X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 1 września 2023, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaMiMi wrote:
    Dzień dobry Dziewczyny 🙂

    Przepraszam , że tak z Nienacka wpadam na Wasz wątek ale pomyślałam, że może pomożecie "zielonej".

    Mam termin na początek lutego, jeszcze sporo czasu ale chciałbym powoli zacząć kupować pojedyncze rzeczy dla dzidziusia zeby rozłożyć koszty.

    I mam spora zagwozdke z kombinezonem , moglbyscie podpowiedzieć za jakim się rozglądać? Chciałbym żeby był odpowiedni do fotelika i cieply.

    Dziękuję🩵🩵
    Do fotelika wchodzi w grę jedynie kombinezon "misiowy" z polaru albo np z welny merino. Nie można wkładać dziecka w grubym, ponieważ pasy nie będą go trzymały w razie wypadku :)

    MalaMiMi lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • MalaMiMi Ekspertka
    Postów: 198 135

    Wysłany: 1 września 2023, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    Do fotelika wchodzi w grę jedynie kombinezon "misiowy" z polaru albo np z welny merino. Nie można wkładać dziecka w grubym, ponieważ pasy nie będą go trzymały w razie wypadku :)


    Dziękuję za rade🙂

    A mogłabyś proszę napisać jaka firma się u Was sprawdziła?

    Widziałam, że zara czy reserved mają w ofercie takie misie tylko czy to będzie wystarczajco cieple🤔

  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 1 września 2023, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaMiMi jeśli tylko do fotelika to ja polecam zamiast kombinezonu śpiworek/otulacz. Są takie specjalne z wycięciem na pasy i opatulasz nim dzidziusia dopiero jak jest zapięty pasami (bo tak jak Babulka pisała pod pasami nie może być grubej warstwy ubrań). Fajne to rozwiązanie, bo jak w aucie się zagrzeje, albo wnosisz malucha w foteliku do pomieszczenia, to tylko rozpinasz i rozkładasz rogi śpiworka bez konieczności rozbierania dziecka. Zwróć tylko uwagę czy masz w foteliku pasy trzypunktowe czy pięciopunktowe. Ja popełniłam gafę i kupiłam śpiwór na trzypunktowe, a potem dokupowałam na pięcio, ale ten pierwszy miałam przynajmniej do gondoli. Jeden miałam z La Millou, a drugi z BabySteps i oba polecam. Warto się rozejrzeć na Vinted czy olx, takie rzeczy się bardzo nie zużywają, ja tak kupowałam swoje. Klasyczny kombinezon miałam z Zyzio&Zuzia, ale chociaż to był rozmiar 56, to synek się w nim topił zaraz po urodzeniu.

    Babulka jak tam córcia? Jesteście jeszcze w szpitalu, wiecie coś?

    MalaMiMi lubi tę wiadomość

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 1 września 2023, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam chyba jakis cool club ale myślę, że to wszystko jedno, bo tak jak Akataa pisze, i tak będziesz musiała czymś go przykryć zimą :)

    Właśnie Akataa Twój pływał w 56 a moja w 62 ledwie weszła. Chyba takie rzeczy lepiej kupować bliżej terminu jak widać czy dziecko się zapowiada duże czy małe.

    Akataa wczoraj wyszłyśmy, porobili jej badania, wygląda na to, że wszystko jest ok. Ale na wszelki wypadek dalsza obserwacja w poradni neurologicznej.

    Powiem Wam szczerze, że przeraża mnie nasza służba zdrowia, bo ile ja się musiałam nawalczyc, to jest nie do uwierzenia. Wszyscy zgodnie twierdzili, że dziecko wymaga doagnostyki, ale każdy, że gdzieś indziej. Mimo, że karetka nas wiozła to nie do tego szpitala co trzeba, bo oni nie mogą gdzie indziej... W tym szpitalu tylko czekałyśmy na miejsce do klinicznego, bo nic nam nie pomogą ani nawet badań nie zrobią tylko morfologię i mocz 🙄 Więc 2 dni czekania na oddziale gdzie są chore dzieci, żeby się dostać tam gdzie trzeba, oni przy wypisie kazali się zapisać do poradni a tam termin za 1,5 roku.
    Najlepiej wszystko prywatnie robić, tylko że takich poważnych rzeczy się nie da... W końcu wywalczylam co trzeba było ale to nie powinno tak wyglądać :(
    Współlokatorka mi mówiła, że dziecko, które było przede mną, widocznie chore neurologicznie, czekało 8 miesięcy z pilnym skierowaniem. Naprawdę byle nie chorować, bo znikąd pomocy 😭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2023, 10:34

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • MalaMiMi Ekspertka
    Postów: 198 135

    Wysłany: 1 września 2023, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję🩵🩵🩵🩵

    Teraz już wiem za czym się rozglądać🙂

  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 1 września 2023, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się, że wszystko ok i że udało Ci się wywalczyć co trzeba. Mnie to też przeraża, nie wiem czy potrafiłabym tak postawić na swoim, z resztą nie tak to powinno działać, żeby matka kierowała leczeniem dziecka i jeszcze musiała się prosić o badania. Wczoraj właśnie z mężem o tym rozmawiałam, że jak tak dalej pójdzie, to łatwiej będzie za granicą się leczyć (w nawiązaniu do naszego skierowania do okulisty, gdzie w okolicy przyjmuje tylko 2 okulistów dziecięcych i terminy nawet prywatnie są na przyszłe lato). Strach chorować. 😔

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 1 września 2023, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci że miałam wyrzuty sumienia jak dzwoniłam po karetkę ale ratownicy mnie wyprowadzili z tego. Jak ich prosiłam, żeby mi powiedzieli jak ja mam rozmawiać w tym szpitalu, bo przecież wiem, ze mnie zaraz z bezużytecznym skierowaniem wypuszczą, to mi wszystko wytłumaczyli i jeszcze jeden mi na boku powiedział, że jak nic nie pomoże to mam nfztem straszyć. Bez tego się akurat obyło. Ale naprawdę jest masakra jak widzę jak to wygląda. Oddział super, badania wszystkie szybciutko, analiza najlepszych specjalistów, pielegniarki miłe no naprawdę tu nie można narzekać. Nawet wspolokatorke mialam super ;) Ale ten system... Ja wymiękam 🙄
    Z okulista mieliśmy to samo, bo mała miała zatkany kanalik i mega jej rozpialo i mąż prosił prywatba okuliste zeby przyjela nas dodatkowo bo co my mamy zrobić z tym dzieckiem 😩
    A co u Was z oczkami? Ja albo zapomniałam albo przeoczyłam.

    Ech teraz zabieram się za dmuchanie balonów, bo mała zasnęła a w niedzielę mamy chrzciny, które też do ostatniej chwili nie wiedziałam czy się odbędą 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2023, 12:33

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • stokrota Ekspertka
    Postów: 181 103

    Wysłany: 2 września 2023, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka a wyjaśniło się co to za drgawki były?

  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 2 września 2023, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka dobrze, że chociaż na dobrych ludzi trafiłaś, niestety z tym też różnie bywa...
    My do okulisty z zezem, bo małemu jedno oczko czasem do środka ucieka. Obawiam się, że skończy w okularach, bo pewnie odziedziczył po mnie wadę. 😔 W jednej placówce mi powiedzieli, że u tak małego dziecka i tak nie zdiagnozują z czego ten zez wynika, w drugiej terminy na przyszłe lato, ale może nas przyjąć ortoptysta (prywatnie ofc), który konsultuje potem wyniki z tą panią doktor, do której nie ma terminów. No zobaczymy... Jak coś to będziemy szukać gdzieś dalej.

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 3 września 2023, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrota podobno to takie fizjologiczne drżenia, mimo, że wyglądają bardzo źle :( Jesteśmy zapisani do poradni i zobaczymy czy będą zlecać kolejne eeg i jak to się rozwinie.

    Akataa no to też nieźle się musicie naszarpac o, wydawałoby się, podstawową usługę medyczną :/

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Czereśnia Autorytet
    Postów: 735 1340

    Wysłany: 3 września 2023, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny !

    Nie było nas trochę, pojechaliśmy nad morze i wyłączylismy internety, dopiero zaglądam na forum.
    Babulka nie zazdroszczę Ci stresu i nerwow. Dostanie się do neurologa dziecięcego u nas graniczy z cudem. Jak Tadzio dostał skierowanie na usg główki to dostaliśmy termin na kolejny rok. Śmiech ja sali. Dlatego nawet nie wyobrażam sobie jak to jest walczyć o wizytę w poradniach czy szpitalach specjalistycznych. Wizytę prywatnie się ogarnie, ale pobyt w szpitalu, specjalistyczne badania i już jesteśmy skazani na łaskę i niełaskę. Dobrze, że z malutka minimo wszystko jest Ok. 💪
    U nas RD idzie w miarę. Próbujemy głównie nowych smaków, w ramach obiadku dostaje słoiczki, moje gotowane jedzenie średnio mu smakuje. Kawałeczki warzyw czy owoców, bardzo długo mieli w buzi czasem połknie czasem wypluje, za to grudki w słoiczkach czy makaron wchodzi mu ładnie. Nie smakują mu kaszki, które miałam w planach podawać na drugie śniadanie. Te na robione na mleku zupelnie mu nie wchodzą, nawet po dodaniu owoców. Spróbuje helpy bez mleka jogurtem może ?
    I teraz hit dziewczyny. Mój młody ma już 6 zębów. Cztery jedynki i dwie górne dwójki. Mieliśmy trochę dramatów przed urlopem i w trakcie. Ratowaliśmy się paracetamolem i Camilią, udało się przetrwać, ale górne jedynki to dramat, miał ogromnego krwiaka ba dziaśle i myślałam, ze skończy się wizyta u stomatologa, ale się wchłonął i ząb się przebił. Nawet nie chce myśleć jaki to był ból.

    Córcia 05.11.2012 naturals ❤️
    I transfer - 😭💔
    II transfer - ✅ -Brak serduszka 🖤
    14.06. 2022 ⏸ NATURALS 🙏🏻🥹
    Synek 09.02.2023 💙
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 5 września 2023, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku Czereśnia 6 zębów?! 😱 Masakra, idą jak szalone! 🫣 Na pewno synek się namęczył... Ale przynajmniej już to za Wami. U nas wciąż ani jednego... Mi ponoć pierwszy wyszedł jak miałam 7 msc, więc jak jest taki po mamusi, to może zaraz jakiś się pojawi. Oby tylko nie 4 na raz. 🤭

    My z kolei męczymy się z zaparciami. 😒 Synek od piątku się nie wypróżnia, w nocy i przy karmieniu się pręży i stęka... Próbowałam wody z gotowanych suszonych śliwek, samych suszonych śliwek, kefiru i nic. Dostaje teraz papki, uważam na zatwardzające produkty, często proponuję pierś, ale i tak nie idzie.

    Mmma lubi tę wiadomość

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 5 września 2023, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez brak zębów. Za to dostaliśmy zielone światło na karmienie w krzeselku ale z wkladka wypełniającą. Mega ulga dla mnie 🥴

    Akataa, Mmma lubią tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 5 września 2023, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka, dobrze, ze u Was nic poważnego nie wyszło. Masakra, z tymi szpitalami i specjalistami.
    Czereśnia, w sumie masz już jakaś 1/4 zębów mlecznych z głowy 😉.
    U nas 2 zabki. Młody złe to znosi.
    U nas RD wogole średnio idzie. Ile dajecie posiłków swoim pociechom. Bo ja narazie jestem na 1,2.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 5 września 2023, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w szpitalu nie dawałam jedzenia bo nie było tam warunkow, więc w sumie 5 dni mieliśmy wyjęte z rd a dopiero zaczynalismy. Takze tez 1-2 pokarmy na dzien dostaje z tym ze czasem podje a czasem rozgniecie i koniec.
    Jeszcze zaczelismy etap ze schodzi z maty idzie gdzies panelami, siada i potem sru do tyłu 🙈 nie wiem czy mam jej kask założyć czy co no masakra 🙈

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 5 września 2023, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli nie jest ze mną tak złe. U nas ten czas urlopowy wogole temu nie sprzyja.
    Babulka wspolczuje ze tak wali głowa. Ale fajnie ze już siada. Ja nie mogę się tego doczekać.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 8 września 2023, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas młody dostaje 1-2 posiłki, staram się żeby jednak częściej 2 żeby jakoś wplątać niedługo 3. Chociaż mam wrażenie że czasowo to nie do ogarnięcia, dzieci ona być najedzone ale nie za bardzo, wyspane i zadowolone, ale mleko najpierw 😅

    Czereśnia, ja daję kaszki z helpy pół na pół woda z mlekiem, jak dałam trochę masła orzechowego to już w ogóle wtrabil. O ile można to nazwać jedzeniem, bo wiadomo że większość na stoliku lub pod krzesełkiem xD może spróbuj tak? Ja robię obiadki lub mój mąż, mam też sąsiadkę z dwa miesiące starsza dziewczyna i wymieniamy się czasem jedzeniem 😅 jest super taka opcja 😁
    Akataa, a spróbuj na pusty brzuszek dać ciepłą wodę. W sensie powyżej 37 stopni, nie gorącą wiadomo, ale cieplejsza jak temp ciała, w ciąży mi tak fizjo zaleciła na zaparcia i już po pierwszym dniu pomogło. Córce sąsiadki też 🙂
    Mój dopiero zaczyna mieć ząb, śmieje się bo czuć go i widać mała kropkę (jak nie zasłania językiem xD) i nie wiem czy przez to ale ostatnio problem w wieczornym zasypianiem. Nigdy nie mieliśmy, sporadycznie, a teraz kilka dni i co mi zaśnie na rękach i chcę go odłożyć to on płacze jakby ze skóry go obdzierali. Już dwa razy było tak, że szłam myć zęby i kładłam się z nim do swojego łóżka i zasypiał. Cholera wie czy to zęby czy jakiś lęk separacyjny 😔

    Mmma lubi tę wiadomość

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 8 września 2023, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańcza jaka cudowna współpraca z sąsiadką 😍 Aż miło poczytać 😍
    Też mam poczucie, że trzeciego posiłku już nie wcisnę, dokładnie tak jak piszesz. Jak dam nie w akuratnym humorze to nie zje a jeszcze muszę starszą z przedszkola odebrać w tych korkach wiecznych.
    Dziś mała nie chciała iść na pierwszą drzemkę to mówię do niej, że się kobieto potem nie wyrobisz ze wszystkim 🤣

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Czereśnia Autorytet
    Postów: 735 1340

    Wysłany: 11 września 2023, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomarańcza wrote:
    U nas młody dostaje 1-2 posiłki, staram się żeby jednak częściej 2 żeby jakoś wplątać niedługo 3. Chociaż mam wrażenie że czasowo to nie do ogarnięcia, dzieci ona być najedzone ale nie za bardzo, wyspane i zadowolone, ale mleko najpierw 😅

    Czereśnia, ja daję kaszki z helpy pół na pół woda z mlekiem, jak dałam trochę masła orzechowego to już w ogóle wtrabil. O ile można to nazwać jedzeniem, bo wiadomo że większość na stoliku lub pod krzesełkiem xD może spróbuj tak? Ja robię obiadki lub mój mąż, mam też sąsiadkę z dwa miesiące starsza dziewczyna i wymieniamy się czasem jedzeniem 😅 jest super taka opcja 😁
    Akataa, a spróbuj na pusty brzuszek dać ciepłą wodę. W sensie powyżej 37 stopni, nie gorącą wiadomo, ale cieplejsza jak temp ciała, w ciąży mi tak fizjo zaleciła na zaparcia i już po pierwszym dniu pomogło. Córce sąsiadki też 🙂
    Mój dopiero zaczyna mieć ząb, śmieje się bo czuć go i widać mała kropkę (jak nie zasłania językiem xD) i nie wiem czy przez to ale ostatnio problem w wieczornym zasypianiem. Nigdy nie mieliśmy, sporadycznie, a teraz kilka dni i co mi zaśnie na rękach i chcę go odłożyć to on płacze jakby ze skóry go obdzierali. Już dwa razy było tak, że szłam myć zęby i kładłam się z nim do swojego łóżka i zasypiał. Cholera wie czy to zęby czy jakiś lęk separacyjny 😔
    A jakie mleko dajesz ?
    Ostatnio zrobiłam mu mannę z Helpy ja wodzie, ale dołożyłam różdżkę smaku malinowa i tez blee za to ze słoiczka manna z bananem super, ale ta w słoiczku jest słodka, bo właśnie na mleku, ale ja nie wiem czy normalne mleko można już podawać ? W tych kaszkach ?

    Córcia 05.11.2012 naturals ❤️
    I transfer - 😭💔
    II transfer - ✅ -Brak serduszka 🖤
    14.06. 2022 ⏸ NATURALS 🙏🏻🥹
    Synek 09.02.2023 💙
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 11 września 2023, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśnia, na zwykłym krowim. Z tego co czytałam i wywnioskowałam nie można zastępować posiłku mlekiem, ale placki/naleśniki/kaszki na mleku można. Ja mieszam pol na pół z wodą, bo bez mleka to niedobre jest xD a z mlekiem nawet takim pół na pół inna liga 😁 jako dodatek do dań mleko ok, jako odrębny posiłek nie 🙂 ja robię kaszkę z połowy porcji co na opakowaniu, pół wody pół mleka to wychodzi 50ml w nie oszukujmy się, ile ten młody człowiek rzeczywiście zje tej kaszki i tego mleka? Nawet te pół porcji to za dużo 😅

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
‹‹ 324 325 326 327 328 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ