X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansi ale zamarłam jak przeczytałam, że się zsunął z przewijaka, dobrze, że na ziemi 🙆 Moja już też wędruje, nawala o szczebelki w łóżeczku, ogólnie nowy level wczytany.

    Niestety od paru dni też widzę, że ma zniany skórne typu azs/łzs więc pewnie znowu coś ją uczula, już mam tych uczuleń po dziurki w nosie 🥴

    Akataa super że jest poprawa, znaczy trafiliście na dobrą fizjo ☺️ Moja malutka u fizjo strasznie płacze, wydaje mi się, że ona się boi, z jej asymetrią jest znacznie lepiej, na brzuszku też spoko tylko musimy trochę rączki i barki rozluźniać i jak tak będzie u niego ryczała to przestanę chodzić. Szkoda dziecka męczyć, jeśli nie ma konieczności. Będę obserwować czy skrzywienie główki się cofa czy pogarsza i reagować w razie potrzeby chyba.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka rzeczywiście babka ma podejście, synek był bardzo zadowolony na wizycie. 🙂 Jakby miał całą wizytę płakać, to też bym nie szła więcej albo poszukała kogoś innego, jeśli jest do rozpracowania jakiś większy problem. Ja poszłam, bo osteopata stwierdził, że może warto w związku z tym, że na brzuszku się mały męczył i wyginał w banana na pleckach, a on (osteopata) już więcej tu nie zdziała.

    Podejrzewamy z mężem, że mały odziedziczył po mnie zeza na jedno oczko (ja miałam operację jak miałam 6 lat, ale kosmetyczną - wady nie widać, ale praktycznie nie widzę na to jedno oko), bo mu czasem ucieka do środka. Załamka, jak sobie pomyślę, że musiałby nosić okulary, zasłaniać zdrowe oczko, żeby ćwiczyć, jeżdzić po okulistach, naświetlaniach itd., czyli przechodzić to, co ja przerabiałam w dzieciństwie, a co i tak mi jakoś bardzo nie pomogło. 😔 Nie wiem czy w ogóle z takim maluchem już się można udać do okulisty? U mnie wadę rozpoznali dopiero jak miałam około 3 lat.

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akata, nie pamietam do kiedy dokładnie, ale zez chyba do 6 miesiaca może byc fizjologiczny. Dzieci teraz uczą się symetrii ciała i to jeden z elementów. Moja córka tez zezowata, teraz nie ma nic. A Młody z kolei nie zezuje. Narazie jeszcze nic nie jest przesadzone, mino tego, ze może mieć skłonności.

    Akataa lubi tę wiadomość

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zalecają wizytę u okulisty właśnie jak po roku chyba dziecko dalej zezuje, a ogólnie to w drugim roku życia są dwie wizyty.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akataa ja bylam u okulistki z jedba i druga w wieku niemowlęcym. Badanie wsroku jest możliwe po 4mcu życia. Ale oczywiście narząd się rozwija wiec nie kazdy problem sie odkryje w danym wieku. Musialabys sie dowiedzieć w jakim wieku mozna taka wade zdiagnozowac.

    Akataa lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz Mały wczoraj zważony i zmierzony na szczepieniu (7300g i 69cm). Na szczęście noc dosyć spokojna (dałam pedicetamol zanim zasnął), dzis trochę bardziej marudny, ale bez gorączki.
    Chciałam Was zapytać czy chcecie zacząć rozszerzanie diety przed ukonczniem 6 miesiąca, zanim Maluch stabilnie siadzie?? Czy myślicie o blw albo juz to stosowałyście i ładnie się przyjęło?? Córka strasznie słabo je i chciałabym jakoś Synka lepiej poprowadzić..

    age.png
    age.png
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansiviera, ja napewno nie będę rozszerzać diety wcześniej, jeśli nie będzie żadnych wskazań. U nas córka Jadła na początku papki a od 8 miesiaca, jak już stabilnie siedziała to blw. Nie uchroniło jej to od neofobii. Obecnie je strasznie wybiórczo, mało warzyw. I cieszę się, ze chodzi do przedszkola, bo tam jeszcze je jakieś obiady, w domu tylko jakieś wybrane rzeczy. Nie ukrywam, ze bardzo mnie to frustruje.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rozszerzałam po 6mż i też początkowo papki bo nie siedziała stabilnie nawet posadzona. Potem blw, papki, wszystko. Dla mnie to była tragedia w każdej postaci. Bardzo się starałam robić to responsywnie, nie wywierać presji, nigdy nie namawiać i nie komentować tego jak je (do czasu aż uczyłam jakiejś kultury przy stole). Córka nie ma neofobii, je ładnie jak na 3,5 latkę.
    Teraz planuję tak samo ale mam nadzieję, że tym razem nie będzie takiej jazdy, rzucania jedzeniem, wymazywania się nim, wcierania w oczy (papki też, blw tu nic nie pogorszyło). Bo mi słabo na samą myśl.

    Moja też dziś mierzona i ma 6700 i 67cm, 3,5 mca. Niestety leci mi z siatki 🙄

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka, to zazdroszczę, ze córka wszystko je. Ja tez w sunie robiłam wszystko książkowo: nie zmuszała, było różnorodnie, mogła bawić się jedzeniem i dupa…
    Mnie tez ten syf przeraża, ale to jakiś krótko u nas było.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny !
    Meldujemy się po drugiej wizycie u neurologa, asymetria się nie powiększa i najpewniej taka uroda mego dziecia. Półkule nie są poszerzone, a sama asymetria utrzymuje się na poziomie ok 2 mm, co wg neurolog nie będzie miało żadnego wpływu na rozwój neurologiczny Tadzia. Wg niej doszło na jakimś etapie do wylewu, ale on się zatrzymał na szczęście w badaniu wychodzi bardzo dobrze, wszystkie próby prawidłowe, napięcie w normie. Wyglada na to, ze będzie dobrze ufff


    Co do rozszerzania diety. Wiem, ze na pewno po 6 mcu, ale jak ? Chyba intuicyjnie do tego podejdę. Swoją droga, macie jakieś godne polecania foteliki do karmienia ?

    Sansi Tadek tez 7300 jest już co nosić ;)

    Sansivieria lubi tę wiadomość

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę zaczynać od warzyw i kasz. W necie i na ig jest dużo fajnych przepisów. Mam tez książki jakie kupiłam, jak córce rozszerzałam dietę, wiec będę korzystać.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthea brawo! Świetne wieści! Na pewno odetchnęłaś porządnie :)

    Kinga no tak do końca nie mamy wpływu na to jak jedzą nasze dzieci, dlatego nie ma co się spinać i katować. Moka wszystkiego nie je ale je dość różnorodnie, z tym że nie wiem czy ma specjalny wybór, bo ja nie gotuję typowo pod jej gust. Nie miała nigdy takich skrajnych strajków żywieniowych, więc jak jakiś obiad jej nie pasował, to nie jadła obiadu. Także ona nie wie że można wymagać jednej zupki, no chhba ze u babci 😂 Ale tak jak mówię nigdy nie mialam sytuacji ze caly dzien nie zjadla zadnego posilku np wiec moglam tak postępować.

    Ja polecam szpinak robi blee dla mnie ta babeczka super wprowadza w rd i w ogóle żywienie małych dzieci :)

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka, niby wiem, ze do końca nie mamy na to wpływu, ale mimo to przeraża mnie to. Co jakiś czas słyszę, ze np. Jakieś dziecko jadło przez ileś lat parówki z ketchupem na obiad i mu przeszło i to mnie pociesza, ale trudne to. U nas tez noe ma obiadu na zamówienie, ale jak wiem, ze w weekend je z nami obiad to robię zazwyczaj cis co wiem ze zje. Niby to błąd, ale jakoś nie umiem inaczej. Czasem próbujemy nowości, ale zazwyczaj spróbuje i koniec albo nie spróbuje.
    A profil szpinak robi blee jest super. Tylko dla mnie przepisy są lepsze gdzie indziej.
    Jak najbardziej super tam jest psychologia żywienia.
    A Calanthea wg mnie fajne jest krzesło trip trap. Jest drogie, ale rośnie razem z dzieckiem i może być używany do 6 roku życia właściwie. My dopiero teraz kupiliśmy dla Młodej. Wiele poleca to krzesło z ikei, bo tanie. Tylko warto mieć do niego podnózek, a raczej obowiązkowo.
    No i super, ze z Tadziem wszystko ok.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga ja właśnie podeszlam od początku ze daje wszystko w roznych formach i nie wnikam w to czy zje czy nie zje. Na moja corke najlepiej dzialalo jak nawet na nia nie patrzylam jak je 🙈 moj maz za to ciagle "nie nakladaj jej tego bo i tak nie zje" czym mnie wkurza niemilosiernie, bo oczywiście nie ma pojecia o ekspozycji na nowy produkt i ze to ma znaczenie dla jej zywienia, ze chociaz dotknie. Jak Twoja chociaz probuje to juz super. Będzie dobrze.
    Moja starsza w ogóle tak jadła, że był okres, że dzien w dzien myłam okno za nią. Sufit nawet był uwalony a grzejnika od srodka do tej pory nie doczyscilam bo nie moge sie dostax tam. Także tym bardziej podchodze ze spokojem ze co bedzie to będzie. Starsza jeszcze zle przybierala na wadze wiec w ogóle to jedzenie to przyjemnosc nie byla. Ale mam też dużo fajnych wspomnień z rd jak np pierwszy raz dostala truskawke ❤️ radosc nie z tej ziemi 😂
    Potem bardzo walczylam np z dziadkami zeby nie komentowali jej jedzenia i dla nich to bylo zupelnie niezrozumiale. A przecież jak idziesz na obiad proszony to raczej nie jest przyjemne jesli ktos komentuje czy ladnie czy nieladnie zjadlas albo jak nie smakuje to mowi no jeszcze lyzeczke wez 🤦

    Także ja ze swoich doświadczeń polecam antilopa bo można go umyc w prysznicu 😂 latwo tez zabrac na wakacje itp. starsza do tej pory w nim je (bez tacki oczywiście) i dopiero jak mlodsza przejmie to zmieni na inne krzeslo. I oczywiście mamy podnozek.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka, historie z dziadkami i wogole z ludźmi, którzy nie znają się na dzieciach to już inna historia. Ja tez bym sobie życzyła, żeby moj mąż bardziej oświecony był, ale jak mu coś podsyłam do posłuchania, to nie ma czasu 🤷‍♀️.
    Akurat on podsuwa Ali rzeczy do próbowania, ale można by często dyskutować, czy to co jej daje jest właściwe. Rodzicielstwo jest trudne 😜

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • bambola Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane, odnalazłam ten wątek i pragnę dołączyć 💜

    Czy może któraś z Was jest w stanie pomóc?

    beta z wczoraj 91.90, rowno po 24h beta wynosi 156.46. Beta robiona dzien po dniu ponieważ plamie na brazowo, progesteron dość dobry ok 24ng/ml mimo wszystko dodatkowo zażywam na te nieszczęsne plamienia. Czy to może być biochem ? Czy te wyniki choć trochę napawają optymizmem.. ?

  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bambola wrote:
    Cześć kochane, odnalazłam ten wątek i pragnę dołączyć 💜

    Czy może któraś z Was jest w stanie pomóc?

    beta z wczoraj 91.90, rowno po 24h beta wynosi 156.46. Beta robiona dzien po dniu ponieważ plamie na brazowo, progesteron dość dobry ok 24ng/ml mimo wszystko dodatkowo zażywam na te nieszczęsne plamienia. Czy to może być biochem ? Czy te wyniki choć trochę napawają optymizmem.. ?
    Kochana my tu już z dzieciakami na pokładzie, ale widziałam są lutowki na 2024 Gratulacje ! Przyrost sprawdzamy co 48 godzin, jak na 24 godziny to super ;)

    bambola lubi tę wiadomość

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już są nowe lutówki? 🥺 No tak ja jutro mam rocznicę pozytywnego testu mojej tęczuni 🥺❤️
    Kinga tak, mój mąż też dostawał wiedzę pod nos ale tego nie doceniał 🙄 Mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej 😅

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noooo są ! Tez mi się łezka w oku zakręciła jak zobaczyłam. U nas rocznica 15 ehhh zdecydowanie za szybko mija ten czas .

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 12 czerwca 2023, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niesamowite jak czas szybko biegnie.. ja co jakiś czas oczekuje ze mój Mały będzie cis nowego robił, usiądzie, zacznie jeść, zacznie chodzić, mówić...a nie zdaje sobie sprawy ze czas mija nieodwracalnie i coś co się wydarzyło juz nie wróci..
    Z jednej strony mamy za sobą kolki i to jest wielka ulga, a z drugiej te uśmiechy bez ząbków są teraz rozbrajające!
    Dziewczyny jak usypiacie dzieci na noc? Bo ja lulam na rękach chodząc i przytulając i moje plecy juz wołają o ratunek! Co robić??

    age.png
    age.png
‹‹ 315 316 317 318 319 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ