X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 20 października 2023, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśnia tak, tamto się cofnęło, miała teraz usg główki i eeg w szpitalu i nie ma nic niepokojącego. Dotąd tw drżenia pojawialy się tylko przy zasypianiu na piersi ale teraz wystąpiły właśnie po przebudzeniu jak już była przytomna.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • stokrota Ekspertka
    Postów: 181 103

    Wysłany: 20 października 2023, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka oczywiście nie wiem jak to u Was wygląda ale mój starszak w wieku 6 miesięcy dostał drżeń ręki. Ręka sobie poprostu podskakuje jak chce. Myślelismy, że to padaczka. Brał 6 lat różne leki i nic na tą rękę nie pomaga. Również w EEG nie wychodzą napady podczas podskoku ręki. Mówią nam że to poprostu ruchy mimowolne powstałe z uszkodzeń mózgu.
    Może i u Was te drżenia są fizjologiczne i jest nadzieja, że mała z tego wyrośnie wraz z dojżewaniem układu nerwowego.

    Jak będziesz miała pytania to pisz. Trochę z tą parszywą padaczką już się obeznaliśmy.

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 20 października 2023, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też jak miała ok 6 mcy się zaczęło. Drżała jej ręka albo główka albo obie w trakcie zasypiania przy kp. Ciężko nagrać, bo to trwa po parę sekund. Miała chyba 5 takich epizodów a szósty to właśnie drżenie kilkusekundowe rączek po obudzeniu się.
    Nikt nie wie co to jest. Może właśnie fizjologia ale w kartę i tak wpisują obserwacja w kierunku padaczki nieokreślonego typu :/
    No i każdy ma inne zdanie czy szczepić czy nie, ja jej nie daje na razie szczepić, bo skąd mam wiedzieć co to.
    U nas uszkodzenia mózgu nie było, więc nie widać skąd by to się miało wziąć. Bardzo się o nią martwię po prostu :( Czy jej się coś nie stanie, czy nie cofnie się w rozwoju :(

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • stokrota Ekspertka
    Postów: 181 103

    Wysłany: 20 października 2023, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj wiem co czujesz. Niepewność jest okropna ale bądź dobrej myśli.

    Babulka lubi tę wiadomość

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 20 października 2023, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki 😘

    Jeszcze właśnie w mojej dzielnicy facet zabił dziecko i psa, uciekł i jest uzbrojony a moje dziecko w przedszkolu.

    Nie wiem teraz jak i o której najlepiej ją odebrać... Do przedszkola samochodem nie wjadę... Dramat.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • stokrota Ekspertka
    Postów: 181 103

    Wysłany: 20 października 2023, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj u Ciebie to zawsze się coś dzieje. Słyszałam o tej tragedii. Kosmos co od wczoraj się słyszy w telewizji o biednych dzieciaczkach.

  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 20 października 2023, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka, słyszałam o tym przypadku. Matko w ludziach jest tyle zła, ze to jakaś masakra.
    Akata, ja jeszcze tez odniosę się do tematu drugiego dziecka.
    My z mężem chcieliśmy mieć zawsze 3ke dzieci. I jeśli udałoby nam się od razu zajść w ciąże, to może by tak było. Udało się po 5 latach z pierwszym. Dla nas obojga opcja jedynaka była średnia, wiec chcieliśmy dosyć szybko rodzeństwo dla Młodej. Jest między nimi różnica 2,5 i nie powiem jest hardcorowo czasami, jeszcze teraz Starszaczce często wypada przedszkole, wiec jest trochę ciężko.
    Moja Mała np. Ma często problem żeby wrócić do domu z placu zabaw, od koleżanki, itd. Mały wrzeszczy, ona tez, ze nie chce iść i kończy die tak, ze niestety musimy ja brać n ręce, bo nic na nią nie działa. Temperament do walki ma mocny i jest mega uparta (jak jej tatuś 😜). Do tego dochodziło odpieluchowanie, bunt. Nie mozna ich na sekundę samych zostawić, bo albo Nala go chce brać na ręce albo przesuwa, no i Młody wszystko do buzi bierze.
    Ale ja nie czuje się jakoś na skraju wytrzymania. Owszem są dni (jak wczoraj), ze miałam dosyć, ale to tak szybko wszystko mija.
    A jak mam naprawdę dosyć, to mowie mężowi, ze ma więcej się angażować i zawsze coś tam wumysli, żebym mogła ochłonąć.
    Jakieś 5% mnie chciałoby jeszcze małego dzidzie, ale te racjonalne powody (wiek, za mały dom a na większy nie mamy kasy,i brak chęci na ciąże z małymi dziecmi )póki co wygrywa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2023, 20:01

    Akataa lubi tę wiadomość

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 26 października 2023, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka, słyszałam że ciężko teraz żyć w tej części Gdyni 😔 nie jestem w stanie wyobrazić sobie co czuje matka i rodzeństwo, bo jeszcze jedno dziecko ma.

    Eh , powiem Wam że słabo jesień się zaczęła, spalił się domek na działce (na szczęście stary, nowy w tym roku postawiliśmy to tylko szyby pękły), Józio słabo z tym żelazem, złapaliśmy covida 🤡 i jeszcze mąż dostał wypowiedzenie z powodu redukcji etatu, a jego prace będzie robić Ukrainka. I ogólnie nie mam nic do ich pracy itd, ale nasowa mi się myśl że jest po prostu tańsza 😔 mam nadzieję że szybko znajdzie pracę, ma okres wypowiedzenia 3 miesiące, ale cholera, trochę ostatnio za dużo na nas spadło 😢

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 28 października 2023, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańcza faktycznie strasznie dużo w jednym czasie 🥺 Trzymam kciuki, żeby mąż szybko znalazł pracę ❤

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • stokrota Ekspertka
    Postów: 181 103

    Wysłany: 29 października 2023, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dziewczyny ale się u Was dzieje.
    Pomarańcza mam nadzieję, że wszystko Wam się szybko poukłada.

    U mnie Staś nadrobił wszystko to co fizjoterapeutka mówiła, że będzie póżno. Chłopak się rozpędził i jednego dnia zaczął czworakować i siadać. Czasem jeszcze z czworaków przechodzi do pełzania jak jakiś dłuższy dystans planuje pokonać 🤣
    Powiem Wam jeszcze, że jestem wyczerpana psychicznie. Widzę, że to odbija się na dzieciakach i mam jeszcze większego doła, że nie mogę sobie z tym poradzić. Niestety nie mam chwili dla siebie i to daje efekt. W ciągu dnia siedzę ze Stasiem, potem lecimy po Franka do szkoły a jak chłopaki pójdą spać to siadam do pracy. Codzienne zmagania z terapiami i szukaniem rozwiazań jak pomóc jeszcze starszakowiw rozwoju też nie pomagają. Do kitu, nie podoba mi się to... Poważnie już myślę o powrocie do antydepresantów bo nie chce ranić chłopaków swoimi humorami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2023, 19:24

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 6 listopada 2023, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh to forum ciągle mnie wylogowuje i potem chce coś napisać a tu error.

    Stokrota pamiętaj też o sobie, jesteś równie ważna, co dzieci. ❤
    Ja chyba trochę się wykończyłam ciągłym stresem i chęcią zapewniania im wszystkiego co się da, że też mi zdrowie siadło i teraz pukam się mocno w głowę... Z drugiej strony co my-matki mamy zrobić, skoro często jak nie my, to nikt 😏

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
‹‹ 326 327 328 329 330
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ