X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • Czereśnia Autorytet
    Postów: 735 1340

    Wysłany: 11 września 2023, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańcza wrote:
    Czereśnia, na zwykłym krowim. Z tego co czytałam i wywnioskowałam nie można zastępować posiłku mlekiem, ale placki/naleśniki/kaszki na mleku można. Ja mieszam pol na pół z wodą, bo bez mleka to niedobre jest xD a z mlekiem nawet takim pół na pół inna liga 😁 jako dodatek do dań mleko ok, jako odrębny posiłek nie 🙂 ja robię kaszkę z połowy porcji co na opakowaniu, pół wody pół mleka to wychodzi 50ml w nie oszukujmy się, ile ten młody człowiek rzeczywiście zje tej kaszki i tego mleka? Nawet te pół porcji to za dużo 😅
    Dokładnie, na tej wodzie to paskudne 🤢 tez robię z połowy porcji, a i tak często nawet tego nie zje. Ja widzę, ze jakoś od dupy strony się zabieram za to RD, podpowiedz co jeszcze fajnego robisz 🤭😁

    Córcia 05.11.2012 naturals ❤️
    I transfer - 😭💔
    II transfer - ✅ -Brak serduszka 🖤
    14.06. 2022 ⏸ NATURALS 🙏🏻🥹
    Synek 09.02.2023 💙
  • stokrota Ekspertka
    Postów: 181 103

    Wysłany: 13 września 2023, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie dziewczyny pochłonięte dzieciaczkami i nikt tu już prawie nie pisze.

    Powiem Wam,że znowu mi ktoś dziecko podmienił. Nie da się go odłożyć bo płacz, zostawię go w foteliku i płacz. Daje jedzenie z kawałkami- płacz. Masakra jakaś:(

  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 13 września 2023, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśnia, staramy się jak najwięcej dawać podobnych rzeczy z tego co jemy. Odkrycie, młody uwielbia tofu 😅 nie przepada za mięsem albo trudno mu jeszcze rzuć, tofu ma do tego fajna konsystencje 😊 i np robiliśmy curry na mleku kokosowym z cukinią, pieczarkami i tofu. (Grzyby hodowlane można) i młodemu po prostu bez curry, warzywa i tofu ugotowaliśmy w mleczku, nawet makaron ryżowy dostał 😅 lubimy makarony to dostał makaron w sosie z pomidorów, zupę z cukini, sąsiadka robiła gofry bez cukru to też zjadł, jogurt z amarantusem tym dmuchanym i masłem orzechowym, owoce (twarde tarkuje), kaszki wszelkiego rodzaju właśnie, głównie na słodko w sensie z owocami. I nie spinam się jak nie mam zawsze dwóch dań, gdzie trzeba już powoli wprowadzać trzecie 😅 o i odkrycie, muffiny jajeczne, 3 jajka, warzywa jakie chcesz (ja miałam cukinię), twaróg, można jakieś zioła dać i grahamka w kostkę. Mega fajne bo można warzywa przemycić a i ma białko. Nie jestem ekspertem, dużo czytam i szukam na alantankowym blogu/insta, polubione mam trochę na insta profili o rd 🙂
    Stokrota, ja Młodego już nie odkładam do łóżeczka bo parzy 🥴 jutro kupuje barierkę do łóżka, póki co śpi w środku a wieczorem obkładamy z każdej strony poducha do karmienia i zwiniętym kocem. No i podgląd kamery non stop włączony 🥴

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2023, 18:55

    Babulka lubi tę wiadomość

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • stokrota Ekspertka
    Postów: 181 103

    Wysłany: 13 września 2023, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańcza u nas też łóżeczko Stasia stoi bezużyteczne 🥴

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 14 września 2023, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańcza tak czytam to sama byś mogła insta o rd założyć! ;)
    Zazdroszczę, że możecie już tyle produktów dawać, nam to o wiele wolniej idzie bo muszę obserwować reakcje (i tak idę szybciej niż lekarz zalecił 🙈).
    Co do łóżeczka to się nawet zastanawiałam ostatnio czy go nie złożyć, bo miejsce zajmuje 😁

    A co do zupy z cukinii to ostatnio też robiłam i nawet mam filmik jak starszą wykrzywia na każdą stronę, że niedobre a mlodsza podnosi talerz i robi pac pac o stół po czym rzuca za siebie 🤣🤣🤣 szybko się zaopatrzyłam w przyssawki 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2023, 07:54

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Magdalena1984 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 15 września 2023, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny🙂 z racji tego ,ze jest tu bardzo dużo mam ,przyszłych mam , chciałabym Wam przedstawić ofertę dodatkowego zarobku ,która być może Was zainteresuje .
    Od półtora roku działam w branży marketingowej z fajnym zyskiem ,prowadzę prywatną grupę informacyjna gdzie możecie sobie dołączyć poprzez link poniżej 🙂

    https://bit.ly/Magdalena-Markowska-praca-zdalna

    Dodatkowo jeśli ta oferta Was nie zainteresuje działam również w Livegood ,mega mlm gdzie zarabia każdy ! bez jakiejkolwiek sprzedaży 🙂

    Poniżej przesyłam również dostęp do stronki 🙂


    Więcej informacji na stronie ⬇️

    ♾️ https://magdalenamarkowska.my.canva.site/livegood


    Serdecznie Was pozdrawiam 🙂😉🥰

  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 20 września 2023, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka, ja tak wiele razy wątpię w siebie i swoje umiejętności (tu matczyne) że aż mnie wzruszyłaś tym że sama mogłabym insta założyć. Jakoś tak mnie podbudowałas 🥹

    Kurcze, złożenie łóżeczka to niezły pomysł xD chociaż czasami korzystam z przewijaka 🤣 na łóżeczku.
    Mamy zamiar wziąć się za pokój młodego i już postanowiliśmy kupić łóżeczko z materacem niskim. Jak zacznie przesypiać noce to wolę go usypiać tam niż jak z bomba się obchodzić która i tak wybucha. I łatwiej się położyć obok i ululac. Może odzyskam kiedyś przespane noce xD póki co idą zęby i chyba dlatego jest gorzej, wybudza się o 22, 0:00/1:00, 3:00/4:00 🥴 dzisiaj było lepiej, bo pierwsza pobudka 22:30, potem 2 i 5:30. Jakby ta 2:00 odpadła to świat i ludzie jaki człowiek by był wyspany 🤣

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • Czereśnia Autorytet
    Postów: 735 1340

    Wysłany: 21 września 2023, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańcza zrobilam kaszkę na mleku i weszła cudnie ! Az się trzęsie teraz na jej widok. Dodaje do niej te różdżki smaku z Helpy to już w ogóle bajka.
    Tadek spi w swoim łóżeczku, ale jego pokój jest tak zrobiony żeby było. Natomiast przydałby nam się jakoś taki niski kojec, albo mata z bokami, żeby trochę go zatrzymać i żeby mu pies maty pazurami nie dziurawił 🫣

    Pomarańcza lubi tę wiadomość

    Córcia 05.11.2012 naturals ❤️
    I transfer - 😭💔
    II transfer - ✅ -Brak serduszka 🖤
    14.06. 2022 ⏸ NATURALS 🙏🏻🥹
    Synek 09.02.2023 💙
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 21 września 2023, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańcza u nas też takie noce z tym że cały czas, już nie wierzę, że to od zębów. Nie czekam na lepsze czasy tylko śpię z nią i karmię na śpiocha 😉 Inaczej jestem niewyspana a ja nie funkcjonuję niewyspana tylko wegetuję 🙄 A chcę się cieszyć życiem i dzieciakami, więc chrzanie to 😅

    Nasza starsza ma futon odkąd skończyła 1,5 roku i super się sprawdza.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 21 września 2023, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W temacie łóżeczek - syn z tego w swoim pokoju prakttcznie już nie korzysta. Był czas, że miał tam drzemki, ale już dawno akceptuje tylko usypianie do drzemek na leżąco z cyckiem w buzi, a to jest wykonalne tylko w naszej sypialni. Tam mamy dostawkę, do której go odkładam (ostatnio nawet najczęściej z sukcesem). W nocy śpi głównie z nami, bo karmię na leżąco i zanim skończy jeść, to często zasypiam. Czasem jak się przebudzę i widzę, że mocno śpi, to odkładam do dostawki. Niestety powoli się musimy z nią żegnać, bo skubaniec nauczył się podciągać i klęczeć. 😅 No i nie wiem co dalej. Nasze łóżko trochę za małe, żeby we troje spać na dłuższą metę. Przenieść łóżeczko z jego pokoju? Plecy mnie bolą na samą myśl, by go tam odkładać te 3-4 razy w nocy... Mąż na eksmisję do salonu się nie zgadza. 😆 No pojęcia nie mam co zrobić.

    A z innej beczki... Rozłożyło mnie jakieś choróbsko. Katar głównie, stan podgorączkowy i kiepskie samopoczucie. Opieka nad takim aktywnym dzieciaczkiem w tym stanie to hardcore. 😩 Na szczęście mały się nie zaraził i oby to nie nastąpiło.

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • stokrota Ekspertka
    Postów: 181 103

    Wysłany: 22 września 2023, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akata a może da radę zdjąć jeden bok z łóżeczka i zrobić jako dostawkę koło waszego łóżka. Ja tak miałam zrobione ze starszakiem. Tylko, że nie pozbędziesz się dzieciaka z sypialni dopóki będzie się mieścił w łóżeczku🤣

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 22 września 2023, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wejdzie Wam większe łóżko do sypialni?

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 22 września 2023, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stokrota wrote:
    Akata a może da radę zdjąć jeden bok z łóżeczka i zrobić jako dostawkę koło waszego łóżka. Ja tak miałam zrobione ze starszakiem. Tylko, że nie pozbędziesz się dzieciaka z sypialni dopóki będzie się mieścił w łóżeczku🤣
    O, musimy spróbować. Z tym wyprowadzaniem to wiem, że może być ciężko, ale póki co nie chcę, żeby spał sam i tak planowałam przynajmniej do roku by spał z nami. Potem się będę martwić. 😅

    Babulka no właśnie większe by weszło kosztem dostawki, ale nie chcemy teraz zmieniać, bo po 1. to jest stosunkowo nowe, po 2. nie uśmiecha mi się znowu kupować coś pod wynajmowane mieszkanie, co niewiadomo czy będzie nam pasować, jak się przeprowadzimy, a na sprzedaży obecnego łóżka i potem ewentualnie tego nowego dużo stracimy. 😐

    Eh mały się jednak zaraził. Leci z nosa i stan podgorączkowy. Niestety ani nie chce sobie przyłożyć maski inhalatora, ani odciągnąć gluta aspiratorem. 😖 Trzymajcie kciuki oby lekko przechorował...

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 22 września 2023, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej Akataa zdrówka 🥺 Jak ma mocny katar to możesz mu na siłę odciągnąć, bo się masakra zrobi 🥺
    Albo metodą mojego męża udawać, że to taka zabawa i tak po 2 sekundy na dziurkę na siedząco i wielkie śmiechy z tego.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 22 września 2023, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, cały czas czytam, ale u nas dopiero sezon wyjazdowy się skończył. I cieszę się, ze wracamy do rutyny.
    Ogólnie wakacje fajne, ale długa jazda samochodem to nie na moje nerwy z dzieciakami 🤪. Zazdroszczę wszystkim, których dzieci śpią. U nas obiór ze starsza już jest ok, to Młody nawet przy jeździe nocnej się wydziera 🤷‍♀️.
    Akata, życzę zdrówka. Oby to tylko katar. Ja tez bym powiedziała, żeby na sile odciągać. Dzieci raczej tego nie lubią, tylko ja jak widziałam, ze Mały ani nie umiał pic ani spać, bądź co chwile się budził, bo nos zatkany, to odciagalam. A po wszystkim przytuliłam i pożałowałam chłopaka.
    U nas Synek już raczkuje ale słabo siedzi, wiec to rozszerzanie diety, to mnie wogole nie kręci na razie 😅.
    Chyba mam mniej cierpliwości niż przy córce do tego syfu.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • stokrota Ekspertka
    Postów: 181 103

    Wysłany: 23 września 2023, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Jak tu na forum pięknie widać, że każde dziecko jest inne.
    Mój Staś pięknie siedzi ale w ogóle nie myśli o siadaniu i czworakowaniu. Woli się drzeć i pocić niż się samemu podnieść czy "pójść" po zabawkę. Czasem się przeturla jak motywacja jest bardzo mocna (jak zobaczy piłkę psa).

    Jeść samodzielnie też nie koniecznie chce. Jak już coś zgarnie z talerza to bardziej rozgniata w rękach niż zjada. Woli odgryzać kawałki ode mnie z ręki lub jeść łyżeczką.
    Straszny leniwiec z tego Stasia 🤣

  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 23 września 2023, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No naprawdę dzieci są różne.
    Nasz kawaler to łyżkę chce sam, swojej kaszki nie chce, lepsza kromka chleba ode mnie. Ale oczywiście sam chce jeść. No ale, ze nie siedzi ładnie, to wszyscy są ubrudzeni.
    A tak naprawdę do samodzielnego siadu brakuje mu niewiele, bo jyz podpiera się całkiem dobrze na rączce i siedzi boczkiem. Musi się tylko wyprostować 😜.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 24 września 2023, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam że tydzień minął a jakie zmiany. Na drzemkach śpi całkiem dobrze, bo usypiam na łóżku w sypialni i tam zostawiam, w nocy też już przywykłam że śpimy razem, budzi się raz więcej raz mniej, kij z karmieniem, bo na leżąco na śpiocha, ale ćwiczy czworakowanie przez godzinę (zwykle ok 4 nad ranem xd). I je coraz lepiej.

    Czereśnia, mega się cieszę że moja mała porada spowodowała że kaszka posmakowała 😅

    Dziewczyny, macie już ogarnięte żłobki? Mój mąż teraz dostał w końcu urlop i jedziemy popytać co i jak.

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • stokrota Ekspertka
    Postów: 181 103

    Wysłany: 24 września 2023, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akata łączę się w bólu. Staś też przeziębiony, katar, kaszel i temperatura. Masakra.

    Ja już zgłosiłam młodego do systemu żłobkowego i zobaczymy czy od lutego znajdzie się dla niego miejsce bo w Warszawie nie jest o to łatwo.

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 24 września 2023, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mały łobuz czworakuje, siada, próbuje stawać, aż się trzęsie do jedzenia i mam wrażenie, że ją głodzę 🙈 Ciągle za mało jest 🙈 Z siostrą dokazuje tak, że ja już cała siwa jestem co to będzie jak zacznie biegać. 😁
    Właśnie co dajecie na szybkie śniadanie?

    Ja do żłobka najwcześniej w 25 roku wysyłam, więc chyba jeszcze nie muszę załatwiać? Czy jestem w błędzie? 🙆‍♀️

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
‹‹ 325 326 327 328 329 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ