X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne luteina i duphaston
Odpowiedz

luteina i duphaston

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam bardzo wazne pytanie czy te tabletki pomagają utrzymać ciążę tak w 99% chociaz?
    Pierwszy raz je biore szukalam info w google ale tam tzw gimbazy bo na jednym forum nastolatka wypisywala ze lutka dostala na poronienie ech ale w wiekszej ilosci zostala zjechana przez inne kobiety a ja na swoje pytanie odpowiedzi nie moge znaleźć wiem ze jest nas tutaj tyle po poronieniu i sądzę że może ktoś powie jaka dawke mial i czy poronil.
    Nie chcialam na ovu w poronieniach pytac bo zagladaja tam 'świeże' kobietki
    dziękuję za zrozumienie ze tutaj pytam

    Eklerka lubi tę wiadomość

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja luteine dostalam juz na pierwszej wizycie zaraz po pozytywnym tescie ze wzgledu na niski progesteron i biore ja do tej pory :-) z poczatku dawke 50 dwa razy dziennie, a gdy zaczelam miec przedwczesne skurcze dawke zwiekszono do 200mg dziennie ;-) zdecydowanie i duphaston i luteina sprzyjaja utrzymaniu ciazy, choc czasem nawet mimo duzej dawki poronienia sie zdarzaja :-( nie czytaj takich bredni...
    Spokojnie, jesli lekarz zalecil to aplikuj sobie podana dawke, nie zaszkodzi a na pewno pomoze :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2015, 18:02

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Agusia ;) Autorytet
    Postów: 1573 1709

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka ja pierwszą ciążę poroniłam w lutym 2013 i po kolejnym roku starań udało się zajść w kolejną ciąże (luty 2014) zakończoną pełnym sukcesem, mój synek w niedziele skończy dwa miesiące, ze względu na poronienie brałam w II ciąży Duphaston wg zaleceń gina do 17 tygodnia 2x1 dziennie, później przez 3 dni 1x1 i zakończyliśmy. Duphaston i luteina to progesteron, który odpowiada za podtrzymanie ciąży.

    dqpr2n0aifktuqyu.png

    201605191762.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny ale obawy sa duze :(

  • Ewelaa Autorytet
    Postów: 785 787

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od samego poczatku ciazy dostalam Duphaston zapobiegawczo na utrzymanie ciazy

    <3 <3 Nadia <3 <3
    201503291765.png
  • Boroniówka Autorytet
    Postów: 372 318

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarka dała od początku luteinę bo mam zagrożoną cały czas, teraz chyba powoli będę odstawiać, biorę po 4 tabletki 50 mg dziennie

    73esxwa.png
    bfarxzdvidppk01a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co ze sluzem?
    Pare dni temu mialam hm sluz i brazowego glutka dzisiaj tez a wizyta w srode

  • Boroniówka Autorytet
    Postów: 372 318

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm.. ja miałam dziwnie bo raz biały raz żółty, czasami zdarzał się beżowy jak za dużo chodziłam, od zagnieżdżania sie może się nawet krew pojawiać na początku,choć u mnie tego nie było

    73esxwa.png
    bfarxzdvidppk01a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja plamilam 2tygodnie temu zagniezdzenie, chyba owulacje pozniej mialam.
    A takie żółte uplawy to sa infekcyjne bo tez mialam ale nie w ciazy

  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli dużo tego brązu i będzie sie jeszcze pojawiać to najlepiej na IP pojechać
    Ja pierwsza ciążę straciłam przez niski progesteron duphaston i luteina zostały włączone do leczenia za późno
    Obecnie biorę od początku ciąży duphaston potem jeszcze luteine
    Na dzien dzisiejszy to 2*1 duphaston i 2*150µg luteiny ile jeszcze to potrwa nie wiem
    Ale jak sama zmienjszylam dawkę w okresie świątecznym bo by mi zabrakło tabletek do wizyty to pojawiły się skurcze

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luteine mam od samego początku jak po macicy lekarz stwierdzil ciaze i potwierdził ze test sie nie myli

  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musisz zaufać lekarzowi i wszystko będzie dobrze:)

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem dobrej mysli

    gosia86 lubi tę wiadomość

  • asia888 Autorytet
    Postów: 993 789

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bralam luteine na poczatku, pozniej duphaston az do 3go trymesru

    fJJwp2.png
    8zQPp2.png
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My pierwszą ciążę straciliśmy - podejrzewam, że niski progesteron a dup-ek był włączony za późno bo dopiero od wizyty po pozytywnym teście..
    Obecnie dup-ka brałam już od 16dc 2x1tabl a od pozytywnego testu aż do końca 14tc brałam 3x1tabl. I póki co jest oki :) w pn czeka Nas USG połówkowe - mam nadzieję, że dalej będzie w porządku.
    Co do luteiny i dup-ka to owszem mogą pomóc podtrzymać ciążę ale nie gwarantują 100% sukcesu - jednak trzeba myśleć pozytywnie.
    Nie wiem jak to jest z luteiną ale często widziałam jak dziewczyny pisały, że po luteinie właśnie mają dość sporo śluzu i takie jakby upławy - ale luteina dopochwowa..
    Ja miałam dup-ka więc doustnie i śluzu jakoś mało ogólnie było a po odstawieniu jakby się nasiliło ale to też czytałam, że w późniejszym etapie ciąży to naturalne..
    Jednak jeśli masz brązowawy śluz albo zaróżowiony nie ma co czekać na wizytę tylko lepiej jechać na IP - oni tam są od tego by nam pomagać.
    3mam kciuki <3

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najbliższa IP 40km dalej gdyz miejscowa tak wlasnie mi pomogla w ciazy pozamacicznej (jojowodowej) ze trafilam po ttygodniu wlasnie do innego szpitala z krwotokiem wewn. I ba stół operacyjny, miejscowy gadal ze sama sie oczyszcze w sumie 3 badalo przez 4dni bo zostalam w szpitalu a prawda byla taka ze ciaza sie rozwijala a procz tego mialam 8cm guza na jajniku wiec nigdy nie wroce do miejskiego :/
    Brązowy śluz ustal wytrzymam do wizyty
    tez mam dopochwowo lutka

  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 12 lutego 2015, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam pytanie, po wizycie 5 lutego gin powiedziała, że mogę powoli zmniejszyć dawkę. Jeśli będą jakieś bóle czy coś się będzie działo, to mam wrócić do dawki 2x1. We wtorek wróciłam do tej dawki. Pytanie do którego tygodnia można brać luteinę? Tak maksymalnie do którego tygodnia?

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 13 lutego 2015, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaMyszko ja biorę do tej pory
    Tydzień temu zmniejszyłam dawkę ze 150*2 na 50*2 z tego co sie orientuję to można brać do 36 tygodnia potem chyab wszystko się odstawia bo poród już jest bezpieczny dla dziecka

    małaMyszka lubi tę wiadomość

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 13 lutego 2015, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin mowi ze niestety duphaston nie daje 100% gwarancji utrzymania ciazy. Ja bralam do 16 tc ze wzgledu na wczesniejsze jedno poronienie. Tez zmiejszalam dawki i ok. 16 tc juz zakonczylam duphaston, jednak balam sie bardzo go odstawic :-/ ale wszystko bylo dobrze. Trzymam kciuki za Was ;-)

    małaMyszka lubi tę wiadomość

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • Boroniówka Autorytet
    Postów: 372 318

    Wysłany: 13 lutego 2015, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie sie skończyła luteina w 37 tc i już więcej jej nie mam ;) zależy od ciąży i rozwoju dziecka,ale myślę,że jak jest za długo to potem można przenosić.

    małaMyszka lubi tę wiadomość

    73esxwa.png
    bfarxzdvidppk01a.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ