X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • Ibi Znajoma
    Postów: 26 19

    Wysłany: 29 lipca 2016, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Jest chłop, jest nadzieja dla przyszłego pokolenia :) Jak będzie miał na imię?

    :D nadzieja zawsze jest :) Termin lada moment a imię jeszcze nie wybrane :) Zastanawiam się między Szymek a Tymek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2016, 13:36

    f2w3yx8dyk1ym8bm.png
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 29 lipca 2016, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ibi wrote:
    :D nadzieja zawsze jest :) Termin lada moment a imię jeszcze nie wybrane :) Zastanawiam się między Szymek a Tymek :)

    Hi,
    Ale numer, ja jakoś od początku mojej ciąży obstawiałam syna i nawet mówiłam do dzieciątka jak do płci męskiej. I też imię było już wybrane. A zdziwienie było olbrzymie jak sie okazało ze będzie panienka.
    A czemu pisze ze numer? Bo u mnie tez miał być Szymon lub Tymon - z większym wskazaniem na Tymona.

    Ibi lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 29 lipca 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MACDUSKA, gratuluję :) Piękna beta, niech rośnie odpowiednio. Życzę dużo spokoju i pięknego czasu ciążowego. Szczególnie Cię wspieram, bo mimo że jestem ciut młodsza, to wiem jaka jest korelacja wieku kobiety z ciążą. Chociaż ostatnio spotkałam znajomą, która w wieku 42l urodziła 3 dziecko, pierwsze natomiast mając 37l.
    Jeszcze raz gratuluję :)

    macduska lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Ibi Znajoma
    Postów: 26 19

    Wysłany: 29 lipca 2016, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za mną od początku ciąży chodziło przeczucie, że to będzie chłopiec chodź miałam skrytą nadzieję na dziewczynkę. Jednak intuicja mnie nie myliła i nie mogę opisać tego słowami jak się cieszę że będę miała synka :)
    Hewa o widzisz jaki zbieg okoliczności, chodź u mnie Tymek to Tymoteusz :)
    A jakie wybrałaś imię dla panienki? :)

    hewa81 lubi tę wiadomość

    f2w3yx8dyk1ym8bm.png
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 29 lipca 2016, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DOTEK, faktycznie płeć nie ma znaczenia, ważny jest prawidłowy rozwój dzieciątka, szczególnie po takich przejściach. Dla mnie tez to nie było istotne, ale nie ukrywam (tak jak pewnie większość dziewczyn znających już płeć), ze teraz jakoś ciężko by mi było się przestawić gdyby jakimś cudem okazało się ze noszę pod sercem Adriana lub Emila heheheh

    MONIA, sporo tych imion macie wybranych. Mnie się początkowo też wiele podobało, przekrój był przez różniaste, ale ostatecznie jakoś drogą eliminacji ta dość pokaźna lista sie zmniejszyła.

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 29 lipca 2016, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ibi wrote:
    Za mną od początku ciąży chodziło przeczucie, że to będzie chłopiec chodź miałam skrytą nadzieję na dziewczynkę. Jednak intuicja mnie nie myliła i nie mogę opisać tego słowami jak się cieszę że będę miała synka :)
    Hewa o widzisz jaki zbieg okoliczności, chodź u mnie Tymek to Tymoteusz :)
    A jakie wybrałaś imię dla panienki? :)

    Ale blisko :)
    Imiona mamy dwa do wyboru - mój typ to Emilia, męża Ada. Jeszcze się spieramy. Ja chciałabym mówić zdrobniale do córci, mąż z kolei nie lubi zdrobnien i wymyślił takie, żeby jak najmniej je zdrabniać. Poza Tym woli krótkie imiona. Także jeszcze dyskusja trwa.

    Ibi lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 29 lipca 2016, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak z innej beczki,
    Dziewczyny, jesteście aktywne zawodowo?
    Ja właśnie przyuczam dziewczynę na zastępstwo i jakoś w sierpniu zechce już zacząć L4. Mimo, ze dość dobrze się czuje i dość dobrze znoszę ciążę to już mam chęci na leniuchowanie :) Trzeba poleżeć brzuchem do góry, zanim maluszka sie pojawi i zajmie każdą moją wolną chwilę.

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Ibi Znajoma
    Postów: 26 19

    Wysłany: 29 lipca 2016, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa81 wrote:
    Ale blisko :)
    Imiona mamy dwa do wyboru - mój typ to Emilia, męża Ada. Jeszcze się spieramy. Ja chciałabym mówić zdrobniale do córci, mąż z kolei nie lubi zdrobnien i wymyślił takie, żeby jak najmniej je zdrabniać. Poza Tym woli krótkie imiona. Także jeszcze dyskusja trwa.

    Rozumiem :) u mnie mąż wybierał tylko takie imiona żeby można było zdrabniać :D
    Imiona bardzo ładne, macie jeszcze trochę czasu żeby się zdecydować :)

    hewa81 lubi tę wiadomość

    f2w3yx8dyk1ym8bm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem kobieta pracująca. Teraz na szczęście mam urlop. Potem się zobaczy co będzie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa81 Ja nie pracująca choć bardzo chciałabym pracować , ale nie mam takiej możliwości nie mam doświadczenia , mam trójkę dzieci które nie mam z kim zostawić , utrzymuje nas mąż mamy też małe gospodarstwo rolne , chociaż młoda jestem mam 29 lat to już nie mam sił , aby zajmować się gospodarstwem , mojego męża czeka operacja i tak sie modlę aby był zdolny do pracy , bo ja przez najbliższe trzy lata nie będę mogła pracować . Marysia od września do przedszkola , za rok Gabrysia tuż po niej trochę , o nią nie się martwię gdyż Gabrysia ma pewne problemy zdrowotne .

  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 29 lipca 2016, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa Mamusia wrote:
    Jestem moje drogie niestety beta niska 1,94 dla ciąży powyżej 5 , brzuch boli jak na @ no nic poczekam do 1 sierpnia, musi mi się to unormować po poronieniu

    Przykro mi, bo jakoś mam wrażenie, ze mimo krótkiego czasu po stracie, pozytywna beta by Cię ucieszyła. Buziole :*
    Ale tak to niestety jest, ze po poronieniach organizm świruje i potrzebuje czasu na powrót do normalności.
    Życzę Ci, żeby najpóźniej za 2 miesiące, pojawiły się u Ciebie dwie piękne soczyste krechy na sikańcu.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2016, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa Ja to dwóch miesięcy nie wytrzymam :p , chociaż spróbuję ;) , może w sierpniu , lub we wrześniu , tyle miesięcy do wyboru ;) , teraz czekam na sierpień i na @ , kto wie może coś po drodze zmajstrujemy :) ;) .

  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 29 lipca 2016, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SZCZĘŚLIWA MAMUSIO,
    gospodarstwo rolne to też praca, czasem pewnie cięższa jak ta zawodowa. Poza tym jesteś mamą na pełny etat, a twój Nick pokazuje, ze jesteś osobą na właściwym miejscu, spełniasz się w tym i to jest najważniejsze.
    Życzę dużo zdrowia przede wszstkim dla męża, żebyście nie mieli problemów finansowych, dla Gabi i pozostałych dzieciaków.

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 29 lipca 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa Mamusia wrote:
    hewa Ja to dwóch miesięcy nie wytrzymam :p , chociaż spróbuję ;) , może w sierpniu , lub we wrześniu , tyle miesięcy do wyboru ;) , teraz czekam na sierpień i na @ , kto wie może coś po drodze zmajstrujemy :) ;) .

    Dlatego napisałam najpóźniej za 2 m-ce :)
    Dzialajcie ile się da - przyjemnie z pożytecznym :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2016, 14:39

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2016, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa Dziękuję moja droga :* .

    hewa81 lubi tę wiadomość

  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 29 lipca 2016, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ale dzisiaj naskrobałyście :)

    Za mną kolejna ciężka noc, biodra i spojenie łonowe dają mi popalić. Przebudzałam się z bólem co pół godziny, a od 5 już wcale spania nie było. Także po 7 padłam i spałam do 12. We wtorek mamy usg więc poproszę dohtorka żeby spojrzał i na to spojenie łonowe. Dziewczyny na końcówce też was tak męczy spojenie?

    SZCZĘŚLIWA MAMUSIA przykro mi, że się nie udało :(. Ale dobrze dziewczyny mówią, organizm musi się jeszcze troszkę zregenerować. Działajcie zaraz się uda, trzymam kciuki :)

    MACDUSKA gratuluje! Wysoka beta, nawet nie masz co się martwić pozamaciczną, zwykle po becie widać że coś jest n ie tak :).

    MONIA85 już szczerze mówiąc wyczekuje końca ciąży, dużo kłopotów po drodze było od początku i już zmęczona jestem :P. Z mieszkaniem już wszystko ogarnięte, teraz czekamy aż zakończą budowę, malutka już zdąży być na świecie, bo odbiór na sam koniec grudnia :). Chcemy się na szybko uwinąć z urządzaniem i pod koniec lutego wprowadzić.

    U nas na pierwszym genetycznym padł strzał na chłopaka, a i ja jakoś od początku czułam chłopaka, a w 19 tygodniu się okazało, że dziewczynka. Także już przepraszałam córeczkę za mówienie w formie męskiej do brzuszka. I teraz już jestem w niej zakochana i nie wyobrażam sobie żeby to był chłopiec :P. Z kolei z imieniem to i u nas był problem, nie mogliśmy się wcale dogadać, to zrobiliśmy listę 4 imion męskich i 4 żeńskich i każde w ukryciu uszeregowało je w kolejności które podoba się najbardziej. Z Antosia, Kuby, Jasia i Tomka oraz Alicji, Amelki, Oliwi i Julki wybraliśmy Alicję i Kubę, więc jak nam się nic nie odmieni to i na przyszłość mamy dla chłopaka imię :).

    A co do usg i jakości to z racji mojej pracy mogę powiedzieć, że jeśli chodzi o luxmed to najlepsze mają na Koncertowej potem Zwyciięska, potem Radziwiłłowska. W Femmedzie jest lepszy aparat od tych wszystkich i bardzo dobrej jakości jest w szpitalu na patologii na Staszica.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    961lupjyvic92ect.png
  • Ibi Znajoma
    Postów: 26 19

    Wysłany: 29 lipca 2016, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawola końcówka jest najgorsza jeśli chodzi o samopoczucie są dni że tylko siąść i płakać bo na nic sił nie ma a wszystko boli. Wtedy sobie myślę, że przecież już niedługo będę tuliła mojego maluszka i ból mi nie straszny :)
    Jeśli chodzi o spojenie łonowe przez 3 tygodnie męczył mnie okropny ból niestety lekarz nie mógł mi w żaden sposób pomóc. O dziwo samo przeszło.

    f2w3yx8dyk1ym8bm.png
  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 29 lipca 2016, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IBI Oby i u mnie przeszło. Widzę w Twoim kalendarzu, że w 31 tygodniu dzidziuś był ułożony poprzecznie, zdążył się już przekręcić, masz planowane cc?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2016, 15:58

    961lupjyvic92ect.png
  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 29 lipca 2016, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MONIA85 sama myślałam żeby ją tu zaprosić, wspomnę jej, choć nie wiem czy się skusi :) zobaczymy :)

    hewa81 lubi tę wiadomość

    961lupjyvic92ect.png
  • Betty Boop Autorytet
    Postów: 954 1018

    Wysłany: 29 lipca 2016, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla wrote:
    Betty gdzie chcesz rodzić i do kogo chodzisz?

    Hej, moim lekarzem prowadzącym jest dr Krzyzanowski. Miałam rodzic na Staszica ale chyba jednak zdecyduje sie na Świdnik. Mój doktorek jest ze Staszica ale w sumie do niczego nie jest mi potrzebny podczas porodu ;)

    A Ty?

    Co do samopoczucia to teraz zdecydowanie najgorzej.Noce coraz ciezsze, plecy bola i upał zabija. ja cała ciaze super sie czułam i pracowalam do konca 8 mies. Teraz juz tylko czekam na koniec ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2016, 16:12

    <3 MARCELINA <3
    3i49krhmqkw026mb.png
    11.02. 2015 IUI (10t * )
    3.12.2015 IUI :)
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ