X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • Ibi Znajoma
    Postów: 26 19

    Wysłany: 29 lipca 2016, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kawola wrote:
    IBI Oby i u mnie przeszło. Widzę w Twoim kalendarzu, że w 31 tygodniu dzidziuś był ułożony poprzecznie, zdążył się już przekręcić, masz planowane cc?
    Trzeba być dobrej myśli :) Tak, mój maluszek zdążył już prawidłowo się ułożyć główką w dół :) Będę, a przynajmniej planuję rodzić sn :)

    Betty już niedługo aby do sierpnia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2016, 16:16

    Betty Boop, kawola, Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

    f2w3yx8dyk1ym8bm.png
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 29 lipca 2016, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty Boop wrote:
    Hej, moim lekarzem prowadzącym jest dr Krzyzanowski. Miałam rodzic na Staszica ale chyba jednak zdecyduje sie na Świdnik. Mój doktorek jest ze Staszica ale w sumie do niczego nie jest mi potrzebny podczas porodu ;)

    Jaki jest ten dr jako prowadzący? Robiłam u niego 2 usg prenatalne + 3D/4D. Badania dokładne, jestem zadowolona :)
    Fajne imię Marcelinka :)

    Moim lekarzem jest Piotr Dziduch z Jaczewskiego i tam będę rodzić. No chyba że coś się zmieni w ostatnim momencie ;)
    Bardzo bym chciała SN, ale kto wie czy nie będę miała zalecenia od neurochirurga na CC ze wzgl. na duże problemy z kręgosłupem sprzed 3 lat. Wiec bedzie sie to tez wiazalo z cc pod pełną narkozą :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2016, 16:56

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 29 lipca 2016, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kawola wrote:
    MONIA85 sama myślałam żeby ją tu zaprosić, wspomnę jej, choć nie wiem czy się skusi :) zobaczymy :)
    Ściągnij ja do nas koniecznie :)

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!

    Wykorzystałam ostatni dzień na wczasach u mamy, pojechłyśmy na zakupy i jestem mega zadowolona! W końcu kupiłam(a konkretnie mama uparła się na fundowanie) szlafrok i piżamkę do szpitala, i to w dobrej bardzo cenie! A to wcale nie było łatwe znaleźć. Nie chciałam płacić 100zł za szlafrok na 3 dni. A poza tym mama kupiła wnusi ubranka śliczny pajacyk i komplecik. Jak chcecie wrzucę Wam później foto.

    Kawola ja miałam okropny problem ze spojeniem, najgorzej w nocy rano, nie mogłam dojść do łazienki. A teraz zelżało mam delikatny ból, no i oczywiście problem przy przekręcaniu się w łóżku. Nie wiem czy Mała zmieniła pozycję, ale zaczęłam więcej odpoczywać, zwłaszcza z tyłkiem i nogami do góry. I to też Tobie polecam, bo na pewno ma wpływ. Co do usg to jestem ciekawa co Ci lekarz powie, bo ja się dowiedziałam, że na usg ciąży lekarz tego nie może sprawdzić i moja tak powiedziała. Doczytałam, że z tym trzeba do ortopedy. Ja póki co odpuściłam.

    Bety Krzyżanowski chyba ok, mój gin go polecał na usg. Ja chcę rodzić na Staszica w pierwszej kolejności. Świdnik ma dobre opinie, na szkole rodzenia też chwalili, ale dla mnie jednak za daleko. Jeszcze się waham nad drugim wyborem (w przypadku Staszica warto go mieć) i chyba pójdę w znajomości i pojadę na tę Lubartowską przed którą się wzbraniałam rękami i nogami.

    Imionka macie śliczne wybrane.

    Szczęśliwa zgadzam się z Hewcią - wychowywanie 3 dzieci + praca na roli to mega wyczyn. To więcej niż pełen etat.

    Ja do starej pracy nie chcę wracać, chciałabym szybko strzelić drugie dziecię, a potem znaleźć nową, fajną i już nie robić przerw.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 29 lipca 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAGDZIULLA strasznie trudno znaleźć bieliznę do karmienia, dawaj zdjęcia i pisz gdzie kupiłaś :)

    Ja kupiłam jedną koszulę rozpinaną przy obu pachach w textil market i chyba jeszcze dwie tam kupię. Jeśli chodzi o cyckonosze do karmienia to wszędzie jakieś takie niezbyt zgrabne są i dla mnie nie wygodne, ale znalazłam 3 w Kappahlu (akurat była promocja na bieliznę) i są super, polecam.

    koszula

    stanik 1
    stanik 2

    A co do wyprawki to większość mamy, wczoraj zrobiłam zamówienie w gemini na kosmetyczne rzeczy dla mnie i dziecka, o zgrozo wyszło prawie 600zł, M się załamał :P. Brakuje nam troszkę ubranek, fotelika, poszewek na pościel(chociaż na początek i tak planuje otulacz i czymś cienkim przykrywać), no i kocyka do wózka i nosidełka i poduszki motylka, ale to wszystko planuję szyć z mama, właśnie szperam po necie za materiałami :). a no i łóżeczko sami z M robimy , już prawie gotowe aby pomalować i złożyć do kupy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2016, 19:02

    961lupjyvic92ect.png
  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 29 lipca 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAGDZIULLA no i leżenie z nogami do góry u mnie odpada, bo przy samym leżeniu na plecach się duszę cholernie (astma plus ucisk małej)

    961lupjyvic92ect.png
  • makasa Autorytet
    Postów: 604 563

    Wysłany: 29 lipca 2016, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ale naskrobałyście stron,będe miala co czytac jak sie otrzasne troche.

    Właśnie wróciłam od lekarza.Nie wiadomo czy moja ciąża się utrzyma;(powinien być już prawie 7 tydzień lekarz mówi że wilkościowo 4-5,brak serduszka;(mam zrobić 2 x bete i przypisal mi duphaston.Jestem załamana.Pozyjemy zobaczymy...

    ug37uay334snzwle.png

    atdc9vvjfum5rj8f.png
  • viowieczka Autorytet
    Postów: 379 238

    Wysłany: 29 lipca 2016, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makasa wrote:
    Hej dziewczyny ale naskrobałyście stron,będe miala co czytac jak sie otrzasne troche.

    Właśnie wróciłam od lekarza.Nie wiadomo czy moja ciąża się utrzyma;(powinien być już prawie 7 tydzień lekarz mówi że wilkościowo 4-5,brak serduszka;(mam zrobić 2 x bete i przypisal mi duphaston.Jestem załamana.Pozyjemy zobaczymy...

    Makasa trzymaj się kochana <3

    "Gdy świat sprawia, że wariujesz wrzuć na luz, lepiej się poczujesz"

    82dojw4z802clx8l.png


    QnVUp1.png
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 29 lipca 2016, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makasa wrote:
    Hej dziewczyny ale naskrobałyście stron,będe miala co czytac jak sie otrzasne troche.

    Właśnie wróciłam od lekarza.Nie wiadomo czy moja ciąża się utrzyma;(powinien być już prawie 7 tydzień lekarz mówi że wilkościowo 4-5,brak serduszka;(mam zrobić 2 x bete i przypisal mi duphaston.Jestem załamana.Pozyjemy zobaczymy...

    Trzymaj się dzielnie, dużo siły Ci życzę na te najbliższe dni. Jest mi cholernie przykro i serce mnie boli, ze takie rzeczy się dzieją. Tule mocno :***

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 29 lipca 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawola śliczne staniki muszę kiedyś pójść sobie takie kupić ale bliżej zimy.


    Makasa rozumiem Twój stres. U mnie tak było w pierwszej ciąży. Ale może się okazać że jeszcze wszystko będzie Twoją ciążą dobrze. Może owulacja była później. Trzeba zrobić tak jak doktor każe.

    f08af289ff.png
  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 29 lipca 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAKASA trzymam kciuki, dzidziuś da sobie radę <3 może faktycznie późniejsza owulacja? A jak nie to jeszcze nadgoni, bądź dobrej myśli, nie możesz się jeszcze poddawać. A gdzie i u kogo robiłaś usg?

    MONIA mam listę i wyprawki i zamówienia z gemini, jakby ktoś chciał to mogę wstawić, chętnie też podejrzę listy innych.

    961lupjyvic92ect.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2016, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makasa Kochana słońce , może jesze jest nadzieja , trzeba zrobić tak jak lekarz radzi, kochana tulę :* .

    Kochane koniecznie róbcie listę co kupione , a co nie , co do szpitala , co dla dziecka , ja przy mojej drugiej ciąży nie robiłam żadnych list , prawie połowy zapomniałam kupić , ale to były drobiazgi , lepiej kochane upewnić się czy wszystko mamy :) .

    Piękne imiona dla dzieci , wybraliście z mężami :) ;) .
    U nas dla córeczki numerem jeden jest Ania , podoba mi się również bardzo Madzia , Nadia , Julia , Emilia , Martyna , Amelia . Dla synka bardzo mi się podoba Adaś , następnie jest Sebastian , Karol , Mateusz , Damian , Piotr , Dawid , Stanisław , Jakub .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2016, 22:09

  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 29 lipca 2016, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makasa ja jednak wierze ze.bedzie dobrze i trzymam mocno kciuki za Was.

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 29 lipca 2016, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Fajny lekarza Ci się trafil na nfz, wiem ze specyficzny. Nie za bardzo rozumiem w jaki sposób funkcjonuje ta przychodnia, bo jak się pójdzie pod gabinet to nie ma za dużo kobiet, ale jak się pyta w rejestracji to nie ma miejsc... Ja jeszcze nie odebrałam histopatologii z kwietnia, bo kobitki nie chciały podać mi karty żebym mogła wejść na gore i tam u lekarza podpisać ze odebrałam tylko kazał się umawiać.
    Przychodnia.fynkcjonuje tak ze.masz ginekologiczno polozniczy gabinet u tam bez problemu od reki i gunekologicznu w tym ginekologia onkologiczna i masakra sie.tam dostac.

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 29 lipca 2016, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jatoszka wrote:
    ja na wizytę ciązowa pierwszą idę jutro dlatego pytam :-) ale szkoda mi kasy płacić za kazda wizyte wiec od czasu do czasu poszłabym na nfz
    Jak wizyta skręca mnie.z.ciekawości...

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 30 lipca 2016, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej witam sie w sobote z rana

    hewa81 lubi tę wiadomość

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Betty Boop Autorytet
    Postów: 954 1018

    Wysłany: 30 lipca 2016, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z Krzyżanowskiego jestem bardzo zadowolona. On jest bardzo dokładny, specjalizuje sie w trudnych ciazach (a mialam za soba 2 poronienia),świetnie robio usg, nie spekuluje tylko podaje fakty. Moje 3 kolezanki do niego chodziły. Mamy wspólny język i lubie do niego chodzic choc wiem, ze jest specyficzny-mało rozmowny. Dla mnie najwazniejsze ze jest swietnym specjalistą. Ale uwaga- ma jedna przypadłosc, ktora wychodzi przy kazdej pacjentce-a mianowicie-strasznie pilnuje wagi!!!! U mnie załozył, ze moge przytyc w ciazy 11kg i bardzo tego pilnował jak na jednej wizycie zamiast 1kg przybyło mi 2,5 to sie nałuchalam;) Ale wiem ze to robi za wyrost aby mobilizowac pacjentki do trzymania diety i nie jedzenia "za dwoje" tylko "dla dwojga". Mnie dzieki temu udało sie przytyc 10 kg i pewnie juz tak zostanie, w zasadzie urósł mi tylko brzuszek a ponoc i tak jest mały.
    Moge go polecic z czystym sumieniem.

    hewa81 lubi tę wiadomość

    <3 MARCELINA <3
    3i49krhmqkw026mb.png
    11.02. 2015 IUI (10t * )
    3.12.2015 IUI :)
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 30 lipca 2016, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super ze jestes zadowolona to najwazniejsze, twoj komfort psychiczny. Czy robilas pappa ?

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Betty Boop Autorytet
    Postów: 954 1018

    Wysłany: 30 lipca 2016, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam prywatnie własnie w Luxmedzie u Krzyzanowskiego bo mam 34 lata wiec jeszcze sie nie kwalifikowalam do darmowych ale chcialam je zrobic.

    <3 MARCELINA <3
    3i49krhmqkw026mb.png
    11.02. 2015 IUI (10t * )
    3.12.2015 IUI :)
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 30 lipca 2016, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ile w luxie usg prenatalne plus pappa?

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ