swędzące i przesuszone, aż się łuszczą :/ I potwierdzam, że ten olejek jest bezzapachowy i jakby nietłusty, bardzo fajnie nawilża i szybko się wchłania.

    Oliwki dla dzieci kojarzą mi się z zapachowymi, sztucznymi tłuściakami, ale może zostałam na etapie johnssons baby i stąd to przekonanie ;) myślę że wszelkie emolienty są spoko, ale trzeba dobrać do potrzeb swojej skóry. Ja mam bardzo rzadko przesuszoną, raczej elastyczną i łuszczy mi się sporadycznie, jak już to tylko zimą. I o ile zimą skóra niemal "pije" olej kokosowy, który przed ciążą uważałam za najlepszy nawilżacz, tak teraz kilka kropki migdałowego wystarcza mi na calusieńki brzuch.

    Jeżeli tłustość i zapach wam nie przeszkadzają to kokosowy olej jak najbardziej polecam, bardzo fajnie też nawilża masło shea. Mnie od zapachów kosmetyków odrzuca w ciąży, nawet ulubionych perfum :(

    czarnulka ja mam wilgotną wkładkę, ale nie mam wątpliwości że to wydzielina, nie siku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2017, 16:44

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1250 973

    Wysłany: 29 maja 2017, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy już wam tam ktoś puka od środka brzucha? Ja pierwsze konkretne ruchy, takie że jestem pewna że to TO poczułam 26 maja, czyli 17t1d czyli w dzień matki :) no i czuję je codziennie, zwykle wieczorem, ale i czasem w ciągu dnia coś mnie tam smyrnie od środka ;)
    mąż się niecierpliwi, że on tego jeszcze nie może wyczuć, a już tak by chciał :)

    INVIS może dopisz adres tego fajnego bloga do listy na początku? Mi już zdążył umknąć, a za 2 dni na bank się nie dogrzebię do postów z dzisiaj ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2017, 16:46

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Paulina099 Autorytet
    Postów: 496 194

    Wysłany: 29 maja 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpinam się pod prośbę Holibki :)
    Ruchów ja jeszcze żadnych nie czuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2017, 16:45


    p19uflw1a3ajr7ib.png
  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 29 maja 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jeszcze nic nie czuje. Wiem, że dzidziuś jest dość nisko, więc jakby co wiem gdzie go wyczuwać :)

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • Elizasz Koleżanka
    Postów: 53 72

    Wysłany: 29 maja 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nadrobię, nie ma szans :)
    U mnie weekend szalony, masa roboty koło domu, potem goście.... nie ma czasu na internety :)

    Mój kaszel to koszmar, dalej mnie męczy masakrycznie, do tego boli mnie nerw kulszowy, ani leżeć, ani siedzieć, ani stać.... popłakałam się w sobotę z bólu już.... przy tym bólu i kaszlu sikam w majtki, w ciąży jestem a podpaski musiałam kupić, szok jakiś :(

    Wczoraj jeden dzidziuś mnie delikatnie połaskotał, dziś jeszcze nic nie czułam :)

    Mama2kituszek lubi tę wiadomość

    c55fs65g7gfeotox.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka ja tak miewam. A bierzesz luteinę? Bo ja jakoś podświadonie to łączę, mam nadzieję, że to nic innego.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ruchów to miałam wrażenie, że coś poczułam, ale to było w dniu gdy dość wyraźnie czułam też własny puls w okolicy brzucha i nie wiem czy brać to za ruchy. Czekam spokojnie, do lekarza idę za tydzień, oby minęło szybko...

  • Charlutek Autorytet
    Postów: 440 284

    Wysłany: 29 maja 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jeszcze ruchów nie czuje, ale z niecierpliwością wyczekuje kiedy moj synek da o sobie znac:) poki co to czuje sie super, nic mnie nie boli, nie ciagnie. gdyby nie rosnący brzuszek i częste sikanie, to nie wierzylabym, ze jestem w ciazy.

    7 cs - 1.03 dwie kreseczki (juupi)
    30.10.2017 - Levi <3
    atdc9vvjd3din0tt.png
    https://www.helloforest.pl
  • Katarzynaa Autorytet
    Postów: 322 327

    Wysłany: 29 maja 2017, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba jeszcze długo nie poczuje bo właśnie dowiedziałam się ze mam łożysko z przodu. Jestem właśnie w szpitalu, te bole brzucha mnie niepokoily tym bardziej ze w nocy się budzilam, nie mogłam spać ani na boku ani na plecach, tak mnie bolało, bardziej to takie kłucie, w dole brzucha na samym środku. I okazało się ze jak przyszłam to już muszę zostać. Miałam usg, z dzidziem wszystko ok, szyjka też, bo lekarz podejrzewał że może się skraca - ale nie. Dziś jeszcze jedno usg mam mieć, jutro usg jamy brzusznej i badanie moczu, dziś pobrali mi też krew. Ze stresu i strachu ciśnienie skoczylo mi do 185! To tyle ode mnie. Pozdrawiam z oddziału ginekologiczno-polozniczego.

    Syn <3
    8une9n73c1gicskt.png
    l2fx0iyhtgjk6f6y.png
  • Biedroneczka83 Autorytet
    Postów: 7701 5268

    Wysłany: 29 maja 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ostatnio mnie mało bo pogoda cudna wiec spedzam czas z dziewczynkami na działce :)

    co do witamin własnie zastanawiam sie nad kupnem :)

    pisałyscie ze niektóre z was biora clexane ja biore neoparin to odpowiednik i koszt 3,2zł za 10szt

    ide poczytac co u was :)

    aha tescie temat drażliwy tzn dokładnie teść hehehe

    j1geeh2.png
    ccz7llb.png
    62ei8gr.png
    *******Gang 18+*******

  • Biedroneczka83 Autorytet
    Postów: 7701 5268

    Wysłany: 29 maja 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ruchów tez jeszcze nie czuje czaem wieczorem jakies delikatne motylki ale to jeszcze nie takie ruchy heheh no a brzuch zaczyna rosna i o dziwo dopiero teraz piersi zaczynaja bolec i rosnąc plus sikanie non stop :P

    j1geeh2.png
    ccz7llb.png
    62ei8gr.png
    *******Gang 18+*******

  • Mama2kituszek Autorytet
    Postów: 278 171

    Wysłany: 29 maja 2017, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka super:-) To wczesnie jak na pierwszą ciążę:-)
    U mnie są dni kiedy Maluch jest bardzo aktywny i mam wrażenie, że caly dzien nie spi, a innego dnia jest leniuchem i wtedy wiadomo sie martwie, ale uspokajam sie, gdy w koncu sobie popuka. Ostatnio nagrywalam filmik brzusiowi, jak drży:-)
    Co do mokrosci, to ja tez zwalam to na luteine, ale na nastepnej wizycie poprosze o posiew.

    Katarzyna dobrze, ze pojechalas do szpitala i że Cię przepadają, mam nadzieje, ze odzyskasz spokoj i wrocisz do domku. Oby to cisnienie bylo tylko jednorazowym wysokie.. Sciskam

    3jgx3e3kk4xchmg3.png
    Córcia ur. w 2011r. i dwa Aniołki [*]
‹‹ 343 344 345 346 347 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ