X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • stokrota Ekspertka
    Postów: 181 103

    Wysłany: 12 czerwca 2023, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

    Sansi mój starszak też tak zasypiał i nie znalazłam na niego sposobu. Póki był malutki, to jeszcze udawało nam się go usypiać w łupinie do samochodu ale później tylko na rękach 😕
    Jak dziś pamiętam, jak stałam z nim na środku jadalni przy wiatraku, który szumiał i dawał trochę chłodu w upalną noc.

    Teraz, póki co mam egzemplarz, który trzymany za rączkę sam zasypia w swoim łóżeczku.

    Za namową pediatry zaczęliśmy już rozszerzanie diety. Młody fajnie sobie radzi z jedzeniem pierwszych papek 🙂

  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 12 czerwca 2023, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Sansi, ja usypiam przy cycku. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale plecy nie bolą 😉. Wiem, ze niektórzy usypiają na piłce.
    U nas czasem za dnia i na jedna noc udaje się, ze sam zasypia. Coś tam guga i zasypia. Czegoś takiego z córka to wogole nie zaznałam 😜.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 12 czerwca 2023, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka, a czemu pediatra na
    Mawiają Was na rozszerzanie diety?

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 13 czerwca 2023, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas teraz jakaś zmiana z drzemkami, czasami aktywności itd, ostatnio potrafila mieć jedną drzemke dziennie a pozostale to podsypianie przy karmieniu i od razu pobudka. Usypiam na rękach albo na piłce, z tego drugiego staram się wyjść bo to nie jest wygodne plus nie bede wszędzie jezdzic z piłką 🙈 Sukces u nas jest taki, że pół nocy i wszystkie drzemki są już w łóżeczku. Moja mała nie zasypia sama w łóżeczku, pare razy jej sie zdarzylo ale ogólnie robi podkówkę i chce się przytulić, więc nawet nie za bardzo próbuję, tylko od razu lulam na rękach.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 13 czerwca 2023, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na noc młody zasypia przy jedzeniu, a w ciągu dnia odkładam go do łóżeczka na brzuszek. Otwieram ulubiona książeczkę ( tylko do niej zasypia😳), ogląda, zmęczy się i zasypia.

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 13 czerwca 2023, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O proszę, chciałam wpaść ponarzekać na spanie młodego, a tu same nakręciłyście taki temat. 😅 Mój mały buntownik od kilku dni praktycznie nie śpi w dzień. 🫣 Tyle co uśnie na cycku, a przy odłożeniu się wybudza i koniec spania. Wczoraj już koło 14 jak wciąż nie poszedł na drzemkę wzięłam go na spacer z nadzieją, że zaśnie w wózku. Taaa... Nachdziłam prawie 7km, a on zasnął na 30 min. 🙈 Nocki też mamy gorsze, do 4:00 nad ranem pobudki co 3h, a od 4:00 co godzinę. Gdzie wcześniej przesypiał mi w tym pierwszym ciągu 6h, potem 4-5. No nic, wiedziałam, żeby się nie przyzwyczajać. 😅

    Sansi u mnie synek zasypia na cycu, do niedawna jak nie zasnął podczas karmienia, to zasypiał sam (było minęło 😅). Jak mąż usypia, to mu śpiewa i kołysze na rękach, czasem skacze na piłce.

    Calanthea mega z tą książeczką! 😄
    Ja swojego już nie zostawię tak w łóżeczku by sam zasnął, bo się obraca na brzuch i jak mu ręka lub noga wejdzie w szczebelki to zaraz jest ryk. W ogóle z tym obracaniem mamy teraz kosmos, na macie minuty nie uleży na plecach, zaraz na brzuch, chwilę pomartretuje jakąś zabawkę i zaraz marudzi. Obrócę go na plecy i zaraz znów jest na brzuchu. 🫣

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 13 czerwca 2023, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojojojjjjj, wiecie ze zawsze jak czytam o Waszych problemach to mi zaraz razniej, taka podła jestem, wybaczcie...Ale akurat sama tez doświadczam własnych problemów ze spaniem Małego więc dokładam swoje wspolodczucia..
    Z tym zasypianiem przy piersi to sama sobie tak zrobiłam ze praktycznie nocami owszem zaśnie bo nawet oczu nie otwiera tylko podje sobie i do około tej "magicznej" godz 4 zasypia co 2 godz ale juz po 4 to jest godzina lub krócej a i jeść juz nie chce, widno się robi mimo rolet spuszczonych i się męczymy.
    Ale ja celowo chciałam oddzielić karmienie od zasypiania żeby nauczyć Go samodzielnego zasypiana a nie przy cycu zawsze. No i cóż ze nie potrzebuje zawsze piersi skoro i tak stoimy w miejscu i sam nie zasnął ani raz, tylko trzeba zawsze brać na rece. Jeszcze niedawno używałam tez wózka do usypiania jak już mi ręce i plecy wysiadały ale widzę że Mu ciasno w wózku i nawet jeśli zaśnie trzeba Go przełożyć do łóżeczka a to powoduje wybudzenie. I weź tu bądź mądra.
    Dzis jak narazie spal 30 min przy piersi i teraz w wózku na podwórku z wielkim.bolez zasnął jakaś godz temu. Oczywiście ciągle ruszam wózek nogą bo zatrzymanie obwieszcza koniec snu.
    Ściskam Was Dziewczyny, dzień po dniu do przodu!!

    age.png
    age.png
  • stokrota Ekspertka
    Postów: 181 103

    Wysłany: 13 czerwca 2023, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga1185 wrote:
    Stokrotka, a czemu pediatra na
    Mawiają Was na rozszerzanie diety?

    Dlatego, że młody jest pół na pół na piersi i modyfikowanym. powiedziała, że warto już spróbować rozszerzania skoro i tak nie jest tylko i wyłącznie na piersi. Na razie nie śpieszymy się i powoli smakujemy nowych smaków. Większość i tak zjada mu starszak :)

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 13 czerwca 2023, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, szczebelki to dopiero temat. Młoda tak się zablokowała raz nogami, że myślałam, że je połamie. Juz dla starszej mialam taki specjalny perforowany ochraniacz który przepuszcza powietrze i go jej założyłam z przerwą na jeden szczebelek, żeby ją widzieć na leżąco. To w ten jeden szczebelek potrafiła nogi wcisnąć 🤣 Więc teraz ma na około całego łóżka. On nie chroni przed uderzeniami (bo to tylko taka membrana) wiec i tak się tłucze ale przynajmniej nóg nie połamie 🙈
    Też mam problem jak się obudzi np pół godziny po karmieniu i już na cycku drugi raz nie zaśnie a ze smoczkiem u nas kiepsko. Co wtedy 😂

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas też dziecię bezsmoczkowe. Za to kciuka chętnie ssie. 🙈
    Dziś już w nocy mniej karmień, ale co z tego jak od 3 do 5 nie spałam, bo mały miał co chwilę takie zrywy i walił nogami o nasze łóżko (śpi w dostawce), bardzo niespokojjie spał. Z zaśnięciem też miał problem, dopiero o 22 zasnął na dłuzej... 😵‍💫

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepsze spanie jak narazie kojarzę ze było w trakcie 3 miesiąca życia. Teraz znów pogorszenie i jakieś kombinacje z dziennymi drzemkami jakby juz chciał skracać z 3 na 2... wczoraj np spla 1,5 godz do 14 i bylam pewna ze jeszcze jakeis pol godzinki jak zwykle koło 16 sobie utnie a tu nie....tyle że marudził strasznie i widać było ze sie męczy, ale zasnąć nie zasnął...I później tez na oparach dotrzymał do 20:30...

    age.png
    age.png
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to chyba jakiś zbiorowy bunt na spanie. 😅

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • stokrota Ekspertka
    Postów: 181 103

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stasio ma przeważnie dwie drzemki w ciągu dnia. Od 16 do 19-20 już nie śpi. Ostatnio jakoś kiepsko śpi wieczorem i budzi się z płaczem. Dopiero jak ja już przyjdę spać to śpi spokojniej.
    Byliśmy dzisiaj na kontroli u fizjo.
    Dziewczyny, ucieszyłam się, że asymetria z jednej strony zniknęła to teraz jest z drugiej. Ogólnie fizjo nie do końca zadowolona z leżenia na brzuchu i twierdzi,że będzie mu ciężko z kamieniami milowymi bo jest duży. Zobaczymy jak to bedzie

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez przeszla z jednej strony asymetrii w drugą 🙈
    I też jest dość długa na swój wiek i neurolog mówiła, że może osiągać kamienie milowe z opóźnieniem i nie ma w tym nic złego i mam się nie martwić. Na razie nie ma opóźnień, wręcz fizjo mówi że trochę za szybko zaczęła się obracać.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też mieliśmy wczoraj kontrolę u fizjo, u synka akurat asynetria utrzymuje się po jednej stronie, jest poprawa, ale ogólnie ma słabą kontrolę tułowia, więc zaczynamy terapię. Z tym obracanien podobnie jak u Babulki, też się młody trochę pospieszył, no ale teraz trzeba popracować nad jakością tego obracania.
    Czy Wasi bliscy też sobie trochę podśmiechują z fizjoterpaii niemowląt? Że wymyślam, że kiedyś tego nie było i wszyscy żyją... 🙃 Ja nie rozumiem, jest dostęp do wiedzy, buduje się świadomość, mam możliwość iść do specjalisty, to chyba zaniedbaniem byłoby to olać, no bo kiedyś tego nie było (a większość dorosłych których znam ma problemy z postawą, albo skłonności do kontuzji... no ale żyją z tym przecież 🤣).

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akataa ja jestem tak cięta na tekst, że "kiedyś tego nie było", że już nikt nawet nie próbuje 😂 Ale przy pierwszej córce oczywiście non stop słyszałam. Chyba na tym polega rozwój, że właśnie ciągle są wymyślane rzeczy, których nie było ale wiadomo że są ludzie, którzy jak ktoś wynalazł koło to jojczyli że kiedyś nie było i jakoś żyli. 🙃 ale chyba najwięcej tego słyszałam w związku z alergią na bmk. Bo tego też kiedyś nie było.

    Mam nadzieję, że jak ja będę miała wnuki to będę się cieszyła z każdego udogodnienia, które będą miały moje córki a nie takie głupoty opowiadała.

    Akataa lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akata, wspolczuje. Ja tego często nie słyszę, bo mieszkam daleko. Ostatnio koja tesciowa zabłysła, ale jej powiedziałam, ze ja mam inne metody wychowawcze. Odpowiedziała, ze ok, ze będzie je respektować.
    Moja mama tez ni nic nie radzi, bo wie, ze nie ma szans 😜.
    Zawsze możesz powiedzieć, ze nie prosisz o rady.

    Akataa lubi tę wiadomość

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok u nas dziś rekordy pobite. Jedna drzemka i o 19:30 spanie na noc 😂 Tryb funkcjonowania rocznego dziecka 🙈

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez jest widoczny regres snu. Na dodatek Mały nie chce spać w swoim łóżeczku jak już go nakarmie w nocy. Chodzę jak zombie ostatnimi dniami, bo często się budzi.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 16 czerwca 2023, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co z tymi dziećmi... 😅 Mi wczoraj znów odkładanie na drzenki w ciągu dnia nie wyszło. Na cycku potrafi spać jak susełek, a w łóżeczku 5 min i koniec. 🥲 P 19 padnięty, ale spać nie będzie. Dopiero koło 21 zasnął na dłużej.
    To na pewno jakaś forumowa zmowa naszych maluchów. 😆

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
‹‹ 316 317 318 319 320 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ