X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • Betty Boop Autorytet
    Postów: 954 1018

    Wysłany: 30 lipca 2016, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba 420zł zapłaciłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2016, 08:02

    <3 MARCELINA <3
    3i49krhmqkw026mb.png
    11.02. 2015 IUI (10t * )
    3.12.2015 IUI :)
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 30 lipca 2016, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim. Ja zrezygnowałam z pappa:) Lekarz na usg stwierdził że parametry są w normach. A teraz jeszcze czekamy na wyniki kariotypów bo tak się to ciągnie od kwietnia. Miałam zrobić jeszcze przed ciążą ale że w ciąże zaszłam to już klamka zapadła i kariotypy zrobione;) Dzisiaj idziemy na wesele, narazie dzidziuś łaskawy bo nie mam rewolucji żołądkowych.

    Udanego weekendu:)

    hewa81, Agatka_46 lubią tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 30 lipca 2016, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie.planuje robic pappa... ale oby zycie tego nie zweryfikowalo. W pierwszej ciazy.nawt nie.mialam usg prenatalnego ... takie cudownego mialam lekarza prywatnie... potem zmienilam na polaka.

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2016, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatka ja też nie robię pappa. Kiedyś w ogóle nie było nawet usg i jakoś się dzieci rodziły ;-) będzie dobrze ;-)

    Agatka_46 lubi tę wiadomość

  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 30 lipca 2016, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, i ja się witam w sobotę :)

    Znów miałam problemy ze snem (ostatnio to się często zdarza) :( Obudziłam się na kolejnego sikanca ok 2 i koniec, po spaniu... przemeczylam sie tak chyba z 3 godz. i dopiero nad ranem jakoś udało mi się chwilę jeszcze drzemnac.

    DOTEK, bawcie się dobrze na weselu :)

    BETTY, tak właśnie, dr Krzyżanowski, pomimo, ze robił mi tylko USG to za każdym razem zwracał uwagę na wagę (niestety miałam przed ciążą trochę nadprogramowych). Nie żeby jakoś chamsko z wyrzutami, ale zaznaczal jak ważne jest odpowiednie przybieranie na wadze. Na szczescie nie mam z tym póki co problemu bo ważę tylko 1 kg więcej jak przed ciążą. Wprawdzie spadlo mi na początku coś ok 2 kg, ale te łączne 3 kg sa spoko. Nawet pytałam mojego prowadzącego czy aby na pewno jest ok, to stwierdził, ze skoro maluszka rośnie prawidłowo, moje wyniki są ok to nie mam się czym martwić. A zaznaczam, ze wcale jakoś specjalnie się nie ograniczam.
    Faktycznie dr jest malomówny, gada tylko to co istotne, i bardzo dokladny. To on wyczail ze serduszko mojej maleńkiej ma jakieś dodatkowe pobudzenia (coś a'la lekka arytmia) i skierował na echo - mamy w piątek. Ale tez i troche uspokoił ze takie pobudzenia sie czasami zdarzają w trakcie rozwoju serduszka i często po porodzie nie są rejestrowane.

    A co do pappa - ja robiłam ze wzg na wiek (miałam już skończone 35 lat więc było za free). Oczywiście wszystko wyszło ok.

    Życzę każdej Kobietce spokojnego weekendu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2016, 08:48

    Dotek, Betty Boop, viowieczka lubią tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Betty Boop Autorytet
    Postów: 954 1018

    Wysłany: 30 lipca 2016, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewa81 a gdzie robicie echo serca?
    Ja tez sie zastanawialam czy nie bedzie takiej potrzeby bo od poczatku ciazy jestem na Acardzie ale wszystko z serduchem na usg było ok wiec doktorek stwierdzil ze nie ma potrzeby.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2016, 09:15

    <3 MARCELINA <3
    3i49krhmqkw026mb.png
    11.02. 2015 IUI (10t * )
    3.12.2015 IUI :)
  • dodinka Autorytet
    Postów: 903 949

    Wysłany: 30 lipca 2016, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej ja też nie robię pappa bo jeśli wszystkie parametry na usg są w normie to po co dodatkowo płacić. Ciążę prowadzi mi Barczyński z lux medu i naprawdę jest świetny.
    Polak hmm........ nic dobrego nie mogę o nim powiedzieć , powiedział mi w klinice niepłodności, że nie będziemy mieli własnego dziecka, że in vitro nawet nam nie pomorze i olał męża bakterie w nasieniu powiedział, że to nie ma wpływu, wyszłam od niego i na własną rękę poszłam do urologa z mężem, pozbyliśmy się bakterii - bo dostał antybiotyk i co za miesiąc byłam w ciąży więc dla mnie to dupa nie lekarz.

    Krzyżanowski usg w pierwszej ciąży mi robił , jest bardzo dokładny i to on mi wykrył przegrodę w macicy :)

    3jvz3e5eovkng9e9.png

    qb3c3e5emn8zmtdy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2016, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kobietki!
    Ja miałam wczoraj ciężki dzień. Generalnie byłam od tygodnia na wczasach u mamy, a wczoraj wróciłam. Z kotem to cała eskapada. Zanim ogarnęłam się, zakupy itp to już północ była.

    Przede wszystkim Makasa ja trzymam za Was kciuki! Oby Maluszek ruszył. Może faktycznie późniejsza owulacja. Bądź dzielna, a my tu wspieramy Cię!

    Wyprawka prawie cała ogarnięta. Ja listę zrobiłam na początku i to bardzo szczegółową tzn. Ile podkładów poprodowych, ile soli fizjologicznej. Konsultowałam ją z kilkoma mamuśkami i jestem z niej dumna:) ale jest raczej rozsądna, bo ja nie jestem zwolenniczką kupowania na zaś, gadżetów itp. I ja kompletuje od zera. Jeśli ktoś chce to mogę wysłać.

    Co do zakupów wczorajszych to daleko od Lbn, bo właśnie tu u mamy kupowałyśmy w Parczewie. Może najwspanialsze tp nie jest, ale dla mnie ok. Szlafrok coś ok 40zl, a piżama 25zl.

    c02a920aa26ac902med.jpg

    A to prezenty od mamy i bratowej(wiem - różowo;)). Ta poducha świeci się i zmienia kolory(w ciuchlandzie ją upolowała):
    bd4d5a516d914c70med.jpg

    Kawola dzięki za info o stanikach, bo ciągle szukam. Żeby były ok, nie zedrzeć majątku, no i żeby trzymały moje dość pokaźne miseczki.

    Co do wagi mam z tym ostatnio problem. Fakt wyszłam z niskiej 48kg, więc mogę "więcej" ale nie chciałam. I długo trzymało mi się takie 7kg+ a ok 8 msc masakra co stanę na wagę to więcej:/ oczywiście jem nawet mniej niż wcześniej, nie mam zachcianek w srodku nocy itp a teraz już mam 12kg:/ nic na to nie poradzę niestety. Mam nadzieję, że szybko spadnie.

    hewa81, Dotek, Szczęśliwa Mamusia, makasa lubią tę wiadomość

  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 30 lipca 2016, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty Boop wrote:
    Hewa81 a gdzie robicie echo serca?
    Ja tez sie zastanawialam czy nie bedzie takiej potrzeby bo od poczatku ciazy jestem na Acardzie ale wszystko z serduchem na usg było ok wiec doktorek stwierdzil ze nie ma potrzeby.

    Echo robię u Dariusza Szymuli w Uni Medzie.
    Twoj dr BETTY wie co mówi, on jest taki dość zapobiegawczy (tak go określił mój dr) wiec myślę, ze gdyby była taka potrzeba to zapewne by Was wysłał na dodatkowe badania.
    Ja gdzies do ok 14tc brałam clexane, potem po dobrych wynikach na krzepliwosc przeszłam na aspiryne 100 i biorę dalej.

    Betty Boop lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 30 lipca 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez srednio z polaka jestem zadowolona dlatego w tej ciazy mam innego. Jak urodzilam córkę nie.chcial mi w szpitalu wypisac zas do becikowego kazal przyjsc do luxmedu i placic za wizyte.ale.inny lek bez problemu w szpitalu wypisal

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Czy w ciąży można brać zestaw witamin D+K czy raczej samo D?
    Monia mi endo poleciła Vigantoletten.

  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 30 lipca 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) Ale naskrobałyście :) Nadrobiłam, ale połowę już zapomniałam :p
    Szczęśliwa mamusia przykro mi, ale nie długo na pewno się uda!!! :)
    Widzę, że na forum królują same kobietki :)
    U mnie zapewne będzie chłopczyk, ale powiedziałam sobie, że będę się cieszyć bez względu na to, czy to będzie dziewczynka czy chłopczyk - aby zdrowe :)
    Powoli oswajam się z tą myślą i w głowie planuję urządzanie pokoiku :)
    Przyznam się, że nie kupiłam jeszcze ani jednej rzeczy dla maluszka, bo chcę poczekać, aż płeć będzie w 100% potwierdzona - ale jak już będzie wiadomo to zaczynam powoli kompletować wyprawkę :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 30 lipca 2016, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Kiedy idziecie na 3d/4d?
    Nie wiem, ciągle brak czasu...
    Jakby było na miejscu, to pewnie już dawno bym poszła, a tak muszę do Lublina dojechać ok 60km...
    Może na połówkowe się w końcu zapiszę...
    W ogóle teraz będę miała przerwę ok 1,5 m-ca bez USG i nie wiem jak ja to przeżyję... :(
    Wcześniej chodziłam co 2 tyg., ae teraz dr stwierdziła, że skoro wszystko jest ok, to nie ma sensu tak często robić...
    No cóż spróbuję jakoś wytrzymać, choć łatwo nie będzie...już mnie korci, żeby gdzieś pójść...

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 30 lipca 2016, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAGDZIULLA, Kotku, to ja poproszę listę, bo jakoś się nie mogę zebrać żeby zrobić. Też podchodzę z M dość rozsądnie do kupowania rzeczy wiec zapewne Twoja będzie idealna.
    Calkie niezły też szlafroczek, ale najważniejsze że Tobie pasuje i dobrze się czujesz.

    MIGOTKA, ja też nic nie kupowałam przed poznaniem płci, zresztą teraz jakoś się jeszcze też nie mogę zebrać. Jak już pójdę na L4 to muszę się w końcu zmobilizować. Póki co mam masę ubranek po siostrzenicy (SZCZĘŚLIWA ma na imię Gabrysia :) ), łóżeczko od sąsiadki, wózek upatrzony ale kupimy gdzieś we wrześniu i to byłoby na tyle :( Mam nadzieje ze zdążę wszystko kupić.

    MONIA, ja zapodaje sobie vit D w kropelkach (vigantol), wychodzą bardzo korzystnie cenowo, bo opakowanie za ok 7 zl wystarcza mi na ok 3 m-ce przy dawce 2000j/dz. Fakt sa na recepte, ale mam zaprzyjaźniona aptekarke wiec sprzedaje mi bez. Ale też na początku brałam vigantoletten po wskazaniu przez mojego dra. A czy połączenie vit D i K można stosować w ciąży? Nie wiem, coś czytałam kiedyś ze trzeba tylko uważa na Wit A.

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2016, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka ja miałam przerwę między 21 a 30tc. A wcześniej miałam usg często, jak nie od lekarza ze skierowania to sama chodziłam. Ale dało radę, bo wtedy Mała już brykała jak szalona w brzuchu, więc nie miałam wątpliwości, że tam jest zdrowa;)

    A usg 3d/4d słyszałam, że najlepiej do 18tc, ale ja przegapiłam jakoś. Chyba już nie będę robiła. W końcu już niedługo zobaczę Małą na żywo.

  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 30 lipca 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę ze USG 3D/4D spokojnie MIGOTKA możecie zrobić przy okazji polowkowego. Faktycznie lepiej jest wcześniej, bo ładniej widać, ale z kolei czytałam, ze spokojnie nawet do ok 22tc będzie ok. Ja robiłam w 24 tc i też było w miare widoczne.
    Zrobiłam bo miałam taką o fanaberie, ale to na nim wyszła ta lekka arytmia księżniczki. Miesiąc wcześniej na polowkowych nie było żadnych zaburzeń. Dlatego mam nadzieje i mocno w to wierzę, ze teraz w piątek znów wszystko się unormuje.

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 30 lipca 2016, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa81 wrote:
    Ja myślę ze USG 3D/4D spokojnie MIGOTKA możecie zrobić przy okazji polowkowego. Faktycznie lepiej jest wcześniej, bo ładniej widać, ale z kolei czytałam, ze spokojnie nawet do ok 22tc będzie ok. Ja robiłam w 24 tc i też było w miare widoczne.
    Zrobiłam bo miałam taką o fanaberie, ale to na nim wyszła ta lekka arytmia księżniczki. Miesiąc wcześniej na polowkowych nie było żadnych zaburzeń. Dlatego mam nadzieje i mocno w to wierzę, ze teraz w piątek znów wszystko się unormuje.
    Ewa na pewno wszystko będzie dobrze!!! :)
    Skoro tak polecacie Krzyżanowskiego to nabieram coraz większej ochoty :)
    A z drugiej strony nie wiem czy chcę poznać płeć hihi :)Chyba wolę dalej żyć w niepewności :)

    hewa81 lubi tę wiadomość

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 30 lipca 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziulla śliczne te wszystkie rzeczy. Ja właśnie też na rzeczy typu szlafrok nie chciałabym przepłacać ale jeszcze zobaczę jak będę rosła:) I ja chętnie skorzystam z Twojej listy bo jestem kompletnie zielona co do wyprawki. A jak poznam płeć to biorę się do dzieła żeby nie kupować później wszystkiego na raz. Warto też dzidziulowi kupować rzeczy w SH bo zwykle już są po kilku praniach a i można nówki trafić. I są to zwykle rzeczy bardzo dobrej jakości:)

    f08af289ff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2016, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hewcia z serduszkiem będzie na pewno dobrze! Ja też się martwiłam, bo Kondracka baaardzo długo sprawdzała serce i po kilka razy w kazdym usg, ale zawsze opis był ok. U Was też będzie!.

    Dotek ja mam 80% używanych ubrań kupionych na aukcjach allegro, za grosze. Oczywiście nowe też kupuję, dla przyjemności:)

    W sh nic nie potrafię znaleźć.

    Sprawdzę Ci dziś tą folię, bo już jestem w domku.

    Migotka podziwiam, ja bym nie wytrzymała bez poznania płci:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2016, 12:19

    hewa81, Dotek lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2016, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak siąde na kompa ogarnę Wam listę, ale chyba musicie mi wysłać maile na priv, bo ja mam tp w exelu. Chyba, że uda się jakoś wkleić, ale to nie z tabletu.

    hewa81 lubi tę wiadomość

‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ