X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • Katarzynaa Autorytet
    Postów: 322 327

    Wysłany: 29 maja 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, możecie polecić mi jakieś książki lub blogi? Które mogę poczytać z mężem, żeby on też dowiedział się czegoś ciekawego i przydanego, np o porodzie lub tego co się dzieje po, o pielęgnacji noworodka, karmieniu piersią. Jest dużo książek ale nie każde są warte wydania pieniędzy, więc może macie coś sprawdzonego :) gdzie nie ma bzdur i straszenia!

    Syn <3
    8une9n73c1gicskt.png
    l2fx0iyhtgjk6f6y.png
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 29 maja 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje nowe odkrycie blog o ciąży i macierzyństwie na faktach naukowych, a nie zabobonach babci

    https://mataja.pl/

    Jedna autorka jest biotechnologiem, druga położną, fajne napisane teksty i co najważniejsze w oparciu o badania.

    Pani Moł lubi tę wiadomość

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a smarujecie już sutki? Koleżanka, która rodziła w styczniu dziwi mi się, że nie smaruję lanoliną i że trzeba właśnie wcześniej bo potem przy karmieniu będzie ałłłaaa

  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 29 maja 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    To hartowanie sutków to jakaś strasznie stara szkoła od której się już odchodzi. Najważniejsze to mieć dostęp do dobrego doradcy laktacyjnego i dobrze przystawiać dziecko wtedy nie powinno być problemów. A jak będą to wtedy stosuje się lanolinę, nie na zaś ;)

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 29 maja 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzynaa wrote:
    Dziewczyny, możecie polecić mi jakieś książki lub blogi? Które mogę poczytać z mężem, żeby on też dowiedział się czegoś ciekawego i przydanego, np o porodzie lub tego co się dzieje po, o pielęgnacji noworodka, karmieniu piersią. Jest dużo książek ale nie każde są warte wydania pieniędzy, więc może macie coś sprawdzonego :) gdzie nie ma bzdur i straszenia!

    http://www.mamalekarz.pl/ - rzetelne informacji i masa, masa przydatnych tekstów! :)

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 29 maja 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Moł wrote:
    Dziewczyny, a smarujecie już sutki? Koleżanka, która rodziła w styczniu dziwi mi się, że nie smaruję lanoliną i że trzeba właśnie wcześniej bo potem przy karmieniu będzie ałłłaaa

    O niczym takim nie słyszałam ani ja, ani nikt w mojej rodzinie :D Nawet na kosmetykach dla ciężarnych jest często napisane, żeby smarując biust unikać smarowania sutków, kiedy przygotowują się do laktacji, także ja na nie nic nakładać nie będę :P

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 29 maja 2017, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ogóle jestem 100 lat z murzynami, po prostu sobie jestem, staram się nie przejmować niczym, mam w najważniejszych dla mnie kwestiach wyrobione zdanie, a resztę jak smarowanie sutków to olewam :D
    Czuję, że w listopadzie mogę przez to doznać szoku, ale trudno.
    Teraz tylko mama lekarz, mama pediatra, ojciec dentysta, babcia adwokat. Za dużo, mam wrażenie życia w chaosie i jednej wielkiej dobrej radzie ;] Zaczynam się na intuicję zdawać, bo rzadko mnie zawodzi, i przynajmniej będę wiedzieć gdzie kierować pretensje :P

    Kaczorka, Katarzyna87 lubią tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1250 972

    Wysłany: 29 maja 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzynaa wrote:
    Dziewczyny, możecie polecić mi jakieś książki lub blogi? Które mogę poczytać z mężem, żeby on też dowiedział się czegoś ciekawego i przydanego, np o porodzie lub tego co się dzieje po, o pielęgnacji noworodka, karmieniu piersią. Jest dużo książek ale nie każde są warte wydania pieniędzy, więc może macie coś sprawdzonego :) gdzie nie ma bzdur i straszenia!

    Ja mam tę książkę i sobie chwalę. Mąż też podczytuje, ciekawi go co tam u dziecka się dzieje.
    http://www.empik.com/w-oczekiwaniu-na-dziecko-murkoff-heidi-mazel-sharon,prod57562565,ksiazka-p

    Polecam też apkę HappyBaby, mąż co tydzień podbiera mi telefon i czyta co tam u dziecka słychać.

    Odnośnie sutków - ostatnio widzę, że są przesuszone, więc jak smaruję brzuch olejkiem to i sutki przejadę. O lanolinie nie słyszałam, o co w tym chodzi?
    Szwagierka mnie pytała wczoraj czy leci mi siara. Zrobiłam na to oczy. Mi nic nie leci, a jak u Was?

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ta kumpela co mi o sutkach opowiadała to faktycznie z tych, co trochę mi już mówią, że mam zmienić położną, gdzie mam rodzić i jakie smoczki antykolkowe do butelek używać, a z sutkami się zastanawiałam bo mam takie też przewrażlione, że jak wyobraziłam sobie ssące je dziecko, to mnie zmroziło i zastanawiam się czy jest w tym smarowaniu jakaś słuszność.

    Co do siary - chyba trzeba poczekać jeszcze? Gdzieś czytałam, że powyżej 20.tygodnia, a gdzie indziej, że na początku III trymestru dopiero się może pojawić.

    Czy Wam też się dzisiaj belly zawiesza? Pokazuje mi jakieś aktualizacje i znika mi strona.

  • Kaczuszka86 Autorytet
    Postów: 1315 862

    Wysłany: 29 maja 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina099 wrote:
    Strasznie Ci współczuje tej sytuacji, ale jesteś bardzo silna skoro jesteś teraz s tym miejscu :) najważniejsze, ze teraz jesteś "zabezpieczona". straszne jest to, ze to się dzieje tak szybko. I tez się boje, ze np cis przeocze.
    Na wizytach mam badane czy szyjka zambkbuets i twarda. Ale gin żadnych posiewów nie robi.. powinnam się o to upomnieć? Czy gdyby zauważyła, ze jest coś nie tak to wtedy by zrobiła?

    'Ja posiewy musiałam mieć do szwu bo nie mogłam mieć nawet śladu grzybicy.
    Zawsze możesz poprosić lekarza na wizycie o pobranie posiewu. Mnie prywatnie posiew kosztował 55 zł ale musi to zrobić lekarz wiec lepiej ogarnać to podczas wizyty. Ja np. miałam małą grzybice w posiewie a w ogóle nie miałam jej objawów ;/ tym posiewem też można sprawdzić czy są bakterie. Rutynowo się tego raczej nie wykonuje no chyba że przy infekcjach

    mhsv9vvj9veszbog.png
    25.11.2013 [*] 8tc zaśniad częściowy
    23.11.2014 [*] 9tc puste jajo płodowe
    31.10.2015 [*] Ula 22tc niewydolność szyjki
    19.11.2017 nasz największy skarb Norbert <3
  • jacky88 Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 29 maja 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży nie smarowałam sutków niczym, nie hartowałam ani żadnych cudów wianków też nie robiłam, siary nie miałam aż do porodu (nic mi z cycków nie leciało), nie miałam problemów z karmieniem, pękaniem ani innymi przebojami, mały od razu pięknie ssał, wykarmiony ponad rok. Teraz też nie smaruję, mleko już (albo jeszcze?) mam, ale sądzę, że to po prostu taka kontynuacja po niedawno zakończonej pierwszej laktacji.

    c55fflw18twvhf6h.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 29 maja 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacky, szczęściara :D
    Też mi nic nie leci, a czytałam że już w II może.

    Pani_Moł, wiesza się od rana :/

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • Enna Koleżanka
    Postów: 55 33

    Wysłany: 29 maja 2017, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć;)
    W pierwszej ciąży siara leciała mi od 14 tyg, bardzo wcześnie i niestety musiałam nosić wkładki laktacyjne co było bardzo nie komfortowe, problemów z laktacją nie miałam.teraz sucho, ale czasem mam takie mrowienie jakby się coś tam zbieralo.

    Czarnulka? Mam pytanie co do żelaza, przyjmujesz na receptę czy bez?
    Lekarz mówił ze spada mi hemoglohina i żebym kupiła w aptece bez recepty "szelazo" może ktoś z was przyjmował to? :)

    28wh3e3kms9m42h0.png

    7a4aanlimotofqlj.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enna wrote:
    Cześć;)
    W pierwszej ciąży siara leciała mi od 14 tyg, bardzo wcześnie i niestety musiałam nosić wkładki laktacyjne co było bardzo nie komfortowe, problemów z laktacją nie miałam.teraz sucho, ale czasem mam takie mrowienie jakby się coś tam zbieralo.

    Czarnulka? Mam pytanie co do żelaza, przyjmujesz na receptę czy bez?
    Lekarz mówił ze spada mi hemoglohina i żebym kupiła w aptece bez recepty "szelazo" może ktoś z was przyjmował to? :)
    Hej ja przyjmuje bez recepty łatwo przyswajalne żelazo dla kobiet w ciąży o nazwie actiferol 30mg ale chyba ta dawka jest zamala i powinnam brać 60 mg . W piątek mam wizytę to zapytam lekarza bo po odebraniu wyników morfologii w zeszły czwartek jeszcze nie byłam u niego . I kupiłam sama zawsze to już tydzień bede brała a w piątek go zapytam jaki jest najlepszy i ile mg powinnam brać . Ale z tego co czytałam to jest to dobre żelazo. .

    Enna lubi tę wiadomość

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • PsotkaKotka Autorytet
    Postów: 4917 2366

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli smarowanie lanilina mialoby cokolwiek pomoc to moze tez zaczne. Ja nie mialam jakichs ogromnych problemow ale mala ranka na jednym sutku sie zrobila. Bol jest koszmarny, czlowiek sie wzdryga na sama mysl o karmieniu wtedy. A co dopiero jak ktos ma wieksze rany oO

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hartowanie brodawek sutkowych to fatalny pomysł i niedobrze mi się robi, gdy sobie pomyślę, że kiedyś to było normalne. Co do smarowania lanoliną, to zwyczajnie uelastycznia skórę, ale nie przygotowuje w żaden sposób na karmienie. No i jest zdecydowanie za wcześnie na to. Ja smarowalam dopiero pod koniec 9 miesiąca, ale tylko dlatego, że miałam przesuszone, ale też miałam nadzieję na przyspieszenie porodu (masaż brodawek może przyczynić się do skurczy macicy).
    Mi też nic nie leciało do momentu przystawienia synka do piersi. Teraz nadal karmię, a poza karmieniami nie leci nic.

    Do poczytania o karmieniu piersią blog Hafija, a o diecie matki karmiącej i rozszerzaniu diety dziecka, przepajaniu i innych na blogu Małgorzaty Jackowskiej. Jeżeli chodzi o pielęgnację noworodka - podnoszenie, noszenie, przewijanie itp. to polecam filmiki Zawitkowskiego.
    Poza tym warto sprawdzić kiedy w waszych miastach są darmowe warsztaty Bezpieczny maluch i kolejne Mamo to ja.
    Oczywiście, że są sponsorowane, ale wykłady o fotelikach samochodowych czy kurs pierwszej pomocy warto przejść.

    Sunshine_111 lubi tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • Paulina099 Autorytet
    Postów: 496 194

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to nawet brzucha jeszcze nie smaruje. Chyba czas się za to zabrac :) a smarujecie specjalnymi kremami, balsamami? Czy takimi normalnymi tez?
    pani mol zawiesza się, dopiero udało mi się odświeżyć. Chyba jakaś przerwę techniczna mieli.
    kaczuszka gdzieś czytałam ze posiewy robi się pod koniec 3 trymestru. Ale może dla spokoju dopytam na następnej wizycie. Chociaż nie chce wyjść na nadgorliwa. Ale najgorsze to, ze wiele infekcji może objawiać się bezobjawowo.
    A jeszcze takie głupie pytanie jeżeli mocz wyszedł Ok to może być infekcja? To są 2 różne rzeczy? Przypuszczam, ze tak.
    Invis ja na początku ciąży glukozę miałam 84, tydzień temu 86.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2017, 14:14


    p19uflw1a3ajr7ib.png
  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacky ja podobnie. Nie smarowalam niczym, siara dopiero po urodzeniu Mai. Sutki nie pękały. Wiadomo bolało trochę, bo jednak ssak przy tak delikatnej części ciała majstruje :p

    Wkurzaja mnie takie wszechwiedzace matki/ciotki/babki/kuzynki. Obiecałam sobie, że sama taka nie będę.

    Ostatnio byliśmy u kuzynki męża, która dopiero co urodziła. Byłam tam razem z moją teściowa i babcia (tej co urodziła). Milion rad, 90% już takich, których wiarygodność została podwazona. Jak karmiła to jej w cycki zaglądały i poprawiamy, że źle przystawia - ich zdaniem. Aż zwróciłam im uwagę, bo się tego słuchać nie dało.
    Najlepsza była teściowa. Sama jest położną, więc wydawać by się mogło, że zna temat. Taaa zatrzymała się 30 lat temu jak kończyła szkołę. Opowiadała jej o diecie matki karmiącej tak hardcorowej, że kobita by prędzej zjechała niż jeszcze dziecko wykarmiła (smażone nie - tu ok, pieczone nie - nie umiała mi wytłumaczyć czemu, z gotowanego tylko ziemniaki, marchewka, groszek, ogórek, pomidor, kalafior, brokuł, cukinia, bakłażan i wszystkie znane Wam warzywa - nie). Nawet sama zainteresowana w końcu się mnie spytała co jadłam :p

    jacky88 lubi tę wiadomość

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5000 1716

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina099 wrote:
    Ja to nawet brzucha jeszcze nie smaruje. Chyba czas się za to zabrac :) a smarujecie specjalnymi kremami, balsamami? Czy takimi normalnymi tez?

    Poszłam w olej ze słodkich migdałów i jestem bardzo zadowolona. Bez chemii, bez zapachu. I po żadnym balsamie efekt nawilżenia i miękkości nie utrzymywał się tak długo. Bardzo szybko się wchłania, więc zaraz po smarowaniu mogę się kłaść w pościel ;)

    Paulina099 lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • Paulina099 Autorytet
    Postów: 496 194

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Poszłam w olej ze słodkich migdałów i jestem bardzo zadowolona. Bez chemii, bez zapachu. I po żadnym balsamie efekt nawilżenia i miękkości nie utrzymywał się tak długo. Bardzo szybko się wchłania, więc zaraz po smarowaniu mogę się kłaść w pościel ;)
    Oo i to jest dobra wiadomość. Poszukam. Bo nigdy nue lubiłam się balsamowac i czekać aż balsam się wchłonie


    p19uflw1a3ajr7ib.png
‹‹ 342 343 344 345 346 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ