X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lublin / Lubelskie
Odpowiedz

Lublin / Lubelskie

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2016, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff Monia, ale się cieszę!!! Odświeżałam co chwilę stronę!
    To teraz wypoczywaj. A nie było jakiegoś mini krwiaka? Tp często się zdarza.

  • viowieczka Autorytet
    Postów: 379 238

    Wysłany: 31 lipca 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia super, że wszystko ok :). To teraz odpoczynek, odpoczynek i jeszcze raz odpoczynek i tylko leżysz i pachniesz.

    "Gdy świat sprawia, że wariujesz wrzuć na luz, lepiej się poczujesz"

    82dojw4z802clx8l.png


    QnVUp1.png
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 31 lipca 2016, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia, jak dobrze :)
    Normalnie nie mogłam usiedzieć w miejscu odkąd przeczytałam Twojego porannego posta. Nawet nie wiesz jak mi ulżyło, szczególnie, ze pół roku temu przechodziłaś ciężkie czasy.
    Dużo spokoju Ci życzę <3
    A wracasz do domu czy zostawiają Cię na obserwację?
    Odpoczywaj dużo,spróbuj się nie martwić, a my jesteśmy jesteśmy Tobą.

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2016, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia całe szczęście! Też to przeżyłam w 6tc. Wiecie co w necie pełno jest informacji ze jak jest krwawienie w ciąży to odrazu poronienie powiem Wam że zaglebilam się w ten temat i z medycznego punktu widzenia tylko 1 na 5 krwawien w ciąży jest groźne a nas straszą z każdej strony najgorszym. Jeśli nic nie było widać to krwiak może się dopiero organizować, albo było to poprostu krwawienie z szyjki. Teraz dużo odpoczywaj i myśl pozytywnie ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2016, 10:40

  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 31 lipca 2016, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Monia jak dobrze że krwawienie okazało się niegroźne. Biedactwo na pewno się bardzo przestraszyłaś. Tule:* Wszystko musi być dobrze, tylko leżeć i odpoczywać.


    Ja już po weselu wróciłam o 4 rano. Nie tańczyłam za bardzo tylko kilka wolnych i trochę pojadłam ale dzidziuś chyba się zmęczył bo mnie ból brzucha złapał i musiałam wziąć pierwszą w tej ciąży nospe. Takie atrakcje to nie dla mnie.

    f08af289ff.png
  • migot_ka Autorytet
    Postów: 925 751

    Wysłany: 31 lipca 2016, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia!!! Ale mnie wystraszyłaś!!!
    Dobrze, że wszystko w porządku z Maleństwem! Nie przemęczaj się i co ważniejsze NIE STRESUJ!!!

    cd6eba17355731e3e3034216a793cfae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2016, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej. Wróciłam z imprezy rodzinnej, ale się wyparzyłam. w planach miałam prasowanie, ale nie wiedzieć czemu bardziej kusi mnie leżenie i surfowanie po sieci;);)

    Monia Ty musisz się uspokoić, wyluzować. Może zrobisz tak jak ja. Postanowiłam sobie, że po 12 tc luz i tylko cieszę się ciążą. Też tak zrób, bo szkoda tego czasu. I nie przemęczaj się. Krwawienia bardzo często się zdarzają na początku. U mnie na wrześniowym wątku co druga miała. Ja akurat nie, ale Ciebie postraszyło niepotrzebnie.

    PROŚBA!!!
    Mam do Was w sumie wszystkich pytanie, tzn. proszę o poradę, bo mam dylemat. Chodzi o wybór szpitala między dwoma.
    Staszica - mam tam lekarza(ale nie wiem czy pomoże) standard, no i zzo, z którego chciałabym skorzystać. Minusy to wiadomo odsyłanie, szybkie wypisywanie noworodków i matek.
    Druga opcja lubartowska - plus znajomości, ponoć mają mnie już nawet zapisaną gdybym trafiła, minusy - wiadomo standard, nie mam tam lekarza, nie ma zzo.

    Co byście wybrały na moim miejscu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2016, 19:51

  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 31 lipca 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Monia super ze ok. Uffff. Madziullina Staszica bym wybrala a Lubartowską miala w razie w. Ni np bardzo pasuje szybki wypis.. rodzilamtam i po cc po 3 dobach mnie wypisali... w szpitalu nie umialam usnac nawet na sekunde czy.noc czy dzien... dopiero poszlam spac w domu. W domu dochodzi sie lepiej do siebie i lapie sie lepszy kontat z dzieckiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2016, 20:16

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2016, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym wypisem chodzi o to, że wypisują dzieciaczki z wysokim poziomem bilirubiny. No i później jest problem. W innym szpitalu na tym poziomie trzymają maluchy i naświetlają, a tam wiadomo walka o miejsce.
    Ale mam dylemat. Dzięki Agatka, bardzo zależy mi na Waszych opiniach jako Lubliniankch, bo ja już tyle nad tym myślę, że mam bigos zamiast mózgu:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2016, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam o tym mówili na szkole, ale też męża kolega tak miał z dzieckiem. Dzięki Monia. Też bardziej skłaniam się ku Staszica, bo też chciałabym skorzystać z zzo.

  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 31 lipca 2016, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się niestety nie wypowiem bo nie mam rozeznania w lubelskich szpitalach. Nie będę tam rodziła. Monia planujesz pobrać komórki macierzyste? Ja też chciałam ale w moim szpitalu tego nie robią.

    f08af289ff.png
  • kawola Ekspertka
    Postów: 219 110

    Wysłany: 31 lipca 2016, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAGDZIULLA ja bym mimo wszystko wybierała staszica na pierwszy strzał, a Lubartowska w razie wu. Leżałam ostatnio tydzień na patologii, robili wszystko żeby kobiet jednak nie odsyłać, jak był wczesny etap porodu lub oczekiwanie na cc to kładli na patologii babeczki, jak dzieci musiały dłużej zostać w szpitalu to dziewczyny normalnie zostawiali na patologii, a one latały na górę do dzieci. Pytałam się studentów jak tam porody idą i czy dużo osób i jak z zzo, to mówili że tego dnia rodziło 5 babeczek i każda dostała znieczulenie. Dla mnie Lubartowska to umieralnia, same złe opinie ostatnio słyszałam, niedawno znajoma rodziła to wypisali dziecko z żółtaczką,a po kilku dniach był powrót do szpitala .

    MONIA85 jak to jest z tymi komórkami macierzystymi? Jest sens pobierać? Słyszałam, że jakby coś się działo to to potem i tak nie wystarcza, za mała ilość.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2016, 22:59

    961lupjyvic92ect.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2016, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny, bardzo, bardzo mi pomagacie.

    Co do komórek nie wgłebiałam się w temat, ale słyszałam,że po pierwsze tak jak pisze Kawola jest jej za mało, a po drugie teraz już się tego nie praktykuje, bo pobiera się z krwi obwodowej. Kosztuje to w ciul kasy. Ale może Ty Monia wgłębiałaś się bardziej w temat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2016, 23:23

  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 05:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też słyszałam że jak przychodzi co do czego to komórek jest za mało. A pobranie to koszt ok. 3000zł. Później roczny abonament 500 zł. więc chyba nie ma tragedii z kosztami. Ale szpital musi mieć chyba jakąś umowę z bankiem żeby pobrać komórki. Kiedyś pytałam dr TW o komórki to powiedziała że nie jest do końca przekonana co do tego czy w razie problemu te komórki będą wystarczające.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2016, 05:16

    f08af289ff.png
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Magdziulka, ja Ci niestety nie podpowiem co do szpitali :( nie mieszkam w lbl i zupelnie sie nie orientuje co i jak. Ale Dziewczyny "miejscowe" sporo Ci podpowiedzialy, wiec mam nadzieje, ze trochę Ci to rozjasnilo sprawę.

    MONIKA, jak tam Dziewczyno u Ciebie? Jak się czujesz? Dużo o Tobie wczoraj myślałam. Trzymam kciuki żebyś dziś miała szansę dorwać swojego dra. I jeszcze raz życzę dużo spokoju <3

    Pozdrawiam Was i życzę spokojnego dnia.

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz wiem ze dr jest na urlopie, pozniej zadzwonię, ewentualnie napisze smsa.
    Jeśli chodzi o komórki to słyszałam o takich przypadkach, że zostały pobrane, a w banku okazało się, że coś jest nie tak, bo np próbka jest zanieczyszczona i nie ma co przechowywać.
    Czuje się dobrze, już jest czysto. Wczoraj odwiedziliśmy psy do moich rodziców żebym nie musiała wychodzić. Leżę i kombinuję co tu zrobić :)
    Miłego dnia dziewczyny :)

    start lipiec 2013
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia narazie nie kombinuj tylko się pooszczędzaj zwłaszcza że Twojego doktorka nie ma. Odpoczynek, leżenie pomoże :)

    f08af289ff.png
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Monia oszczedzaj sie kochana oszczedzaj. P.s a jakie macie psy? Bo ja straszna psiara jestem :). Dziewczyny jutro o tej porze USG aaaaaa stresa mam. Milego dnia

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • Betty Boop Autorytet
    Postów: 954 1018

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny :)

    Ja zaraz rodze a tez do konca nie podjełam decyzji odnosnie szpitala ale ja rozwazam Staszica i Świdnik. Na Lubartowska mnie siłą nie zaciagna, juz wolałabym w domu urodzic ;)Ale to moje zdanie. Z tego co sie orientuje to jak tylko anastezjolog jest wolny to daje zzo. Gorzej jak w czasie Twojego porodu inna kobieta korzysta z zzo-wtedy Tobie sie juz nie uda bo jest tylko 1 lekarz i musi byc obecny przy pacjentce do konca jej porodu.
    PS:teraz na przyklad w szpitalu na Staszica nie ma odwiedzin i porodów rodzinnych bo panuje jakas zaraza. Jakbym zaczela rodzic to juz to dla mnie dyskwalifikuje poród w tym szpitalu bo ja rodze z meżem i z doulą.Poza tym nie chce ryzykowac ze dziecko sie zarazi.

    Co do komórek macierzystych to kazdy szpital ma podstawowy-czerwony- pakiet do pobrania i nawet jak w ostatniej chwili sie zdecydujecie to pobiora. Ale to wtedy tylko ten podstawowy-sama krew pepowinawa-bez galarety i sznura pepowinowego. Co do ilosci to oni maja mozliwosc namnożenia materiału komórek 10 -cio krotnie wiec nie jest to jakos mało. Ja sie zastanawialam nad tym ale jednak zrezygnowalismy-za mało konkretów i wyników jak na ten moment.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2016, 09:18

    <3 MARCELINA <3
    3i49krhmqkw026mb.png
    11.02. 2015 IUI (10t * )
    3.12.2015 IUI :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 Ale super wieści :) , najważniejsze że krwiak się wchłania , i z wasze maleństwo rośnie :) ;) .

    Mi to szybko weekend minął wczoraj dowiedziałam się o śmierci mojego wujka :( :( , bardzo cierpiał , miał chorobę nowotworową , ale już mu lepuej .. już nie cierpi , strasznie kochane to boli , najbardziej mi szkoda mojej siostry ciotecznej został jej tylko brat , rodzice poodchodzili , wszak są dorośli i mają własne życie ale to jednak boli , we wrześniu wychodzi ona za mąż , nie będzie niczego odwoływać bo szkoda , my 28 sierpnia mamy iść na wesele , ale jakoś mi się nie chce iść , ale już powiedzieliśmy że przyjdziemy . Kochane a u mnie nadal brak @ , zaczynam już się martwić już powinnam dostać , a tu nie ma i nie ma .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2016, 09:59

‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

10 fascynujących faktów, które poznasz dzięki Kalendarzowi Ciąży!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jakie wartości i parametry rozwijającego się płodu wyglądają prawidłowo, a co warto skonsultować z lekarzem? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w Kalendarzu Ciąży BellyBestFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ